ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ


Міжнародна Федерація Бібліотечних Асоціацій та Установ (IFLA)

/Files/images/bibliograf_2/IFLA.jpg


Cайт «Бібліотечному фахівцю» розрахований на фахівців публічних бібліотек України.

/Files/images/bibliograf_2/фахівцю.jpg


Науковий проект «Українська бібліотечна енциклопедія»

/Files/images/bibliograf_2/ube.png

Національна парламентська бібліотека України (НПБУ) працює над реалізацією наукового проекту під назвою «Українська бібліотечна енциклопедія» (УБЕ).

Це перша спроба в історії вітчизняної бібліотечної галузі заявити про себе у формі систематизованого зводу концептуально організованих і апробованих відомостей.


/Files/images/bibliograf/Слайд1.JPGСайт Української бібліотечної асоціації - незалежної всеукраїнської громадської організації, що об'єднує на добровільних засадах осіб (громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства), які професійно пов'язані з бібліотечною справою, бібліографічною й інформаційною діяльністю, та зацікавлених осіб у їх розвитку на основі єдності інтересів для спільної реалізації своїх прав і свобод.


/Files/images/bibliograf/Слайд3.JPGІнформаційно-довідковий портал «Library.ru» про бібліотеки і для бібліотек.


/Files/images/bibliograf/Слайд4.JPGБлог «Творчість та інновації в українських бібліотеках» призначений фахівцям бібліотечної справи, всім, хто цікавиться інноваціями в бібліотечно-інформаційній діяльності, новітніми інформаційними технологіями, їх застосуванням у бібліотеці з метою покращення доступу громадян до інформації.Запрошуємо до широкої дискусії, до коментування на блозі всіх небайдужих до розвитку бібліотечної галузі України.
Модератор блогу – Валентина Пашкова, віце-президент Української бібліотечної асоціації.


/Files/images/bibliograf/Слайд5.JPGБлог УБА з адвокації є відкритою трибуною секції Української бібліотечної асоціації з адвокації і призначений для всіх фахівців бібліотечної сфери, які прагнуть прогресивних змін в українських бібліотеках, відстоюють та лобіюють їх інтереси.
Блог висвітлює можливості зовнішніх комунікацій та PR по покращенню іміджу бібліотеки як унікальної культурно-освітньої установи, інформує про досвід побудови стосунків з органами державної та місцевої влади, захист інтересів бібліотек з використанням засобів масової інформації, знайомить з досвідом адвокації в зарубіжних країнах та в Україні, відзеркалює роль Української бібліотечної асоціації в цьому процесі.
Блог не є персональним і розрахований на професійну і громадську активність членів УБА.


/Files/images/bibliograf/Слайд6.JPGБлог УБА «Доступ громадян до офіційної інформації: роль бібліотек» покликаний сприяти фахівцям книгозбірень у вдосконаленні доступу громадян до інформації органів державної влади. Його започатковано в рамках проекту “Створення мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації” за підтримки Програми сприяння парламенту ІІ. Сподіваємося, що цей блог зацікавить і призведе до консолідації бібліотечних фахівців навколо вирішення практичних і теоретичних проблем організації доступу громадян до документів органів державної влади в бібліотеках України.


/Files/images/bibliograf/Слайд7.JPGБлог "Молодіжна секція УБА" створена з метою активізації молодих бібліотекарів на здійснення планів Української бібліотечної асоціації і об’єднує у своїх лавах активних членів УБА віком до 35 років.
Принципи діяльності секції: Відкритість – Демократичність – Дієвість. Cекція є відкритим об’єднанням молодих бібліотекарів – членів УБА, що приймає рішення на основі загальної згоди та підтримує конкретні дії, які мають на меті розвиток та удосконалення бібліотечної справи України.


/Files/images/bibliograf/Слайд8.JPGБлог "Електронна книга у бібліотеці" онлайн майданчик робочої групи з електронних книг УБА.
Для бібліотек та бібліотекарів, які вже працюють або хочуть працювати з електронними книжками та електронними читанками.
Вітаються – гостьові пости з досвіду роботи, цікава інформація, обмін досвідом, фото з теми “е-книжки та е-читання в бібліотеках”. Ділимось досвідом та ресурсами, колеги.


/Files/images/bibliograf/Слайд9.JPGБлог "Авторське право в бібліотеках" створений для всебічного обговорення непростої проблеми авторського права (та взагалі проблем прав інтелектуальної власності) в діяльності бібліотек.
Модератором блогу Васильєв Олексій Всеволодович, який є членом Президії Української бібліотечної Асоціації та директором Асоціації “Інформатіо – Консорціум”.


Кiлькiсть переглядiв: 762

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.