РЕСУРСИ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ: ТЕРІТОРІЯ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ


/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/спадщина.jpgЦифрова бібліотека історико-культурної спадщини Електронна бібліотека "Історична спадщина України" формується за принципом профільних тематичних колекцій і містить електронні документи – рідкісні та цінні видання з фонду Національної історичної бібліотеки України. Національна історична бібліотека України є Всеукраїнським депозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності і наукової бібліографії з історії України. Фонд Бібліотеки складає понад 800 000 одиниць зберігання.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/hruhevsky_logo.jpgДо 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського в межах корпоративного проекту започатковано новий інформаційний ресурс «е-Архів Михайла Грушевського» (Mykhailo Hrushevsky Digital Archives).

/Files/images/byistrova/преса.jpgLIBRARIA – електронний архів української періодики, що містить значний масив історичної преси, а також наукових і літературно-художніх серійних видань.

Про що писала українська преса сто років тому у твоєму місті...

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/укр.jpgУКРАЇНІКА – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/укрлб.jpgБібліотека Української Літератури Найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури. Починаючи з 2000 року, популяризує українську мову і культуру, плекає любов до рідної літератури новим і новим поколінням.

  • Українська література (Бібліотека Біографії Шкільна програма Народна творчість Сучасна література)
  • Світова література (Бібліотека Біографії Народна творчість)
  • Навчання (Шкільні твори Стислі перекази ЗНО Контрольні запитання Реферати Аналіз творів ГДЗ)
  • Літературознавство (Літературна енциклопедія Крилаті вислови Критичні статті Конспекти уроків Статті)
  • Материалы на русском языке (Краткие содержания Сочинения)

/Files/images/bibliograf_2/Logo_ny.jpgОнлайн-версія «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ» Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – перша багатотомна енциклопедія, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/наукаюа.jpgNAUKA.UA - це новинне медіа про науку і технології. "Ми обираємо найбільш цікаві та важливі інфоприводи, розповідаємо про відкриття простою мовою та пояснюємо, чому це круто. Ми дотримуємося загальноприйнятих наукових принципів, тож так, еволюція реальна, Всесвіт розширюється, а COVID-19 існує. У своїх матеріалах ми спираємося на достовірність та сучасність. Ми обираємо статті з рецензованих наукових видань, щоб бути впевненими, що дослідження відповідає стандартам своєї галузі, та завжди лишаємо посилання на першоджерело, щоб читачі могли пересвідчитися у правдивості написаного. Ми пишемо для тих, хто готові розбиратися, сумніватися та перевіряти."

Наукова періодика України - видавнича система, яка містить журнали України з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики та математики, філології, філософії.

Інститут проблем сучасного мистецтва пропонує вільний доступ до повних текстів наукових видань інституту. Сподіваємося, що ці видання будуть вам корисні!

Українські онлайн-бібліотеки - бібліотеки, що знаходяться в Інтернеті і містять твори українською мовою, перелік з гіперпосиланнями надається окремим розділом на сторінці Вікіпедії.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/отккнига.jpgВідкрита книга - це безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури.

ПОЕТИКА — це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою.

Електронна бібліотека української літератури Торонтського уніврситету уможливлює вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до текстів української літератури обмежений.

1576.ua - постійно оновлювана електронна бібліотека українського світу. Засновники бібліотеки вважають, що рушійною енергією України є її духовна енергія, яка розкривається у формах словесності, музики, живопису, богослов’я, науки, філософії... – тієї енергії, яка акумулювалася протягом століть, формуючи ідею, суть того, що ми звемо Україною.

Створена перша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою. У начитці книг взяли участь теле - і радіоведучі, актори театру і кіно, музичні зірки, студенти та волонтери. Проект реалізовано в рамках Громадського бюджету Києва авторською командою "Типовий Київ" та Інститутом журналістики університету імені Бориса Грінченка.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/джава.jpgЛітература українською зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях(мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах).

Для того щоб почати читати достатньо скачати книги абсолютно безкоштовно. Також можна переглядати тексти онлайн.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/WDL_color.jpgЦифрова бібліотека (WDL) надає безкоштовний доступ в мережі Інтернет в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу.

Google Books - світова електронна бібліотека книг.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/google книги.jpgAeLib - Бібліотека світової літератури: оригінали та переклади.

Internet Archive - некомерційна бібліотека мільйонів безкоштовних книг, фільмів, програм, музики, веб - сайтів та багато іншого.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/открб.jpgOpen Library налічує понад мільйон творів різними мовами.

Bartleby.com - пропонує необмежений і безкоштовний доступ до інформації та книг.

МІЖАРХІВНИЙ ПОШУКОВИЙ ПОРТАЛ Вебсайт об’єднує у єдиному пошуковому просторі електронні ресурси державних архівів, а також окремі тематичні цифрові колекції документів, які працюють на платформі ARCHIUM. Пошук має гнучкі налаштування, є морфологічним та здійснюється за повними текстами довідкового апарату, представленого на локальних ресурсах, а саме: за назвами фондів, історичними довідками до них, анотаціями до фондів та описів, заголовками справ і документів, а також серед позицій покажчиків, що є аналогами традиційних архівних каталогів.

ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ Проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України.

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/портал диаспора.jpgDIASPORIANA – українська діаспорна електронна бібліотека, заснована Олегом Богуславським 2011 року.

Оцифрування відбувається частково засновником на аматорських сканерах. Волонтери сайту троє осіб з України та троє українців з Канади, Австралії та США.Кiлькiсть переглядiв: 2677

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.