ШКОЛА БІБЛІОТЕЧНОЇ ІННОВАТИКИ


«Обучая, мы учимся сами" Сенека

"О, специальность наша непроста. И проявляются всегда в ней смело приветливость, участие, доброта и знания, которым нет предела" В. И. Терёшин

Професія бібліотекаря унікальна сама вже тим, що немас меж, які можна було окреслити для неї, вона складна, відповідальна, різнопланова.
/Files/images/konferentsii/PA311493.JPG
Рівень професіоналізму важко виміряти. Він не залежить від кількості проведених років у бібліотеці. Не можна вважати того, хто має диплом бібліотекаря професіоналом, бо професіонал повинен вчитися оезперервно. Деякі бібліотекарі відчувають потребу не тільки увищій освіті, але і підвищенні кваліфікації. Крім того будь-якии бібліотекар, що закінчив навчальний заклад, коли приходить до конкретної бібліотеки, повинен вивчити її особливості, отримати навички спілкування з конкретними користувачами і колегами в конкретній обстановці.

Сьогодні не можна не погодитися зі словами авторитетного вченого Е. Р. Сукіасяна: «Хорошая библиотека работает так же, как большой симфонический оркестр, в котором каждый исполнитель является мастером, а если нужно - становится солистом». Щоб більш повно реалізувати себе в роботі, сучасний бібліотекар постійно повинен удосконалювати свій професійний рівень, а система підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців допомагає йому розкрити свої потенційні можливості і таланти./Files/images/bibliograf/школбибл.JPG

У Науковій бібліотеці вивчили досвід інших бібліотекї, оцінили свої можливості та розробили власну методику професійного навчання. Такою формою підвищення кваліфікації і професійного рівня з 2014 року стала Школа бібліотечної інноватики, головною метою якої є оновлення теоретичних та практичних знань бібліотекарів, а також обмін професійним досвідом.

Заходи, які проходять у рамках Школи, спрямовані на стимулювання професійної та творчої ініціативи, підвищення якості обслуговування користувачів, впровадження нових інформаційних технологій у бібліотечні процеси.

Пріоритетні напрями діяльності Школи бібліотечної майстерності: стратегічний менеджмент і маркетинг; сучасні технології в бібліотечній діяльності; довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування; сучасний менеджмент бібліотечних фондів.

За формами проведення занять - це семінари, майстер-класи, творчі звіти, лекції, огляди, документальні фільми, творчі звіти відділів.

Сучасність проблематики, вдалий вибір форм занять, диференційований підхід до слухачів - все це позитивно характеризує роботу Школи бібліотечної інноватики.

У нас багато завдань, ідей, планів та енергії для їх втілення, хороший фундамент, традиції і види на майбутнє, щоб зробити бібліотеку ще більш привабливою, сучасною, необхідною для читача.


2015-10-29

Тема: "Практичні питання бібліотечної діяльності"

Доповіді:

 • "Інституційні репозитарії та норми бібліографічного опису" (Сіденко Т. А., зав. відділом);
 • "Фандрейзингова діяльність в інтелектуально-культурному просторі університетської бібліотеки" (Рейваховська А., бібліотекар);
 • "АПА-стиль при описі пристатейної літератури" (Ковбас А., редактор);
 • "Буктрейлер – сучасний засіб пропагування книги" (Бистрова І., зав. сектором);
 • "Программа "Google Pikasa": 9 основных функций" и слайд-ролик о практическом применении этой программы (Моргацька Т. А., бібліотекар).

2015-05-28

Тема науково-практичного семінару: "Можливості використання хмарних технологій в бібліотечній діяльності".

Доповіді:

 • «Програми і ресурси» (Юркіна Н. М., провідний спеціаліст);
 • «Ліцензії Creative Commons» (Друпп О. В., бібліотекар 2 категорії);
 • «Online-анкета – це просто» (Трофіменко І. М., провідний бібліотекар).

2015-04-29

Тема науково-практичного семінару: "Бібліотечна статистика"

Доповіді:

 • «Аналіз проекту таблиць основних статистичних показників роботи бібліотек ВНЗ України» (Мороз Н.В., заступник директора);
 • «Порівняльна характеристика стандарту «Бібліотечна статистика» у відповідності з міжнародними та національними російським стандартами» (Сиденко Т. А., завідувач науково-методичним відділом);
 • «Google Analytics як засіб оптимізації сайтів бібліотек ВНЗ України» (Бистрова І. Ф., завідувач сектором);
 • «Статистика сайту з Google Analytics» (Луговська А.М., завідувач сектором);
 • «Наукові журнали ЧНТУ у БД «Наукова періодика України». Статистичні данні» (Гузь К.П., оператор ПЕОМ);
 • «Бібліотека у соціальних мережах. Відображення статистичних відвідувань» (Виноградна С.А., завідувач відділом обслуговування);
 • Презентація прес-дайджесту «Новації в діяльності вузівських бібліотек. По сторінках вітчизняних та зарубіжних фахових видань» (Бондар С.Л., провідний бібліограф).

Кiлькiсть переглядiв: 521

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.