/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


БІБЛІОТЕЧНІ ВИДАННЯ

Інформаційно-бібліографічні покажчики містять частково анотовані огляди статей з періодичних видань, які бібліотека отримала за І-ІІІ квартали 2020 року.

/Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpgПокажчики призначені для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться періодичною пресою.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 25 жовтня

Кожен рік, 25 жовтня, своє професійне свято – День маркетолога – відзначають творчі і креативні люди.

/Files/images/karpenko/Маркетинг.jpg У ХХ столітті ця професія була специфічною і рідкісною, але в сьогоденні маркетологи стали невід'ємною частиною штату співробітників будь-якої компанії.

Наукова бібліотека вітає студентів та викладачів кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики національного університету «Чернігівська політехніка»! Бажаємо цікавих проектів і безмежно закоханого у ваш бренд споживача!

Бібліотека пропонує для перегляду нові нахождення та рекомендаційний список літератури по маркетингу.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 23 жовтня

День працівника реклами – свято всіх рекламістів, маркетологів і піарників, відзначається щороку 23 жовтня.

Слово «реклама» походить від латинського «reclamare» - викрикувати. За свідченнями культурологів, в античності та середньовіччі духовна життєдіяльність суспільства виявлялася переважно в усній формі. Зараз існує безліч засобів, котрі слугують для подання рекламної інформації.

«Реклама - двигун прогресу», так говорив незабутній літературний персонаж Остап Бендер. Виходить, що 23 жовтня - професійне свято найпрогресивніших людей!

Наукова бібліотека вітає студентів та викладачів кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики національного університету "Чернігівська політехніка"! Бажаємо блискучих ідей, креативних рішень, вдячних клієнтів!

Бібліотека пропонує: рекомендаційний список літератури «Паблік рілейшнз».


Вебінари від компанії Elsevier

Упродовж жовтня-листопада 2020 року для українських вчених буде проведено чергову серію безкоштовних вебінарів, присвячених роботі з базами даних Scopus, ScienceDirect, Mendeley та іншими електронними ресурсами.

Для участі у вебінарах необхідно заздалегідь зареєструватися за відповідним посиланням на платформі BrightTALK. ДОКЛАДНІШЕ...

За інформацією організаторів після проходження кожного з вебінарів зареєстровані учасники зможуть завантажити відповідні сертифікати.

Програма вебінарів від Elsevier:

 • 20 жовтня 11:00-11:45 Тема: Перші кроки у Scopus.
 • 23 жовтня 11:00-12:00 Тема: Починаємо з пошуку літератури у Scopus.
 • 27 жовтня 11:00-11:45 Тема: Ваші колеги та Ви у Scopus.
 • 30 жовтня 11:00-12:00 Тема: Журнали: доброго не буває забагато.
 • 3 листопада 11:00-11:45 Тема: Перші кроки у ScienceDirect.
 • 6 листопада 11:00-11:45 Тема: Читання – це навчання.
 • 10 листопада 11:00-11:45 Тема: «Цікавій Варварі на базарі носа відірвали».
 • 13 листопада 11:00-11:45 Тема: Не все те золото, що блищить.
 • 17 листопада 11:00-11:45 Тема: Сяйте яскраво, наче діаманти.

Триває ОПИТУВАННЯ щодо використання українськими вченими та інноваторами електронних баз даних. Заповнити анкету можна до 23 жовтня.


Шановні користувачі Наукової бібліотеки НУ “Чернігівська політехніка”!

У нових реаліях, в умовах карантину, співробітники бібліотеки продовжують оперативне консультування з питань навчальної та науково-дослідної роботи:
 • визначення коду УДК: Лузіна Наталія Сергіївна, завідувачка сектором наукової бібліографії та інформаційного обслуговування (ibv138@gmail.com)
 • консультації з користування Базами Даних та пошуковими системами: Бистрова Ірина Федорівна, головний бібліотекар науково-методичного відділу (bib.zal2@gmail.com)
 • консультації щодо наукових видань НУ "Чернігівська політехніка": Мекшун Ірина Миколаївна, провідний бібліотекар науково-методичного відділу (nauk_visn@ukr.net )
 • консультації та допомога з пошуку матеріалів у БД УФД-Бібліотека (Електронна доставка документів): Лузіна Наталія Сергіївна, завідувачка сектором наукової бібліографії та інформаційного обслуговування (ibv138@gmail.com)
 • консультації зі створення авторських ідентифікаторів науковців (ORCID): Бистрова Ірина Федорівна, головний бібліотекар науково-методичного відділу (bib.zal2@gmail.com)
 • консультації зі створення авторських ідентифікаторів науковців (Publons): Друпп Ольга Володимирівна, провідний редактор (nauk_vist@ukr.net)
 • консультації з користування та завантаження матеріалів в Електронний архів НУ "Чернігівська політехніка": Сіденко Тетяна Анатоліївна, завідувачка науково-методичним відділом (library92@ukr.net)
 • консультації та довідки щодо перевірки навчально-наукових робіт НУ "Чернігівська політехніка" на академічне запозичення (плагіат): Щербань Галина Олександрівна, завідувачка сектром наукової інформації та наукового цитування (plagiat_stu@ukr.net)
 • довідки з організаційних питань: Мороз Наталія Вікторівна, директор бібліотеки (natmoroz@ukr.net )
 • консультації та довідки із загальних питань: library@ukma.edu.ua

Повний перелік послуг, що надає бібліотека, дивіться тут: http://library2.stu.cn.ua/naukova_diyaljnistj/


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів НУ "Чернігівська політехніка"

/Files/images/chntu/облік.jpgОрганізація обліку : практикум : навч. посіб. / С. М. Шкарлет, В. Г. Маргасова, О. Ю. Акименко, О. О. Сидоренко. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 485 с.

У посібнику висвітлюються основні особливості організації обліку, звітності та порядку відображення на рахунках бухгалтерського обліку господарських операцій підприємств.

/Files/images/chntu/засади.jpgСтратегічні засади розвитку національного господарства в умовах нестаціонарної економіки : кол. монографія / В. П. Ільчук, О. М. Парубець, З. Д. Калініченко та ін. ; за заг. ред. В. П. Ільчука. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 201 с. : іл.

У монографії досліджено теоретико-методологічні засади й особливості розвитку національного господарства в умовах нестаціонарної економіки, розкрито концептуальні основи розвитку базових галузей національного господарства у стохастичному зовнішньому середовищі, сформульовано особливості функціонування суб'єктів реального сектору економіки в умовах трансформаційних зрушень. Значна увага приділяється трансформаційним процесам на ринку фінансових послуг у нестаціонарній економіці та питанням забезпечення фінансово-економічної безпеки економічних суб'єктів в умовах невизначеності.


ЗАПРОШУЄМО НА АРТТЕРАПЕВТИЧНІ ЗУСТРІЧІ

 • Нова програма «Сучасний арттерапевтичний простір. Чернігів 2020» включає 12 арттерапевтичних зустрічей.
 • Арттерапія - неймовірна планета мистецтва, терапії і спільної творчості, яка перетворює людину і змінює її життя. Арттерапевтичні зустрічі – чудова можливість для кожного в ході творчої взаємодії з арттерапевтом відчути радість життя, пізнати себе, покращити психоемоційний стан, відновити сили і ресурси психіки.
 • Основні завдання арттерапевтичної програми: самопізнання, саморозкриття особистості; пошук нових ресурсів і можливостей; гармонізація внутрішнього світу; поліпшення психоемоційного фону; подолання тривожності; підвищення життєвого тонусу; розкриття творчих здібностей; формування адекватної самооцінки; корекція негативних переживань; тренування навичок конструктивної комунікації і командної взаємодії; допомога в соціалізації і адаптації до нових умов.
 • Під час реалізації програми будуть використовуватись наступні техніки і види арттерапії: ізотерапія, медитативний живопис, ігрова терапія, бібліотерапія, казкотерапія, кольорова терапія, колажування, фототерапія, етнотерапія.
 • Ведуча програми: Ольга Тимченко – к. психол. н., арттерапевт, керівник Чернігівського осередку ВГО «Арт-терапевична асоціація». Запис за тел.: 050 922 70 22.

/Files/images/chntu/виставк.jpgБІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ НА ВИСТАВКУ КАРТИН

У зв'язку з карантином, з метою запобігання поширення короновірусної хвороби,
офіційне відкриття художньої виставки народного архітектора України,
нашого земляка Павленка Володимира Володимировича відтерміновано,
проте роботи вже можна переглянути в читальному залі бібліотеки НУ "Чернігівська політехніка"
(вул. Шевченка 95, корпус 1, каб. 149).

БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за видання, що надійшли до бібліотеки за I та IІ квартали 2020 року.


НОВЕ НА САЙТІ!

ВЕБНАВІГАТОР ПО САЙТУ БІБЛІОТЕКИ: ПРЕДМЕТНІ ГІПЕРПОСИЛАННЯ ЗА АБЕТКОЮ.

Запрошуємо до відвідування!


ДО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ

Науковою бібліотекою підготовлено:

Денисов Олександр Іванович: біобібліограф. покажч. / уклад. : Н. С. Лузіна, Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2020. – 35 с.

/Files/images/pokajchiki/Денисов.jpgБіобібліографічний покажчик знайомить з біографією та науковою спадщиною О. І. Денисова – Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора технічних наук, професора, члена Директорату Міжнародної асоціації з енергетики, ректора Чернігівського державного технологічного університету (1991-2009 рр.).

До покажчика увійшли методичні матеріали, тези доповідей на конференціях, статті з періодичних видань та збірників.

У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення опублікованих праць у прямій послідовності, в межах кожного року – за абеткою публікацій. Добір матеріалів здійснено на основі особистих матеріалів автора, Картотеки праць викладачів, Електронного каталогу Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка». Покажчик містить довідковий апарат – іменний покажчик співавторів, алфавітний покажчик наукових праць.


ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ!

МОН продовжує передплату на міжнародні наукометричні бази даних Scopus та Web of Science для всіх державних та комунальних вишів і наукових установ України.

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg

Scopus та Web of Science – визнані в світі міжнародні наукометричні бази даних. Вони індексують наукові видання за різними напрямами: природничі, технічні, суспільні, гуманітарні науки тощо. Доступ до цих баз дає можливість проводити аналіз міжнародних наукових досліджень, оцінювати значимість отриманих результатів і прогнозувати тренди науково-технічного розвитку. Зокрема, бази дозволяють відстежувати наукову цитованість публікацій.

Нагадуємо, що у Вас є можливість проводити пошук документів, роботу з журналами, аналітику та відстежувати цитування в Open Ukrainian Citation Index (OUCI).

Станом на 18 травня 2020 року OUCI містить 114 млн. публікацій з усього світу, більше 234 тис. публікацій у 1438 українських видань від 360 видавців. OUCI має фільтри наявності публікацій в базі цитувань Scopus, WoS.


НАША БІБЛІОТЕКА

Бібліотека ЧНТУ є однією з понад 9200 університетських бібліотек, включених до нещодавно випущеного Каталогу університетських бібліотек - Directory of University Libraries системи каталогів вищої освіти uniRank™, опублікованого за посиланням.

Щоб переглянути список академічних бібліотек в Україні, відвідайте www.4icu.org

uniRank™ - провідний міжнародний каталог вищої освіти та пошукова система, що містить огляди та рейтинги понад 13 600 офіційно визнаних університетів та коледжів у 200 країнах.


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАУКОВЦІВ

Компанія Elsevier та Clarivate Analytics для підтримки стабільної роботи науковців надає можливість віддаленого доступу до бази наукових цитувань Scopus та Web of Science.

Для отримання віддаленого доступу до баз необхідно надати електронні адреси науковців, відділів університету на e-mail бібліотеки nauk_visn@ukr.net.

Для налаштування віддаленого доступу перейдіть за відповідним посиланням:

 • Інструкція про налаштування віддаленого доступу до ресурсів Elsevier (база Scopus), яка підготовлена працівниками ДНТБ України;
 • Основні способи віддаленого використання ресурсів Clarivate Analytics.

ДО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ

Науковою бібліотекою підготовлено:

Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність: бібліограф. покажч. / уклад. : А. А. Савенко, Н. С. Лузіна. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2020. – 125 с.

/Files/images/chntu/Указатель ЧНТУ.jpgБібліографічний покажчик «Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність» є зібранням описів статей та Інтернет-матеріалів, що висвітлюють історію створення та розвитку авторитетного навчального закладу Північного регіону України – Національного університету «Чернігівська політехніка».

У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення опублікованих праць у прямій послідовності, в межах кожного року – за абеткою публікацій.

В Інтернет-навігаторі матерали розташовані за хронологією. Добір матеріалів здійснено на основі Електронного каталогу Наукової бібліотеки НУ ЧП, Картотеки Історії НУ ЧП, сайту Національного університету «Чернігівська політехніка».

Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, працівників бібліотек та архівів.


СВІТ ЩЕ ШИРШЕ ВІДКРИВАЄ ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ

Скористайтесь вільним часом оптимально – для знань!

В умовах поширення пандемії коронавірусу все гостріше стає відчутною потреба в отриманні достовірної та якомога повнішої інформації. Звісно, найактуальнішою є інформація саме щодо COVID-19 та боротьби з ним. Але, звичайно, не лише вона. Адже переважна частина суспільства продовжує працювати, навчатися, самоудосконалюватися в різних сферах.

Необхідність дотримання карантинних обмежень кардинально змінила шляхи комунікації користувачів з бібліотеками, науковими та освітніми закладами. І при цьому аж ніяк не послабила цих зв’язків. Провідні видавництва, бібліотеки та університети з усього світу ще більш посилено працюють під час карантину, організовуючи та відкриваючи знання й інформацію для тих, хто її потребує.


ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ!

Інформація від онлайн-платформи Statista:

“Сподіваємось, що в цей непростий час ви здорові та маєте можливість продовжувати роботу дистанційно. Цікавий факт, що у зв‘язку з поширенням коронавірусу (COVID-19) більше мільярда студентів у всьому світі вже успішно перейшли на віддалену форму навчання. В цих нових умовах онлайн-платформа Statista стане для вас незамінним помічником.”

/Files/images/bd/Стат.jpg Дослідницький інститут «Statista» з Гамбургу має у своєму розпорядженні світову базу наукової інформації. Інститут співпрацює с тисячами навчальних закладів у всьому світі, у тому числі з Гарвардським і Єльським університетами, Берлінським університетом імені Гумбольдта. Майже всі ВНЗ Німеччини вже мають доступ до даних. За роки співробітництва був створений оптимальний пакет, який включає в себе доступ до даних з 22.500 джерел, можливість завантажувати, структурувати та використовувати інформацію в наукових роботах, досліджуваннях, презентаціях.

Інститут «Statista» надає можливість підвищити науковий потеніал, зайняти виграшну позицію серед інших навчальних закладів, а також залишатись у курсі всіх світових процесів у найрізноманітніших сферах наук, ринків, державного та приватних секторів. Як наукова організація, інститут щодня генерує та оновлює базу даних за допомогою спеціалістів з різних країн світу. Більше інформації:


ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ!

У зв'язку із складною ситуацією видавництво Springer Nature відкриває доступ до низки важливих підручників по всіх дисциплінах для підтримки вищих навчальних закладів у всьому світі. Більше інформації

/Files/images/bd/SN_logo.pngПерелік доступних книг можна знайти за посиланням

Залишайтеся вдома, бережіть себе та своїх близьких і користуйтеся ресурсами видавництва Springer Nature!


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАУКОВЦІВ ЧНТУ

Наукова бібліотека представляє новий розділ на сайті:
БІБЛІОМЕТРІКА УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ. Чернігівський національний технологічний університет.

Пропонуємо Вашій увазі наступну інформацію :

 • БІБЛІОМЕТРИЧНІ ТА ПУБЛІКАЦІЙНІ ПРОФІЛІ НАУКОВЦІВ УНІВЕРСИТЕТУ у Google Scholar, ORCID, Scopus, Web of Science, ResearcherID (Publons), Науковці України, IRChNUT
 • УКРАЇНСЬКИЙ ІНДЕКС НАУКОВОГО ЦИТУВАННЯ
 • ЦИТОВАНІСТЬ АВТОРІВ (науковців університету) в Google Scholar
 • ПУБЛІКАЦІЙНА АКТИВНІСТЬ НАУКОВЦІВ ЧНТУ : пошук у базі даних наукових цитувань Open Ukrainian Citation Index (OUCI).
 • БІБЛІОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ науковців університету за даними проекту "Бібліометрика української науки"

Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpgНовий випуск нашого бюлетеня містить інформацію щодо

періодичних видань, передплачених на 2020 рік.


Популярні сторінки сайту наукової бібліотеки ЧНТУ: АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

/Files/images/chntu/доброчесність.jpgЗапрошуємо переглянути наступні матеріали:

 • розвиток академічної доброчесності в університеті
 • нормативно-правова база
 • офіційна інформація
 • поширені програми для антиплагіатної експертизи
 • електронні ресурси
 • нові надходження до бібліотеки

Центр перевірки випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат з використанням програмного забезпечення StrikePlagiarizm в Національному університеті «Чернігівська політехніка» : каб. 134 (корпус 1, Шевченка 95).


РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день.



/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.