/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Календар знаменних та пам'ятних дат. 14 грудня

14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – День Перемоги і День великої Подяки борцям з невідчутною радіаційною небезпекою, що нависла над людством з квітневої ночі 1986 року.

До цієї пам'ятної дати відділом інформаційно-бібліографічної роботи підготовлено дайджест "Пам’яті героїв-трудівників чорнобильської епопеї".

/Files/images/bibliograf/рятивніки.jpgТематичний Веб-навігатор:

 • національний музей “Чорнобиль”;
 • авторський сайт Сергія Паскевича, вченого з вивчення наслідків радіаційного забруднення навколишнього середовища в зоні відчуження;
 • неофіційний сайт міста Прип'яті і всієї 30-кілометрової зони відчуження.

Міжнародний день гір

Міжнародний день гір — міжнародне свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН. Відзначається щороку 11 грудня, починаючи з 2003 року.

/Files/images/novosti/деньгор.jpgЦього літа наша бібліотекарка Людмила Соловей відвідала українські Карпати та поділилася своїми враженнями від туристичної мандрівки: "Карпати – це казкові дивовижні гори, вкриті мальовничими лісами; стрімкі скелясті вершини з неймовірними перепадами висот; шовкові трави полонин і безкінечні стежки чабанів; бурхливі потоки-ріки, озера та водограї, джерела з цілющою водою; блакить та неозорність неба та кришталево чисте повітря. Карпати – це велич і краса природи, незабутні враження, неможливість залишитись байдужим та найкраще місце для відпочинку!".

Запрошуємо переглянути фотографії з альбому "Світ очима бібліотекаря. Україна. Карпати".


День Нобеля

/Files/images/byistrova/29_main.jpgДень Нобеля - це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі.

Нобелівські премії присуджуються згідно із заповітом Альфреда Нобеля, складеному 27 листопада 1895 року і передбачав виділення капіталу на присудження премій у п'яти напрямах: фізиці, хімії, фізіології і медицині, літературі і внеску в справу миру в усьому світі.

Пропонуємо віртуальну виставку літератури з фонду Наукової бібліотеки: "Визнані світом".


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/газуда.jpgРегулювання соціально-трудових відносин: сучасний стан та перспективи розвитку : колективна монографія / М. В. Газуда, Л. М. Газуда, С. С. Кислинський та ін. ; під заг. ред. І. І. Кичко. - Ніжин : Орхідея, 2017. - 257 с. : іл.

У колективній монографії проаналізовано проблеми регулювання соціально-трудових відносин. Розглянуто заходи щодо формування системи відносин у сфері праці, людського капіталу.

Розкрито актуальні питання мотивації праці, управління персоналом, формування його структури, покращення соціально-психологічного клімату.

/Files/images/chntu/кичко.jpgПланування розвитку виробництва: теорія та практика : навч. посіб. для студ. економ. спец. вищ. навч. закл. / І. І. Кичко, Є. Ю. Сахно, С. І. Пономаренко та ін. - Ніжин : Орхідея, 2017. - 380 с.

У навчальному посібнику наводяться основні принципи планування розвитку сучасного виробництва, що використовуються при управлінні інноваційно-інвестиційними проектами та програмами.

Наведено основні принципи стратегічного, тактичного і оперативного планування, а також питання управління та мотивації персоналу щодо реалізації проектів в організації.

Навчальний посібник призначено для студентів економічних спеціальностей, науковців та аспірантів за відповідним напрямком дослідження.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 6 грудня

/Files/images/bevz/zz.pngДень Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».

До цієї пам'ятної дати бібліотека підготувала віртуальну виставку "Історія українського війська":

"З давніх-давен аж до новітніх часів, через свої багатства й незахищеність, Україна, більше ніж будь-яка країна Європи, зазнавала спустошливих нападів і завоювань. Тому тема чужоземного поневолення й боротьби за незалежність стала провідною в її історії. Історія українського війська сягає тих часів, коли наші пращури вперше були змушені взятися за зброю щоб боронити життя і свободу свого народу. Військове мистецтво набуло значного рівня за часів Київської держави. Наші предки давали гідну відсіч ворогам та залишили про себе пам'ять у середньовічній історії як хоробрі й мужні воїни. Яскравий взірець цього князь Святослав та його дружинники." Далі...


Наукова бібліотека запрошує на художню виставку

Довідка про авторів:

/Files/images/chntu/натура.jpgАндрій Сагайдачний народився 14-го липня 1991 року у місті Чернігів. З малечку у Андрія був потяг до мистецтва. Вже з 12 років він з захопленням відвідував Чернігівську Художню школу та був учнем В. А. Наталушко, потім Л. Гульчак в ізостудії акварель. По закінченню середньої школи № 29 у 2008 році Андрій вступив у вищий навчальний заклад, в Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка, на факультет початкового навчання та образотворчого мистецтва. В університеті Андрій зустрів багато своїх однодумців, вони часто малювали у майстерні та ходили на пленери. Бувало не раз, що Андрій до вечора залишався у майстерні, відточуючи свою техніку. Наставниками та прикладом для наслідування в університеті для Андрія булі : Ємець В. В., Михайлюк В. В., Морський Д. Д., Матвейцева Г.

Витвори Володимира Кравченка не тільки відображають світ навколо нас, а також дивують цінителів мистецтва своєю неординарністю, нерідко застосовуючи в них імпровізацію у портретах і натюрмортах. Володимир Кравченко народився в Чернігові 21 червня 1988 року. В 2004 році закінчив Чернігівську дитячу художню школу, був учнем Кріпа потім Чернігівський Національний Педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю "Початкове навчання та образотворче мистецтво". Навчався живопису у відомих чернігівських художників: Є. Кріпа, В. Михайлюка, Г. Матвейцевої, Л. Койдан. Молодий нестандартний художник постійно знаходиться у творчому пошуку, працює в різних жанрах, випробовує різні техніки, стилі, експериментує - Володимир Кравченко є прихильником так званого відкритого живопису.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 5 грудня

Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (Всесвітній день волонтерів).

/Files/images/byistrova/допомогти.jpgВ Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р., якою також затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг». Останнім часом в Україні поширюється волонтерський рух. Це обумовлено загостренням політичних, соціальних проблем, недосконалістю надання відповідних послуг найбільш вразливим верствам населення. Волонтери вaжливі для суспільствa, тому що вони прaцюють без користі для себе, допомагаючи громадянам у скрутних становищах, без отримaння за це мaтеріaльної винaгороди.

Тематичний список літератури з фондів бібліотеки "Волонтерська діяльність" буде корисний всім, хто цікавиться даним питанням, а також психологам, викладачам, студентам факультету соціальної роботи.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

Ніколаєнко, Ю. В. Фінансова безпека банківського сектору України : теорія, методологія, практика : монографія / Ю. В. Ніколаєнко. - Київ : Кондор, 2016. - 254 с. : іл.

/Files/images/chntu/Ніколаенко.jpgУ монографії висвітлюються сучасні проблеми забезпечення фінансової безпеки банківського сектору. Банківський сектор розглядається як впорядкована система елементів (кредитних організацій, центрального банку), пов'язаних спільними цілями функціонування, які підтримують стійкі зв'язки між собою і екзогенним середовищем і забезпечують сталий розвиток національної економіки. Основна увага приділена структурно-функціональній концепції забезпечення фінансової безпеки банківського сектору України, як сукупність трьох основних блоків: формування, безпосередньої реалізації і розвитку стратегії, з ідентифікацією цілей, завдань, сутності і послідовності дій моделювання розвитку з урахуванням потреб та вимог екзогенного середовища до забезпечення стабільності банківського сектору.

Монографія розрахована на науковців, спеціалістів, які приймають рішення в сфері формування стратегії забезпечення фінансової безпеки банківського сектору, викладачів, аспірантів, магістрів та студентів економічних вузів.


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/Бибкурьер417.jpgУ новому випуску увазі читачів запропоновані наступні матеріали:

 • Вільний доступ до ресурсів бази даних SCOPUS
 • Школа бібліотечної інноватики
 • Наукова бібліотека запрошує на семінар
 • Веб-сайт наукової бібліотеки : популярні сторінки
 • Григорій Сковорода: короткий огляд життя сторінками книг і періодичних видань
 • Всеукраїнський день бібліотек - 2017, або Наша подорож до Переяслава
 • Новинки сучасної української та зарубіжної літератури

Радимо прочитати!


Календар знаменних та пам'ятних дат. 3 грудня

В цей день народився Григорій Савич Сковорода (22 листопада (3 грудня) 1722 року — 29 жовтня (9 листопада) 1794 року) — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог.

Григорій Сковорода був настільки непересічною і різносторонньою особистістю, що освічені українці називали його "своїм Піфагором", "українським Сократом", "степовим Ломоносовим". А що стосується пам'яті народної, то за свідченням історика М. І. Костомарова, мало можна вказати таких народних осіб, яким був Сковорода і яких би так пам'ятав і поважав український народ.

/Files/images/bibliograf_2/философ.jpg
 • Тодi лише пізнається цiннiсть часу, коли вiн утрачений.
 • У тих, хто душею низький, найкраще з написаного і сказаного стає найгіршим.
 • Бiльше думай, а тодi вирiшуй. Спiши повiльно!
 • Ти не можеш вiднайти жодного друга, не нашукавши разом з тим i двох-трьох ворогiв.
 • То навiть добре, що Дiоген був приречений на заслання: там вiн узявся до фiлософiї.
 • Хiба не мертвою є душа, позбавлена iстинної любові? ...
 • Хiба може говорити про бiле той, котрому невiдоме, що таке чорне?
 • Ти робиш найкращу i для тебе рятiвну справу, коли твердо йдеш шляхом доброго глузду. Григорій Сковорода

Запрошуємо переглянути матеріал, опублікований в інформаційному бюлетені «Бібліокур'єр» до 295-річчя від дня народження великого українця: Короткий огляд життя Григорія Сковороди сторінками книг і періодичних видань з фонду Наукової бібліотеки ЧНТУ.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 1 грудня

Всесвітній день боротьбі зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ- інфекції та СНІДу.

/Files/images/byistrova/спид грудня.jpgІз того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна його мета — звернути увагу суспільства на цю проблему. Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику.

Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя!

Пропонуємо до перегляду інтерактивну виставку "Обери життя!".


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

Менеджмент інноваційної діяльності : навч. посіб. / М. П. Бутко, І. М. Бутко, М. Ю. Дітковська та ін. ; за заг. ред. М. П. Бутка. - Київ : Центр учбової літератури, 2017. - 494 с. : іл.

/Files/images/chntu/бутко.jpgНавчальний посібник розкриває особливості менеджменту інноваційної діяльності на основі накопиченого досвіду та сучасного теоретичного матеріалу. Читачеві пропонуються найпоширеніші і випробувані часом інструменти сучасного етапу розвитку менеджменту інноваційної діяльності, застосування яких допоможе активізувати інноваційні процеси на рівні підприємства і реалізацію інноваційного потенціалу регіону і країни загалом.

Представлений ілюстрований матеріал у вигляді рисунків, діаграм і таблиць сприяє більш глибокому розумінню та засвоєнню матеріалу з програмних дисциплін «Основи інформаційного менеджменту», «Управління інноваційною діяльністю на підприємстві», а також «Державне регулювання інноваційної діяльності».

Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, докторантів, викладачів економічних та управлінських дисциплін та широкого загалу практикуючих менеджерів, яких цікавить питання інноваційної діяльності.


/Files/images/chntu/кресла.jpgБібліотека, інформація, комфорт…

Оригінальний подарунок отримали відвідувачі бібліотеки до Міжнародного дня студентів.
Тепер у читальному залі розмістилися сучасні зручні крісла для наших читачів.
Тож беріть книжку – друковану чи електронну – розміщуйтесь зручненько і ЧИТАЙТЕ, ЧИТАЙТЕ, ЧИТАЙТЕ…

Каталог візуалізаційних матеріалів

Відповідно до Розпорядження “Про підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти”, з метою створення систематизованого електронного каталогу візуалізаційних матеріалів для використання в освітньому процесі, просимо надати до Наукової бібліотеки за адресою library92@ukr.net візуальні матеріали (файли) або посилання за наступною формою: завантажити.

Із вже представленими матеріалами ви можете ознайомитися у Відеотеці Електронного архіву Чернігівського національного технологічного університету (IRChNUT).


Наукова бібліотека пропонує вільний доступ до ресурсів бази даних Scopus

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgМіністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

Доступ до ресурсів бази даних Scopus здійснюється з 31 жовтня 2017 року по 31 жовтня 2018 року з мережі університету за даним посиланням.

Інформацію щодо матеріалів та ресурсів, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для роботи та про індексацію журналів/конференцій в Scopus Ви можете отримати на сторінці веб-сайту бібліотеки «Наукометричні бази даних».


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІІ квартал 2017 року.


Чернігівське узороччя: краса, що зникає

28 вересня у ЧНТУ відбулася визначна подія не тільки в масштабах університету, але й міста Чернігова – презентація книги «Чернігівське узороччя: краса, що зникає».

/Files/images/karpenko/краса.jpg Ілюстроване видання, авторами якого є викладачі кафедри туризму ЧНТУ: Н. О. Алєшугіна, В. М. Величко, О. О. Зеленська, П. Ф. Коваль, пропонує здійснити цікаву екскурсію старовинними вулицями Чернігова, на яких збереглись зразки дерев’яної архітектури кінця ХІХ – початку ХХ ст., прикрашені дерев’яним різьбленням.

/Files/images/karpenko/узоры.jpgАвтори проекту, члени ГО «Чернігів Європейський» за підтримки міжнародної організації Великобританії із культурних відносин та освіти «Британська Рада» зробили ще одну спробу привабити увагу широких кіл громадськості Чернігова до проблеми втрати зразків народного дерев’яного зодчества та зменшення естетичної привабливості міста. Відео

З вдячністью за допомогу у підготовці альбому автори проекту подарували примірники книг шановним гостям заходу. Не забули і про бібліотеку. Найближчим часом наші читачі зможуть ознайомитися з цим унікальним виданням.

Щиро дякуємо за щедрий подарунок!


Бібліотека дякує!

"Здійснюйте добро, поки ви існуєте!" (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! IIІ квартал 2017 року


Анкета користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ

Шановний читачу! Просимо Вас прийняти участь в анкетуванні "Бібліотека. Вибір традиційності чи сучасності", яке проводиться з метою удосконалення обслуговування користувачів в сучасних умовах. Анкетування проводиться серед користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ. Ваша думка дозволить внести необхідні зміни в діяльність бібліотеки з урахуванням Ваших потреб і запитів.


Дайджест грантів

/Files/images/bibliograf_2/грантвер.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
В суботу за графіком установчих сесій заочного відділення
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.