НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


Вітаємо на сайті Наукової бібліотеки

Національного університету "Чернігівська політехніка"!

Шановні користувачі!
Колектив бібліотеки дуже радіє зустрічам з вами як у реальному житті, так і у віртуальному просторі. Ми докладаємо багато зусиль, щоб ви поверталися до нас знову і знову. Сподіваємось, що наша бібліотека стане для Вас справжнім рідним домом, де панує творча, доброзичлива атмосфера, яка сприяє задоволенню ваших наукових, освітніх і соціокультурних потреб. Ласкаво просимо!

Наукова бібліотека Національного університету "Чернігівська політехніка" на сучасному етапі - це розгалужений комплекс відділів та секторів, які надають читачам різноманітні бібліотечні послуги, це важливий інформаційний і культурний центр, який забезпечує бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування навчального, наукового та виховного процесів університету.

Загальний фонд бібліотеки нараховує більше 545000 примірників книг, близько 200 найменувань періодичних видань, 4200 електронних видань та майже 2000 найменувань навчально-методичних видань.

В роботу бібліотеки активно впроваджуються інноваційні процеси. Пріоритетний напрям – створення потужної електронної бібліотеки. Зараз електронний каталог НБ містить 400 000 записів.

Наші користувачі мають можливість доступу через Web-сайти бібліотеки до бібліографічної інформації, повнотекстових баз даних, електронного каталогу, електронної бібліотеки, електронного архіву університету (IRChNUT) на базі програмного забезпечення з відкритим доступом DSpace. Електронний архів університету IRChNUT містить 6 тис. повних текстів документів: дисертацій, авторефератів дисертацій, матеріалів конференцій, монографій, навчально-методичних видань, наукових досліджень, періодичних видань університету, статей та займає 42 місце в Ranking Web of Worlds Repositories by Webometrics in Ukraine.

Бібліотекою підтримуються сайти наукових журналів університету. Активно діє редакція фахового журналу “Науковий вісник Полісся”, який у 2016 році проіндексовано у БД ESCI (Emerging Sources Citation Index) у Web of Science (Thomson Reuters).

НБ розміщує наукові виданя університету у національних та міжнародних реферативних, наукометричних БД, а саме: “Наукова періодика України” та «Україніка наукова» Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, CrossRef, Index Copernicus, Ulrich’s Periodicals Directory, каталозі наукових ресурсів Directory of Open Access Scholarly Resources (ROAD), EBSCO, BASE: Bielefeld Academic Search Engine, відкритій журнальній системи (OJS — Open Journal Systems), ResearchBib (міжнародна мультидисциплинарная база даних наукових журналів), WorldCat, РІНЦ, Вікіпедія, пошуковій системі Google Академія.

До послуг користувачів безкоштовний Інтернет, в приміщенні бібліотеки - WI-FI зона.

Бібліотека є активним членом Української бібліотечної асоціації.

На базі наукової бібліотеки діє “Школа бібліотечної інноватики”. Регулярно проводяться заняття, на яких розглядаються інноваційні напрями роботи бібліотеки, вивчається вітчизняний та зарубіжний досвід, акумулюються креативні ідеї, затверджуються до впровадження в роботу власні наукові дослідження.

Бібліотекою здійснюється бібліографічний опис наукових публікацій за 9 міжнародними стилями відповідно до вимог МОН України.

В бібліотеці знаходиться галерея ім. В. К. Багіна, де відбуваються виставки художніх та творчих робіт чернігівських митців, проводяться презентації книг та інші творчі заходи. Працює клуб «Райдуга», який організовує зустрічі з яскравими особистостями нашого краю. Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

Діяльність бібліотеки університету спрямована на створення необхідних умов для навчальної та наукової діяльності студентів та сприяє вихованню гармонійно розвинених та висококваліфікованих фахівців.

З повагою, керівництво Наукової бібліотеки Національного університету "Чернігівська політехніка".ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАУКОВУ БІБЛІОТЕКУ ЧЕРНІГІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

(нова редакція)


ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ

Бібліотека Національного університету "Чернігівська політехніка" є однією з понад 9200 університетських бібліотек, включених до нещодавно випущеного Каталогу університетських бібліотек - Directory of University Libraries системи каталогів вищої освіти uniRank™, опублікованого за посиланням.

Щоб переглянути список академічних бібліотек в Україні, відвідайте www.4icu.org

uniRank™ - провідний міжнародний каталог вищої освіти та пошукова система, що містить огляди та рейтинги понад 13 600 офіційно визнаних університетів та коледжів у 200 країнах.


Кiлькiсть переглядiв: 3815

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.