/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою Національного університету «Чернігівська політехніка» випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».
/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2021 року. Запрошуємо до читання!


ДІВЧИНА З ЛЕГЕНДИ

/Files/images/bibliograf/Маруся.jpgУкраїнська поетеса Маруся Чурай: витвір народної фантазії чи історична особа?

За легендою, Маруся народилася в родині урядника Полтавського козацького полку Гордія Чурая.

NAVKA - Засвіт встали козаченьки (українська народна пісня) Датою народження найчастіше називають 25 січня 1625 року.

Дівчина мала не лише чарівну зовнішність, а й прекрасний голос, музичний і поетичний талант та велике кохання, яке закінчилося трагічно.

Народна пам'ять приписує поетесі авторство наступним пісням: Віють вітри; Сидить голуб на березі; Зелений барвіночку; На городі верба рясна; Ой не ходи, Грицю; Грицю, Грицю, до роботи; Засвіт встали козаченьки; Котилися вози з гори; Ішов Милий Горонькою.

Бібліотека пропонує: Чемерис, В. Маруся Чурай : повість / В. Чемерис. - Київ : Бібліотека українця, 2000. - 86 с.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 25 січня

/Files/images/byistrova/Высоцкий.jpgВ цей день народився Володимир Висоцький (1938-1980) - актор театру і кіно, поет, композитор і виконавець власних пісень. Він був кумиром мільйонів і до сих пір його голос, його пісні продовжують жити.

Не поминайте ни добром, ни лихом, зажгите молча тонкую свечу. И пусть в округе будет очень тихо, а вдалеке лишь музыки чуть-чуть. Не надо слов, ни хоровых, ни сольных. Пусть время плещет сквозь его причал: Такие люди тишины достойны. За нас за всех он криком откричал. (Ирина Руднева)

Дізнатися більше про Володимира Висоцького допоможе література з фонду нашої бібліотеки, яка представлена у відео "Жив як співав". Тут ви знайдете тексти відомих пісень, дізнаєтеся цікаві факти з життя Висоцького, познайомитеся з спогадами людей, які близько його знали і представляють його достовірний портрет - артиста, поета, співака, людини, громадянина. Запрошуємо до бібліотеки!


Календар знаменних та пам'ятних дат. 23 січня

/Files/images/byistrova/павло 2.jpgВ цей день виповнюється 130 років від дня народження Павла Григоровича Тичини (1891 - 1967) – українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча, новатора поетичної форми і нашого видатного земляка.

Народився Павло Тичина у селі Піски Козелецького повіту Чернігівської губернії (тепер Бобровицького району Чернігівської області).

Батько майбутнього поета був сільським дяком та вчителем «школи грамоти». Павло Тичина ще змалку виявив хист до музики, малювання і віршування. І хоча він навчався в Чернігівському духовному училищі (бурсі), потім - в Чернігівській духовній семінарії, але священником не став.

Більше інформації на веб-ресурсі нашої бібліотеки “Унікальна Чернігівщина”


Календар знаменних та пам'ятних дат. 23 січня

В цей день народився Анрі-Марі Бейль-Стендаль (23 січня 1783 – 23 березня 1842) – видатний французький письменник.
  • Іржа нищить залізо, а брехня — душу.
  • Велике мистецтво прищіплювати людям прекрасні ідеї, котрі вчать жертвувати всім для щастя людського роду.
  • У будь-якому різновиді мистецтва, як не старайся, досягнути величі — якщо ти дійсно великий, - тільки зоставшись самим собою. Стендаль

У центрі творчості Стендаля знаходиться людина, людський характер. Письменника по праву вважають родоначальником «реалістичного роману». Наріжним каменем його творчості є досвід: «Я беру когось з людей, яких я знав». Стендаль переконаний, що немає «ні повністю хороших, ні абсолютно поганих людей». Людина визначається лише тим, що вона розуміє під словом «щастям», і тим, як вона намагається зловити це «щастя». Книги Стендаля з фонду бібліотеки


#ЧИТАЙ_ДОСЯГАЙ

20 січня стартувала всеукраїнська акція «#Читай_досягай» від Українського інституту книги та Міністерства культури та інформаційної політики України за участі українських урядовців, громадських та культурних діячів.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/досягай.jpgУ межах акції авторитетні українці поділяться книгами, які сформували їхню свідомість та вплинули на життя, а також розкажуть про книжки, які планують читати власним дітям у цьому році. Акція «#Читай_досягай» спрямована продемонструвати українцям взаємозв’язок між читанням та життєвими здобутками і заохотити читати більше книг, щоб досягати нових звершень.

Добірки книг будуть зібрані під хештегом у Facebook – #Читай_досягай. Організатори акції також закликали українців ділитися добірками книг для вдосконалення з використанням хештегу.

Офіційна сторінка Українського інституту книги у мережі Facebook


День Соборності України

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України.

Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

/Files/images/chntu/единство.jpgДо цієї видатної події Наукова бібліотека пропонує переглянути видання, в яких здійснено дослідження проблем соборності, визначено передумови й чинники об’єднавчого процесу, простежується розвиток державотворчих ідей, розглядаються шляхи розбудови соборної України за сучасних умов:


Календар знаменних та пам’ятних дат. 21 січня

В цей день народився Євген Павлович Гребінка (21 січня (2 лютого) 1812 року - 3 (15) грудня 1848 року) - український письменник, педагог, видавець, поет-лірик, автор відомого романсу “Очі чорні”.
/Files/images/byistrova/Гребинка.jpgДавно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися? Є. П. Гребінка

Початкову освіту Євген Павлович здобув у домашніх умовах. У 1825-1831 роках навчався у Ніжинській гімназії вищих наук, де почав писати вірші. Ліературна атмосфера Ніжинської вищої школи сприяла розвитку таланту Є. Гребінки, формування його літературних інтересів, потягу до української літератури, української мови. Докладніше від Наукової бібліотеки


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів Національного університету "Чернігівська політехніка"

Шишкіна, О. В. Механізм управління фінансовими ризиками промислових підприємств: теорія, методологія, практика : монографія / О. В. Шишкіна. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2020. - 317 с.

/Files/images/vikladach/Ш8.jpgУ монографії досліджено теоретико-концептуальні аспекти управління фінансовими ризиками. Доведено необхідність управління фінансовими ризиками в діяльності промислових підприємств та сформульовано основні особливості управління фінансовими ризиками. Розкрито методологічні засади управління фінансовими ризиками промислових підприємств, зокрема, методи та прийоми ідентифікації, аналізу й оцінки фінансових ризиків, визначення ризик-апетиту та методи мінімізації негативного впливу фінансових ризиків на функціонування і розвиток промислових підприємств.

Охарактеризовано сучасний стан, визначено тенденції розвитку промислових підприємств та проаналізовано сучасні особливості управління фінансовими ризиками. Сформульовано основні проблеми управління фінансовими ризиками, що потребують вирішення. Значна увага приділена питанням створення механізму й системи управління фінансовими ризиками. Розроблено модель механізму управління фінансовими ризиками промислових підприємств та удосконалено методичні підходи до оцінки ефективності управління фінансовими ризиками промислових підприємств.

Монографія розрахована на широке коло вітчизняних фахівців у сфері управління ризиками, наукових працівників, викладачів, аспірантів і студентів закладів вищої освіти та всіх тих, хто цікавиться проблемами управління фінансовими ризиками промислових підприємств.


ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ!

Бібліотека повідомляє про нові надходження за ІV квартал 2020 року.

ІНФОРМАЦІЯ ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

Запрошуємо взяти участь у вебінарах Web of Science січня 2021. Необхідна попередня реєстрація. Учасникам, що відвідають більше 90% часу, надсилається електронний сертифікат.
  • 5 січня 15:15-16:45 Тема: Ресурси Clarivate для наукової діяльності. Реєстрація Тези: Можливості платформи Web of Science в новому інтерфейсі для пошуку, аналізу наукової літератури з застосуванням базового та розширеного пошуку, виявленню найвпливовіших публікацій, установ, науковців, видань. Збереження та робота з документами в референс-менеджері EndNote. аналіз здобутків науковця в базі Web of Science Core Collection та авторському профілі Publons.
  • 14 січня 12:15-13:00 Тема: Essential Science Indicators. Реєстрація Тези: Можливості аналітичного інструменту Essential Science Indicators.
  • 14 січня 16:15-17:15 Тема: Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки. Реєстрація Тези: Оприлюднення отриманих даних. Основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у наприклад Web of Science Core Collection.
  • 28 січня 16:15-17:15 Тема: Web of Science Core Collection у новому інтерфейсі. Реєстрація Тези: Новий інтерфейс Web of Science Core Collection.

Корисні посилання:


БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за видання, що надійшли до бібліотеки за IIІ та IV квартали 2020 року.


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpgНауковою бібліотекою Національного університету «Чернігівська політехніка» випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

Новий випуск нашого бюлетеня містить:

  • Новини бібліотеки ; Актуально ; Бібліотека інформує ; Вийшли друком ; Сучасний арттерапевтичний простір Чернігів 2020 ; Проектна діяльність Наукової бібліотеки ; Праці викладачів Національного університету «Чернігівська політехніка» ; Світ очима бібліотекаря ; Сторінками історії Чернігівщини ; Літературна студія «ДИВОСВІТ» ; Радимо прочитати ; Презентація автора

Запрошуємо до читання!


БІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ НА ВИСТАВКУ КАРТИН

/Files/images/chntu/Павленко.jpgУ зв'язку з карантином, з метою запобігання поширення короновірусної хвороби,
офіційне відкриття художньої виставки народного архітектора України, нашого земляка Павленка Володимира Володимировича відтерміновано,
проте роботи вже можна переглянути в читальному залі бібліотеки НУ "Чернігівська політехніка"
(вул. Шевченка 95, корпус 1, каб. 149).

НОВЕ НА САЙТІ!

ВЕБНАВІГАТОР ПО САЙТУ БІБЛІОТЕКИ: ПРЕДМЕТНІ ГІПЕРПОСИЛАННЯ ЗА АБЕТКОЮ.

Запрошуємо до відвідування!


ДО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ

Науковою бібліотекою підготовлено:

Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність: бібліограф. покажч. / уклад. : А. А. Савенко, Н. С. Лузіна. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2020. – 125 с.

/Files/images/chntu/Указатель ЧНТУ.jpgБібліографічний покажчик «Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність» є зібранням описів статей та Інтернет-матеріалів, що висвітлюють історію створення та розвитку авторитетного навчального закладу Північного регіону України – Національного університету «Чернігівська політехніка».

У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення опублікованих праць у прямій послідовності, в межах кожного року – за абеткою публікацій.

В Інтернет-навігаторі матерали розташовані за хронологією. Добір матеріалів здійснено на основі Електронного каталогу Наукової бібліотеки НУ ЧП, Картотеки Історії НУ ЧП, сайту Національного університету «Чернігівська політехніка».

Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, працівників бібліотек та архівів.


ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ!

У зв'язку із складною ситуацією видавництво Springer Nature відкриває доступ до низки важливих підручників по всіх дисциплінах для підтримки вищих навчальних закладів у всьому світі. Більше інформації

/Files/images/bd/SN_logo.pngПерелік доступних книг можна знайти за посиланням

Залишайтеся вдома, бережіть себе та своїх близьких і користуйтеся ресурсами видавництва Springer Nature!


РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
  • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
  • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.