/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

Детермінанти соціально-економічного розвитку України в умовах трансформаційних зрушень : кол. монографія / В. П. Ільчук, О. В. Шишкіна, О. М. Парубець та ін. ; за заг. ред. В. П. Ільчука. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 431 с. : іл., табл.

/Files/images/chntu/зрушень.jpgУ монографії досліджено теоретико-методологічні засади соціально-економічного розвитку суб’єктів реального і фінансового секторів економіки в умовах трансформаційних зрушень, розкрито проблеми функціонування та розвитку реального сектору економіки в період трансформаційних зрушень національного господарства, визначено особливості інноваційно-інвестиційного розвитку національної економіки в умовах її трансформації. Значна увага приділяється питанням розвитку фінансового ринку в період трансформаційних зрушень національної економіки та проблемі забезпечення фінансово-економічної безпеки суб’єктів господарювання у трансформаційній економіці.

Колективна монографія підготовлена в межах наукової комплексної теми «Стратегічні пріоритети та механізми фінансового забезпечення інноваційного розвитку базових галузей національного господарства» (державний реєстраційний номер ДР № 0118U004407 (термін березень 2018 р. – лютий 2021 р.)) і розрахована на широке коло вітчизняних фахівців, науковців, причетних до розробки та впровадження стратегії розвитку базових галузей національної економіки, студентів, аспірантів, викладачів закладів вищої освіти й усіх тих, хто цікавиться проблемами забезпечення інноваційного розвитку базових галузей національного господарства.


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАУКОВЦІВ!

Вебінари від компанії Clarivate Analytics
 • 7 лютого 2019, 16:15 Тема: Як розпізнати хижацькі видання, та не стати їхньою жертвою. Тези: Буде розглянуто характеристики якісного видання, та маркери хижацьких журналів. Показано приклади фейкових видань, та яким чином можна перевірити чи індексується видання на платформі Web of Science.

Перша серія з трьох вебінарів по можливостям ресурсів Clarivate Analytics українською.

 • 18 лютого 2019, 16:15 Тема: Можливості платформи Web of Science для науковця. Тези: Як формується платформа Web of Science. Основні ресурси доступні українськими передплатникам. Можливості віддаленого доступу. Пошук та аналіз наукової літератури. Використання фільтрів і тегів, аналіз пристатейної літератури та схожих записів. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, індекс Гірша, збереження результатів. Реєстрація https://goo.gl/mC91Hp
 • 19 лютого 2019, 16:15 Тема: В яких виданнях опублікувати власні дослідження. Тези: Підбір і оцінка видання для публікації. Імпакт-фактор, квартиль та інші показники в Journal Citation Reports. Скільки коштує публікація? Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Оформлення переліку літератури за форматом обраного видання EndNote on-line. Де перевірити чи індексується видання в Web of Science. Реєстрація https://goo.gl/dwxt1C
 • 20 лютого 2019, 16:15 Тема: Авторські ідентифікатори ResearcherID, Publons, Orcid: створення, корегування, функції. Тези: Складнощі у пошуку і аналізу здобутків науковця та установи. Авторські профілі ResearcherID,Publons та ORCID, створення та підтримка в актуальному стані. Генерування звіту за публікаціями що проіндексовано у Web of Science Core Collection довільної групи науковців. Реєстрація https://goo.gl/Csf4Tv

Та з 18 до 28 лютого три серії у двох повторах російською мовою з можливістю отримати сертифікат учасника.

Щоб взяти участь у вебінарі необхідно своєчасно зареєструватися за відповідними посиланнями. На вказану вами електронну скриньку надійде лист з посиланням за яким необхідно перейти за 5-10 хвилин до початку.

NB! Початок вебінарів для вебінарів українською вказано за київським часом, російською – на годину пізніше . Операційні системи нижче ХР не підтримуються програмою Webex, знайдіть комп’ютер з достатнім програмним забезпеченням та колонками або виводом звуку заздалегідь. Доброю практикою є колективний перегляд вебінарів в бібліотеках або коворкінгах. Вебінари безкоштовні. Якщо ви розпочинаєте знайомство з ресурсами Web of Science бажано планувати участь у всіх трьох заходах оскільки інформація пов’язана і не повторюється, реєстрація потрібна на кожен захід окремо. Сертифікати учасників передбачено. Доповідач к.б.н. Тихонкова Ірина, фахівець з аналітичних ресурсів компанії Clarivate Analytics.


Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

/Files/images/bevz/мова душа.jpg Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Шановні читачі! Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся та плакав рідною мовою. Шануйте і любіть українську мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Бібліотека пропонує:

- рубрику «Вдосконалюємо свою українську!»

- віртуальні виставки літератури з фонду НБ ЧНТУ

Перевірте свої знання за допомогою наших тестів:


Календар знаменних та пам’ятних дат. 20 лютого

Всесвітній день соціальної справедливості, який проголосила ООН в 2009 році, у всьому світі відзначають 20 лютого.

/Files/images/byistrova/правокожний.jpgЦе свято було встановлено для того, щоб звернути увагу людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості.

Соціальна справедливість - одна з найважливіших цінностей життя суспільства, один з головних принципів правової держави, який реалізується як у законодавчій, так і в правозастосовчій діяльності.

Пропонуємо книжкову виставку "Право має кожний", присвячену Всесвітньому дню соціальної справедливості.


Люди, які змінили хід історії

/Files/images/bibliograf_2/пт.jpgДень Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

П'ять років тому у центрі Києва пролилася кров сотні людей, які повстали проти несправедливості, політичних переслідувань та злочинних дій влади.

Підняти голову проти системи цинічної брехні та фальші є неабияким подвигом, на нього здатні тільки справжні герої. Людей, які загинули на Майдані та прилеглих до нього вулицях, вперше «Небесною сотнею» назвала поетеса Тетяна Домашенко, присвятивши їм вірш «Небесна Сотня дивиться на нас із вірою, надією, любов’ю…». Ці буремні події назавжди увійшли в історію України.

Тематичний Інтернет-навігатор:

 • Небесна Сотня - сайт створений і діє для того, щоб ми могли зберегти пам’ять про новітніх героїв в українській історії
 • Десять фільмів про Майдан
 • Чернігівці – герої Небесної Сотні
 • Хроніки Майдану: огляд літератури з фонду НБ ЧНТУ
 • Чернігів: заходи до Дня Героїв Небесної Сотні

Бібліографічний огляд літератури для першокурсників

19 лютого інформаційно-бібліографічним відділом наукової бібліотеки ЧНТУ був проведений огляд літератури з історії України.

/Files/images/chntu/Наташа.JPGПід час заходу студенти мали можливість ознайомитись з підручниками та навчальними посібниками з історії України, що є у фондах бібліотеки, та можуть стати у нагоді під час навчання. Крім того, бібліограф розповіла про унікальні видання з історії Чернігівщини, які дозволять краще дізнатись про рідний край.

/Files/images/chntu/обзор.JPGПізнавальною для майбутніх інженерів стала інформація про те, що фонди наукової бібліотеки ЧНТУ, крім навчальної літератури, містять багато праць істориків минулого, таких як М. Грушевський, М. Аркас, М. Костомаров, Д. Яворницький та інших. Першокурсникам, що цікавляться історією, корисним було дізнатися про наукові та науково-популярні видання, що висвітлюють ті чи інші періоди та події: давню історію України, Трипільську культуру, добу Козаччини, трагедію під Крутами, Голодомор 1932-1933 тощо.

Працівники бібліотеки нагадали студентам про Бібліотеку електронних копій документів, яка є зібранням електронних книг, зручних для користування у вік інформаційних технологій.


Міжнародний день дарування книжок

Цей день (International Book Giving Day) започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги.

/Files/images/bibliograf/cat-giving-book-love1.jpg Міжнародний день дарування книг – 14 лютого – об’єднує всіх, хто любить читати та дарувати книжки, надихати інших на любов до читання. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам.

Дарувати книги бібліотеці – це гарна традиція, якої дотримуються наші читачі. Користуючись нагодою, висловлюємо щиру подяку всім, хто долучався до благородної справи — дарування книжок не тільки в цей день, а й протягом усього року, тим самим допомагав наповненню фонду нашої бібліотеки навчальними, науковими, художніми виданнями.

Акція "Залиши про себе згадку в стінах рідного університету".


Календар знаменних та пам’ятних дат. 14 лютого

Шановні читачі! Напередодні Дня всіх закоханих ми хотіли би висловити вам свою любов і повагу. Ми вас цінуємо і завжди раді вам!

Запрошуємо приєднатися до поздоровлень і залишити своє повідомлення на святковій дошці за даним посиланням.

/Files/images/bibliograf/студенти читают.jpgПропонуємо також обрати тему для обговорення, яка вас цікавить. Буде створена тематична дошка для подальшого віртуального спілкування. Свої пропозиції надсилайте за адресою: bib.zal2@gmail.com.

Бібліотека пропонує:


НОВЕ НА САЙТІ!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за ІV квартал 2018 року.

Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! ІV квартал 2018 року


Нове на сайті!

Наукова бібліотека пропонує актуальну інформацію в розділі сайту "Академічна доброчесність":

презентація "МЕРЕЖЕВІ РЕСУРСИ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ НА ПЛАГІАТ".


Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує вільний доступ до ресурсів Web of Science та Scopus

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgМіністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

/Files/images/bd/Science.jpgІнформацію щодо матеріалів та ресурсів, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для роботи Ви можете отримати на сторінці веб-сайту бібліотеки «Наукометричні бази даних».

Офіційні мультимедійні навчальні посібники щодо роботи зі Scopus.


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".


Молодий фахівець на ринку праці

Проект з побудови кар’єри для студентів,
які готуються до свого першого працевлаштування, що покликаний сприяти працевлаштуванню студентів ЧНТУ, проходженню ними стажувань та отриманню практичного досвіду за фахом.
 • Підібрати найбільш відповідні вакансії
 • Створити резюме, привабливе для роботодавців
 • Підготуватися до співбесіди/Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg
Викладачам і студентам ЧНТУ

До уваги читачів інформаційно-бібліографічні покажчики, які містять частково анотований огляд статей з періодичних видань, отриманих бібліотекою ЧНТУ протягом І кварталу 2018 року.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Право. Юридичні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 18 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Економічні науки. Маркетинг (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 84 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Філософія. Психологія. Освіта (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 24 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Технічні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 95 с.

Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2018 року.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.