/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Молодий фахівець на ринку праці

Проект з побудови кар’єри для студентів,
які готуються до свого першого працевлаштування, що покликаний сприяти працевлаштуванню студентів ЧНТУ, проходженню ними стажувань та отриманню практичного досвіду за фахом.
 • Підібрати найбільш відповідні вакансії
 • Створити резюме, привабливе для роботодавців
 • Підготуватися до співбесіди

Вітаємо з Днем Захисника Вітчизни!

Свято встановлено 14 жовтня 2014 указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Це свято має глибоке коріння. У 860 році, за легендою, військо давніх русів на чолі з київським князем Аскольдом взяло в облогу центр православ`я – Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з`явилась перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором, – тобто довге, широке, велике покривало, під яким заховалися люди). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

Тому 14 жовтня можна відзначати, як День захисника Вітчизни. І тут буде все вірно, бо традиції нашого народу тягнуться з глибин віків і приводять до цього славного Дня – 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, яка захищає своїх дітей від усіх ворогів і надихає Українське військо боронити нашу землю, нашу славну Україну.

/Files/images/bibliograf_2/Козацтво вп.jpgУ пам'яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм. Шануймо захисників Вітчизни!

Наукова бібліотека пропонує своїм читачам:


У Чернігові 13 та 14 жовтня

з нагоди Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Захисника України та Дня Українського Козацтва
на різних локаціях міста відбудуться цікаві заходи.

Календар знаменних та пам'ятних дат. 14 жовтня

/Files/images/bibliograf_2/з днем художника.JPGДень художника — професійне свято України.
Відзначається щорічно у другу неділю жовтня.

Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року.

 • "Мистецтво - суб'єктивне відображення реальності художником, виконане в індивідуальному стилі" - Андре Моруа.
 • "Тишу може передати тільки живопис. Подивитися наверх і побачити клаптик неба крізь гілки - те ж саме, що знайти скарб. Кожен відтінок на картині мало продумати. Потрібно мріяти про нього, любити його, жити ним" - Гюстав Моро.
 • "Художник несе відповідальність за правдивість картин своїх і свого мистецтва" - В. А. Фаворський.
 • "Художник творіннями своїми нікому нічого не доводить. Його завдання - зобразити емоції так, щоб їх відчули" - Олександр Блок.
 • "Композиція - це вміння декоративно розподілити різні елементи картини, щоб висловити свої почуття. Точність ще не правда" - Анрі Матісс.

Презентації літератури з фонду бібліотеки:/Files/images/karpenko/толока.jpg


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/тенденции.jpgCurrent trends of public management = Сучасні тенденції державного управління : collective monograph / edited by Shkarlet S. - Chernihiv : Chernihiv National University of Technology, 2017. - 193 p.

У книзі розглядаються теоретико-методологічні засади та практичні процеси реалізації державного управління в контексті сучасної парадигми соціального розвитку. Основна увага приділяється дослідженню теоретичних основ державного управління, генезису категоріального апарату, зокрема розвитку державної адміністрації на сьогоднішній день. Можливість використання досвіду провідних країн у застосуванні сучасних підходів до державного управління, впровадження електронного врядування та застосування інформаційних технологій, економічної безпеки та реалізації принципів електронної демократії.

Більше інформації: Нові надходження праць науковців ЧНТУ до фонду бібліотеки


Календар знаменних та пам'ятних дат. 8 жовтня

В цей день в Україні відзначається День юриста.

/Files/images/byistrova/фемида.jpgПоняття «юрист» об'єднує всіх людей, що займаються різнорідною професійною юридичною діяльністю - суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів, нотаріусів, юристів в організаціях, юристів, що займаються приватною практикою та інших.

Вітаємо юристів всіх сфер діяльності з професійним святом і бажаємо їм верховенства порядку і права в їх щоденній практиці!

Пропонуємо нашим читачам віртуальну виставку юридичної літератури.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 8 жовтня

День народження Марини Цвєтаєвої (26 вересня (8 жовтня) 1892 — 31 серпня 1941).

Марина Цвєтаєва по праву вважається однією з найбільш великих російських поетес початку 20 століття. Її досить коротка, але насичена подіями біографія не раз ставала предметом вивчення істориків і мистецтвознавців, однак до кінця розгадати загадку цієї цікавої, багато в чому трагічної фігури поки не вдалося; повороти долі викликають масу питань і сьогодні.

/Files/images/bibliograf_2/Марина.jpgВірші Марини Цвєтаєвої люблять за силу натхнення, щирість душі й красу поетичного слова.

 • Никакая страсть не перекричит во мне справедливости. Делать другому боль, нет, тысячу раз, лучше терпеть самой. Я не победитель. Я сама у себя под судом, мой суд строже вашего, я себя не люблю, не щажу…
 • Я хочу такой скромной, убийственно-простой вещи: чтобы, когда я вхожу, человек радовался…
 • Я не хочу иметь точку зрения. Я хочу иметь зрение… М. І. Цвєтаєва

Бібліотека пропонує своїм читачам віртуальну книжкову виставку, присвячену творчості Марини Цветаєвої.


Шановні працівники освіти!

/Files/images/bibliograf_2/осень.jpgСердечно вітаємо вас з професійним святом!
Бажаємо міцного здоров'я, невичерпних творчих сил, натхнення, мудрості і терпіння, великих надбань у вашій благородній справі. Всіляких вам гараздів, благополуччя, особистого і сімейного щастя!

Бібліотека рекомендує: бібліографічний огляд літератури з фонду наукової бібліотеки ЧНТУ «Освіта і наука».


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІІ квартал 2018 року.

Всесвітній день тварин

Міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, що святкується кожного року 4 жовтня.

/Files/images/bibliograf/день тварин.jpg Історія цього дня починається із міжнародного конгресу прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Дата проведення Всесвітнього дня тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня — день пам'яті про Франциска Ассізького, який вважається за покровителя тварин, тому учасники конгресу і зупинилися саме на цьому дні. В цей день різні товариства по захисту прав тварин проводять акції у 66 країнах світу. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб.

Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох стали дійсно незамінними членами сім'ї.

Бібліотека пропонує Вашій увазі:


До роковин Бабиного Яру

Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр.

З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими". Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених. Більше інформації тут

/Files/images/bibliograf_2/Бабин Яр.jpg"Над Бабьим Яром шелест диких трав. Деревья смотрят грозно, по-судейски.

Все молча здесь кричит, и, шапку сняв, я чувствую, как медленно седею.

И сам я, как сплошной беззвучный крик, над тысячами тысяч погребенных.

Я – каждый здесь расстрелянный старик. Я – каждый здесь расстрелянный ребенок." Е. Евтушенко

Наукова бібліотека пропонує своїм читачам:

Левітас, І. Праведники Бабиного Яру / І. Левітас. - К. : ЕТНОС, 2008. - 367 c. Видання розповідає про людей, які виявили героїзм, велич духу і благородство, рятуючи євреїв від загибелі під час німецької окупації Києва 1941-1943 років. Книга є результатом багаторічних пошуків і досліджень історика і літератора І. Левітаса.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 1 жовтня

Міжнародний день музики заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Свято відзначається щорічно в усьому світі великими концертними програмами, за участю кращих артистів і художніх колективів. Музика володіє величезною силою. На світі знайдеться мало людей, байдужих до музики. Багато композиторів намагалися виразити через неї стан своєї душі.

/Files/images/byistrova/скрипичный.jpgКниги з фонду Наукової бібліотеки присвячені великим діячам музичного мистецтва. Представлена інформація містить стисле захоплююче оповідання про життя і творчість блискучих музикантів і композиторів, які зробили помітний внесок у скарбницю світової культури.

До Міжнародного дня музики бібліотека пропонує:


Тиждень книги в бібліотеці

Летять думки крилаті та величні… Несуть знання та досвід із віків! Листки книжок читаючі натхненно, скарби знання із сховищ достаєм…

З 24 по 30 вересня в галузевому відділі документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки ЧНТУ (корп. 8) проходив «Тиждень книги в бібліотеці», присвячений Всеукраїнському Дню бібілотек.

/Files/images/byistrova/на виставці.jpgВ рамках тижня були проведені заходи:

 • екскурсія галузевим відділом для першокурсників;
 • тематичні виставки «Бібліотека - територія без меж», «Відкриваючи світ поезії»;
 • день читання «Відкриваючи книгу – відкриваєш світ»;
 • бліц-опитування «Цікаві книги – друзі назавжди».

/Files/images/byistrova/одаровані книги.jpgПротягом тижня викладачі кафедр Навчально-наукового інституту права та соціальних технологій дарували книжки до фонду бібліотеки:

 • Селецький О. В. - декан юридичного факультету;
 • Козинець О. Г. – зав. кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права;
 • Колодій І. М. – зав. кафедрою цивільного, господарського права та процесу;
 • Керноз Н. Є. – ст. викладач кафедри цивільного, господарського права та процесу;
 • Осипенко І. П. – ст. викладач кафедри кримінального права та правосуддя;
 • Ревко А. М. - доцент кафедри соціальної работи;
 • Новик Л. М. – доцент кафедри організації соціально-психологічної допомоги населенню.

Бібліотека висловлює щиру вдячність за подаровану літературу!

Більше фото на Flickr


Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! IІ-ІІІ квартали 2018 року


Школа бібліотечної інноватики

31 травня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено темі "Бібліотека ЗВО в структурі сучасних інформаційних комунікацій".

В рамках заходу були заслухані змістовні доповіді:

 • Електронна книга в Україні: купити не можна вкрасти (Бура Є. П., зав. сектором);
 • Аналіз бібліотечного фонду наукової бібліотеки ЧНТУ (Ахтирська С. Д., зав. відділом);
 • Інформаційне забезпечення науковців та аспірантів ЗВО (Лузіна Н. С., зав. сектором);
 • Ефективність використання фонду періодичних видань (з досвіду роботи галузевого відділу соціально-правових наук НБ ЧНТУ) (Селіверстова Л. А., бібліограф)./Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg
Викладачам і студентам ЧНТУ

До уваги читачів інформаційно-бібліографічні покажчики, які містять частково анотований огляд статей з періодичних видань, отриманих бібліотекою ЧНТУ протягом І кварталу 2018 року.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Право. Юридичні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 18 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Економічні науки. Маркетинг (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 84 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Філософія. Психологія. Освіта (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 24 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Технічні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 95 с.

З золотого фонду бібліотеки

/Files/images/chntu/золотий фонд.jpgШановні користувачі!
В читальному залі Наукової бібліотеки (корп. 1, к. 138 ) відкрито постійно діючу книжкову виставку рідкісних та цінних видань «З золотого фонду бібліотеки».

Тематика виставки оновлюється щомісяця.

Запрошуємо викладачів та студентів завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданнями 1923 – 1948 рр.


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2018 року.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.