ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
НАУКОВІ ВИДАННЯ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГНОВІ НАДХОДЖЕННЯ
ІСТОРІЯ УСПІХУ ФОНД ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА ТЕМАТИЧНІ ОГЛЯДИ ЛІТЕРАТУРИ

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ, НАУКОВЦІВ, АСПІРАНТІВ ТА БІБЛІОТЕКАРІВ

/Files/images/bd/OER.jpgВЖЕ СКОРО: вебінар № 3 “ПЕРЕВАГИ ВІДКРИТИХ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ТА ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ СТРАТЕГІЙ” (до Тижня відкритої освіти).

Цей захід є складовою циклу вебінарів для спільнот ЗВО “ВІДКРИТІ ЗНАННЯ В УНІВЕРСИТЕТАХ УКРАЇНИ: ВІДКРИТІ ОСВІТНІ РЕСУРСИ”.

 • Ключовий спікер вебінару – Nikki Andersen, University of Southern Queensland (Australia).
 • Nikki Andersen – переможниця та володарка нагороди в номінації «DIVERSITY, EQUITY & INCLUSION» (Розмаїття, рівність та інклюзія) в Open Education Global 2023 (США), особа з інвалідністю.
 • Авторка навчального посібника «Enhancing Inclusion, Diversity, Equity and Accessibility (IDEA) in Open Educational Resources (OER)» = «Посилення інклюзії, різноманітності, рівності та доступності (IDEA) у відкритих освітніх ресурсах (OER)».
 • Організатори: Український державний університет науки і технологій, Секція університетських бібліотек Української бібліотечної асоціації

Говоритимемо про:

 • "Люди з обмеженими можливостями є найбільшою групою меншин у світі" (Організація Об’єднаних Націй) і «вони – єдина група на планеті, частиною якої будь-хто може стати в будь-який час» (Bell, K.)
 • розуміння важливості та масштабів інклюзії в українській спільноті вищої освіти в період російсько-української війни в контексті інформаційної підтримки;
 • практики створення відкритих підручників та відкритих навчальних посібників в University of Southern Queensland (Australia).

Коли: 7 березня з 11:30 до 13:00. Де: Вебінар відбуватиметься на платформі ZOOM. Реєстраційна анкета


НАЙБЛИЖЧІ ВЕБІНАРИ ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

/Files/images/bd/вебинары.jpgClarivate є власником і виробником потужних ресурсі та інструментів, що допомагають науковцям проводити, аналізувати, презентувати наукові дослідження на світовому рівні.

Clarivate запрошує, за можливості, в цей складний для країни час долучатися до вебінарів. Як завжди вебінари українською, безкоштовні, на платформі Webex, з можливістю отримати сертифікат учасника, за умови прослуховування більше 90 % основного часу вебінару.

 • 29 лютого 10:15-11:15 Тема: Підтримка чесності досліджень за допомогою надійних інструментів та даних Тези: Підтримка цілісності досліджень – це спільна робота науково-дослідних установ, науковців, грантодавців, видавців та постачальників баз даних. Кожен повинен вжити заходів для забезпечення валідності, точності та загальної достовірності наукових результатів. Реєстрація
 • 7 березня 10:15-11:15 Тема: Представляємо нову базу Grants Index на платформі Web of Science Тези: Новий Індекс грантів Web of Science надає швидкий доступ до інформації про раніше надані гранти по всьому світу, щоб підтримати зусилля дослідників у пошуку нового фінансування. Реєстрація

Інформація від компанії, опис ресурсів, розклад вебінарів, розшук неотриманих сертифікатів та інше тут.


НАЙВИДАТНІШИЙ ФРАНЦУЗЬКИЙ РОМАНТИК

26 лютого відзначаємо день народження Віктора Гюго (1802 – 1885). Один з найбільш популярних в світі французьких прозаїків, для своїх співвітчизників він перш за все великий національний поет, реформатор французького вірша, видатний драматург, ідеолог романтичного театру, а також публіцист-патріот, політик-демократ.

/Files/images/bibliograf_2/Гюго.jpgЗнавцям живопису він відомий як неабиякий майстер графіки на теми власних творів. Цікаво: будинок-музей Віктора Гюго (Maison de Victor Hugo).

 • Розум багатіє від того, що він отримує. Серце – від того, що воно віддає.
 • Ми народжуємося з криком, вмираємо зі стогоном. Залишається тільки жити зі сміхом.
 • Померти – це нічого; жахливо – не жити.
 • Найбільше в житті щастя – це впевненість в тому, що нас люблять, люблять за те, що ми такі, якими ми є, або не дивлячись на те, що ми такі, якими ми є.
 • Зло існує, кожен страждає від нього і кожен його створює. Віктор Гюго

У нашій бібліотеці є багато творів видатного письменника. Запрошуємо до читання!.


ПИСЬМЕННИЦЯ, ЩО СТАЛА СИМВОЛОМ УКРАЇНИ

25 лютого народилася Леся Українка (1871 – 1913) – видатна поетеса, письменниця, перекладачка, полум’яна патріотка, гордість і краса української нації.

/Files/images/bevz/Леся.jpgІм’я поетеси і сьогодні овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування. ЇЇ талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

Особливою, іскрометною любов’ю серце Лесі горіло до рідної України. Вона жила Україною, боролась за Україну, творила своє слово для України. Як сказав Іван Франко: «Це талант наскрізь мужній, хоч не позбавлений жіночої грації і ніжності… ЇЇ поезія – то огнисте оскарження того гніту сваволі, під яким стогне Україна».

Пропонуємо тематичний огляд літератури з фонду наукової бібліотеки: «Я жива, я буду вічно жити. Я в серці маю те, що не вмирає…».


БІБЛІОТЕЧНЕ ВИДАННЯ

Інформаційно-бібліографічним відділом наукової бібліотеки підготовлено біобібліографічний покажчик

/Files/images/pokajchiki/Москаленко ВА.jpgМоскаленко Валентина Анатоліївна : біобібліограф. покажч. / уклад. С. Л. Бондар. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2024. – 36 с.

Біобібліографічний покажчик присвячено науково-педагогічній діяльності Москаленко Валентини Анатоліївни – кандидата економічних наук, доцента кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики Навчально-наукового інституту економіки Національного університету «Чернігівська політехніка». До покажчика увійшли дані біографічного характеру, бібліографічні відомості про монографії, навчально-методичні матеріали, тези доповідей на конференціях, статті з фахових періодичних видань та збірників.

Бібліотечне видання продовжує серію покажчиків праць науковців Національного університету «Чернігівська політехніка».


ДЮМА УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

21 лютого – день народження Володимира Малика (1921 – 1998), видатного письменника, автора пригодницьких та історичних творів, що стали класикою української літератури.

/Files/images/bibliograf/Малик.jpgЧимало його романів перекладено іноземними мовами, а самого автора за рівнем майстерності порівнюють із Александром Дюма та Генріком Сенкевичем.

Бібліотека пропонує:

 • Малик, В. Вибрані твори : в 2-х томах. / В. Малик. – К. : Дніпро, 1991. Т. 1. – 464 с. ; Т. 2. – 512 с.
 • Малик, В. Таємний посол : роман : в 2-х томах. / В. Малик. – Харків : Прапор, 1989. – Т. 1. - 496 с. ; Т. 2. – 560 с.
 • Малик, В. Посол Урус-шайтана : роман / В. Малик. – К. : Дніпро, 1979. – 519 с. : іл.
 • Малик, В. Шовковий шнурок : роман / В. Малик. – К. : Молодь, 1977. – 222 с.
 • Малик, В. Горить свіча : роман / В. Малик. – К. : Укр. письменник, 1992. – 432 с.
 • Малик, В. Князь Кий : роман / В. Малик. – К. : Веселка, 1982. – 272 с. : іл.

Цікаві факти з життя В. Малика:

 • У дитинстві Володимир любив часто бувати в бібліотеці дідуся, звідки рюкзаками ніс книги, над якими сидів цілими днями - настільки великим було його захоплення літературою.
 • Два роки провів у німецьких концентраційних таборах. Більше інформації на сайті Герої України…

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

/Files/images/bevz/мова душа.jpgМова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Шановні читачі! Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся та плакав рідною мовою. Шануйте і любіть українську мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Бібліотека пропонує:


ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Десять років тому у центрі Києва пролилася кров сотні людей, які повстали проти несправедливості, політичних переслідувань та злочинних дій влади. Підняти голову проти системи цинічної брехні та фальші є неабияким подвигом, на нього здатні тільки справжні герої.

/Files/images/bibliograf/не вмирають.jpgЛюдей, які загинули на Майдані та прилеглих до нього вулицях, вперше «Небесною сотнею» назвала поетеса Тетяна Домашенко, присвятивши їм вірш «Небесна Сотня дивиться на нас із вірою, надією, любов’ю…». Ці буремні події назавжди увійшли в історію України.


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів Національного університету "Чернігівська політехніка"

/Files/images/vikladach/Кальченко.jpgПідвищення паливної економічності транспортних засобів категорії № 3 : монографія / І. В. Грицук, Є. О. Український, І. В. Худяков, Д. С. Погорлецький, В. В. Кальченко. – Чернігів : РВВ НУ "Чернігівська політехніка", 2024. – 167 с. : іл.

У монографії виконано аналіз теоретичних і практичних розробок щодо методів контролю технічного стану, витрати палива, режимів роботи та фізичного стану водія транспортного засобу в умовах його експлуатації. Висвітлені питання розробки прикладного програмного забезпечення системи моніторингу транспорту та визначені основні принципи формування програмних модулів для моніторингу показників технічного стану, витрати палива та економічної безпеки транспортних засобів впродовж життєвого циклу. Запропоновано метод формування інформаційної предметної області на основі системи ідентифікації, моніторингу, діагностування, прогнозування технічного стану ТЗ категорії №3, з урахуванням системної взаємодії з умовами експлуатації, режимами праці водія.


СЕНЬЙОРКА УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЦТВА

/Files/images/byistrova/софия.jpgСофія Федорівна Русова (18 лютого 1856 – 5 лютого 1940) – українська громадська діячка, видатний педагог, історик, письменниця, видавець.

Найдорожчий скарб у кожного народу – його діти, його молодь, і що свідоміше робиться громадянство, то з більшою увагою ставиться воно до виховання дітей, до забезпечення їм найкращих умов життя”. Софія Русова

Народилася в с. Олешня в родинному маєтку Ліндфорсів на Чернігівщині в аристократичній сім’ї. По батьківській лінії Софія Русова походила з ліфляндських дворян (її дідом був відомий генерал і герой наполеонівських війн); по материнській – з французьких гугенотів.

Більше інформації на власному вебресурсі нашої бібліотеки «Унікальна Чернігівщина».


ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ!

Повідомляємо про нові надходження літератури до фонду нашої бібліотеки за IІІ-IV квартали 2023 року.


БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання, що надійшли до бібліотеки протягом ІІ півріччя 2023 року.


ВИСТАВКА, ВІДКЛАДЕНА ВІЙНОЮ

У приміщенні наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка» пройде фотовиставка міського фотоклубу «ПРЕКРАСНЕ ПОРУЧ».

/Files/images/sotsiokultur_deyat/выдкладена.jpgЦя виставка мала відбутись у березні 2022 року. Проте все скасувала війна… Це виставка тодішнього, ще мирного життя. Тут є наш величний і неушкоджений Чернігів, мирне життя людей, чудова природа…

Звісно, коли ворог топче рідну землю і вбиває наших людей, кожен з нас має робити посильний внесок у наближення перемоги. Хоча здається, що зараз не до творчості, але війна йде в тому числі й на культурному фронті.

Презентація фотоекспозиції «ВИСТАВКА, ВІДКЛАДЕНА ВІЙНОЮ» відбудеться 19 грудня о 14:00 у читальній залі (Шевченко 95, корпус 1, кім. 148).

Запрошуємо всіх бажаючих! Виставка сповнена позитиву, який не повинен покидати нас і в цей важкий час.


ПОБАЧИВ СВІТ ЧЕРГОВИЙ НОМЕР «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою Національного університету «Чернігівська політехніка» випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

/Files/images/bibliokurer/КУРЬЕР 4 23.jpgБібліокур’єр : Інформаційний бюлетень Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка». – 2023. – № 4 (37). – 12 с.

НОВИЙ ВИПУСК нашого бюлетеня містить інформацію в наступних розділах:

 • НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ
 • АКТУАЛЬНО
 • РАДИМО ПРОЧИТАТИ
 • СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ
 • ЛІТЕРАТУРНА СТУДІЯ «ДИВОСВІТ»
 • НОВІ НАДХОДЖЕННЯ
 • КЛУБ «ОСОБИСТІСТЬ»

Запрошуємо до читання!


ВІДРАДА

/Files/images/byistrova/кукла.jpg6 грудня відбулося відкриття виставки творчих робіт Бистрової Ірини, головної бібліотекарки Наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка».

Назва виставки – «ВІДРАДА»*; на ній представлені іграшки, зроблені в різних стилях та декоративні прикраси.

Пані Ірина – досвідчена рукодільниця, членкиня Асоцiацiї майстрiв ГО "Спiлка жiнок Чернiгiвщини". У свої витвори вона вкладає душу і тому вони несуть радість, створюють позитивний настрій.

Інтерв’ю з Іриною та фото декількох її робіт можна переглянути за цим посиланням. А краще – приходьте до нашої бібліотеки та помилуйтесь цією красою наживо.

*ВІДРАДА – за словником те, що заспокоює, сповнює радістю; втіха, задоволення.


ТУРИСТИЧНИМИ ШЛЯХАМИ ЧЕРНІГІВЩИНИ

Чернігівська область славиться великою кількістю визначних пам’яток історії та архітектурних перлин світового значення.

/Files/images/bibliograf/довідник Короленко.JPG Щоб ознайомити читача з туристичною індустрією області, фахівці Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини".

 • Туристичними шляхами Чернігівщини : бібліогр. покажч. / Чернігів. обл. універс. наук. б-ка ім. Софії та Олександра Русових ; упоряд.: О. І. Іваненко, О. М. Плаунова ; відп. за вип. Ю. О. Соболь. - Чернігів : [Чернігів. ОУНБ], 2023. - 264 с.

У запропонованому виданні укладачі намагаються розкрити історію Чернігівщини, розказати про безцінні шедеври давнього зодчества, які приваблюють туристів з усіх усюд.

Видання може бути корисним краєзнавцям, екскурсоводам, викладачам і студентам, журналістам і літераторам, бібліотечним і музейним працівникам, усім, хто вивчає історію рідного краю.


БІБЛІОТЕЧНЕ ВИДАННЯ

/Files/images/vikladach/Галузеве.jpgІнформаційно-бібліографічним відділом підготовлено новий рекомендаційний покажчик літератури, який розрахований на допомогу навчальному процесу і може бути корисним студентам у процесі навчання та викладачам у науково-методичній і викладацькій діяльності.

Галузеве машинобудування : рекомендаційний покажчик / уклад. С. Л. Бондар. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2023. – 72 с.

Рекомендаційний покажчик складається з двох розділів.Перший включає літературу з фондів Наукової бібліотеки та Електронного архіву IRChNUT НУ «Чернігівська політехніка»: монографії, підручники, навчальні посібники, статті з періодичних видань; другий – тематичні посилання на Інтернет-ресурси з питань машинобудування (профільні журнали, книги з повнотекстовим доступом, інформацію з наукометричних баз даних та ін.). В межах розділів видання розміщені за абеткою. Доповнюють видання Алфавітно-предметний покажчик назв книг та Іменний покажчик авторів книг.


ПРОЕКТ «ЧИТАТИ – ЦЕ МОДНО!» НАБИРАЄ ОБЕРТІВ

/Files/images/bibliograf/модно.jpgДякуємо нашим читачам за небайдужість!
Наразі маємо в активі близько тридцяти книг різних жанрів і тематики. Дуже цікаво дізнатися літературні вподобання сучасної молоді.
Нагадуємо, що ви допомагаєте нам оновлювати художній фонд, робити його привабливим та оригінальним.
Чекаємо на нові дописи!
 • Термін нового сезону онлайн-проекту: 1 вересня 2023 – 30 березня 2024.
 • Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «Читати – це модно!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.
 • По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи!
 • Архів: сезон 2018-2019; сезон 2019-2020, сезон 2021, сезон 2022-2023.

УКРАЇНА – КОЗАЦЬКА ДЕРЖАВА

Адміністрація університету передала до фонду нашої бібліотеки подарункове видання «Ілюстрована історія українського козацтва» у 5175 фотосвітлинах. Запрошуємо до ознайомлення з цим видатним виданням ("видатним" у всіх сенсах, бо навіть вага книги – десять з половиною кілограмів!).

/Files/images/sotsiokultur_deyat/книга козацтво.jpgУ книзі представлена історія і культура українського козацтва у фотосвітлинах з оригіналів документів, мап, стародруків, рукописів, клейнодів, зброї та одягу, з творів графіки, живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, історичних ландшафтів, з пам’яток архітектури та інших українських козацьких старожитностей. Книга містить також історичні нариси про різноманітні аспекти історії козацької України, життєписи її визначних діячів. Ідейний задум видання "Україна – козацька держава" втілювався шляхом фотофіксацій та зібрання величезного масиву предметів матеріальної культури козацької доби, розпорошених не лише по Україні, а й по всьому світу.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/гетьман.jpgДо видання увійшло 5175 фотосвітлин, із них 535 фотоілюстрацій портретів гетьманів, кошових отаманів, козацької старшини та їхніх родин, 167 портретів історичних осіб козацької доби, церковних і культурно-освітніх діячів, письменників і вченим, воєвод і князів, імператорів і королів, понад 100 оригінальних портретів кобзарів і лірників. Сфотографовано і описано 453 одиниці холодної, вогнепальної зброї та військового спорядження, до видання увійшли практично всі 42 клейноди – булави, пірначі та келепи гетьманів і козацької старшини, що зберігаються в музеях України і за кордоном.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/фотосвітлини.jpgЗібрана майже вся колекція народних картин "Козак Мамай" – 105 полотен і малюнків. 41 одиниця народних музичних інструментів- кобза, бандура, торбан і ліра. Сфотографовані і описані 187 стародруків і рукописів. Описано понад 380 одиниць золотарства та 50 виробів церковного шитва, із них 105 виробів – це вклади гетьманів, старшини та козаків до православних храмів і монастирів. Сфотографовано 160 православних храмів і 28 монастирів, побудованих, в добу козацького правління і завдяки ктиторству гетьманів і козацької старшини. Зафотофіксовано понад 100 козацьких могил та місць колишніх поховань.


МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ОСВІТНЬОЇ СПІЛЬНОТИ

/Files/images/bd/Research4Life.jpgУкраїнські вчені отримали можливість безкоштовного використання ресурсів Міжнародної платформи науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури Research4Life щонайменше до кінця 2024 року.

Наразі майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних доступні для фахівців закладів вищої освіти та наукових установ України.

Завдяки платформі Research4Life забезпечується доступ до:

 • повних текстів різних видів документів від відомих міжнародних видавців (Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.);
 • 39 баз даних (Dimensions, Embase, Scopus, CINAHL, Global Health, Joanna Briggs Institute EBP Database, Environmental Index, FSTA – Food Science and Technology Abstracts, Environmental Science Collection, ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT) та ін.);
 • авторитетних наукових журналів у різних галузях знань.

Інформація від Наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка»:

для отримання логіну та паролю доступу, а також за додатковою консультацією щодо користування платформою звертайтесь до Наукового відділу бібліотеки (корпус 1, кімната 151) або пишіть на адресу електронної пошти (bib.zal2@gmail.com).


ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ, ДОСЛІДНИКІВ ТА СТУДЕНТІВ

/Files/images/bd/Ельзевір.jpgВ умовах війни багато українських науковців позбавлені доступу до робочих місць та інструментів проведення досліджень. Разом з тим, доступ до наукометричних баз даних важливий для багатьох аспектів наукової діяльності. Науковці мають змогу здійснювати систематичний пошук наукової літератури, отримувати інформацію про впливовість наукових журналів та відстежувати тенденції в наукових дослідженнях.

Одна з найбільших видавничих компаній світу – Elsevier – надає безкоштовний доступ до своїх інструментів академічної підтримки, наборів даних і освітніх рішень у цей важкий час.

 • ScienceDirect – провідна платформа рецензованої літератури для просування досліджень, яка поєднує в собі авторитетні повнотекстові наукові та технічні публікації з інтелектуальною інтуїтивно зрозумілою функціональністю.
 • Scopus – найбільша реферативна база даних і цитат рецензованої літератури (наукових журналів, книг і матеріалів конференцій); містить розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень.
 • Researcher Discovery – пілотна програма дозволяє здійснювати пошук за ключовими словами, щоб швидко знаходити дослідників, які працюють у певній галузі (ключові слова зіставляються з назвою, анотацією та назвою журналу статей понад 16 мільйонів авторів у базі даних Scopus).
 • SciVal – це веб-аналітичне рішення, яке дає змогу візуалізувати ефективність досліджень, порівнювати їх з аналогами, розвивати стратегічні партнерства, визначати й аналізувати нові дослідницькі тенденції, створювати унікальні індивідуальні звіти.
 • Funding Institutional – допомагає своєчасно знаходити можливості фінансування від понад 4300 державних і приватних фінансових організацій та досягти максимального успіху.
 • Researcher Academy – платформа електронного навчання, яка надає безкоштовний доступ до незліченних ресурсів електронного навчання, призначених для підтримки дослідників.
 • Mendeley – безкоштовний довідковий менеджер, який може допомогти вам зберігати, упорядковувати, нотувати, ділитися та цитувати посилання та дані досліджень.

Посилання на інструменти: https://www.elsevier.com/promo/ukraine-academic-support

Наукова бібліотека надасть консультації щодо реєстрації в базах та використання інструментів академічної підтримки. Е-mail: bib.zal2@gmail.com


КЛУБ НАСТІЛЬНИХ ІГОР «GAME TIME»

Ви ніколи не замислювалися, чому в час цифрових технологій та тотальної комп’ютеризації настільні ігри набирають все більшої популярності?

/Files/images/chntu/_TIME.jpgМожливо причина в нестачі живого спілкування? Сьогодні невід'ємним атрибутом багатьох закладів, у тому числі і бібліотек, є настільні ігри. По перше, це живе спілкування, чудовий привід зустрітися з друзями! А ще гарний спосіб розвинути пам’ять, логічне мислення, комунікативні навички. Інтелектуальні ігри дозволяють поповнити словниковий запас, показати свою ерудицію, підвищити швидкість реакції та уважність. Якщо ви любите проводити дозвілля в веселій компанії, завітайте до бібліотеки.

Клуб настільних ігор «Game time» пропонує: популярну в багатьох країнах гру в слова «Скрабл», відмінне рішення для галасливої компанії – карткові ігри «UNO», «Свінтус», гру на уважність і швидкість реакції «Дуплет», стратегію «Каркассон», рольову пародійну за змістом гру «Манчкін» та багато інших.РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день.Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.