ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ

 • EBLIDA (European Bureau of Library, Information and Documentation Associations) - це незалежна асоціація бібліотечних, інформаційних та документаційних установ Європи, яка об'єднує понад 120 членів з 32 країн та представляє 65 тисяч публічних бібліотек. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, EBLIDA виявила велику підтримку та допомогу українським бібліотекам. Для всієї бібліотечної спільноти України велика честь і відповідальність стати частиною такої визначної професійної спільноти, як EBLIDA.

 • МІЖНАРОДНА ФЕДЕРАЦІЯ БІБЛІОТЕЧНИХ АСОЦІАЦІЙ ТА УСТАНОВ (IFLA)

 • «БібліоСинергія» – це партнерський проект бібліотек вишів, спрямований на створення професійного середовища (сайту) для спілкування однодумців та втілення нових практик в напрямку підтримки наукових досліджень.

 • Cайт «Бібліотечному фахівцю» розрахований на фахівців публічних бібліотек України.

 • Науковий проект «Українська бібліотечна енциклопедія» Національна парламентська бібліотека України (НПБУ) працює над реалізацією наукового проекту під назвою «Українська бібліотечна енциклопедія» (УБЕ). Це перша спроба в історії вітчизняної бібліотечної галузі заявити про себе у формі систематизованого зводу концептуально організованих і апробованих відомостей.

 • Сайт Української бібліотечної асоціації - незалежної всеукраїнської громадської організації, що об'єднує на добровільних засадах осіб (громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства), які професійно пов'язані з бібліотечною справою, бібліографічною й інформаційною діяльністю, та зацікавлених осіб у їх розвитку на основі єдності інтересів для спільної реалізації своїх прав і свобод.

 • Блог УБА «Доступ громадян до офіційної інформації: роль бібліотек» покликаний сприяти фахівцям книгозбірень у вдосконаленні доступу громадян до інформації органів державної влади. Його започатковано в рамках проекту “Створення мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації” за підтримки Програми сприяння парламенту ІІ. Сподіваємося, що цей блог зацікавить і призведе до консолідації бібліотечних фахівців навколо вирішення практичних і теоретичних проблем організації доступу громадян до документів органів державної влади в бібліотеках України.

 • Блог "Молодіжна секція УБА" створена з метою активізації молодих бібліотекарів на здійснення планів Української бібліотечної асоціації і об’єднує у своїх лавах активних членів УБА віком до 35 років. Принципи діяльності секції: Відкритість – Демократичність – Дієвість. Cекція є відкритим об’єднанням молодих бібліотекарів – членів УБА, що приймає рішення на основі загальної згоди та підтримує конкретні дії, які мають на меті розвиток та удосконалення бібліотечної справи України.

 • ПАН БІБЛІОТЕКАР Блоґ про бібліотечну справу та інформаційні технології.

 • ЧИТОМО – це медіа про книгу в усіх її проявах і про осмислене читання як трамплін, інструмент для самоосвіти та реалізації. Це: трендсетер українського книжкового ринку; найбільше українське медіа про книговидання країни й світу; якісна аналітика та ексклюзивні матеріали експертів-практиків; нові формати, інновації, експерименти в книговиданні й читанні; відкриття проектів, авторів, ілюстраторів, які стають зірками світового рівня; смак і стиль у відборі видань, які рекомендуємо; спільнота, яку об’єднує любов до текстів і візуальної культури.

 • ГО «Український Літературний Центр» - культурна організація та online-платформа, яку було засновано 20 листопада 2008 року. На постійній основі Літцентром розробляється та реалізується низка локальних та міжнародних культурних проектів (розважальних, перекладацьких, освітніх, дослідницьких), що тим чи іншим чином пов'язані з Літературою.

 • БІБЛІОТЕЧНА КРАЇНА Благодійний фонд заснований в червні 2015 року. Метою роботи Фонду є здійснення благодійної діяльності, спрямованої на надання допомоги та сприяння законним інтересам бібліотек України.Головні завдання Фонду: Поширення нового бачення та ролі бібліотек у сучасному суспільстві; Стимулювання інновацій та покращення бібліотечних послуг через висвітлення найкращих практик роботи бібліотек та вивчення світового досвіду; Оновлення книжкових фондів бібліотек всіх рівнів (публічних, закладів освіти тощо); Популяризація книги і поширення культури читання.
Кiлькiсть переглядiв: 3875

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.