АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

/Files/images/chntu/доброчесність.jpgРОЗВИТОК АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ В УНІВЕРСИТЕТІ
  • Нормативно-правова база
  • Запобігання та виявлення академічного плагіату
  • Корисні матеріали

Центр перевірки випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат

з використанням програмного забезпечення StrikePlagiarizm в Національному університеті «Чернігівська політехніка» : каб. 134, Бібліотека (корпус 1, Шевченка 95).

ПОЛОЖЕННЯ про інформаційний центр запобігання та виявлення плагіату Чернігівського національного технологічного університету

ЗАВАНТАЖИТИ:


Перевірка випускних кваліфікаційних робіт ЧНТУ в системі StrikePlagiarizm

Для подання випускної кваліфікаційної роботи щодо перевірки на академічний плагіат здобувач вищої освіти на електронну адресу plagiat_stu@ukr.net Інформаційного центру запобігання та виявлення плагіату (ІЦЗВП) надсилає наступний пакет документів:

1. Направлення на перевірку на плагіат випускної кваліфікаційної роботи здобувача вищої освіти (Додаток Г) у форматі *.docx.

У Направленні обов’язково вказати:

  • ПІБ здобувача вищої освіти, тему ВКР, е-mail, телефон;
  • ПІБ та e-mail керівника ВКР.

2. Електронний варіант випускної кваліфікаційної роботи (ВКР).

ВКР надається в одному файлі, формат *.docx. Файл повинен містити титульну сторінку, вступ, умовні позначки та скорочення, основну частину роботи, висновки.

Додатки, або частини роботи, які містять комерційну інформацію підприємств/організацій за якими проходила ВКР, можуть не надаватися.

Назва файлу ВКР подається за схемою “Прізвище – Магістр/бакалавр – Кафедра - рік захисту”.

У темі електронного листа вказувати ПІБ здобувача вищої освіти.

3. Звіт ПЗ StrikePlagiarizm надсилається здобувачу та керівнику ВКР відповідної випускової кафедри для прийняття рішення про допуск, доопрацювання та повторну перевірку або не допуск ЗВО до захисту ВКР (Додаток Б).

4. На підставі розгляду ВКР та перевірки ПЗ StrikePlagiarizm або будь-якими програмно-технічними засобами керівник ВКР може підготувати довідку про відсутність порушення академічної доброчесності у ВКР (Додаток А). У такому випадку довідки реєструються кафедрою. (п. 2.5. Положення).

5. У разі прийнятого рішення щодо повторної перевірки у ПЗ StrikePlagiarizm надсилається пакет документів з електронною копією квитанції про оплату з поміткою в тексті листа “На повторну перевірку”.


ОПЛАТА ЗА ПОВТОРНУ ЕКСПЕРТИЗУ ВКР НА ПЛАГІАТ

Одержувач: Чернігівський національний технологічний університет

р/р UA 67 82 01 72 03 13 27 10 01 20 20 06 996

Код ЄДРПОУ: 05460798

Банк одержувача: ДКСУ м. Київ

МФО 820172

Призначення платежу: проведення повторної експертизи ВКР на плагіат

П.І.Б.

338 грн


ПОШИРЕНІ ПРОГРАМИ
ДЛЯ АНТИПЛАГІАТНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
ОНЛАЙН-РЕСУРСИ
AntiPlagiarism.NETРlagiarism Detector (підтримує укр. мову)
Compare Suite*Www.copyscape.com
Double Content Finder*Іstio
Etxt antiplagiatPlagscan
StrikePlagiarismCopylancer
text.ru (підтримує укр. мову) Сontent-Watch.ru
Viper* PR-CY.RU
Аdvego Plagiatus (підтримує укр. мову) Grammarly
Плагиата.НЕТ Plagramme (підтримує укр. мову)
Рlagiarism checker (підтримує укр. мову) PlagTracker
Рaperrater
Sourceforge
Unicheck*
Рlagium*
Plagiarismcheck tool*
*платний ресурс

ЯК ПІДТРИМАТИ АКАДЕМІЧНУ ДОБРОЧЕСНІСТЬ В УНІВЕРСИТЕТІ - МОН надіслало вишам відповідні рекомендації та глосарій


МОН надало рекомендації з виявлення плагіату Міністерством освіти і науки розроблені рекомендації із запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах, зокрема, авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статтях тощо.


Міністерство освіти і науки України підписало Меморандум з компанією Plagiat.pl, що дасть можливість українським вишам протягом 5 років безоплатно використовувати сучасну систему для виявлення плагіату, зокрема з робіт, виконаних різними мовами.


Проект Української бібліотечної асоціації «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» започаткований за підтримки Посольства США в Україні. Він спрямований на включення бібліотек у процес формування в суспільстві культури академічної доброчесності, запобігання проявам шахрайства, плагіату, корупції у сфері освіти та науки, зокрема, в школах і університетах.


/Files/images/na_dopomogu_naukovtsyu/сприяння.jpgПРОЕКТ СПРИЯННЯ АКАДЕМІЧНІЙ ДОБРОЧЕСНОСТІ В УКРАЇНІ - SAIUP

Підтримка принципів Академічної доброчесності в українських ВНЗ: як отримати чесні знання та диплом, який матиме значення на ринку праці. За підтримки Проект сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP: БЮЛЕТЕНЬ, який прагне пояснити простою мовою важливі питання щодо академічної доброчесності і плагіату. Завантажити випуски №№ 1-6 в одному файлі.

Проєкт SAIUP започатковує рубрику Вебінари “Академічна доброчесність”. Відтепер усі серії "Вебінарів SAIUP на дивані" зібрані в одному місці. Переходьте за покликанням, і Ви знайдете цінні практичні поради українських освітян та експертів, розгляд нормативно-правового забезпечення щодо аспектів якості освіти та академічної доброчесності, та зможете долучитися до обговорення важливих тем, що турбують академічну спільноту.


Наукова бібліотека пропонує презентацію:

"МЕРЕЖЕВІ РЕСУРСИ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ НА ПЛАГІАТ".


ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ ДО БІБЛІОТЕКИ
  • Грудініна, Н. Бібліографічний апарат наукової публікації як вияв академічної доброчесності / Н. Грудініна // Бібліотечний форум: історія, теорія, практика. - 2019. - № 4. - С. 6-10. У статті на основі аналізу публікацій вітчизняної та зарубіжної літератури висвітлено питання, пов’язані з бібліографічним забезпеченням наукометричних досліджень використаних джерел до наукових праць, обґрунтовано його актуальність і недостатню розробленість, окреслено основні підходи до ліквідування «білих плям» щодо складання прикнижкових й пристатейних списків.
  • Усик, В. І. Корупція у вищій освіті як загроза академічній доброчесності / В. І. Усик // Економіка та держава. - 2017. - № 11. – С. 65-67. Статтю присвячено висвітленню проблеми корупції в системі вищої освіті, що є поперечним каменем на шляху до доброчесності. Розглянуто теоретичну основу поняття корупції та основні схеми прояву корупційних дій у сфері вищої освіти. Проаналізовано стан корупційної діяльності в Україні та основні сфери її прояву. На основі даних запропоновано трьохрівневу систему запровадження інформування суспільства про феномен корупції в Україні.

Кiлькiсть переглядiв: 2757

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.