РЕСУРСИ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ: ТЕРІТОРІЯ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ


/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/спадщина.jpgЦИФРОВА БІБЛІОТЕКА ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ Електронна бібліотека "Історична спадщина України" формується за принципом профільних тематичних колекцій і містить електронні документи – рідкісні та цінні видання з фонду Національної історичної бібліотеки України. Національна історична бібліотека України є Всеукраїнським депозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності і наукової бібліографії з історії України. Фонд Бібліотеки складає понад 800 000 одиниць зберігання.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/hruhevsky_logo.jpgДо 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського в межах корпоративного проекту започатковано новий інформаційний ресурс «е-АРХІВ Михайла Грушевського» (Mykhailo Hrushevsky Digital Archives). Науковці-грушевськознавці поставили собі надзвичайно амбітну мету: зібрати, систематизувати та представити у вільному доступі весь масив джерел та літератури із грушевськіани.

/Files/images/byistrova/преса.jpgLIBRARIA електронний архів української періодики, що містить значний масив історичної преси, а також наукових і літературно-художніх серійних видань. Про що писала українська преса сто років тому у твоєму місті...

УКУЛЬТУРА / UCULTURE Культура завжди на часі і про неї потрібно говорити. Щоб спілкування було якісним, а співрозмовники й теми – цікавими, створена освітня платформа. УКУЛЬТУРА – простір знань, який допоможе розібратися майже в будь-якому питанні про українську культуру. Допомагають дослідники різних галузей – археологи, економісти, історики, культурологи, митці, критики та багато інших фахівців.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/укр.jpgУКРАЇНІКА – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/укрлб.jpgБІБЛІОТЕКА УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури. Починаючи з 2000 року, популяризує українську мову і культуру, плекає любов до рідної літератури новим і новим поколінням.

  • Українська література (Бібліотека Біографії Шкільна програма Народна творчість Сучасна література)
  • Світова література (Бібліотека Біографії Народна творчість)
  • Навчання (Шкільні твори Стислі перекази ЗНО Контрольні запитання Реферати Аналіз творів ГДЗ)
  • Літературознавство (Літературна енциклопедія Крилаті вислови Критичні статті Конспекти уроків Статті)

/Files/images/bibliograf_2/Logo_ny.jpgОнлайн-версія «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ» Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – перша багатотомна енциклопедія, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/наукаюа.jpgNAUKA.UA - це новинне медіа про науку і технології."Ми обираємо найбільш цікаві та важливі інфоприводи, розповідаємо про відкриття простою мовою та пояснюємо, чому це круто. Ми дотримуємося загальноприйнятих наукових принципів, тож так, еволюція реальна, Всесвіт розширюється, а COVID-19 існує. У своїх матеріалах ми спираємося на достовірність та сучасність. Ми обираємо статті з рецензованих наукових видань, щоб бути впевненими, що дослідження відповідає стандартам своєї галузі, та завжди лишаємо посилання на першоджерело, щоб читачі могли пересвідчитися у правдивості написаного. Ми пишемо для тих, хто готові розбиратися, сумніватися та перевіряти."

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/отккнига.jpgУКРАЇНСЬКІ ОНЛАЙН-БІБЛІОТЕКИ - бібліотеки, що знаходяться в Інтернеті і містять твори українською мовою, перелік з гіперпосиланнями надається окремим розділом на сторінці Вікіпедії.

ВІДКРИТА КНИГА - це безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури:

  • Створення високоякісної та безкоштовної української електронної книги
  • Популяризація електронної літератури

ПОЕТИКА - це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою.

ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА пропонує вільний доступ до повних текстів наукових видань інституту. Сподіваємося, що ці видання будуть вам корисні!

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/джава.jpgЛІТЕРАТУРА УКРАЇНСЬКОЮ зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях(мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах).

Для того щоб почати читати достатньо скачати книги абсолютно безкоштовно. Також можна переглядати тексти онлайн.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/WDL_color.jpgЦИФРОВА БІБЛІОТЕКА (WDL) надає безкоштовний доступ в мережі Інтернет в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу.

GOOGLE BOOKS - світова електронна бібліотека книг.

AeLib - Бібліотека світової літератури: оригінали та переклади.

INTERNET ARCHIVE - некомерційна бібліотека мільйонів безкоштовних книг, фільмів, програм, музики, веб - сайтів та багато іншого.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/открб.jpgOPEN LIBRARY налічує понад мільйон творів різними мовами.

МІЖАРХІВНИЙ ПОШУКОВИЙ ПОРТАЛ Вебсайт об’єднує у єдиному пошуковому просторі електронні ресурси державних архівів, а також окремі тематичні цифрові колекції документів, які працюють на платформі ARCHIUM. Пошук має гнучкі налаштування, є морфологічним та здійснюється за повними текстами довідкового апарату, представленого на локальних ресурсах, а саме: за назвами фондів, історичними довідками до них, анотаціями до фондів та описів, заголовками справ і документів, а також серед позицій покажчиків, що є аналогами традиційних архівних каталогів.

НАУКОВА ПЕРІОДИКА УКРАЇНИ – видавнича система, яка містить журнали України з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики та математики, філології, філософії.

ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ Проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України.

DIASPORIANA – українська діаспорна електронна бібліотека, заснована Олегом Богуславським 2011 року. Оцифрування відбувається частково засновником на аматорських сканерах. Волонтери сайту троє осіб з України та троє українців з Канади, Австралії та США.Кiлькiсть переглядiв: 3149

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.