ПРО КНИГИ І БІБЛІОТЕКИ


Бібліотека рекомендує: найкращий мультфільм про книги і бібліотеки

/Files/images/bibliograf/08letayshie.jpg

«Фантастичні літаючі книги містера Морріса Лессмора» (англ. The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore) - американський мультфільм 2011 року.

Лауреат багатьох премій, у тому числі Оскара-2012 в категорії «Кращий анімаційний короткометражний фільм».


/Files/images/sotsiokultur_deyat/наколесах.jpgКниги змінюють життя на краще

Сторм Рейес виросла в сім'ї індіанців, мігруючих по штату Вашингтон в пошуках роботи.

Коли їй було 8 років, Сторм вже працювала повний робочий день, збираючи фрукти і отримуючи за це менше долара на годину... См. "Бібліотека на колесах"/Files/images/sotsiokultur_deyat/cуахілі.jpg Давайте познайомимося з бібліотекою

Реп виконавець Bonta з Танзанії (Африка). Пісня називається "Tukutane maktaba", на суахілі - "Давайте познайомимося з бібліотекою".

Епіграф на початку кліпу: "Іди і читай молодь, книги відкриють твій розум."


/Files/images/bibliograf_2/ослик.jpgСім прикладів надихаючих мандрівних книгарень і книгарів із усього світу

У давні часи існувала така професія як книгоноша. Часи летять, а представники цього ремесла все ще так необхідні нашому суспільству. Адже це не просто торговці книгами, це митці, які несуть до людей книги з любов’ю.


/Files/images/bibliograf_2/The-Library-of-Muyinga-by-BC-architects_dezeen_ss8-.jpgБібліотека, яка виросла з землі

Побудувати бібліотеку в Африканської пустелі маленької держави Бурунді - завдання не з легких. Однак саме воно було поставлено перед групою бельгійців зі студії BC Architects. І, трохи менше, ніж за два роки, справжній витвір мистецтва зрос серед пісків в буквальному сенсі «з землі».


Книги, які варто прочитати!

200 кращих книг за версією ВВС


Рейтинг пісень, які найчастіше згадують у літературних творах


/Files/images/bibliograf/Битлс.jpgПісня гурту The Beatles “Hey Jude на цей момент є найчастіше згадуваною в літературі за версією порталу Small Demons, який обліковує, як часто ті чи інші назви треків зустрічаються в художніх творах. З’ясувалося, що відсилання до “Hey Jude” є в 55 книгах, у тому числі в творах таких авторів, як Стівен Кінг (роман “Вовки Кальї”), Джон Апдайк (“Загробне життя”) і Харукі Муракамі (“Норвезький ліс”). Другий рядок у рейтингу, що складається більш ніж з 70 пісень, займає композиціяHeartbreak Hotel” Елвіса Преслі, яка зустрічається в 51 творі, наприклад в романі Іена Мак’юена “Невинний” і “Дівчині з татуюванням дракона” Стіга Ларссона. На третьому місці — пісня Stairway to Heaven рок-групи Led Zeppelin (46 книг), а на четвертому — композиція Danсing Queen” групи Abba (41 твір). П’ятірку рейтингу замикає пісня “Blue Suede Shoes”, яку написав Карл Лі Перкінс (39 творів).

У першій двадцятці рейтингу найбільше пісень гурту The Beatles — крім “Hey Jude” там зустрічаються “Lucy In The Sky With Diamonds”, “Eleanor Rigby”, “I Want To Hold Your Hand” і “Strawberry Fields Forever”.


/Files/images/bibliograf/запрет.jpgНебезпечна класика: 20 літературних творів, що у різні часи були "забанені"

А що з цих книжок читали ви?

Facebook-спільнота PocketBook склала список книжок, що у свій час опинялись під забороною з різних, часом незрозумілих, причин.


Фотороботи відомих літературних героїв

Художник і письменник Брайан Джозеф Девіс написав фотороботи відомих літературних героїв на основі того, як їх описував автор у книзі.


Відеоролик репера, який пропагує читання
/Files/images/bibliograf/па.jpg

Я книгу читаю, я с книгой сижу,
Никогда не отвлекай меня, если я в нее гляжу!
Не отвлекайте меня, если я за книгой сижу,
Я книгу читаю, я с книгой сижу,
Никогда не отвлекай меня, если я в нее гляжу!

JULIAN SMITH - I'm Reading a Book


Улюблені книги відомих людей
/Files/images/bibliograf/гейтс.jpg

Вважати, що зірки кіно і телебачення не є шанувальниками літератури, - велика помилка, - пише Bigpicture.

Навпаки, більшість з них любить читати і читає дійсно гідні твори, - серед голлівудських знаменитостей чимало шанувальників класики.
Така ж справа й з настільними книгами популярних режисерів і письменників, - шедеври світової літератури ставлять планку, на яку їхні знамениті читачі могли б рівнятися.


Квіткові книги
/Files/images/bibliograf/горшок.png

З вигодою використовувати макулатуру запропонували дизайнери з італійської студії Gartenkultur.

Відтепер старі і непотрібні книги можна не викидати. Їм знайшлося відмінне застосування: за допомогою нехитрих маніпуляцій з кожного тому виходить квітковий горщик.

Ідея наскільки незвичайна, настільки й екологічна. Правда, далеко не всі квіти зможуть пустити своє коріння в книги, краще все ж підбирати рослини з маленькою кореневою системою.


Книжковий ліс

/Files/images/bibliograf/лес.jpgБуккроссинг (bookcrossing) - це всесвітній громадський рух, метою якого є вільний обмін книгами (друковані видання просто залишаються в обумовлених місцях і будь-хто може їх там взяти).

У Німеччині цей рух поширене дуже широко. Доказом тому - книжковий ліс Bucherwald на одній з берлінських вулиць.


Кiлькiсть переглядiв: 1658

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.