ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ


Міжнародна Федерація Бібліотечних Асоціацій та Установ (IFLA)

/Files/images/bibliograf_2/IFLA.jpg


«БібліоСинергія» – це партнерський проект бібліотек вишів, спрямований на створення професійного середовища (сайту) для спілкування однодумців та втілення нових практик в напрямку підтримки наукових досліджень.


Cайт «Бібліотечному фахівцю» розрахований на фахівців публічних бібліотек України.

/Files/images/bibliograf_2/фахівцю.jpg


Науковий проект «Українська бібліотечна енциклопедія»

/Files/images/bibliograf_2/ube.png

Національна парламентська бібліотека України (НПБУ) працює над реалізацією наукового проекту під назвою «Українська бібліотечна енциклопедія» (УБЕ).

Це перша спроба в історії вітчизняної бібліотечної галузі заявити про себе у формі систематизованого зводу концептуально організованих і апробованих відомостей.


/Files/images/bibliograf/Слайд1.JPGСайт Української бібліотечної асоціації - незалежної всеукраїнської громадської організації, що об'єднує на добровільних засадах осіб (громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства), які професійно пов'язані з бібліотечною справою, бібліографічною й інформаційною діяльністю, та зацікавлених осіб у їх розвитку на основі єдності інтересів для спільної реалізації своїх прав і свобод.


/Files/images/bibliograf/Слайд3.JPGІнформаційно-довідковий портал «Library.ru» про бібліотеки і для бібліотек.


/Files/images/bibliograf/Слайд4.JPGБлог «Творчість та інновації в українських бібліотеках» призначений фахівцям бібліотечної справи, всім, хто цікавиться інноваціями в бібліотечно-інформаційній діяльності, новітніми інформаційними технологіями, їх застосуванням у бібліотеці з метою покращення доступу громадян до інформації.Запрошуємо до широкої дискусії, до коментування на блозі всіх небайдужих до розвитку бібліотечної галузі України.
Модератор блогу – Валентина Пашкова, віце-президент Української бібліотечної асоціації.


/Files/images/bibliograf/Слайд5.JPGБлог УБА з адвокації є відкритою трибуною секції Української бібліотечної асоціації з адвокації і призначений для всіх фахівців бібліотечної сфери, які прагнуть прогресивних змін в українських бібліотеках, відстоюють та лобіюють їх інтереси.
Блог висвітлює можливості зовнішніх комунікацій та PR по покращенню іміджу бібліотеки як унікальної культурно-освітньої установи, інформує про досвід побудови стосунків з органами державної та місцевої влади, захист інтересів бібліотек з використанням засобів масової інформації, знайомить з досвідом адвокації в зарубіжних країнах та в Україні, відзеркалює роль Української бібліотечної асоціації в цьому процесі.
Блог не є персональним і розрахований на професійну і громадську активність членів УБА.


/Files/images/bibliograf/Слайд6.JPGБлог УБА «Доступ громадян до офіційної інформації: роль бібліотек» покликаний сприяти фахівцям книгозбірень у вдосконаленні доступу громадян до інформації органів державної влади. Його започатковано в рамках проекту “Створення мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації” за підтримки Програми сприяння парламенту ІІ. Сподіваємося, що цей блог зацікавить і призведе до консолідації бібліотечних фахівців навколо вирішення практичних і теоретичних проблем організації доступу громадян до документів органів державної влади в бібліотеках України.


/Files/images/bibliograf/Слайд7.JPGБлог "Молодіжна секція УБА" створена з метою активізації молодих бібліотекарів на здійснення планів Української бібліотечної асоціації і об’єднує у своїх лавах активних членів УБА віком до 35 років.
Принципи діяльності секції: Відкритість – Демократичність – Дієвість. Cекція є відкритим об’єднанням молодих бібліотекарів – членів УБА, що приймає рішення на основі загальної згоди та підтримує конкретні дії, які мають на меті розвиток та удосконалення бібліотечної справи України.


/Files/images/bibliograf/Слайд8.JPGБлог "Електронна книга у бібліотеці" онлайн майданчик робочої групи з електронних книг УБА.
Для бібліотек та бібліотекарів, які вже працюють або хочуть працювати з електронними книжками та електронними читанками.
Вітаються – гостьові пости з досвіду роботи, цікава інформація, обмін досвідом, фото з теми “е-книжки та е-читання в бібліотеках”. Ділимось досвідом та ресурсами, колеги.


/Files/images/bibliograf/Слайд9.JPGБлог "Авторське право в бібліотеках" створений для всебічного обговорення непростої проблеми авторського права (та взагалі проблем прав інтелектуальної власності) в діяльності бібліотек.
Модератором блогу Васильєв Олексій Всеволодович, який є членом Президії Української бібліотечної Асоціації та директором Асоціації “Інформатіо – Консорціум”.


ПАН БІБЛІОТЕКАР Блоґ про бібліотечну справу та інформаційні технології.


/Files/images/bibliograf_2/микс.jpgБиблиотечный MIX

Корисний бібліотечний блог з питань технологій, маркетингу, менеджменту у бібліотечній справі.

Блог сворений на платформі Scoop.it!, яка надає можливості збереження, упорядкування та швидкого розповсюдження корисних матеріалів.


ДокШир ДОКУМЕНТИ, ЩО ПРАГНУТЬ ПОШИРЕННЯ

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/докшир.jpgДокШир створено задля безперешкодного поширення ініціатив руху Відкритого доступу серед українських фахівців бібліотечної справи. Проект ДокШир покликаний надавати вичерпну інформацію про відкриті національні та міжнародні бібліотекознавчі ресурси Мережі і, водночас, забезпечувати детальну технічну підтримку з питань самоархівування та промоції вітчизняних бібліотекознавчих документів. Назву проекту укладено від поєднання слів – «документ», у значенні будь-якого джерела інформації, передання людської думки, знань, та «ширити» у значенні поширювати, розповсюджувати.


/Files/images/bibliotekaryam/читомо.jpgЧИТОМОце медіа про книгу в усіх її проявах і про осмислене читання як трамплін, інструмент для самоосвіти та реалізації.

Це: трендсетер українського книжкового ринку; найбільше українське медіа про книговидання країни й світу; якісна аналітика та ексклюзивні матеріали експертів-практиків; нові формати, інновації, експерименти в книговиданні й читанні; відкриття проектів, авторів, ілюстраторів, які стають зірками світового рівня; смак і стиль у відборі видань, які рекомендуємо; спільнота, яку об’єднує любов до текстів і візуальної культури


ГО «Український Літературний Центр» - культурна організація та online-платформа, яку було засновано 20 листопада 2008 року. На постійній основі Літцентром розробляється та реалізується низка локальних та міжнародних культурних проектів (розважальних, перекладацьких, освітніх, дослідницьких), що тим чи іншим чином пов'язані з Літературою.


Кiлькiсть переглядiв: 2326

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.