ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ


ПОДАТКОВА ЗНИЖКА НА НАВЧАННЯ

Відповідно до ст.166 п.166.3 Податкового кодексу України подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Тобто, право на отримання податкової знижки мають платник податку та/або члени сім’ї першого ступеня спорідненості (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені). Якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податкову знижку.

Відшкодування розповсюджуються лише на послуги вітчизняних вищих навчальних закладів та не враховує оплату додаткових курсів чи навчання на військовій кафедрі. Докладніше: https://tinyurl.com/nhberv82


ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ «КНИЖКОВА МЕГЕРОЧКА»

/Files/images/sotsiokultur_deyat/мегерочка.jpgНаукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку Бурхановій Юлії, авторці телеграм-каналу «Книжкова Мегерочка» (https://t.me/k_megerochka), за подаровану сучасну художню літературу!

Щомісяця Юлія проводить акцію на підтримку бібліотек України «Подарую бібліотеці» і закликає своїх читачів робити добрі справи разом. Дякуємо за чудову ініціативу!

Акція від каналу «Книжкова Мегерочка»: «Подарую ці книжки в бібліотеку, яка напише в коментарях першою. Якщо у підписників каналу теж є книжки на подарунок бібліотекам, можна пропонувати в коментарях. Прошу пропонувати літературу виключно українською. Друзі, давайте робити книжкові добрі справи разом!».

Долучайтеся до телеграм-каналу «Книжкова Мегерочка», і ви зможете подорожувати книжковими світами в чудовій компанії!


ТУРИСТИЧНИМИ ШЛЯХАМИ ЧЕРНІГІВЩИНИ

/Files/images/bibliograf/довідник Короленко.JPGЧернігівська область славиться великою кількістю визначних пам’яток історії та архітектурних перлин світового значення. Щоб ознайомити читача з туристичною індустрією області, фахівці Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини".

  • Туристичними шляхами Чернігівщини : бібліогр. покажч. / Чернігів. обл. універс. наук. б-ка ім. Софії та Олександра Русових ; упоряд.: О. І. Іваненко, О. М. Плаунова ; відп. за вип. Ю. О. Соболь. - Чернігів : [Чернігів. ОУНБ], 2023. - 264 с.

У запропонованому виданні укладачі намагаються розкрити історію Чернігівщини, розказати про безцінні шедеври давнього зодчества, які приваблюють туристів з усіх усюд.

Видання може бути корисним краєзнавцям, екскурсоводам, викладачам і студентам, журналістам і літераторам, бібліотечним і музейним працівникам, усім, хто вивчає історію рідного краю.


ПІДТРИМАЙ ХАРКІВ – придбай книги харківських видавництв!

/Files/images/bibliograf/Харьків.jpg Таку акцію на підтримку найбільшого нашого книговидавничого центру запустили у Рівному магазини Рівнекниги. Але вона варта поширення на всю Україну, і не тільки Україну.

Бо війна йде і на культурному фронті. Підтримати книжки – це як підтримати армію, що захищає нашу культурну незалежність.


ПОЕЗІЯ ВІЛЬНИХ

Наша поезія - це зброя, що надихає тих, хто тримає зброю справжню. Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже частина Української історії. Після нашої перемоги, майбутні покоління мають пам’ятати крізь що ми пройшли та надихнутись відвагою і героїчною боротьбою. Долучайтеся до культурної спадщини й додавайте свої твори, адже ми точно знаємо, що війни закінчуються, а поезія – ні.


Онлайн-проєкт Наукової бібліотеки НУ "Чернігівська політехніка" "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"

Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «Читати – це модно!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону проєкту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи!

АРХІВ: сезон 2018-2019; сезон 2019-2020, сезон 2021, сезон 2022-2023.

/Files/images/kozatska/20190911_111730.jpgПротягом минулого навчального року я, Наталія Макогін, студентка юридичного факультету ЧНТУ, брала участь в онлайн проекті Наукової бібліотеки нашого університету «Читати – це модно!».

Повернувшись з канікул, отримала повідомлення про те, що я є однією з переможців цього проекту. Мені дуже приємно одержати нагороду, яку не змогла отримати своєчасно, бо знаходилась за кордоном.

Пишаюсь своїм університетом, що дає можливість розвиватися та проявляти свої таланти.

Круто! Читайте – це модно!

Наталія Макогін, учасниця сезону 2018-2019


СВЯТО У БІБЛІОТЕЦІ!

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек ми запросили на гостини своїх читачів. У невимушеній дружній атмосфері студенти ознайомилися з творчістю наших майстринь, взяли участь у турнірі з настільних ігор та фото-конкурсі, проявили свої таланти у розписі пряників та зізналися у любові до книги, читання та БІБЛІОТЕКИ. Більше фото


/Files/images/kozatska/нагородження.jpgНАГОРОДЖЕННЯ НАШИХ НАЙАКТИВНІШИХ ЧИТАЧІВ

4 червня в галузевому відділі документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки відбулося нагородження студентів, які брали активну участь в житті бібліотеки, її соціокультурній діяльності та інноваційних проектах.

Найактивнішими були визнані:

  • Пророченко Владислав Вячеславович (група КПР-162),
  • Євжик Владилена Ігорівна (група ТПР-161),
  • Щербак Катерина Анатоліївна (група КЮ-181),
  • Приходько Вероніка Олександрівна (група ТПР-161).

ЗНАЙОМТЕСЬ: ЛІТЕРАТУРНА СТУДІЯ «ДИВОСВІТ»!

Літературна студія «Дивосвіт» створена у 2019 році галузевим відділом документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки Національного університету "Чернігівська політехніка". Студія об’єднує студентів і випускників, які цікавляться світом літератури. Керівник студії - завідувачка відділом Наукової бібліотеки Селіверстова Людмила Анатоліївна.

Інформація щодо участі в роботі літературної студії за тел. 0956685889.


В БІБЛІОТЕЦІ ПОВИННО БУТИ … ГОЛОСНО!

Наші читачі вже звикли до нових реалій існування бібліотеки. Локації читального залу дозволяють проводити різноманітні заходи, часом доволі голосні та креативні, поєднуючи їх з традиційними функціями бібліотеки. У той час, коли в одній зоні проходить черговий тренінг з арт-методу “Драма-театр” чи з арт-терапії, у іншій – плідно працюють студенти, а десь за колоною, на зручних пуфах, хтось мирно відпочиває від напруженого навчання.


ПЕРЕМОЖЕМО НАУКОЮ!

/Files/images/chntu/памятник.jpgУ світі є багато пам'ятників книгам. Нарешті і в Чернігові з'явився пам'ятник, який символізує силу знань, - і не де-інде, а поруч з нашим університетом, у центрі нового студентського майдану. Серед студентів вже поширилася думка, що коли доторкнутися до пам'ятника і потерти книги, то навчання буде успішним. Ми, бібліотекарі, раді бачити таку скульптурну композицію і запрошуємо всіх до нашої бібліотеки, де можна не тільки торкатися книг, але й перегортати їх сторінки, читати, брати додому - тобто робити все, щоб добре вчитися!


ЦІКАВО І ПОВЧАЛЬНО!

Перевірте свої знання за допомогою наших тестів:


Кiлькiсть переглядiв: 1829

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.