/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Школа бібліотечної інноватики

26 квітня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено темі місії бібліотек ВНЗ у сприянні академічної культури дослідника.

В рамках заходу були заслухані 6 змістовних доповідей:

  • Бібліографічний опис чи то бібліографічне посилання або про стандарт «Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» (ДСТУ 8302:2015) (Сіденко Т. А., зав. відділом)
  • On-line генератори стилів оформлення списків цитованої літератури у працях науковців (Савенко А. А., зав. відділом)
  • Мережеві ресурси для перевірки на плагіат (Ільченко І. О., зав. відділом)
  • Роль бібліотеки університету в сприянні академічної доброчесності (Бистрова І. Ф., зав. сектором)
  • Інформаційно-бібліографічна продукція на веб-сайті бібліотеки ВНЗ (Бондар С. Л., провідний бібліограф)
  • Сучасні методи та форми бібліотечного обслуговування користувачів (Баришполець І. А., зав. сектором)

Календар знаменних і пам'ятних дат. 26 квітня

/Files/images/bibliograf/чернобыль дд.jpgМіжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф

26 квітня – день пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, будівельників, науковців, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. З часу Чорнобильської катастрофи пройшло 32 роки, але подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам'яті українського народу.

До Дня пам'яті Чорнобильської трагедії Науковою бібліотекою ЧНТУ підготовлені:


Бібліотечна година «Сімейне право: історія та сьогодення»

24 квітня галузевим відділом документів з соціально-правових наук НБ ЧНТУ для студентів II курсу юридичного факультету було проведено бібліотечну годину на тему «Сімейне право: історія та сьогодення».

/Files/images/byistrova/правокожний.jpgПрограма заходу включала:

  • бібліографічний огляд «Інститут сім’ї очима правових відносин»;
  • інтерактивну гру «Сім’я без гендернгого насильства – основа гармонійних взаємин між чоловіком та жінкою» (гендерне законодавство XIX-XXI ст. на прикладі літературних творів видатних українських письменників);
  • тематичну виставку «Сім’я. Суспільство. Ми».

В підготовці та проведенні бібліотечної години активну участь брали студенти Владислав Пророченко (гр. КПР-162) та Ілля Старенок (гр. ППР-161). Присутні на заході студенти з цікавістю обговорювали запропоновану тему та активно дискутували під час гри.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Болотов.jpg Болотов, Г. П. Зварювання та паяння в плазмі тліючого розряду : монографія / Г. П. Болотов. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2016. - 143 с. : іл.

Узагальнено результати досліджень та досвід застосування тліючого розряду при дифузійному зварюванні та паянні металів та сплавів. Розглянуті енергетичні характеристики тліючого розряду як джерела нагріву. Особливу увагу приділено питанням забезпечення стабільності існування тліючого розряду підвищеного тиску в умовах взаємодії газорозрядної плазми з металевими поверхнями, що знаходяться у різному фізичному стані.

/Files/images/chntu/Джерела.jpgНаведені приклади зварювання конструкцій в тліючому розряді з однорідних і різнорідних металів, математичні моделі та нанограми для визначення режимів зварювання. Вказані конструктивні особливості, характеристики та схеми устаткування для зварювання та паяння у тліючому розряді.

Болотов, Г. П. Джерела живлення для дугового та плазмового зварювання і різання : навчальний посібник / Г. П. Болотов, М. Г. Болотов. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2017. - 178 с. : іл.

У посібнику узагальнено вимоги до джерел живлення, обумовлені властивостями зварювальних дуг та технологічних процесів.

Розглянуті електричні схеми, конструкція та способи регулювання режиму джерел живлення для дугового та плазмового зварювання і різання. Розглянуті джерела живлення загальнопромислового та спеціалізованого призначення, що застосовуються даним часом промисловістю.


Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня.

/Files/images/byistrova/психология.jpgЗапрошуємо переглянути віртуальну виставку літератури з фонду НБ ЧНТУ: у пропонованій літературі можна знайти поради визнаних фахівців - лікарів, психологів, психотерапевтів про те, як вижити психологічно, фізично, морально, як подолати стреси.

Література буде корисною для всіх, хто цікавиться питаннями сучасної психології особистості, міжособистісних та сімейних відносин, магією, езотерикою, і тих, хто прагне до самовдосконалення.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 23 квітня

Всесвітній день книги та авторського права, який було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО, відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року.

Рішення було прийнято з метою просвіти, розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найбільшим засобом поширення знань, найбільш надійним способом їх збереження.

/Files/images/byistrova/автправо.jpgДо Всесвітнього дня книги та авторського права бібліотекою підготовлено віртуальну виставку «Книга –мудрість століть». Книга у всі часи - від сивої давнини і дотепер відігравала важливу роль у становленні і розвитку людства, була і залишається головним носієм інформації, знань і досвіду. Завдання сучасності - збереження та донесення до наступних поколінь книжкової мудрості.

Також запрошуємо переглянути цікаву інформацію сторінки веб-сайту "Про книги і бібліотеки".


Календар знаменних і пам’ятних дат. 23 квітня

В цей день народився Моріс Дрюон (23 квітня 1918 р. – 14 квітня 2009 р.) – французький письменник, драматург, вчений, політичний діяч.

/Files/images/bevz/Дрюон.jpgСвітову славу йому принесли гостросюжетні історичні романи, що склали семитомний цикл "Прокляті королі" (1955-1977). Всього Моріс Дрюон написав понад 50 романів, драматургічних поем і п'єс.

Під час Другої світової війни Моріс Дрюон працював військовим кореспондентом, брав участь у Французському Опорі.

LE CHANT DES PARTISANS «Пісня партизанів», написана ним у співавторстві, стала неофіційним гімном Франції у воєнний період. Крім літератури письменник активно займався політичною діяльністю: займав пости міністра культури та президента Асоціації лауреатів Гонкурівської премії, був депутатом Європейської парламентської асамблеї.

Його заслуги перед батьківщиною відзначені кількома французькими нагородами, в тому числі Великим хрестом ордена Почесного легіону – вищої державної нагороди Франції. Моріс Дрюон також удостоєний високих державних нагород Аргентини, Бельгії, Бразилії, Великобританії, Греції, Італії та багатьох інших країн.


Урок життя від професора В. Ф. Савченка

Цього тижня у бібліотеці відбулася зустріч з доктором економічних наук, професором кафедри економічної теорії ЧНТУ, заслуженим економістом України, академіком Української академії наук, академіком Академії економічних наук Савченком Володимиром Федоровичем.

Послухати та поспілкуватися з унікальною людиною, яка має багатий науковий, педагогічний та життєвий досвід завітали: директор ННІ економіки, д.е.н., проф. Гонта О. І., декани факультетів, завідувачі кафедр, викладачі та студенти університету.

/Files/images/karpenko/ВФСавченко.jpgБібліотека презентувала біобібліографічний покажчик, присвячений плідній науковій діяльності Володимира Федоровича, та підготувала відкритий перегляд численних праць науковця. Біографічний фільм, створений співробітниками НБ, викликав шквал емоцій.

Центральне місце зустрічі зайняла презентація нової книги Володимира Федоровича - зібрання праць у 4-х томах. Кожен том вміщує публікації, присвячені окремим темам: дослідження автора щодо економічної теорії, глобальних тенденцій сьогодення та ситуації в Україні. Родзинкою презентації став четвертий том зібрання «Крутими стежками», який знайомить з окремими складовими життєвого шляху науковця та розкриває його неординарну та багатогранну особистість.

Тепла, дружня, майже домашня атмосфера спонукала до відвертої розмови про наболіле: сучасний економічний стан України, зокрема Чернігівщини, та перспективи розвитку. Завдяки мудрим практичним порадам професора зустріч стала уроком життя, уроком для виховання особистості.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

Менеджмент інвестиційної діяльності : підручник / М. П. Бутко, І. М. Бутко, М. Ю. Дітковська та ін. ; за ред. М. П. Бутка. - Київ : Центр учбової літератури, 2018. - 479 с.

Підручник розкриває у доступній формі особливості менеджменту інвестиційної діяльності на основі накопиченого досвіду та сучасного теоретичного матеріалу. Читачеві пропонуються найпоширеніші і випробувані часом інструменти сучасного етапу розвитку менеджменту інвестиційної діяльності, застосування яких допоможе активізувати інвестиційні процеси на рівні підприємства і реалізацію інвестиційного потенціалу регіону і країни загалом.

Проектом плану передбачено викладання дисципліни «Основи інвестиційного менеджменту» і в подальшому. Також підручник буде корисний для забезпечення таких навчальних дисциплін, як «Ринок інноваційної продукції», «Управління інноваційною діяльністю на підприємстві», а також «Державне регулювання інноваційно- інвестиційними процесами».


З золотого фонду бібліотеки

/Files/images/chntu/золотий фонд.jpgШановні користувачі!
В читальному залі Наукової бібліотеки (корп. 1, к. 138 ) відкрито постійно діючу книжкову виставку рідкісних та цінних видань «З золотого фонду бібліотеки».

Тематика виставки оновлюється щомісяця.

Запрошуємо викладачів та студентів завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданнями 1923 – 1948 рр.


Календар знаменних і пам’ятних дат. 18 квітня

/Files/images/bibliograf_2/demotivators.org.ua-722858-3.jpg18 квітня міжнародне співтовариство відзначає Міжнародний день пам’яток та історичних місць, який спрямований на підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь.

Пропонуємо віртуальну подорож по цікавим та визначним місцям чарівної Чернігівщини. Сподіваємось, що наше бачення рідного краю та наші враження спонукають Вас відвідати ці чудові місця, полюбити мальовничі краєвиди, архітектурні пам’ятки, доторкнутися до історії Сіверського краю:

Бібліотека рекомендує: тематична виставка літератури з фонду НБ ЧНТУ.


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за I квартал 2018 року.


Круглий стіл «Академічна доброчесність як нова бібліотечна фунція»

У рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP у партнерстві із Міністерством освіти і науки України Науковою бібліотекою Чернігівського національного технологічного університету проведено Круглий стіл “Академічна доброчесність як нова бібліотечна фунція. Методи використання системи Plagiat.pl щодо перевірки дипломних робіт університету”.


Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! I квартал 2018 року


Запрошуємо на виставку «Весна надихає…»!

Нарешті весна прийшла! Задзвеніла весела крапель, задзюрчали швидкі струмки, зацвірінькали радісно пташки...
Додайте собі гарного сонячного настрою - завітайте на виставку живопису митців Чернігівської обласної організації національної спілки художників України.

Відкриття виставки відбудеться 28 березня о 12-й годині у виставковій галереї ім. В. К. Багіна (Корпус 1; вул. Шевченка, 95; Наукова бібліотека ЧНТУ).

/Files/images/chntu/весна.jpg


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2018 року.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
В суботу за графіком установчих сесій заочного відділення
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.