ПИТАННЯ ПУБЛІКАЦІЇ
ВЕБ-РЕСУРСИ. КОРИСНІ СТАТТІ, ВІДЕО. ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ, ІНСТРУКЦІЇ, ПРАКТИЧНІ ПОСІБНИКИ. ІНОЗЕМНІ БАЗИ НАУКОВИХ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ.
ВЕБ-РЕСУРСИ
ПЛАТФОРМА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ РЕДАКЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ (PREP)
PREP - це онлайн-платформа, яка сприяє відповідальній організації редакційних процедур науковими журналами. Це допомагає редакторам журналів ставати прозорими щодо їх редакційних процедур, консультує редакторів журналів та видавців щодо можливих удосконалень процедур експертного огляду та представляє інтегровану інформацію про різноманітність процедур рецензування, які зараз використовуються. PREP також підтримує базу даних поточних форматів експертних оцінок журналів і надає інформацію та інструменти для журналів відповідальним чином використовувати показники журналів.
SCITE_ РОБИТЬ НАУКУ БІЛЬШ ДОСТОВІРНОЮ
Платформа scite_ дозволяє користувачам швидко вияснити, чи була підтримана, чи спростована певна наукова робота.
За допомогою технологій глибинного навчання та мережі експертів сотні мільйонів цитувань аналізуються, класифікуються, а результати цих операцій представлено у простому зрозумілому інтерфейсі.
WRITEFULL - онлайн-інструмент від Digital Science
Використовуючи мовні моделі, навчені мільйонами журнальних статей, Writefull виправляє граматику, словниковий запас, пунктуацію тощо - спеціально спрямований на написання досліджень.
TRANSPOSE: база даних журнальних політик
Покликана допомогти користувачам уточнити публікаційні політики більш як 2900 журналів. Профіль кожного журналу містить три основні категорії: тип рецензування, політика щодо залучення співрецензентів та правила розміщення препринтів. Докладніше
Article Transfer Service
від Elsevier Ukraine: познайомтесь з сервісом передачі статей, створеним, щоб швидко та зручно переносити відхилені рукописи у відповідніші журнали.
НАУКОВІ ПУБЛІКАЦІЇ
Пріоритетною ціллю компанії є розвиток сфери наукометрії та науки через консалтингову допомогу вченим, науковим організаціям та ЗВО. Спеціалісти компанії створюють умови для зменшення інформаційного вакууму: проводять семінари, вебінари, конференції, випускають перший в Україні журнал про наукометрію «Наука та метрика», організовують портал для усіх науковців, щоб розвивати конструктивний діалог на актуальні теми у цій сфері. Наукові публікації - Publ.Science: канал YouTube
ПЛАТФОРМА SCHOLASTICA для високоякісних наукових журналів:
прості в інтеграції рішення для експертної оцінки, виробництва і публікації з відкритим доступом, які допоможуть вам у виконанні вашої місії.
УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ЖУРНАЛИ: сторінка веб-ресурсу створена для допомоги науковцям та редакторам.
ПРОЕКТ «Локус» — освіта для дослідників
Створює освітні події для дослідників-початківців у соціальних та гуманітарних науках. Це школи, лекції та інтенсиви, що відповідають на запитання "як досліджувати?". Серед основних тем — методологія дослідження, academic writing, дизайн дослідження, дослідницька етика. Публікує актуальні тексти на дослідницькі теми. Проводить неформальні зустрічі. Формує єдину спільноту, де дослідники з різним досвідом наукової діяльності можуть разом навчатися та створювати дослідницькі проекти.
ELSEVIER — одна з найбільших видавничих компаній світу
Щорічно випускає близько чверті всіх статей, що видаються у наукових журналах. Глобальний інформаційно-аналітичний бізнес, що допомагає інституціям та професіоналам розвивати відкриту науку та підвищувати свою ефективність на благо людства. Elsevier Ukraine
PUBLONS - cистема мотивації рецензентів і інструмент для видавців і редакторів
Дозволяє автоматизувати роботу з рецензентами і підвищити її ефективність. Докладніше... Пам'ятка "Перші кроки". WOS І PUBLONS: ВИМІР НАУКИ
DOI (digital object identifier)
Ідентифікатор цифрового об'єкта, який присвоюється науковим статтям і збірникам. Докладніше...
Clarivate Analytics - незалежна американська компанія, заснована в 2016 році, управляє базами даних, інформаційними системами і колекціями з інтелектуальної власності, фінансується на основі передплати до її послуг.
На сьогодні є незалежною компанією з більше ніж 4000 співробітниками, що працює в більше ніж 100 країнах. Мета компанії відбирати, аналізувати та надавати якісну інформацію для науковців, викладачів, видавців, бібліотекарів, медиків, працівників патентних відомств, управлінців тощо. Навчання та тренінги
Open Science in Ukraine (OSU) - проект по комплексній підтримці наукових журналів в мережі Інтернет
Основні напрямки роботи: електронні версії наукових журналів на платформі Open Journal Systems; оформлення наукової інформації по стандартам Scopus і Web of Science; реєстрація цифрових ідентифікаторів об'єктів (doi) для наукових видань; консультування, надання корисної інформації авторам і редакторам.
УКРАЇНСЬКА КУХНЯ НАУКОВИХ ПУБЛІКАЦІЙ [Ukrainian Kitchen for Scientific Publications] Ця група у Facebook створена з метою обговорення усіх питань, які стосуються підготовки і просування наукової публікації, створення та розвитку журналу і наукового видавництва. Головні питання, на яких ми акцентуватимемо увагу, – відповідність цих процесів кращим редакційним і видавничим практикам, а також оцінювання науковців і наукових колективів, наукових статей і інших публікацій, журналів і видавців.
КОРИСНІ СТАТТІ, ВІДЕО
- 35 ПОРАД, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПІДГОТУВАТИ СТАТТЮ для публікації в журналах, що індексуються в Scopus та Web of Science
- CLARIVATE ПРЕДСТАВЛЯЄ НОВІ ДАНІ ПРО ВІДКРИТИЙ ДОСТУП ДО ЗВІТІВ про цитування журналу Web of Science
- ЯК ДІЗНАТИСЯ КВАРТИЛЬ ЖУРНАЛУ В SCOPUS І WOS
- JOURNALFINDER - ЗА ДОПОМОГОЮ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПОШУКУ Ви можете легко знайти журнал для публікації власної статті, який видається у Elsevier. Достатньо ввести назву Вашої роботи, анотацію, ключові слова та обрати галузь знань.
- Про "ПОТЕНЦІЙНИЙ ІНДЕКС СТАТТІ" та про те, чи можна спрогнозувати цитованість наукової статті
- ЯК ВИБРАТИ ЖУРНАЛ ДЛЯ ПУБЛІКАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ? Якщо Ви дослідник або бібліотекар і шукаєте журнал для розміщення дослідницької статті, то це відео для Вас.
- ФЕЙКОВІ БАЗИ (МЕТРИКИ) Список фейкових метрик (Misleading Metrics), які належать сумнівним компаніям і пропонують «достовірні» наукометричні показники на рівні дослідника, статті або журналу. Подробніше...
- ХИЖАКІ: ВИДАННЯ ТА ВИДАВНИЦТВА На сьогоднішній день в світі академічної публікації існує величезна кількість недобросовісних видавництв і видань, які не забезпечують якісне наукове рецензування. Їх називають «хижаками» або «хижацькими» (predatory journals). Найвідомішим антагоністом «хижаків» вважається американський бібліотекознавець Джеффрі Білл. Саме він склав т. зв. «Список Джеффрі Білла» (Beall's list of predatory journals and publishers), який став широко відомий в наукових колах. Подробніше...
- СУЧАСНІ ЖУРНАЛИ: ХОРОШІ, ПЛОХІ ТА ХИЖІ Запись серії вебінарів від компанії Clarivate Analytics
- RECITE: ЯК ДЖЕРЕЛА ЗГАДУЮТЬСЯ В ТЕКСТІ Інструмент RECITE перевіряє, чи відповідають Ваші цитати в тексті списку використаної літератури і сигналізує про всі знайдені помилки.
- ЯК ПЕРЕВІРИТИ ІНДЕКСАЦІЮ ЖУРНАЛУ в Web of Science Перевірка індексації журналу на платформі базовим і розширеним пошуками. Уточнення наявності і показника імпакт-фактора. Особливості перевірки в Master Journal List.
ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ, ІНСТРУКЦІЇ, ПРАКТИЧНІ ПОСІБНИКИ
- Національний центр ISSN в Україні розпочав роботу 11 березня 2021 року розпочав роботу Національний центр ISSN в Україні, функції якого виконує Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова". Приєднання до Міжнародної системи даних серіальних видань відкриває Україні нові можливості щодо інтеграції серіальних видань України в структуру світового інформаційного простору та введення їх до міжнародного інформаційного обігу; репрезентації на міжнародному рівні національної бібліографії серіальних видань, зокрема наукових; використання ISSN для впровадження штрихового кодування інформаційної продукції.
- ПОРЯДОК формування Переліку наукових фахових видань України (2018)
- Назаровець С., Борисова Т. Відкритий доступ до наукових цитувань. Практичний посібник : [препринт]. - К. : ДНТБ України, 2019. - 33 с. Практичний посібник описує, як редакції українських наукових видань можуть скористатися перевагами сервісу Cited-by від Crossref та підтримати Initiative for Open Citations. Це дві важливі речі, на яких базується ідея створення Open Ukrainian Citation Index (OUCI) – бази даних наукової літератури та інструменту для відслідковування цитувань, яка розробляється фахівцями Державної науково-технічної бібліотеки України за дорученням Колегії Міністерства освіти і науки України. Реалізація проекту OUCI має спростити вченим та бібліотекарям пошук наукових документів, допомогти управлінцям зі збором статистичних даних та розширити читацьку аудиторію українських наукових журналів.
ІНОЗЕМНІ БАЗИ ПЕРІОДИЧНИХ НАУКОВИХ ВИДАНЬ
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних. Портал охоплює видання за темами: Сільське господарство; Технології та інженерія; Математика та статистика; Правознавство та політичні науки; Бізнес та економічні науки; Соціальні науки; Комунікація та інформація; Загальні та мультидисциплінарні науки та багато інших. |
![]() Всі статті в журналах відкритого доступу, які публікуються Elsevier, пройшли експертну оцінку і після прийняття відразу і назавжди доступні для читання і скачування. Опубліковані статті: повністю перевірені; мають можливість негайного безкоштовного доступу і скачування з ScienceDirect; дозволене повторне використання визначається авторським вибором користувача ліцензій Creative Commons; публікується з CrossMark® для ведення запису публікації. |
![]() Це понад 100 журналів відкритого доступу, що охоплюють мистецтво і гуманітарні, інженерні, медичні, соціальні, біологічні, фізичні та сільськогосподарські науки. Місія Academic Journals полягає в тому, щоб прискорити поширення знань за допомогою публікації високоякісних наукових статей з використанням моделі відкритого доступу. |
![]() |
![]() Публікація за допомогою SpringerOpen робить статтю вільно доступною в Інтернеті для всіх відразу після публікації, а високорівневі процеси рецензування та виробництва гарантують якість і надійність роботи. |
![]() ERIH PLUS by Dimensions - це пов'язана інформаційна система нового покоління, яка полегшує пошук і доступ до найбільш актуальної інформації; аналіз академічних і більш широких результатів досліджень в галузі гуманітарних та соціальних наук. База даних поєднує в собі функціональність і великі джерела даних вимірювань з ERIH PLUS, що дозволяє дослідникам краще поширювати свої роботи на національних і міжнародних мовах. Блог Dimensions про нові можливості ERIH PLUS |
![]() Цифровий архів журналів Кембриджа пропонує великий і зручний для користувача ресурс, який дозволяє вченим розміщувати поточні дослідження. Заголовки статей і посилання створюються у вигляді файлів HTML, щоб забезпечити легкий доступ до даних і посиланнях між статтями. Посилання на Google Scholar доступна з виносок HTML. DOI реєструються для кожної статті, що полегшує створення посилань на контент архіву через CrossRef. Унікальний високоякісний онлайн-архів гуманітарних, соціальних, технічних наук містить: понад 450 журналів, понад 42 000 випусків, більше 1 250 000 статей, понад 6 мільйонів сторінок, більше 14 мільйонів пов'язаних посилань. |
ERIC - інформаційний центр навчальних ресурсів. Фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США. Завдання ERIC - надати всеосяжну, просту у використанні, доступну для пошуку, бібліографічну і повнотекстову базу даних про дослідження та інформацію в галузі освіти. Цифрова бібліотека ERIC включає в себе: понад 1,6 мільйона записів звітів про дослідження в галузі освіти, журнальних статей, матеріалів конференцій та інших ресурсів. Майже 361 000 повнотекстових документів і 869 000 записів журнальних статей, а також посилання на веб-сайти видавців. Тезаурус ERIC Descriptors, який являє собою контрольований словник освітніх термінів, допоможе у точному пошуку.
Open J-Gate - електронна бібліотека наукових журналів англійською мовою з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки.
В даний час включає понад 6300 найменувань журналів, організованих за галузями знань. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.
RePEc (Research Papers in Economics – Дослідницькі Труди з Економіки) - це міжнародна некомерційна база даних, яка містить наукові статті різних видань в галузі економіки та суміжних наук, створена спільними зусиллями волонтерів 75 країн світу (включаючи Україну) з метою популяризації та поширення наукових знань. Мета проекту – децентралізація бібліографічних баз даних, наукових статей, книг, частин з книг та компонентів програмного забезпечення, які підтримуються волонтерами. Усі зібрані дані використовуються у різноманітних сервісах, детально описаних на сайті RePEc.
Компанія «ИВИС», що є ексклюзивним дистриб'ютором американської компанії «East View Information Services, Inc», пропонує ознайомитись з новими електронними базами даних, серед яких: «Издания по просвещению и воспитанию», «Издания по естественным наукам», «Журналы России по юриспруденции», «Российские журналы для бухгалтера», «Журналы России по управлению персоналом», «Практические журналы по медицине и здравоохранению», «Издания по информационным технологиям», а також повний електронний архів журналу «Искусство кино» (всі номери за 1931-2014 рр.).
Видавництво SAGE пропонує доступ до журналів та дослідницьких ресурсів: SAGE Journals та SAGE Research Methods (понад 1,3 мільйона статей з 750 журналів). Доступ за посиланнями: SAGE Journals, SAGE Research Methods.
Електронна бібліотека "Grebennikon" містить статті, опубліковані в спеціалізованих журналах Видавничого дому «Гребенников», має зручний рубрикатор (250 тем), містить докладні анотації до статей, володіє можливістю пошуку статей за автором, назвою і ключовими словами.
ArXiv.org - система електронного відкритого доступу до 901 072 електроних публікацій наукових статей та їх препринтів з фізики, математики, інформатики, біології, фінансів і статистики. ArXiv.org відповідає академічним стандартам Корнельського університету. ArXiv є власністю Корнельського університету, приватним навчальним закладом. ArXiv фінансується університетом, Фондом Саймонса та установами різних країн світу і є неприбутковим проектом.
FreeFullPDF - надає доступ до більш ніж 80 млн. наукових статей, патентів в галузі медицини, біології, хімії, фізики, матеріалознавства та економіки.
Метою FreeFullPDF.com є підвищення наочності і простоти використання наукових журналів, дисертацій, плакатів і патентів у відкритому доступі. FreeFullPDF.com був розроблений KnowMade SARL. KnowMade - це компанія Technology Intelligence, що спеціалізується на дослідженні і аналізі науково-технічної інформації. FreeFullPDF виконує повнотекстовий пошук в файлах PDF (заголовок, анотація, автори, матеріали і методи, результати, висновок, бібліографія). З FreeFullPDF можна легко і швидко знайти потрібну наукову інформацію в більш ніж 80 мільйонах файлів PDF.
Хіндаві (Hindawi Publishing Corporation) - наукове видавництво, засноване в 1997 р. в Каїрі (Єгипет).
Hindawi публікує рецензовані журнали з відкритим доступом у багатьох областях науки, техніки та медицини, а також у кількох сферах суспільної науки. Журнали Hindawi індексуються у провідних базах рефератів та індексування, включаючи Web of Science, Scopus, PubMed, INSPEC, Mathematical Reviews та Chemical Abstracts.
Коментарi