ПИТАННЯ ПУБЛІКАЦІЇ

ВЕБ-РЕСУРСИ. КОРИСНІ СТАТТІ, ВІДЕО. ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ, ІНСТРУКЦІЇ, ПРАКТИЧНІ ПОСІБНИКИ. ІНОЗЕМНІ БАЗИ НАУКОВИХ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ.


ВЕБ-РЕСУРСИ


ПЛАТФОРМА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ РЕДАКЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ (PREP)

/Files/images/na_dopomogu_naukovtsyu/PREP.jpgPREP - це онлайн-платформа, яка сприяє відповідальній організації редакційних процедур науковими журналами. Це допомагає редакторам журналів ставати прозорими щодо їх редакційних процедур, консультує редакторів журналів та видавців щодо можливих удосконалень процедур експертного огляду та представляє інтегровану інформацію про різноманітність процедур рецензування, які зараз використовуються. PREP також підтримує базу даних поточних форматів експертних оцінок журналів і надає інформацію та інструменти для журналів відповідальним чином використовувати показники журналів.

/Files/images/na_dopomogu_naukovtsyu/Платформа scite.jpgSCITE_ РОБИТЬ НАУКУ БІЛЬШ ДОСТОВІРНОЮ

Платформа scite_ дозволяє користувачам швидко вияснити, чи була підтримана, чи спростована певна наукова робота.

За допомогою технологій глибинного навчання та мережі експертів сотні мільйонів цитувань аналізуються, класифікуються, а результати цих операцій представлено у простому зрозумілому інтерфейсі.

/Files/images/na_dopomogu_naukovtsyu/правка.jpg WRITEFULL - онлайн-інструмент від Digital Science

Використовуючи мовні моделі, навчені мільйонами журнальних статей, Writefull виправляє граматику, словниковий запас, пунктуацію тощо - спеціально спрямований на написання досліджень.

/Files/images/bd/transpose.jpgTRANSPOSE: база даних журнальних політик

Покликана допомогти користувачам уточнити публікаційні політики більш як 2900 журналів. Профіль кожного журналу містить три основні категорії: тип рецензування, політика щодо залучення співрецензентів та правила розміщення препринтів. Докладніше

Article Transfer Service

від Elsevier Ukraine: познайомтесь з сервісом передачі статей, створеним, щоб швидко та зручно переносити відхилені рукописи у відповідніші журнали.

/Files/images/na_dopomogu_naukovtsyu/Наукові публікації.jpg НАУКОВІ ПУБЛІКАЦІЇ

Пріоритетною ціллю компанії є розвиток сфери наукометрії та науки через консалтингову допомогу вченим, науковим організаціям та ЗВО. Спеціалісти компанії створюють умови для зменшення інформаційного вакууму: проводять семінари, вебінари, конференції, випускають перший в Україні журнал про наукометрію «Наука та метрика», організовують портал для усіх науковців, щоб розвивати конструктивний діалог на актуальні теми у цій сфері. Наукові публікації - Publ.Science: канал YouTube

ПЛАТФОРМА SCHOLASTICA для високоякісних наукових журналів:

прості в інтеграції рішення для експертної оцінки, виробництва і публікації з відкритим доступом, які допоможуть вам у виконанні вашої місії.

/Files/images/bd/Эльзевир.jpgELSEVIER — одна з найбільших видавничих компаній світу

Щорічно випускає близько чверті всіх статей, що видаються у наукових журналах. Глобальний інформаційно-аналітичний бізнес, що допомагає інституціям та професіоналам розвивати відкриту науку та підвищувати свою ефективність на благо людства. Elsevier Ukraine

/Files/images/bd/дои.jpgDOI (digital object identifier)

Ідентифікатор цифрового об'єкта, який присвоюється науковим статтям і збірникам. Докладніше...


/Files/images/bd/вебинары.jpgClarivate Analytics - незалежна американська компанія, заснована в 2016 році, управляє базами даних, інформаційними системами і колекціями з інтелектуальної власності, фінансується на основі передплати до її послуг.

На сьогодні є незалежною компанією з більше ніж 4000 співробітниками, що працює в більше ніж 100 країнах. Мета компанії відбирати, аналізувати та надавати якісну інформацію для науковців, викладачів, видавців, бібліотекарів, медиків, працівників патентних відомств, управлінців тощо. Навчання та тренінги

/Files/images/bd/веб оф сайенс.jpgOpen Science in Ukraine (OSU) - проект по комплексній підтримці наукових журналів в мережі Інтернет

Основні напрямки роботи: електронні версії наукових журналів на платформі Open Journal Systems; оформлення наукової інформації по стандартам Scopus і Web of Science; реєстрація цифрових ідентифікаторів об'єктів (doi) для наукових видань; консультування, надання корисної інформації авторам і редакторам.


КОРИСНІ СТАТТІ, ВІДЕО


ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ, ІНСТРУКЦІЇ, ПРАКТИЧНІ ПОСІБНИКИ

  • Національний центр ISSN в Україні розпочав роботу 11 березня 2021 року розпочав роботу Національний центр ISSN в Україні, функції якого виконує Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова". Приєднання до Міжнародної системи даних серіальних видань відкриває Україні нові можливості щодо інтеграції серіальних видань України в структуру світового інформаційного простору та введення їх до міжнародного інформаційного обігу; репрезентації на міжнародному рівні національної бібліографії серіальних видань, зокрема наукових; використання ISSN для впровадження штрихового кодування інформаційної продукції.
  • ПОРЯДОК формування Переліку наукових фахових видань України (2018)
  • Назаровець С., Борисова Т. Відкритий доступ до наукових цитувань. Практичний посібник : [препринт]. - К. : ДНТБ України, 2019. - 33 с. Практичний посібник описує, як редакції українських наукових видань можуть скористатися перевагами сервісу Cited-by від Crossref та підтримати Initiative for Open Citations. Це дві важливі речі, на яких базується ідея створення Open Ukrainian Citation Index (OUCI) – бази даних наукової літератури та інструменту для відслідковування цитувань, яка розробляється фахівцями Державної науково-технічної бібліотеки України за дорученням Колегії Міністерства освіти і науки України. Реалізація проекту OUCI має спростити вченим та бібліотекарям пошук наукових документів, допомогти управлінцям зі збором статистичних даних та розширити читацьку аудиторію українських наукових журналів.


ІНОЗЕМНІ БАЗИ ПЕРІОДИЧНИХ НАУКОВИХ ВИДАНЬ

/Files/images/bd/Ингента.jpgINGENTA - британський міжнародний постачальник контент-послуг для видавничої індустрії. Величезна колекція наукових і професійних журналів. Містить інформацію про зміст 13.5 тис. періодичних видань з усіх галузей знання. Ingenta Connect є найбільшим у світі ресурсом для наукових публікацій.
/Files/images/bd/HighWire.jpgHighWire - американська компанія, що надає послуги з розробки та розміщення цифрового контента 140 впливовим товариствам, університетським видавництвам і незалежним видавцям, які випускають журнали, книги та інші наукові публікації. Компанія була заснована бібліотеками Стенфордського університету в 1995 році. Хостінгові видавці HighWire спільно надають вільний доступ до більш ніж 2 мільйонам статей (з 7,5 мільйона статей). Компанія ставить за мету збір, сертифікацію, зберігання та передачу інформації, прискорюючи обмін ідеями.
/Files/images/bd/Wiley.jpgВидавництво John Wiley & Sons, Inc., також відоме як Wiley (Уайлі) - міжнародна організація, яка спеціалізується на випуску академічних видань для професіоналів, студентів і викладачів вищої школи, дослідників, вчених. Компанія John Wiley & Sons видає книги, журнали, енциклопедії в друкованому та електронному вигляді, надає доступ до продуктів і послуг в інтернеті. Wiley Open Access публікує авторитетні журнали відкритого доступу за багатьма дослідними дисциплінами для читання, завантаження та обміну.
/Files/images/bd/doaj-1180x518_c.jpgDirectory of Open Access Journals (DOAJ) — міжнародний мультидисциплінарний каталог журналів відкритого доступу. Все фінансування надходить через пожертвування, 40% з яких від спонсорів і 60% від членів і видавця. Всі послуги DOAJ безкоштовно, включаючи індексацію в DOAJ. Всі дані в вільному доступі. Онлайн-каталог містить понад 10000 назв наукових журналів та метадані статей цих журналів. Каталог прагне охопити усі відкриті наукові журнали, що дотримуються загальних принципів якості наукових видань, і тим самим сприяти їх поширенню, використанню та популяризації руху Відкритого доступу.
/Files/images/bd/журналсв.jpgJOURNALS4FREE – портал академічних журналів відкритого доступу (більше 7 тис.).
Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних.
Портал охоплює видання за темами:
Сільське господарство; Технології та інженерія; Математика та статистика; Правознавство та політичні науки; Бізнес та економічні науки; Соціальні науки; Комунікація та інформація; Загальні та мультидисциплінарні науки та багато інших.
/Files/images/bd/Эльзевир.jpgELSEVIER — одна з найбільших видавничих компаній світу. Щорічно випускає близько чверті всіх статей, що видаються у наукових журналах. Глобальний інформаційно-аналітичний бізнес, що допомагає інституціям та професіоналам розвивати відкриту науку та підвищувати свою ефективність на благо людства.
Всі статті в журналах відкритого доступу, які публікуються Elsevier, пройшли експертну оцінку і після прийняття відразу і назавжди доступні для читання і скачування. Опубліковані статті: повністю перевірені; мають можливість негайного безкоштовного доступу і скачування з ScienceDirect; дозволене повторне використання визначається авторським вибором користувача ліцензій Creative Commons; публікується з CrossMark® для ведення запису публікації.
/Files/images/bd/академжурнал.jpgAcademic Journals є видавцем рецензованих журналів відкритого доступу.
Це понад 100 журналів відкритого доступу, що охоплюють мистецтво і гуманітарні, інженерні, медичні, соціальні, біологічні, фізичні та сільськогосподарські науки.
Місія Academic Journals полягає в тому, щоб прискорити поширення знань за допомогою публікації високоякісних наукових статей з використанням моделі відкритого доступу.
Elektronischen Zeitschriftenbibliothek - бібліотека електронних журналів була заснована в 1997 році в рамках проекту Університетської бібліотеки Регенсбурга у співпраці з Бібліотекою Технічного університету Мюнхена. Сьогодні це сервіс для ефективного використання повнотекстових наукових журналів в Інтернеті. Він забезпечує швидкий, структурований і послідовний доступ до повнотекстових наукових журналів. Містить 99 222 найменувань, в тому числі 21 790 чистих онлайн-журналів, що охоплюють всі предметні області. Крім того, 130 223 журналів перераховані по агрегаторам. 64264 журналів у вільному доступі у вигляді повного тексту.
/Files/images/bd/спрингер.jpgSpringerOpen пропонує дослідникам з усіх областей науки, техніки, медицини, гуманітарних і соціальних наук місце для публікації відкритого доступу в 200 наукових рецензованих журналах.
Публікація за допомогою SpringerOpen робить статтю вільно доступною в Інтернеті для всіх відразу після публікації, а високорівневі процеси рецензування та виробництва гарантують якість і надійність роботи.
/Files/images/na_dopomogu_naukovtsyu/ERIH_PLUS_BY_Dimensions_1167x739.jpgЄвропейський науковий фонд (ESF) підписав у січні 2014 року меморандум про взаєморозуміння з NSD - Норвезьким центром даних досліджень для передачі обслуговування і функціонування Європейського довідкового індексу з гуманітарних наук (ERIH) в NSD. База даних ERIH, керована NSD, називається ERIH PLUS.
ERIH PLUS by Dimensions - це пов'язана інформаційна система нового покоління, яка полегшує пошук і доступ до найбільш актуальної інформації; аналіз академічних і більш широких результатів досліджень в галузі гуманітарних та соціальних наук. База даних поєднує в собі функціональність і великі джерела даних вимірювань з ERIH PLUS, що дозволяє дослідникам краще поширювати свої роботи на національних і міжнародних мовах. Блог Dimensions про нові можливості ERIH PLUS
/Files/images/na_dopomogu_naukovtsyu/кембридж.jpgCambridge journals digital archive (Кембриджські журнали цифровий архів) забезпечує миттєвий доступ до двовікових академічних знань. Постійно зростаючий цифровий архів робить їх легко доступними онлайн, поряд з поточним контентом Cambridge Core.
Цифровий архів журналів Кембриджа пропонує великий і зручний для користувача ресурс, який дозволяє вченим розміщувати поточні дослідження. Заголовки статей і посилання створюються у вигляді файлів HTML, щоб забезпечити легкий доступ до даних і посиланнях між статтями. Посилання на Google Scholar доступна з виносок HTML. DOI реєструються для кожної статті, що полегшує створення посилань на контент архіву через CrossRef. Унікальний високоякісний онлайн-архів гуманітарних, соціальних, технічних наук містить: понад 450 журналів, понад 42 000 випусків, більше 1 250 000 статей, понад 6 мільйонів сторінок, більше 14 мільйонів пов'язаних посилань.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/эрик.jpgERIC - інформаційний центр навчальних ресурсів. Фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США. Завдання ERIC - надати всеосяжну, просту у використанні, доступну для пошуку, бібліографічну і повнотекстову базу даних про дослідження та інформацію в галузі освіти. Цифрова бібліотека ERIC включає в себе: понад 1,6 мільйона записів звітів про дослідження в галузі освіти, журнальних статей, матеріалів конференцій та інших ресурсів. Майже 361 000 повнотекстових документів і 869 000 записів журнальних статей, а також посилання на веб-сайти видавців. Тезаурус ERIC Descriptors, який являє собою контрольований словник освітніх термінів, допоможе у точному пошуку.


/Files/images/bd/джи.jpgOpen J-Gate - електронна бібліотека наукових журналів англійською мовою з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки.

В даний час включає понад 6300 найменувань журналів, організованих за галузями знань. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.


/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/RePEc.jpgRePEc (Research Papers in Economics – Дослідницькі Труди з Економіки) - це міжнародна некомерційна база даних, яка містить наукові статті різних видань в галузі економіки та суміжних наук, створена спільними зусиллями волонтерів 75 країн світу (включаючи Україну) з метою популяризації та поширення наукових знань. Мета проекту – децентралізація бібліографічних баз даних, наукових статей, книг, частин з книг та компонентів програмного забезпечення, які підтримуються волонтерами. Усі зібрані дані використовуються у різноманітних сервісах, детально описаних на сайті RePEc.


/Files/images/bd/East View Information Services, Inc.jpgКомпанія «ИВИС», що є ексклюзивним дистриб'ютором американської компанії «East View Information Services, Inc», пропонує ознайомитись з новими електронними базами даних, серед яких: «Издания по просвещению и воспитанию», «Издания по естественным наукам», «Журналы России по юриспруденции», «Российские журналы для бухгалтера», «Журналы России по управлению персоналом», «Практические журналы по медицине и здравоохранению», «Издания по информационным технологиям», а також повний електронний архів журналу «Искусство кино» (всі номери за 1931-2014 рр.).


/Files/images/bd/sage-journals-logo.jpgВидавництво SAGE пропонує доступ до журналів та дослідницьких ресурсів: SAGE Journals та SAGE Research Methods (понад 1,3 мільйона статей з 750 журналів). Доступ за посиланнями: SAGE Journals, SAGE Research Methods.


Електронна бібліотека "Grebennikon" містить статті, опубліковані в спеціалізованих журналах Видавничого дому «Гребенников», має зручний рубрикатор (250 тем), містить докладні анотації до статей, володіє можливістю пошуку статей за автором, назвою і ключовими словами.


/Files/images/bd/arXiv.jpgArXiv.org - система електронного відкритого доступу до 901 072 електроних публікацій наукових статей та їх препринтів з фізики, математики, інформатики, біології, фінансів і статистики. ArXiv.org відповідає академічним стандартам Корнельського університету. ArXiv є власністю Корнельського університету, приватним навчальним закладом. ArXiv фінансується університетом, Фондом Саймонса та установами різних країн світу і є неприбутковим проектом.


FreeFullPDF - надає доступ до більш ніж 80 млн. наукових статей, патентів в галузі медицини, біології, хімії, фізики, матеріалознавства та економіки.

Метою FreeFullPDF.com є підвищення наочності і простоти використання наукових журналів, дисертацій, плакатів і патентів у відкритому доступі. FreeFullPDF.com був розроблений KnowMade SARL. KnowMade - це компанія Technology Intelligence, що спеціалізується на дослідженні і аналізі науково-технічної інформації. FreeFullPDF виконує повнотекстовий пошук в файлах PDF (заголовок, анотація, автори, матеріали і методи, результати, висновок, бібліографія). З FreeFullPDF можна легко і швидко знайти потрібну наукову інформацію в більш ніж 80 мільйонах файлів PDF.


/Files/images/bd/хиндави.jpgХіндаві (Hindawi Publishing Corporation) - наукове видавництво, засноване в 1997 р. в Каїрі (Єгипет).

Hindawi публікує рецензовані журнали з відкритим доступом у багатьох областях науки, техніки та медицини, а також у кількох сферах суспільної науки. Журнали Hindawi індексуються у провідних базах рефератів та індексування, включаючи Web of Science, Scopus, PubMed, INSPEC, Mathematical Reviews та Chemical Abstracts.


Кiлькiсть переглядiв: 2568

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.