ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ!

Бібліотека повідомляє про нові надходження за І квартал 2021 року.

КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ І ПАМ’ЯТНИХ ДАТ. 18 КВІТНЯ

/Files/images/bibliograf_2/demotivators.org.ua-722858-3.jpg18 квітня міжнародне співтовариство відзначає Міжнародний день пам’яток та історичних місць, який спрямований на підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь.

Пропонуємо віртуальну подорож по цікавим та визначним місцям чарівної Чернігівщини. Сподіваємось, що наше бачення рідного краю та наші враження спонукають Вас відвідати ці чудові місця, полюбити мальовничі краєвиди, архітектурні пам’ятки, доторкнутися до історії Сіверського краю:


НОВЕ НА САЙТІ!

Бібліотека пропонує презентацію доповіді з циклу занять для викладачів і студентів Національного університету «Чернігівська політехніка».

Культура цитування в наукових публікаціях. Самоцитування [Електронний ресурс] : [презентація ] / уклад. Н. В. Мороз. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ "Чернігівська політехніка", 2021. - Електрон. дані (1 відеофайл PowerPoint).


БЛОКБАСТЕР НЕ ГІРШЕ, НІЖ «ПІРАТИ КАРИБСЬКОГО МОРЯ»

вийде, якщо про навколосвітню експедицію Крузенштерна-Лисянського зняти кіно.
Юрій (при хрещенні Георгій) Федорович Лисянський (1 (12) квітня 1773, Ніжин - 26 лютого (6 березня) 1837, Санкт-Петербург) - мореплавець українського походження на британській та російській службі, географ, океанограф, першовідкривач невідомих земель.

Наближається (2023 рік) ювілейна дата: 250 років від дня народження нашого видатного земляка. Шляхетним козакам Лисянським у Ніжині та на території Ніжинського полку належало декілька будинків - родина була досить велика.

/Files/images/bibliograf/Yuriy.jpgПід створення «Меморіального будинку-музею Юрія Лисянського» переданий, на сьогодні єдиний, що зберігся в огорожі церкви Івана Богослова (1752 р.), де священиком понад 40 років свого життя прослужив батько мореплавця - протоієрей Федір Лисянський (1730-1803). Пам'ятають склепіння цієї хатинки й малого Юрка (Георгія).

Більше цікавої інформації:


Бібліотека рекомендує: Ємченко О. Земна обручка Крузенштерна і Лисянського / О. Ємченко // Наука і суспільство. – 2008. – № 3/4. – С. 37-46.


ДО УВАГИ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ!

Презентацію нових надходжень підручників та навчальних посібників до фонду Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка» можна переглянути тут.
 • За літературою звертатися у відділ обслуговування Наукової бібліотеки (корпус 1, каб.149).
 • Щоквартальні БЮЛЕТЕНІ НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ на сайті бібліотеки.

БІБЛІОТЕЧНІ ВИДАННЯ

/Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpgІнформаційно-бібліографічні покажчики містять частково анотовані огляди статей з періодичних видань, які бібліотека отримала за ІV квартал 2020 року.

Покажчики призначені для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться періодичною пресою.

Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Економічні науки. Маркетинг (IV квартал 2020 р.) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка», 2021. – 169 с.

ПОВНИЙ СПИСОК РЕКОМЕНДАЦІЙНИХ ПОКАЖЧИКІВ


АРТТЕРАПІЯ У БІБЛІОТЕЦІ

У квітні розпочинається нова арттерапевтична програма «Арттерапія: мистецтво самопізнання».

Арттерапія – сучасний психотерапевтичний напрямок, який дозволяє кожному учаснику арттерапевтичного процесу в ході спільної творчої діяльності відновити ресурси психіки і організму, отримати позитивні емоції, пізнати себе і навколишній світ, відчути свій творчий потенціал. При цьому важливим є саме процес творення, а не кінцевий результат, артпродукт.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/арттерап.jpgЯк це працює? Близько 10% процесів нашого мозку відбувається на так званому концептуальному рівні, решту – 90% неможливо передати через вербальну комунікацію. Крім того, конфліктні ситуації, страхи, образи, непорозуміння непомітно накопичуються у підсвідомості і суттєво впливають на наш емоційний фон і світосприйняття в цілому. Однак, щоб пережити психотравмівну життєву ситуацію, її потрібно спочатку усвідомити й обговорити. Саме тут арттерапія і демонструє свою ефективність і безмежні психотерапевтичні можливості. На відміну від багатьох терапевтичних підходів арттерапія не зосереджується на вербалізації проблеми чи психотравмівної ситуації. Цілющий ефект від арттерапії досягається за допомогою нових естетичних переживань, спільної творчої діяльності і, за бажанням клієнта, обговорення певних життєвих подій.

Арттерапія – це неймовірна річ, яка дозволяє по-новому відчути і пізнати себе! Під час проведення програми будемо застосовувати техніки ізотерапії, маскотерапії, бібліотерапії, казкотерапії, кольорової терапії, музикотерапії, етнотерапії, колажування, фототерапії та ін. Програма включає 12 арттерапевтичних зустрічей.

 • Місце проведення: читальна зала бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка», корпус 1 (вул. Шевченка, 95).
 • Авторка і ведуча: Ольга Тимченко – психологиня, арттерапевтка, керівниця Чернігівського осередку ВГО «Арт-терапевтична асоціація». Учасники зможуть отримати професійну психологічну консультацію.
 • Телефон для запису та додаткової інформації: 050 922 70 22 (Ольга Тимченко).

КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ І ПАМ'ЯТНИХ ДАТ. 12 КВІТНЯ

У цей день, в 1961 році, громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. За рішенням Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

/Files/images/bibliograf_2/12aprilb.jpgВ Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня. Україна увійшла до складу космічних держав світу завдяки сформованому науковому і виробничому потенціалу космічної галузі - у спадок від Радянського Союзу їй лишилася майже третина космічного промислового потенціалу, створюваного протягом 40-річної участі українських підприємств у всіх основних космічних проектах.

Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

 • Сергій Корольов: успіх радянської космонавтики пов'язаний з ім'ям цього геніального українського вченого, конструктора.
 • Павло Попович: перший українець за національністю в космосі.
 • Леонід Каденюк: перший космонавт незалежної України.

Бібліотека рекомендує: книги космічної тематики.


ІНФОРМАЦІЯ ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

Протягом року щомісячна серія «Clarivate науковцям або Місце зустрічі змінити неможна».

БІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ НА СЕМІНАРИ

Наукова бібліотека розпочинає цикл занять для викладачів і студентів Національного університету «Чернігівська політехніка». У розкладі можливі зміни. Будь ласка, слідкуйте за анонсами!

БЕРЕЗЕНЬ

КВІТЕНЬ

 • Культура цитування в наукових публікаціях. Самоцитування
 • Відкритий реєстр періодичних видань. Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Open Ukrainian Citation Index (OUCI)
 • Повнотекстова база даних компанії Elsevier – ScienceDirect
 • Наукова періодика України
 • База даних для індексації наукових праць дослідників ResearchBib. Springer Nature. Пошукова система Bielefeld Academic Search Engine

ТРАВЕНЬ

 • Електронний архів Національного університету «Чернігівська політехніка» (IRChNUT) як засіб підвищення наукового рейтингу викладача
 • Правила оформлення бібліографічного списку літератури при виконанні дипломних, курсових і наукових робіт

​ БІБЛІОТЕЧНІ ВИДАННЯ

Інформаційно-бібліографічні покажчики містять частково анотовані огляди статей з періодичних видань, які бібліотека отримала за ІV квартал 2020 року.
/Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg

Покажчики призначені для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться періодичною пресою.

ПОВНИЙ СПИСОК РЕКОМЕНДАЦІЙНИХ ПОКАЖЧИКІВ


КАПІТАН МАЙН РИД

4 квітня – день народження Томаса Майн Ріда (4 квітня 1818 р. - 22 жовтня 1883 р., англійського письменника, автора пригодницьких романів і творів для дітей та юнацтва.

Він народився в Ірландії в родині церковного служителя та отримав гарну освіту в Королівському університетському коледжі м. Белфаста. Священиком він бути не захотів і у 1840 році відправився в Америку, де пробує різні професії: вчителює, торгує, працює репортером. А крім того, багато спілкується з представниками різних індіанських племен.

/Files/images/bevz/Майн Рід.jpgУ 1846 році Майн Рід відправляється на війну (тоді США воювали з Мексикою) як журналіст, але згодом йому доводиться стати солдатом. Щотижня публікуються його статті під загальним заголовком «Нотатки стрілка». У 1848 році Майн Рід в чині капітана закінчує військову службу, повертається в журналістику і починає пробувати себе в літературі. Наступні 16 років у Майн Ріда відбою немає від видавців, його романи увійшли в золотий фонд світової пригодницької літератури. У 1870 році прогресує хвороба, що почалася через старе поранення. Але письменник не здається і працює до останнього моменту.


КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ І ПАМ'ЯТНИХ ДАТ. 2 КВІТНЯ

/Files/images/bibliograf/zola.jpgВ цей день з’явився на світ Еміль Золя (2 квітня 1840 - 29 вересня 1902) - французький письменник-натураліст, критик і політичний активіст; пристрасний захисник гуманізму і демократії.
 • Ніщо не діє так шкідливо на незміцнілий розум, як обривки знань без міцної основи.
 • Діяти, створювати, битися з обставинами, перемагати або бути переможеним - ось у чому вся радість, все життя здорової людини.
 • Хіба вам неодмінно потрібні Бог і рай, щоб бути щасливими? Хіба ви не можете самі створити собі щастя на землі?
 • Там, де немає поваги - немає і любові. Еміль Золя

Твори письменника - це світ, де блискучий аналіз суспільства нітрохи не затьмарює напруження пристрастей.

Книги Еміля Золя з фонду бібліотеки: віртуальна виставка "Світова літературна спадщина".


ШУКАЧ ШЛЯХІВ ЛЮДСЬКОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

1 квітня народився Микола Васильович Гоголь (20 березня (1 квітня) 1809 року - 21 лютого (4 березня) 1852 року) - російський та український прозаїк, драматург, поет, критик, публіцист, визнаний класик української та російської літератури.

/Files/images/bibliograf/МВГоголь.jpgДля більшості сучасників і пізніших поціновувачів його творчості Гоголь є непохитним авторитетом письменника, що дошкульною сатирою на існуючий лад забезпечив собі довічне і почесне місце серед класиків світової літератури. Тільки останнім часом нам вдалося відкрити для себе справжнього М. Гоголя - великого мислителя, публіциста, аскета, духовного подвижника. Уся творчість М. Гоголя, по суті, є пошуком шляхів людського вдосконалення.

 • У кожнім слові безодня простору.
 • Поети з'являються не звідкись з-за моря, а виходять зі свого народу.
 • У письменника тільки один вчитель: самі читачі.
 • У літературному світі немає смерті. Гоголь М. В.

Про перебування Миколи Гоголя на Чернігівщині можна прочитати в книзі чернігівського краєзнавця В. В. Демиденко, яка розповідає про діячів культури і мистецтва, пов'язаних своєю творчістю або проживанням з нашим краєм: Демиденко, В. В. Остались здесь их душ частички... / В. В. Демиденко. - К. : Журнал "Радуга", 2010. - 119 c.


НОВИЙ НОМЕР ВИДАННЯ ЗІ СВІТОВИМ ІМ'ЯМ

"Мода - не просто питання одягу. Мода витає в повітрі, на вулицях міста. Мода пов'язана з ідеєю, мистецтвом, з тим, як ми живемо, що з нами відбувається" Коко Шанель

/Files/images/bibliograf/Бурда4.jpgНа сторінках журналу Burda Style - найостанніші тенденції світової моди, новини з європейських подіумів, поради по стилю і модні торгові марки. Журнал Burda Style - це європейська мода високого класу. Щомісяця - нова колекція одягу від провідних дизайнерів світу.

У свіжому випуску вас чекають:

 • Трендові моделі нового сезону
 • Прості та зрозумілі інструкції для пошиву
 • Європейські тенденції стилю в Україні

Бібліотека рекомендує: Burda 4/2021


ЗАВЖДИ АКТУАЛЬНО: БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ОПИС

Шановні користувачі! Нагадуємо, що НА НАШОМУ САЙТІ Є МАТЕРІАЛИ, які ви можете використовувати при оформленні своїх праць: стандарти, методичні рекомендації та приклади.

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg

 • Національні стандарти, що відповідають за оформлення бібліографічної інформації в науковій роботі.
 • Міжнародні правила цитування та посилання в наукових роботах: рекомендації.
 • Швидке оформлення бібліографічних посилань: сервіси.
 • Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень українською мовою: загальні вимоги та правила.
 • Методичні рекомендації щодо виконання та оформлення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр» Національного університету «Чернігівська політехніка».

За консультаціями звертайтеся до Інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки: вул. Шевченка, 95; корп.1, к.150 (т. (0462) 665-121); e-mail: ibv138@gmail.com ; bibliograf101@ukr.net. Бажаємо плідної праці!


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів Національного університету "Чернігівська політехніка"

/Files/images/vikladach/Корзаченко.jpgКорзаченко, М. М. Конструктивні особливості малоповерхової забудови українського Полісся : монографія / М. М. Корзаченко, В. В. Павленко. - Чернігів : РВВ НУ "Чернігівська політехніка", 2020. - 303 с. : іл. - Електронна копія існує. - Режим доступу: https://bit.ly/3cVkyqA

Монографія містить дані про конструктивні особливості малоповерхової забудову українського Полісся. Розглядаються основи та фундаменти малоповерхових будівель і споруд в щільних міських умовах.

/Files/images/vikladach/Замай.jpgЗамай, Ж. В. Хімія навколишнього середовища : навч. посіб. Ч. 1. Загальна хімія / Ж. В. Замай, С. В. Ткаченко. - Чернігів : РВВ НУ "Чернігівська політехніка", 2020. - 123 с. - Електронна копія існує. – Режим доступу: https://bit.ly/3a6270D

У посібнику розглянуто основні теоретичні положення загальної хімії - першої частини курсу «Хімія навколишнього середовища». Розглянуто теоретичні питання, приклади розв’язку типових завдань, завдання з відповідями для самостійного опрацювання, а також приклади тестових завдань із кожної теми курсу.

Посібник призначений для вивчення у ЗВО дисципліни «Хімія навколишнього середовища». Також може бути корисним при вивченні дисциплін «Біогеохімія», «Геологія», «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища», «Екологічна безпека та техноекологія».


БІБЛІОТЕКА ПРОПОНУЄ ВІЛЬНИЙ ДОСТУП ДО РЕСУРСІВ SCIENCEDIRECT

ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier, яка містить 25% світових наукових публікацій з усіх галузей знань від понад 47 тис. впливових авторів.

На платформі ScienceDirect представлені такі типи наукових видань як: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо.

Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв. Доступ до ресурсів з локальної мережі університету.

/Files/images/bd/sciencedirect.jpgВебінари про роботу з базою даних ScienceDirect:

Віддалений доступ до ScienceDirect з використанням доменного імені установи.


ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!

Наукова бібліотека розпочинає новий сезон книжкового онлайн-проекту: 1 березня 2021 - 30 вересня 2021.

/Files/images/kozatska/20190911_111730.jpgНаталія Макогін, учасниця сезону 2018-2019Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «Читати – це модно!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк. По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас! На переможців чекають призи!

Протягом навчального року я, Наталія Макогін, студентка юридичного факультету, брала участь в онлайн проекті бібліотеки нашого університету «Читати – це модно!». Мені дуже приємно одержати нагороду, яку не змогла отримати своєчасно, бо знаходилась за кордоном. Пишаюсь своїм університетом, що дає можливість розвиватися та проявляти свої таланти. Круто! Читайте – це модно!

АРХІВ: сезон 2018-2019; сезон 2019-2020.


/Files/images/sotsiokultur_deyat/фотоконкурс.jpgМІЖНАРОДНИЙ ФОТОКОНКУРС «МИ – ЛЮДИ ЗЕМЛІ»

Мета Фотоконкурсу – сприяти самореалізації творчого потенціалу дітей, юнацтва та молоді, розвитку громадської еко-свідомості, збереженню Всесвіту та навколишнього середовища, формуванню національної культури чистоти та екологічної відповідальності людства.

Фотоконкурс відбудеться з нагоди святкування Всесвітнього дня Землі та вшанування Дня пам’яті Чорнобильської трагедії, згідно з умовами проведення, що додаються.

Термін проведення: з 12 лютого по 15 травня 2021 року.

Докладніше: Умови проведення, завдання та пріоритетні напрямки фотоконкурсу; Вимоги до конкурсних робіт.


/Files/images/sotsiokultur_deyat/Морозова.jpgБІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ НА ХУДОЖНЮ ВИСТАВКУ

23 лютого відбулося відкриття персональної виставки
завідувачки спеціалізованої лабораторії та асистентки кафедри ТЗБ
Національного університету " Чернігівська політехніка"
Морозової Ганни Олександрівни.

Запрошуємо всіх поціновувачів мистецтва
у читальний зал бібліотеки (корпус 1, вул. Шевченка 95).

ЗНАЙОМТЕСЯ: НОВЕ ВИДАННЯ У ФОНДІ БІБЛІОТЕКИ

Журнал «КОЛЕСО ЖИТТЯ»: шлях душі в реальному житті.

/Files/images/bibliograf/Колесо.jpeg Перед Вами – перший випуск 2021 року, перший з чотирьох номерів циклу «Дихання Любові».

Людство не знає, як жити в Любові.

У тій, яка не заздрить, не возвеличується, не дере носа, не пишається, не безчинствує, не думає лихого…

Але в наших внутрішніх глибинах її дихання пульсує і чекає свого часу, щоби проявитися в житті.

І цей час настав…

Бібліотека запрошує до читання!


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою Національного університету «Чернігівська політехніка» випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».
/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2021 року. Запрошуємо до читання!


#ЧИТАЙ_ДОСЯГАЙ

20 січня стартувала всеукраїнська акція «#Читай_досягай» від Українського інституту книги та Міністерства культури та інформаційної політики України за участі українських урядовців, громадських та культурних діячів.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/досягай.jpgУ межах акції авторитетні українці поділяться книгами, які сформували їхню свідомість та вплинули на життя, а також розкажуть про книжки, які планують читати власним дітям у цьому році. Акція «#Читай_досягай» спрямована продемонструвати українцям взаємозв’язок між читанням та життєвими здобутками і заохотити читати більше книг, щоб досягати нових звершень.

Добірки книг будуть зібрані під хештегом у Facebook – #Читай_досягай. Організатори акції також закликали українців ділитися добірками книг для вдосконалення з використанням хештегу.

Офіційна сторінка Українського інституту книги у мережі Facebook


БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за видання, що надійшли до бібліотеки за IIІ та IV квартали 2020 року.


НОВЕ НА САЙТІ!

ВЕБНАВІГАТОР ПО САЙТУ БІБЛІОТЕКИ: ПРЕДМЕТНІ ГІПЕРПОСИЛАННЯ ЗА АБЕТКОЮ.

Запрошуємо до відвідування!


ДО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ

Науковою бібліотекою підготовлено:

Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність: бібліограф. покажч. / уклад. : А. А. Савенко, Н. С. Лузіна. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2020. – 125 с.

/Files/images/chntu/Указатель ЧНТУ.jpgБібліографічний покажчик «Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність» є зібранням описів статей та Інтернет-матеріалів, що висвітлюють історію створення та розвитку авторитетного навчального закладу Північного регіону України – Національного університету «Чернігівська політехніка».

У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення опублікованих праць у прямій послідовності, в межах кожного року – за абеткою публікацій.

В Інтернет-навігаторі матерали розташовані за хронологією. Добір матеріалів здійснено на основі Електронного каталогу Наукової бібліотеки НУ ЧП, Картотеки Історії НУ ЧП, сайту Національного університету «Чернігівська політехніка».

Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, працівників бібліотек та архівів.


ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ!

У зв'язку із складною ситуацією видавництво Springer Nature відкриває доступ до низки важливих підручників по всіх дисциплінах для підтримки вищих навчальних закладів у всьому світі. Більше інформації

/Files/images/bd/SN_logo.pngПерелік доступних книг можна знайти за посиланням

Залишайтеся вдома, бережіть себе та своїх близьких і користуйтеся ресурсами видавництва Springer Nature!


РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.