КЛУБ "ОСОБИСТІСТЬ"


Відповідаючи на виклики сьогодення, особливо у зв'язку з ситуацією у нашій державі, відчувається потреба в підкріпленні знань щодо питань історії та національної культури нашого народу.
ЗУСТРІЧІ З ЦІКАВИМИ ЛЮДЬМИ

В клубі зустрічей з цікавими людьми, який вже понад 15 років існує в нашій бібліотеці, ми приймали в гостях відомих краєзнавців, істориків - Сергія Леп’явка, В’ячеслава Демиденка, Володимира Руденка, ветеранів другої світової війни - Герарда Кузнецова, Анатолія Шкурко, афганців, ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та багато інших. Такі зустрічі плекають гордість за рідну землю, надають можливість зберегти надбання наших предків, збагатити і поглибити знання з історії України і Чернігівщини, спонукати до її глибшого вивчення.

«Пізнай свій край..., себе, свій рід, свій набрід, свою землю - і ти побачиш свій шлях у житті...» – писав Григорій Сковорода. Саме з таких історій можна скласти, як із цеглинок, великий будинок історії нашої країни.
Взагалі, зустрічі в Клубі виконують не тільки пізнавальну функцію, але й сприяють соціалізації особистості, допомагають молоді знайти життєві орієнтири. Спілкування з цікавою людиною - це завжди свято душі, а коли ця людина ще й знавець своєї справи - свято подвійне.

У квітні 2014 року відбулася зустріч з Володимиром Федоровичем Савченком, доктором економічних наук, професором кафедри економічної теорії. Чергове засідання клубу розпочалося з перегляду фільму - подарунка від бібліотеки, присвяченого шановному гостю з нагоди його дня народження. Також була презентована книга Володимира Федоровича «Сторінки із життя: полемічні автобіографічні нотатки». Цікавими та корисними для майбутніх економістів стали поради від людини з величезним практичним, професійним та життєвим досвідом. Бібліотекою був підготовлений відкритий перегляд численних праць Володимира Федоровича: монографій, навчальних посібників, публікацій з періодичних видань. Шановному гостю було присвоєно почесне звання «Друг бібліотеки» та вручена грамота.

Взагалі, студентам дуже цікаво поглянути на своїх викладачів під абсолютно іншим кутом, ознайомитися з їх творчістю та оцінити таланти. Затаївши подих, під дивний супровід авторських пісень викладача кафедри туризму Володимира Дудка, молодь поринула у подорож чудовими краєвидами за допомогою відеоряду авторських фото, підготовленому спеціалістами бібліотеки.

На зустрічі зі студентами також запрошуються молоді люди, колишні студенти нашого вузу, які активно приймають участь у політичному, громадському і економічному житті рідного краю. Через неформальне спілкування популяризуються ідеї успішності, інтелектуального розвитку, самодостатності. Так, цікавим і пізнавальним було спілкування з Юлією Заїкою, директором магазину-студії «Макош», головою молодіжного відділення Ліги ділових та професійних жінок Чернігова. Її кредо - «Зроби себе сам! Роби все відкрито і з любов’ю» сподіваємось було почуто присутніми на зустрічі.

В стінах нашої бібліотеки пройшла творча зустріч та перша фотовиставка випускника нашого інституту Дмитра Торяника, автора відомих промо-роликів про місто над Десною, знятих в техніці тайм-лапсу. Студенти були зацікавлені історією створення фільмів, розпитували про секрети техніки фотозйомки. На виставці були представлені чудові фотографії рідного міста, зняті з висоти пташиного польоту.

Використання мультимедійних ресурсів при проведенні культурно-просвітницьких заходів дозволяє їх урізноманітнити, значною мірою покращує сприйняття інформації, робить їх більш цікавими. На базі нашої бібліотеки створено понад 25 фільмів, приурочених до свят, знаменних дат, присвячених життю та творчості видатних людей; велика кількість презентацій різноманітної тематики.

У 2014 році бібліотека приймала активну участь у заходах приурочених 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка. Окрасою масового дійства став фільм «Ніжні жінки Тараса», який ознайомив присутніх з одним із напрямків творчості геніального сина народу України – з його портретним живописом.

Бібліотека тісно співпрацює з кафедрами університету та проводить спільні комплексні масові заходи. Так, експерементальним став захід, присвячений творчості талановитого художника, представника старшого покоління майстрів Чернігівщини - Миколи Яковича Кошеля. Виставка картин була побудована як комплекс творів образотворчого мистецтва для проведення практичних занять студентів з дисципліни «Організація екскурсійних послуг». На базі виставки студенти мали можливість відпрацьовувати прийоми та навички екскурсійної роботи. Бібліотекою був створений та представлений фільм, присвячений творчості Миколи Кошеля.

Одним із аспектів усебічного розвитку особистості є висока правова культура. Адже не можна вважати фізично здорову людину гармонійно розвиненою, коли вона, маючи широкі знання, добре працюючи або навчаючись, порушує закони, права. Прилучення молоді до правової культури збагачує її духовне життя. Правове виховання зміцнює життєву позицію, підвищує громадянську активність, загострює почуття непримиренності до негативних явищ. Змістовною була зустріч з гостями клубу громадськими діячами Чернігова Сергієм Лобуром та Костянином Горбуновим, які розповіли про роль територіальних громад в розбудові громадянського суспільства.

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. «Здоров’я - не все, але все без здоров’я - ніщо», -сказав свого часу Сократ. І це, безумовно, так. Перехід до здорового способу життя - це шлях до внутрішньої гармонії. На Сході кажуть, що причиною всіх хвороб є три отрути людської свідомості: гнів, незнання та пристрасть. Ці три отрути викликають дисбаланс в організмі, що й призводить до хвороб. Подолати це можна шляхом духовного самовдосконалення: людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу, в неї всі елементи правильно взаємодіють між собою. Про це і не тільки розповів аудиторії Сергій Губа, представник громадської організації «Древо життя».

Повчальною була зустріч з унікальною людиною, колишнім викладачем з аеродинаміки Чернігівського вищого воєнного училища льотчиків Анатолієм Шевченком, який здивував присутніх своїм життєлюбством, енергією, оптимізмом. За спеціальністю льотчик-випробувач, Анатолій Васильович все своє довге і цікаве життя постійно творив: захоплювався живописом, кіномистецтвом, фотографією, займався городництвом та мисливством, конструював, писав книги. В 80-річному віці він засвоїв комп’ютерну техніку, подаровану його колишнім учнем - льотчиком-космонавтом СРСР П. І. Климуком. Засновник своїх філософських і наукових стежин, автор книги «Думки вголос» поділився винайденим ним секретом здоров’я і довголіття, розповів про переваги духовного лікування.

Як створити тіло своєї мрії – здорове і гармонійне? На це питання змогли отримати відповідь співробітники, студенти та викладачі вузу, відвідавши семінар експерта по здоровому харчуванню, лікаря-дієтолога медичної клініки «Столиця» Наталії Самойленко: «Імідж тіла. Комплексний підхід: харчування, фізичні методи, сучасна косметологія».

Значна частина студентської молоді має шкідливі звички і залежності, які негативно впливають на стан їхнього здоров’я. Тому освітня і профілактично-виховна робота з цих проблем має важливе суспільне значення. Корисною для студентів стала зустріч з психологом Ігорем Ярошем, який, використовуючи новітні знання з медицини та психології розповів про механізм формування шкідливих звичок та їх вплив на психічне та фізичне здоров’я людини.


Кiлькiсть переглядiв: 1516

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.