/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


ПОШУКОВА СИСТЕМА І БАЗА ДАНИХ НАУКОВИХ ЦИТУВАНЬ

Open Ukrainian Citation Index (OUCI) — це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.

/Files/images/bd/ПОШУК.jpgOUCI покликаний спростити пошук наукових публікацій, привернути увагу редакцій до проблеми повноти та якості метаданих українських наукових видань, покращити представлення українських наукових видань у спеціалізованих пошукових системах (наприклад, Dimensions, Lens.org, 1findr, Scilit), що може розширити їхню читацьку аудиторію, дозволить бібліометристам вільно вивчати зв’язки між авторами та документами з різних наукових дисциплін, зокрема, в галузі суспільних та гуманітарних наук.

Також, відповідно до принципу роботи OUCI, в ідеалі, в майбутньому кожна позиція списку використаної літератури повинна буде містити DOI, відтак пошукова система OUCI полегшить процес перевірки джерел, що були використані у процесі написання наукових робіт.


/Files/images/kozatska/краса.jpgФАХІВЕЦЬ ВІДКРИВАЄ СЕКРЕТИ КРАСИ

З нагоди Міжнародного дня студента 14 листопада в читальному залі галузевого відділу документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки ЧНТУ
відбулася зустріч с косметологом Душиною Альоною Генадіївною.

В ході зустрічі дівчатка мали можливість познайомитися з різноманітними засобами, видами й формами догляду за обличчям, волоссям.

Зустріч була змістовною і цікавою, супроводжувалася великою кількістю запитань.


З Днем студента!

17 листопада має особливе значення для молоді всього світу, адже це - Міжнародний день студента.

/Files/images/bibliograf/сердце.jpgЩиро вітаємо наших любих читачів зі святом!

Зичимо творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення усіх юначих мрій і життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю!

Наукова бібліотека пропонує: ІНФОРМ-ДОСЬЄ "Соціальні наукові мережі для студентів".


Календар знаменних та пам'ятних дат. 17 листопада

Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні.

/Files/images/bibliograf_2/silske_gospodarstvo.jpgЦе свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції. Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Від працівників сільського господарства залежить, що ми їстимемо завтра, і як ці продукти вплинуть на наше здоров'я та життя.

Наукова бібліотека вітає зі святом всіх аграріїв!

Пропонуємо ознайомитися з літературою по сільському господарству.


Вебінари від компанії Clarivate Analytics в Україні

Компанія запрошує 26- 28 листопада на серію вебінарів українською «Ресурси Web of Science Group для наукової діяльності та її оцінки»
 • 26 листопада, вівторок 16:15 Тема: Пошук та аналіз наукової літератури на платформі Web of Science. Тези: Бази даних на платформі Web of Science. Принцип відбору та індексації матеріалів. Алгоритм пошуку літератури за темою досліджень. Використання операторів пошуку, символів скорочення та заміни, панелі уточнення результатів. Визначення лідерів галузі, корових видань, безкоштовних та відкритого доступу, якими грантами підтримувалися дослідження. Аналіз та збереження отриманих даних Можливості EndNote on-line для створення колекції статей вченого. Реєстрація: http://bit.ly/2oJyhKv
 • 27 листопада, середа 16:15 Тема: Публікаційна стратегія науковця. Тези: Типи публікацій. Світ наукових журналів. Показники якісного наукового видання: технічні та наукові. Публікаційний процес. Підбір видання для публікації. Бізнес моделі видань або де друкуватися безкоштовно. Оформлення публікації за форматом обраного видання Маркери хижацьких видань та перевірка індексації видання у Web of Science. Оновлений Master Journal List та його можливості. Авторські профілі Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate: можливості, створення, використання. Реєстрація: http://bit.ly/2PKSmuW
 • 28 листопада, четвер 16:15 Тема: Наукова діяльність установи. Тези: Пошук та аналіз публікацій установи на платформі Web of Science. Основні наукометричні показники. Порівняння ефективності співпраці за допомогою InCites. Складнощі що виникають при пошуку здобутків установи, причини та наслідки. Підготовка матеріалів для створення та корегування поєднаного профілю установи Organization-enhanced profile. Реєстрація: http://bit.ly/325ptw4

Оновлена серія безкоштовних вебінарів російською мовою:

 • Серія 1. Web of Science: система навігації в світі наукових публікацій
 • Серія 2. Оцінка ефективності наукової діяльності інструментами Clarivate Analytics
 • Серія 3: Практичні рекомендації по публікації в міжнародних журналах

Доступ до світової бази даних наукової інформації

Дослідницький інститут «Statista» з Гамбургу має у своєму розпорядженні світову базу наукової інформації.

Інститут співпрацює с тисячами навчальних закладів у всьому світі, у тому числі з Гарвардським і Єльським університетами, Берлінським університетом імені Гумбольдта. Майже всі ВНЗ Німеччини вже мають доступ до даних. За роки співробітництва був створений оптимальний пакет, який включає в себе доступ до даних з 22.500 джерел, можливість завантажувати, структурувати та використовувати інформацію в наукових роботах, досліджуваннях, презентаціях.

Інститут «Statista» надає можливість підвищити науковий потеніал, зайняти виграшну позицію серед інших навчальних закладів, а також залишатись у курсі всіх світових процесів у найрізноманітніших сферах наук, ринків, державного та приватних секторів. Як наукова організація, інститут щодня генерує та оновлює базу даних за допомогою спеціалістів з різних країн світу.

Більше інформації:

Тестовий доступ у мережі університету за посиланням


Календар знаменних та пам'ятних дат. 13 листопада

В цей день народився Павло Михайлович Губенко (13 листопада 1889 — 28 вересня 1956), всім відомий як Остап Вишня.

/Files/images/byistrova/Вишня.jpgПисьменник неймовірної популярності, твори якого видавалися мільйонними тиражами.

Він був засновником нового жанру – усмішка. Саме в усмішках особливо яскраво виявилося органічне злиття двох граней незвичайного таланту письменника – гумору і лірики.

Скільки доброти було в обличчі, Скільки мудрості в очах було, Як дивився приятелю в вічі Любий наш Михайлович Павло! Ну, а вмів же бути і суворим, І безжальним бути Вишня міг, Як назустріч чорним поговорам Підіймав свій праведний батіг! Максим Рильський


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/2.jpgКальченко, В. І. Історія спеціалізованого автомобільного транспорту. Будівельні, сільськогосподарські, кар'єрні самоскиди : навч. посіб. Вип. 2. Самоскиди / В. І. Кальченко, В. В. Кальченко, Г. В. Пасов. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 256 с. : іл.

У навчальному посібнику наведено історію розвитку спеціалізованого автомобільного транспорту і зокрема транспорту для перевезення сипучих вантажів - будівельних, кар'єрних та сільськогосподарських самоскидів.

/Files/images/chntu/3 (2).jpgРинок фінансових послуг : навч. посіб. / М. В. Дубина, О. М. Грубляк, А. В. Жаворонок та ін. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 353 с.

Розглянуто сутність ринку фінансових послуг, поняття і класифікація фінансового посередництва, інфраструктуру ринку фінансових послуг, інституційну структуру ринку фінансових послуг, сегментарну структуру ринку фінансових послуг, фінансові послуги на ринку грошей, фінансові послуги на валютному ринку, фінансові послуги на фондовому ринку, фінансові послуги з управління ризиком, державне регулювання та саморегулювання ринку фінансових послуг, оподаткування фінансово-кредитних установ.

/Files/images/chntu/Кальченко.jpgКальченко, О. М. Фінансовий аналіз : теорія і практика (у схемах і таблицях) : навч. посіб. / О. М. Кальченко, О. В. Шишкіна. - Чернігів : Брагинець О. В., 2019. - 435 с.

Навчальний посібник підготовлено відповідно до навчальної робочої програми.

Він спрямований на формування у студентів практичних навичок із теорії та практики фінансового аналізу, оволодіння теоретико-методологічними основами здійснення фінансового аналізу, набуття практичних навичок щодо експертної оцінки фінансово-господарської діяльності та внутрішніх резервів зміцнення фінансового стану підприємства.

Особливістю цього навчального посібника є: структурованість і наочність подання матеріалів у вигляді чисельних схем і таблиць.


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАУКОВЦІВ

Як створити і розвинути авторський профіль і підвищити ефективність досліджень?

Профілі ResearcherID і Publons об'єдналися, щоб використовувати всі можливості систем Web of Science, ResearcherID і Publons за допомогою єдиного облікового запису.

/Files/images/bd/номер.jpgКористувачам ResearcherID

Якщо у вас вже є профіль ResearcherID, то його можливості, до яких ви звикли, доступні як і раніше в більш сучасному інтерфейсі Publons. Ви можете імпортувати свої публікації, переглядати посилання на свої роботи, розраховувати показники цитованості і вставляти свій бедж ResearcherID на інтернет-сторінки. Більш того, в рамках перенесення профілів внесено деякі поліпшення в існуючі записи ResearcherID: оновлено метадані статей, видалені повторювані публікації і пов'язано більше публікацій з ідентифікаторами, зіставивши їх з публікаціями, проіндексованими в Web of Science, таким чином провівши ревізію раніше неврахованих посилань.

Отже, з профілем Publons ви отримуєте:

 • всі ваші публікації, які легко імпортуються з Web of Science, ORCID або з вашого менеджера бібліографічних посилань (наприклад, EndNote, Zotero або Mendeley);
 • надійні показники цитування, які автоматично оновлюються на основі даних Web of Science Core Collection, що містить понад 21 000 кращих світових журналів;
 • вашу перевірену історію рецензування і редагувань, засновану на партнерстві з тисячами наукових журналів;
 • а також завантаження академічного звіту, в якому коротко описується ваша вага як автора, редактора та рецензента, який ви можете використовувати для просування по службі та кар'єрних переговорів.

Детальніше про нові функції Publons ви можете дізнатися за посиланням. Зареєструватися в Publons ви можете за посиланням.

/Files/images/bd/Publons.jpgКористувачам Publons

Якщо ви є користувачем Publons, ви зможете отримати профіль Web of Science ResearcherID при наявності навіть однієї статті, опублікованої в Web of Science. Все, що вам потрібно зробити, щоб отримати ваш ідентифікатор, це імпортувати ваші публікації. З точки зору Publons, ці зміни означають, що продукт, який ви знаєте і любите, стає ще краще: ви отримуєте повний профіль дослідника, який дозволяє додавати публікації, відстежувати цитування, забезпечувати правильну прив'язку публікацій в Web of Science, а також відстежувати вашу історію рецензування і редагувань, щоб ви могли збільшити свою вагу як рецензента і редактора.

Якщо у вас є які-небудь питання, зверніться до актуальних питань ResearcherID-Publons або зв'яжіться по email: researchcherid@publons.com.


/Files/images/karpenko/мистецтво подія.jpgМИСТЕЦЬКА ПОДІЯ

Запрошуємо на виставку картин художників народного аматорського об’єднання «Деснянська палітра».

Представлено 38 творів 12-ти самобутніх майстрів.

Картини виконані в різних техніках і точно не залишать вас байдужими.

Приходьте на виставку і отримайте заряд позитивних емоцій!

Виставка працює: понеділок-п’ятниця з 9-00 до 17-00 (читальна зала бібліотеки).


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

Новий випуск нашого бюлетеня містить наступні матеріали

 • НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ (Проект щоденної інтернет-газети «Соціальні мережі для вчених»; Онлайн-проект НБ ЧНТУ "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"; Нагородження наших найактивніших читачів
 • БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ (Клуб настільних ігор «GAME TIME»; Вийшли друком)
 • ІНФОРМАЦІЙНІ ТА КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ (Електронні сервіси відбору інформації з мережі Інтернет)
 • АКТУАЛЬНО (Академічна доброчесність; Веб-сайт наукової бібліотеки ЧНТУ: популярні сторінки)
 • СВІТ ОЧИМА БІБЛІОТЕКАРЯ (Мандруємо Україною : Карпати; Наша подорож Чернігівщиною, або Набір радощів для жителів міста)
 • СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ ЧЕРНІГІВЩИНИ (Письменники-ювіляри 2019 року, які життям та творчістю пов’язані з чернігівським краєм)
 • ЛІТЕРАТУРНА СТУДІЯ «ДИВОСВІТ»
 • РАДИМО ПРОЧИТАТИ

Запрошуємо до читання!


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень. ІІІ квартал 2019 року

ПОДІЛИСЬ З ДРУГОМ ЦІКАВОЮ КНИГОЮ

Онлайн-проект НБ ЧНТУ "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"

Наукова бібліотека розпочинає новий сезон: 1 жовтня 2019 – 30 квітня 2020.

Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи! Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас!

/Files/images/kozatska/20190911_111730.jpgПротягом минулого навчального року я, студентка юридичного факультету ЧНТУ, брала участь в он-лайн проекті Наукової бібліотеки нашого університету «Читати – це модно!».

Повернувшись з канікул, отримала повідомлення про те, що я є однією з переможців цього проекту.

Мені дуже приємно одержати нагороду, яку не змогла отримати своєчасно, бо знаходилась за кордоном.

Пишаюсь своїм університетом, що дає можливість розвиватися та проявляти свої таланти.

Круто! Читайте – це модно!

Наталія Макогін, учасниця сезону 2018-2019.


Бібліотека дякує!

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання. ІІ - ІІІ квартали 2019 року

/Files/images/karpenko/громко.jpgВ бібліотеці повинно бути … голосно!

Наші читачі вже звикли до нових реалій існування бібліотеки.
Локації читального залу дозволяють проводити різноманітні заходи, часом доволі голосні та креативні, поєднуючи їх з традиційними функціями бібліотеки.

У той час, коли в одній зоні проходить черговий тренінг з арт-методу “Драма-театр” чи з арт-терапії,

у іншій – плідно працюють студенти,

а десь за колоною, на зручних пуфах, хтось мирно відпочиває від напруженого навчання.


Бібліотечні видання

Вийшов з друку біобібліографічний покажчик:

/Files/images/vikladach/Кальченко.jpgКальченко Віталій Іванович : біобібліограф. покажч. / уклад. : Н. С. Лузіна, А. А. Савенко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2019. – 52 с.

Видання присвячено науково-педагогічній діяльності Кальченка Віталія Івановича – доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Навчально-наукового інституту технологій Чернігівського національного технологічного університету, Заслуженого діяча науки і техніки України.

До покажчика увійшли дані біографічного характеру, бібліографічні відомості про авторські свідоцтва, патенти, монографії, навчальні посібники, методичні вказівки, тези доповідей на науково-практичних конференціях, статті з періодичних видань та збірників.

З текстами публікацій В. І. Кальченка можна ознайомитися на веб-ресурсі Електронний архів ЧНТУ.


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
 • Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.