ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
НАУКОВІ ВИДАННЯ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГНОВІ НАДХОДЖЕННЯ
ІСТОРІЯ УСПІХУ ФОНД ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА ТЕМАТИЧНІ ОГЛЯДИ ЛІТЕРАТУРИ

БІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ НА СЕМІНАР

Наукова бібліотека проводить цикл занять для викладачів і студентів Національного університету «Чернігівська політехніка».

1 грудня о 15 годині у читальному залі бібліотеки (корпус 1) відбудеться семінар «Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках».

Під час семінару буде розглянутий національний стандарт з оновлення й удосконалення нормативної бази з видавничої справи. Стандарт сприятиме уніфікованому, якісному редакційно-видавничому оформленню публікацій у журналах і збірниках, створенню оптимальних умов для їх пошуку та використання, розширенню зв’язків, зокрема міжнародних, між науковцями та фахівцями різних галузей знань.


КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ ТА ПАМ'ЯТНИХ ДАТ. 3 ГРУДНЯ

В цей день народився Григорій Савич Сковорода (22 листопада (3 грудня) 1722 року – 29 жовтня (9 листопада) 1794 року) – український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог.

Григорій Сковорода був настільки непересічною і різносторонньою особистістю, що освічені українці називали його "своїм Піфагором", "українським Сократом", "степовим Ломоносовим".

/Files/images/bibliograf/Григорий.jpg А що стосується пам'яті народної, то за свідченням історика М. І. Костомарова, мало можна вказати таких народних осіб, яким був Сковорода і яких би так пам'ятав і поважав український народ.

 • Тодi лише пізнається цiннiсть часу, коли вiн утрачений.
 • У тих, хто душею низький, найкраще з написаного і сказаного стає найгіршим.
 • Бiльше думай, а тодi вирiшуй. Спiши повiльно!
 • Ти не можеш вiднайти жодного друга, не нашукавши разом з тим i двох-трьох ворогiв.
 • То навiть добре, що Дiоген був приречений на заслання: там вiн узявся до фiлософiї.
 • Хiба не мертвою є душа, позбавлена iстинної любові? ...
 • Хiба може говорити про бiле той, котрому невiдоме, що таке чорне?
 • Ти робиш найкращу i для тебе рятiвну справу, коли твердо йдеш шляхом доброго глузду. Григорій Сковорода

Запрошуємо переглянути матеріал, опублікований в інформаційному бюлетені «Бібліокур'єр» до дня народження великого українця: "Короткий огляд життя Григорія Сковороди: сторінками книг і періодичних видань з фонду Наукової бібліотеки".


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів Національного університету "Чернігівська політехніка"

/Files/images/vikladach/defense.jpgІнструменти захисту комп'ютерних мереж від атак, що грунтуються на розширеній інформації про зовнішнє середовище = Сomputer nets аttacks defense tools based on extended information about environment : монографія / В. Литвинов, Н. Стоянов, І. Стеценко та ін. – Чернігів : РВВ НУ "Чернігівська політехніка", 2021. – 211 с. : іл. – (Текст англ. мовою). – Електронна копія існує. Умови доступу: IRChNUT ir.stu.cn.ua URI: http://ir.stu.cn.ua/123456789/23757

Монографія присвячена таким питанням: архітектура систем захисту від атак на комп’ютерні мережі за допомогою глобального інформаційного простору; аналіз мережевої інфраструктури та її поведінки, оборонної політики та поведінки зловмисників; аналіз систем і методів виявлення вторгнень; синтез алгоритмів імунної та нейронної мережі в системі виявлення нестандартної поведінки інформаційних мереж; розробка та модифікація алгоритмів виявлення нестандартної поведінки у глобальному мережевому просторі в умовах невизначеності; моделювання розповсюдження кібератак у розподіленій інформаційній системі; розробити навчальний центр з кібербезпеки.

/Files/images/vikladach/Корзаченко.jpgОбстеження, випробування та експлуатація будівель і споруд : навч. посіб. / М. М. Корзаченко, І. О. Прибитько, Т. Р. Ганєєв, М. Г. Болотов. – Чернігів : РВВ НУ "Чернігівська політехніка", 2021. – 109 с. : іл. – Електронна копія існує. Умови доступу: IRChNUT ir.stu.cn.ua. URI: http://ir.stu.cn.ua/123456789/24114

У посібнику міститься інформація про порядок виконання обстеження будівель і споруд, причини виникнення деформацій, фізичний знос і природне старіння конструкцій. Описано дефекти будівельних конструкцій та прилади для обстеження будівель і споруд. Призначений для інженерів-будівельників, аспірантів, здобувачів вищих навчальних закладів.

Стане в нагоді при вивченні навчальних курсів «Обстеження, випробування та експлуатація будівельних конструкцій», «Науково-технічний моніторинг будівель і споруд», «Технічна експлуатація будівель і споруд» та «Реконструкція та модернізація будівельних систем».


ОБЕРИ ЖИТТЯ!

Всесвітній день боротьбі зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.

/Files/images/byistrova/спид грудня.jpg Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна його мета – звернути увагу суспільства на цю проблему.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя!

Пропонуємо до перегляду інтерактивну виставку "Обери життя!".


ПОБАЧИВ СВІТ ЧЕРГОВИЙ НОМЕР «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою Національного університету «Чернігівська політехніка» випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Бібліокур’єр: Інформаційний бюлетень Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка». – 2021. – № 3 (30) – 12 с.

Багато цікавої інформації ми розмістили в наступних розділах: Новини бібліотеки; Актуально; Бібліотека інформує; Читати – це модно!; Сторинками історії Чернігівщини; Літературна студія «ДИВОСВІТ»; Радимо почитати.

Запрошуємо до читання!


ХТО ВОЛОДІЄ ІНФОРМАЦІЄЮ, ТОЙ ВОЛОДІЄ СВІТОМ

27 листопада – Всесвітній день інформації. В наш час інформація відіграє визначальну роль в житті кожної людини, адже від рівня інформованості, рівня знань, залежить цінність її як спеціаліста і співробітника.

/Files/images/bibliograf/інбезпека.jpgІнформатика,а також предмети, пов’язані з інформаційними технологіями та комп’ютерною технікою, навчають цілеспрямованій роботі з інформацією і таким чином готують студентів до майбутньої професійної діяльності.

Також не треба забувати, що інформація у сучасному світі – це стратегічний ресурс. Спотворення інформації її викривлення може призвести до серйозних наслідків.

Бібліотека пропонує до перегляду:


ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Голодомор 1932-1933 років – жахлива подія в історії людської цивілізації, яка залишила в Україні не тільки мільйони безіменних поховань, а й страшну духовну руїну. Як трагедія, масштаби якої неможливо збагнути, голод травмував націю, лишивши на її тілі глибокі соціальні, психологічні шрами, які вона носить до сьогодні.

Проект «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду» є одним із проектів Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». Мета проекту – створення інтерактивної карти на основі архівних матеріалів та свідчень очевидців Голодомору 1932-1933 років.

/Files/images/chntu/свеча.jpg«Запали свічку» – акція, яка відбувається у День пам'яті жертв голодоморів, тобто у 4-ту суботу листопада щороку. Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня. В 2021 році День пам’яті припадає на 27 листопада.

Наукова бібліотека пропонує: віртуальна книжкова виставка «Пам'ятаємо про Голодомор…»


Пакет EBSCO EP

Наукова бiблioтека повідомляє про відкриття тестового доступу до пакета академічних баз даних "Пакет EBSCO EP", який триватиме до 31 грудня поточного року.

/Files/images/bd/Эбско.jpg Інформація про пробний доступ доступна на сайті Міністерства освіти і науки України.

Доступ до баз даних можна отримати на платформі EBSCOhost у внутрішній мережі університету (https://search.ebscohost.com/) та з домашніх комп’ютерів за допомогою логіна (chernihivpolytechnic) та пароля (technology#2021).

Посилання на короткі відео з підручника YouTube, де представлені основні функції та параметри пошуку баз даних EBSCO:


ДОСТУП ДО БАЗИ ДАНИХ ACCESS GLOBAL NEWSBANK 2021

Newsbank пропонує повну колекцію надійних джерел новин, що охоплюють широкий спектр тем і проблем. NewsBank – це архів засобів масової інформації, який об'єднує статті з газет, блогів, стенограми трансляцій тощо. Маючи десятки мільйонів статей, NewsBank є однією з найповніших баз новин у світі.

/Files/images/naukova_dyalnst/сми.jpgДоступ діє з 3 листопада до 1 грудня 2021 року, і здійснюється:

 • в межах університету за посиланням (логін NB-27328, пароль NB-27328);
 • віддалено від установи за посиланням (логін ra-27328, пароль ra-27328).

Надаючи повнотекстовий доступ до міжнародних газет та понад півмільярда новинних статей, цей унікальний онлайн-ресурс підтримує широкий спектр академічних дисциплін, включаючи політологію, журналістику, англійську мову, історію, екологічні дослідження, соціологію, економіку, освіта, бізнес, охорону здоров'я, суспільні науки тощо.

Незалежно від того, чи хочете ви досліджувати поточні події, переглядати тематичні колекції або отримати доступ до архівів вісімнадцятого століття, ви знайдете достовірні результати з NewsBank.


ІНФОРМАЦІЯ ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

Запрошуємо и чекаємо Вас та ваших колег на чергових вебінарах компанії Clarivate українською.

Всі заходи безкоштовні, на платформі WEBEX*, за умови прослуховування 90 % основного часу вебінару надсилається сертифікат учасника протягом трьох робочих днів на вказану при підключенні електронну адресу.

 • 11 листопада 16:15-17:15 Тема: Відкрита наука України крізь призму Web of Science.
 • 9 грудня 16:15-17:15 Тема: Web of Science Core Collection – звіт за 2021 Тези: Новий інтерфейс Web of Science Core Collection, з’явився наприкінці 2020 року і співіснував з класичним. Навесні новий інтерфейс став основною версією, що відкривається за замовчуванням, поступово всі функції, наявні у класичному інтерфейсі стали доступні у новому і запрацювали додаткові. На вебінарі розглянемо всі оновлення, що відбулися протягом 2021 року. Застосуємо старі та нові можливості для пошуку, збереження аналізу наукової інформації. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет. Реєстрація

Learning Lab для дослiдникiв на платформi Edanz

Представники видавництва Bentham Science надають українським науковцям змогу розширити свої дослідницькі можливості та запрошують ознайомитись з освітніми ресурсами на платформі Edanz.

Користувачі платформи можуть переглядати та завантажувати наукові статті й електронні книги, вивчати матеріали курсів і вебінари, розміщені на Learning Lab.

Щоб отримати можливість повноцінно користуватись ресурсами на Edanz Learning Lab послідовно виконайте усі рекомендації, зазначені в Інструкції, яку підготували співробітники ДНТБ України.


НА ГОСТИНИ ДО УНІВЕРСИТЕТУ

20 жовтня було проведено змістовну екскурсію для студентів першого курсу групи АТ-2104 Фахового коледжу транспорту та комп'ютерних технологій НУ "Чернігівська політехніка".

Студенти відвідали лабораторії Навчально-наукового інституту механічної інженерії, технологій та транспорту. Майбутніх фахівців радо зустрічали Кафедра технології зварювання та будівництва, Кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування, Кафедра технологій машинобудування та деревообробки, Станція технічного обслуговування.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/Гостини.jpgХлопці мали можливість отримати цікаву інформацію безпосередньо від науковців, ознайомитися з роботою та досягненнями інституту, дізнатися чимало нового для себе.

Наприкінці студенти тепло поспілкувалися з представниками Наукової бібліотеки університету.

В організації та проведенні екскурсії брали участь Мороз Н. В., Бойко С. В., Прибитько І. О., Ганєєв Т. Р., Литвин О. О., Руденко М. М., Шкребко І. Б. та куратор групи АТ-2104 Власенко А. А.

Більше фотографій на фотохостингу бібліотеки Flickr


БІБЛІОТЕКА ПРОПОНУЄ ВІЛЬНИЙ ДОСТУП ДО БАЗ ДАНИХ EBSCO

Платформа EBSCOhost – це інтерактивна довідково-бібліографічна система, яка складається з різноманітних повнотекстових та реферативних баз даних від провідних постачальників інформації.

Інформаційні ресурси мають широке тематичне охоплення: від бізнесу та гуманітарних наук до медицини та екології.

/Files/images/EBSCO logo.jpgДоступ надається до 31 грудня поточного року через пошуковий інтерфейс на платформі EBSCOhost з локальної мережі університету за посиланням search.ebscohost.com.

Інструкції з користування пошуковими системами EBSCO:


ОНЛАЙН-ПРОЕКТ «ЧИТАТИ – ЦЕ МОДНО!»

Підведено підсумки сезону 2021. Найщиріші вітання переможцям і учасникам!

/Files/images/sotsiokultur_deyat/нагорода.jpg/Files/images/sotsiokultur_deyat/tanets-nedoumka.jpgУ галузевому відділі документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка» відбулося нагородження студентів.

Визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивнішій учасник – Владислав Пророченко (група МКПРп-201) та найбільш популярна книга, яку запропонувала Сніжана Павлова (група ПД-201).

Фантастичний роман Ілларіона Павлюка «Танець недоумка» набрав найбільшу кількість лайків. Книга чекає на вас у бібліотеці (корпус 1, кімната 149).

АРХІВ: сезон 2018-2019; сезон 2019-2020; cезон 2021.


ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ!

Бібліотека пропонує презентації доповідей з циклу занять для викладачів і студентів Національного університету «Чернігівська політехніка».

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ!

Повідомляємо про нові надходження літератури до фонду нашої бібліотеки за ІІІ квартал 2021 року.

ВЕБІНАРИ BENTHAM SCIENCE

Бібліотека пропонує вільний доступ до вебінарів від представників видавництва Bentham Science.

Тема 1. Вступ до журналів та електронних книг Bentham Science

 • Тематичне охоплення журналів та електронних книг Bentham Science
 • Як обрати авторитетний журнал для публікації результатів власних досліджень
 • Бази даних та інструменти пошуку Bentham Science
 • Яку користь дослідники можуть отримати від співпраці з видавництвом Bentham Science

Тема 2. Ефективна комунікація з редакторами та рецензентами

 • Процедура подання матеріалу для публікації
 • Комунікація з редакторами електронною поштою
 • Опрацювання коментарів експертів
 • Як діяти у разі відхилення матеріалу

Тема 3. Планування публікації результатів вашого дослідження у журналах із високим рівнем впливу

 • Вибір теми дослідження
 • Підготовка матеріалу для публікації
 • Вибір журналу для публікації
 • Керування процесом подання матеріалу для публікації (Зразок супровідного листа)

ІНФОРМАЦІЯ ВІД ВИДАВНИЦТВА BENTHAM SCIENCE

22 вересня року відбувся перший вебінар “Вступ до журналів та електронних книг Bentham Science” із серії вебінарів від представників видавництва Bentham Science.

/Files/images/bd/Bentham.jpgПід час вебінару доктор Гарет Дайк (Gareth Dyke), тренер видавництва Bentham Science, розповів про тематичне охоплення журналів та електронних книг Bentham Science, бази даних та інструменти пошуку на сайті видавництва та користь для дослідників від співпраці з Bentham Science. Спікер запросив долучитися до наступних вебінарів.

Завантажити презентацію попереднього вебінару ви можете за посиланням: Introduction to Bentham Science journals and e-books

Також пропонуємо вам ознайомитися з Інструкцією з перевірки наявності тестового доступу до ресурсів Bentham Science, підготовленою співробітниками ДНТБ України.

У разі виникнення проблем із налаштування безкоштовного тестового доступу слід звертатися за консультаціями до Красільник Тетяни Василівни (krasilnik@dntb.gov.ua)


ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ!

З 1 вересня до 31 грудня цього року заклади вищої освіти та наукові установи використовуватимуть безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science.

Для налаштування тестового доступу Вам необхідно перейти за покликанням:

Детальніше про налаштування доступу в Інструкції.

/Files/images/bd/Bentham.jpgBentham Science є видавцем рецензованої наукової літератури, що забезпечує видання понад 130 наукових журналів в електронному та друкованому форматах, які містять результати досліджень переважно в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук.

Значна частина журналів видавництва Bentham Science індексуються провідними бібліографічними базами даних.

Докладніше про електронні ресурси – за такими покликаннями:

Також для вчених доступні для перегляду на платформі YouTube записи раніше проведених вебінарів: Writing for acceptance ; Academic branding ; Peer review ; Avoiding ethics disasters ; How to win research funding ; How to build your research superpowers.

У разі виникнення проблем із налаштування безкоштовного тестового доступу слід звертатися за консультаціями до Красільник Тетяни Василівни (krasilnik@dntb.gov.ua)


КЛУБ НАСТІЛЬНИХ ІГОР «GAME TIME»

Ви ніколи не замислювалися, чому в час цифрових технологій та тотальної комп’ютеризації настільні ігри набирають все більшої популярності?

/Files/images/chntu/_TIME.jpgМожливо причина в нестачі живого спілкування? Сьогодні невід'ємним атрибутом багатьох закладів, у тому числі і бібліотек, є настільні ігри. По перше, це живе спілкування, чудовий привід зустрітися з друзями! А ще гарний спосіб розвинути пам’ять, логічне мислення, комунікативні навички. Інтелектуальні ігри дозволяють поповнити словниковий запас, показати свою ерудицію, підвищити швидкість реакції та уважність. Якщо ви любите проводити дозвілля в веселій компанії, завітайте до бібліотеки.

Клуб настільних ігор «Game time» пропонує: популярну в багатьох країнах гру в слова «Скрабл», відмінне рішення для галасливої компанії – карткові ігри «UNO», «Свінтус», гру на уважність і швидкість реакції «Дуплет», стратегію «Каркассон», рольову пародійну за змістом гру «Манчкін» та багато інших.


АЙТІШНИКАМ

Нові надходження періодичних видань до фонду нашої бібліотеки

/Files/images/novosti/зх1.jpg/Files/images/novosti/би1.jpgЖурнал «Захист інформації» присвячений висвітленню питань дослідження теоретичних, науково-технічних і технологічних проблем, пов’язаних із організацією, створенням методів та засобів забезпечення захисту інформації при її зберіганні, обробці і передачі з використанням сучасних математичних методів, інформаційних технологій.

Основною метою журналу «Безпека інформації» є висвітлення результатів наукових досліджень та поширення інформації з усіх аспектів інформаційної безпеки.

Журнали орієнтовані на різні категорії читачів: студенти, аспіранти, докторанти, викладачі, науковці та фахівці у галузі інформаційної безпеки.


БІБЛІОТЕКА ПРОПОНУЄ

​ Журнал Колесо Життя №3 '21, Подих волі й честі

/Files/images/novosti/кж3.jpgЧому ми так старанно уникаємо сильних слів, розмов про високі сенси, честь, чесноти? Чому побоюємося показати свої ніжні почуття, бути вразливими? Ми немов боїмося переступити заповітний поріг справжнього життя, подивитися відкрито на те, що важливо і є суттю істинного людського покликання.

Навіщо? Навіщо ми свідомо відмовляємося від законної присутності Віри, Любові, Надії, Блага, Служіння...

Це ж наш вибір! І, роблячи його, ми самі позбавляємо себе справжнього життя.

Випуск "Подих волі й честі" - це провідник по території вашої внутрішньої свободи і ясного розуміння того, навіщо ви, власне, живете на цій землі.


КНИГИ-ЮВІЛЯРИ 2021

Пропонуємо ознайомитися з переліком книг, які будуть святкувати свій черговий ювілей.
Ці твори українських і зарубіжних авторів пройшли перевірку часом; їх читає і перечитує не одне покоління.
/Files/images/bibliograf/prezent-150x150.jpg Вони гідні вашої уваги і будуть раді, якщо в свій ювілей не залишаться нудьгувати на полиці.
 • «Читання книги – це ніби розмова з найкращими людьми минулих століть» Декарт
 • «Книги – найкращі друзі. До них можна звертатися в усі важкі хвилини життя. Вони ніколи не зрадять» А. Доде
 • «Немає кращого засобу для освіження розуму, як читання давніх класиків; варто взяти якогось з них у руки, хоча б на півгодини, – зараз же відчуваєш себе освіженим, полегшеним і очищеним, піднятим і укріпленим, – наче освіжився купанням у чистому джерелі» А. Шопенгауер

Література з фонду нашої бібліотеки


БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання (І та II квартали 2021 року).


ПОПОВНЕННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ

Наукова бібліотека НУ "Чернігівська політехніка" отримала Повне академічне зібрання творів Лесі Українки, яке видано до 150-ти річчя від дня народження великої поетеси.

/Files/images/bibliograf/Леся.jpgІніціатива реалізації проєкту належить Мінкульту України. Над підготовкою 14-томника працювали найкращі фахівці у царині науки із Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також інших закладів вищої освіти та академічних установ. З початку 2020 року до проєкту долучився Український інститут книги.

До зібрання увійшли всі знайдені на сьогодні тексти письменниці. Серед них - відновлені фрагменти та матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях, переклади, записи народної творчості, драматичні, поетичні, ліро-епічні твори, художня проза, літературно-критичні та публіцистичні статті мисткині тощо. Також додані розлогі текстологічні, історико-літературні та реальні (контекстуальні) коментарі.

Запрошуємо до бібліотеки усіх шанувальників творчості Лесі Українки.


НОВЕ БІБЛІОТЕЧНЕ ВИДАННЯ

Наукова бібліотека НУ "Чернігівська політехніка" постійно готує і випускає інформаційно-аналітичну продукцію з метою популяризації літератури та вебресурсів.

/Files/images/bibliograf/лл.jpgЕлектронні ресурси : анотований рекомендаційний вебліографічний покажчик / уклад. С. Л. Бондар. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2021. – 50 с.

Покажчик містить анотований огляд електронних підручників і навчальних відеофільмів за тематикою підготовки студентів в університеті.

 • ЕЛЕКТРОННІ ПІДРУЧНИКИ ТА ПОСІБНИКИ Агрономія Геодезія та землеустрій Загальноосвітній цикл Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Менеджмент Фінанси, банківська справа та страхування Садово-паркове господарство Харчові технології Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва
 • НАВЧАЛЬНІ ВІДЕОФІЛЬМИ Агрономія Будівництво та цивільна інженерія Геодезія та землеустрій Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва Харчові технології

ДО УВАГИ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ!

Презентацію нових надходжень підручників та навчальних посібників до фонду Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка» можна переглянути тут.
 • За літературою звертатися у відділ обслуговування Наукової бібліотеки (корпус 1, каб.149).
 • Щоквартальні БЮЛЕТЕНІ НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ на сайті бібліотеки.

ІНФОРМАЦІЯ ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

Протягом року щомісячна серія «Clarivate науковцям або Місце зустрічі змінити неможна».
 • Кожного другого четверга о 16:15 гарантовано вебінар українською, також з можливістю отримати сертифікати. Реєстрацію на всі вебінари відкрито, а теми будуть оголошуватися за місяць: 9 грудня.
 • Корисні посилання: Записи вебінарів на ютьюб каналі ; Сайт компанії: clarivate.com ; Iнформація українською: clarivate.ua ; Розклад вебінарів російською ; Розклад вебінарів мовами Євросоюзу Для замовлення спеціалізованого вебінару для вашої установи напишіть Iryna.tykhonkova@clarivate.com

БІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ НА СЕМІНАРИ

Наукова бібліотека проводить цикл занять для викладачів і студентів Національного університету «Чернігівська політехніка».

ЗАВЖДИ АКТУАЛЬНО: БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ОПИС

Шановні користувачі! Нагадуємо, що НА НАШОМУ САЙТІ Є МАТЕРІАЛИ, які ви можете використовувати при оформленні своїх праць: стандарти, методичні рекомендації та приклади.

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg

 • Національні стандарти, що відповідають за оформлення бібліографічної інформації в науковій роботі.
 • Міжнародні правила цитування та посилання в наукових роботах: рекомендації.
 • Швидке оформлення бібліографічних посилань: сервіси.
 • Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень українською мовою: загальні вимоги та правила.
 • Методичні рекомендації щодо виконання та оформлення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр» Національного університету «Чернігівська політехніка».

За консультаціями звертайтеся до Інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки: вул. Шевченка, 95; корп.1, к.150 (т. (0462) 665-121); e-mail: ibv138@gmail.com ; bibliograf101@ukr.net. Бажаємо плідної праці!


БІБЛІОТЕКА ПРОПОНУЄ ВІЛЬНИЙ ДОСТУП ДО РЕСУРСІВ SCIENCEDIRECT

ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier, яка містить 25% світових наукових публікацій з усіх галузей знань від понад 47 тис. впливових авторів.

На платформі ScienceDirect представлені такі типи наукових видань як: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо.

Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв. Доступ до ресурсів з локальної мережі університету.

/Files/images/bd/sciencedirect.jpgВебінари про роботу з базою даних ScienceDirect:

Віддалений доступ до ScienceDirect з використанням доменного імені установи.


ДО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ

Науковою бібліотекою підготовлено:

Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність: бібліограф. покажч. / уклад. : А. А. Савенко, Н. С. Лузіна. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2020. – 125 с.

/Files/images/chntu/Указатель ЧНТУ.jpgБібліографічний покажчик «Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність» є зібранням описів статей та Інтернет-матеріалів, що висвітлюють історію створення та розвитку авторитетного навчального закладу Північного регіону України – Національного університету «Чернігівська політехніка».

У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення опублікованих праць у прямій послідовності, в межах кожного року – за абеткою публікацій.

В Інтернет-навігаторі матерали розташовані за хронологією. Добір матеріалів здійснено на основі Електронного каталогу Наукової бібліотеки НУ ЧП, Картотеки Історії НУ ЧП, сайту Національного університету «Чернігівська політехніка».

Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, працівників бібліотек та архівів.


ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ!

У зв'язку із складною ситуацією видавництво Springer Nature відкриває доступ до низки важливих підручників по всіх дисциплінах для підтримки вищих навчальних закладів у всьому світі. Більше інформації

/Files/images/bd/SN_logo.pngПерелік доступних книг можна знайти за посиланням

Залишайтеся вдома, бережіть себе та своїх близьких і користуйтеся ресурсами видавництва Springer Nature!


РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.