АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

/Files/images/chntu/доброчесність.jpgРОЗВИТОК АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ В УНІВЕРСИТЕТІ
  • Нормативно-правова база
  • Запобігання та виявлення академічного плагіату
  • Корисні матеріали

Центр перевірки випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат

з використанням програмного забезпечення StrikePlagiarizm в Національному університеті «Чернігівська політехніка» : каб. 134, Бібліотека (корпус 1, Шевченка 95).

ПОЛОЖЕННЯ про інформаційний центр запобігання та виявлення плагіату Чернігівського національного технологічного університету

ЗАВАНТАЖИТИ:


ПОШИРЕНІ ПРОГРАМИ
ДЛЯ АНТИПЛАГІАТНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
ОНЛАЙН-РЕСУРСИ
AntiPlagiarism.NETРlagiarism Detector (підтримує укр. мову)
Compare Suite*Www.copyscape.com
Double Content Finder*Іstio
Etxt antiplagiatPlagscan
StrikePlagiarismCopylancer
text.ru (підтримує укр. мову) Сontent-Watch.ru
Viper* PR-CY.RU
Аdvego Plagiatus (підтримує укр. мову) Grammarly
Плагиата.НЕТ Plagramme (підтримує укр. мову)
Рlagiarism checker (підтримує укр. мову) PlagTracker
Рaperrater
Sourceforge
Unicheck*
Рlagium*
Plagiarismcheck tool*
*платний ресурс

ЯК ПІДТРИМАТИ АКАДЕМІЧНУ ДОБРОЧЕСНІСТЬ В УНІВЕРСИТЕТІ - МОН надіслало вишам відповідні рекомендації та глосарій


МОН надало рекомендації з виявлення плагіату Міністерством освіти і науки розроблені рекомендації із запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах, зокрема, авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статтях тощо.


Міністерство освіти і науки України підписало Меморандум з компанією Plagiat.pl, що дасть можливість українським вишам протягом 5 років безоплатно використовувати сучасну систему для виявлення плагіату, зокрема з робіт, виконаних різними мовами.


Проект Української бібліотечної асоціації «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» започаткований за підтримки Посольства США в Україні. Він спрямований на включення бібліотек у процес формування в суспільстві культури академічної доброчесності, запобігання проявам шахрайства, плагіату, корупції у сфері освіти та науки, зокрема, в школах і університетах.


/Files/images/na_dopomogu_naukovtsyu/сприяння.jpgПРОЕКТ СПРИЯННЯ АКАДЕМІЧНІЙ ДОБРОЧЕСНОСТІ В УКРАЇНІ - SAIUP

Підтримка принципів Академічної доброчесності в українських ВНЗ: як отримати чесні знання та диплом, який матиме значення на ринку праці.

За підтримки Проект сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP:

БЮЛЕТЕНЬ, який прагне пояснити простою мовою важливі питання щодо академічної доброчесності і плагіату. Завантажити випуски №№ 1-6 в одному файлі.


Наукова бібліотека пропонує презентацію:

"МЕРЕЖЕВІ РЕСУРСИ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ НА ПЛАГІАТ".


ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ ДО БІБЛІОТЕКИ
  • Грудініна, Н. Бібліографічний апарат наукової публікації як вияв академічної доброчесності / Н. Грудініна // Бібліотечний форум: історія, теорія, практика. - 2019. - № 4. - С. 6-10. У статті на основі аналізу публікацій вітчизняної та зарубіжної літератури висвітлено питання, пов’язані з бібліографічним забезпеченням наукометричних досліджень використаних джерел до наукових праць, обґрунтовано його актуальність і недостатню розробленість, окреслено основні підходи до ліквідування «білих плям» щодо складання прикнижкових й пристатейних списків.
  • Усик, В. І. Корупція у вищій освіті як загроза академічній доброчесності / В. І. Усик // Економіка та держава. - 2017. - № 11. – С. 65-67. Статтю присвячено висвітленню проблеми корупції в системі вищої освіті, що є поперечним каменем на шляху до доброчесності. Розглянуто теоретичну основу поняття корупції та основні схеми прояву корупційних дій у сфері вищої освіти. Проаналізовано стан корупційної діяльності в Україні та основні сфери її прояву. На основі даних запропоновано трьохрівневу систему запровадження інформування суспільства про феномен корупції в Україні.

Кiлькiсть переглядiв: 2356

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.