/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


МИСТЕЦЬКА ПОДІЯ

/Files/images/karpenko/мистецтво подія.jpgЗапрошуємо на виставку картин художників народного аматорського об’єднання «Деснянська палітра».

Представлено 38 творів 12-ти самобутніх майстрів.

Картини виконані в різних техніках і точно не залишать вас байдужими.

Приходьте на виставку і отримайте заряд позитивних емоцій!

Виставка працює: понеділок-п’ятниця з 9-00 до 17-00.

Відкриття відбудеться 16 жовтня о 13-00 в читальному залі бібліотеки.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПОСІБНИКА

У відділі документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки ЧНТУ відбулась презентація навчального посібника «Криміналістика (Методика розслідування окремих видів злочинів)» Осипенко Івана Петровича - старшого викладача кафедри кримінального права та правосуддя.

/Files/images/kozatska/криминал.jpg /Files/images/kozatska/кр.jpg /Files/images/kozatska/крим.jpg Студенти отримали цікаву інформацію щодо змісту навчального посібника. Також присутні мали можливість ознайомитися не тільки з теоретичними основами, а і з практичними навичками: використовували техніко-криміналістичні засоби та методику у розкритті, розслідуванні та попередженні злочинів.

А наша бібліотека щиро вдячна Івану Петровичу за співпрацю та подаровану книгу!


НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ

Відкрито доступ до академічних баз даних від компанії EBSCO.

EBSCOhost надає можливість пошуку повнотекстових, рецензованих статей наукових журналів, довідників та інших публікацій з різних наукових дисциплін.

/Files/images/bd/Эбско.jpgEBSCO представляє «EP Package Standard», який включає бази даних, що охоплюють широкий спектр тем: від бізнесу та гуманітарних наук до медицини та екології. EBSCO EP Package standard: Academic Search Premier, Business Source Premier, Regional Business News, MasterFile Premier, Health Source: Nursing / Academic Edition, Health Source: Customer Edition, Newspaper Source, MEDLINE, ERIC, GreenFile, LISTA, Teacher Reference Center, European Views on Americas: 1493-1750.

Період доступу: 1 жовтня 2019 – 1 листопада 2019.

Доступ до баз даних можна отримати у локальній мережі університету без логіну і паролю (http://search.ebscohost.com/)

Посилання на відео з підручника YouTube, де представлені основні функції та параметри пошуку баз даних EBSCO (англійською мовою):

 • Основний пошук (Керівництво зі створення базового пошуку за допомогою EBSCOhost);
 • Pозширений пошук (Демонстрація використання розширеного пошуку в інтерфейсі EBSCOhost з полями керованого стилю пошуку).

День захисника України

Свято встановлено 14 жовтня 2014 указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

/Files/images/karpenko/воин.jpgЧастина експозиції до Дня захисника України. Приходьте ознайомитися! Наукова бібліотека пропонує своїм читачам:

Честь і слава військовослужбовцям, які мужньо захищають незалежність і територіальну цілісність нашої країни!

Дізнайтеся про випускників нашого університету, що воювали та загинули на сході УкраїниСТОРІНКА ПАМ’ЯТІ на ресурсі наукової бібліотеки "Унікальна Чернігівщина".

Вшануймо пам’ять героїв…


Календар знаменних та пам'ятних дат. 13 жовтня

/Files/images/bibliograf_2/з днем художника.JPGДень художника — професійне свято України.

Відзначається щорічно у другу неділю жовтня.

Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року.

 • "Мистецтво - суб'єктивне відображення реальності художником, виконане в індивідуальному стилі" - Андре Моруа.
 • "Тишу може передати тільки живопис. Подивитися наверх і побачити клаптик неба крізь гілки - те ж саме, що знайти скарб. Кожен відтінок на картині мало продумати. Потрібно мріяти про нього, любити його, жити ним" - Гюстав Моро.
 • "Художник несе відповідальність за правдивість картин своїх і свого мистецтва" - В. А. Фаворський.
 • "Художник творіннями своїми нікому нічого не доводить. Його завдання - зобразити емоції так, щоб їх відчули" - Олександр Блок.
 • "Композиція - це вміння декоративно розподілити різні елементи картини, щоб висловити свої почуття. Точність ще не правда" - Анрі Матісс.

Презентації літератури з фонду бібліотеки:


ДОРОГАМИ РІДНОГО КРАЮ

Найкращий відпочинок – це подорож!

/Files/images/karpenko/садиба.JPGЦього разу колектив нашої бібліотеки вирушив за новими враженнями до Ріпкинського району Чернігівської області.

Спочатку ми відвідали історико-меморіальний музей Софії Русової. Всесвітньо відома українська громадська діячка, видатний педагог, історик, письменниця, видавець народилася в селі Олешня.

/Files/images/karpenko/Бибик.jpgМісцевий краєзнавець натхненно розповіла про життя та творчість нашої землячки. Більше інформації на ресурсі бібліотеки ЧНТУ «Унікальна Чернігівщина».

Потім нас запросили у гості до найстарішого гончара України Івана Івановича Бібіка, Заслуженого майстра народної творчості.

Іван Іванович народився в Олешні у далекому 1925 році, був учасником Другої світової війни, дійшов до Берліна. Незважаючи на свій вік, він дуже відкрита, щира людина. Спілкуватися з ним одне задоволення.

Завершився наш вікенд пікніком на Блакитних озерах, популярному місці відпочинку не тільки чернігівців, але й туристів з інших областей і навіть країн(!).

Прозора вода, мовчазні сосни, чисте повітря допомогають відновити душевні та фізичні сили. Більше наших фото


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

/Files/images/bibliokurer/курьер 34.jpgНауковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

Новий випуск нашого бюлетеня містить наступні матеріали

 • НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ (Проект щоденної інтернет-газети «Соціальні мережі для вчених»; Онлайн-проект НБ ЧНТУ "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"; Нагородження наших найактивніших читачів
 • БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ (Клуб настільних ігор «GAME TIME»; Вийшли друком)
 • ІНФОРМАЦІЙНІ ТА КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ (Електронні сервіси відбору інформації з мережі Інтернет)
 • АКТУАЛЬНО (Академічна доброчесність; Веб-сайт наукової бібліотеки ЧНТУ: популярні сторінки)
 • СВІТ ОЧИМА БІБЛІОТЕКАРЯ (Мандруємо Україною : Карпати; Наша подорож Чернігівщиною, або Набір радощів для жителів міста)
 • СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ ЧЕРНІГІВЩИНИ (Письменники-ювіляри 2019 року, які життям та творчістю пов’язані з чернігівським краєм)
 • ЛІТЕРАТУРНА СТУДІЯ «ДИВОСВІТ»
 • РАДИМО ПРОЧИТАТИ

Запрошуємо до читання!Календар знаменних та пам'ятних дат. 8 жовтня

В цей день в Україні відзначається День юриста.

/Files/images/byistrova/фемида.jpgПоняття «юрист» об'єднує всіх людей, що займаються різнорідною професійною юридичною діяльністю - суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів, нотаріусів, юристів в організаціях, юристів, що займаються приватною практикою та інших.

Вітаємо юристів всіх сфер діяльності з професійним святом і бажаємо їм верховенства порядку і права в їх щоденній практиці!

Пропонуємо нашим читачам віртуальну виставку юридичної літератури.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 8 жовтня

День народження Марини Цвєтаєвої (26 вересня (8 жовтня) 1892 — 31 серпня 1941).

/Files/images/bibliograf_2/Марина.jpgМарина Цвєтаєва по праву вважається однією з найбільш великих російських поетес початку 20 століття. Її досить коротка, але насичена подіями біографія не раз ставала предметом вивчення істориків і мистецтвознавців, однак до кінця розгадати загадку цієї цікавої, багато в чому трагічної фігури поки не вдалося; повороти долі викликають масу питань і сьогодні. Вірші Марини Цвєтаєвої люблять за силу натхнення, щирість душі й красу поетичного слова.

Бібліотека пропонує своїм читачам віртуальну книжкову виставку, присвячену творчості Марини Цветаєвої.


Краєзнавче дослідження в бібліотеці

Тематичний огляд літератури «Видатні жінки Чернігівщини».

/Files/images/bevz/инна край.jpgНаше місто славне не тільки своєю витонченою архітектурою, неповторними краєвидами та цікавими легендами. Його як і будь-якого іншого міста не було б без його мешканців.

Інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки познайомив читачів НБ ЧНТУ з видатними жінками Чернігівщини.

Дякуємо студентам груп АГ-191 та ЛС-191 за увагу, а кураторам – за співпрацю.

Зміст презентації «Видатні жінки Чернігівщини» ви можете подивитися на сайті бібліотеки, а замовити бібліографічний огляд в Інформаційно-бібліографічному відділі НБ ЧНТУ (1 корпус, каб. 138).


Частіше приходьте до бібліотеки!

/Files/images/bevz/список.jpgСтуденти групи ЕМ-171 зі своїм куратором Діхтярук І. В. завітали до бібліотеки, щоб дізнатися про нові грані її роботи.

/Files/images/bevz/игры.jpgТретьокурсники мали можливість з перших вуст отримати інформацію про бібліотечні послуги та ресурси.

Особливу увагу було приділено бібліотечному сайту, ознайомленню з його структурою.

Також студенти дізнались про Клуб настільних ігор «Game time», акцію «Читати – це модно!», Літературну студію «Дивосвіт» та інші цікаві проекти бібліотеки.

Дякуємо за увагу та запрошуємо до подальшої співпраці студентів та викладачів!


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень. ІІІ квартал 2019 року

ПОДІЛИСЬ З ДРУГОМ ЦІКАВОЮ КНИГОЮ

Онлайн-проект НБ ЧНТУ "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"

Наукова бібліотека розпочинає новий сезон: 1 жовтня 2019 – 30 квітня 2020.

Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи! Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас!

/Files/images/kozatska/20190911_111730.jpgПротягом минулого навчального року я, студентка юридичного факультету ЧНТУ, брала участь в он-лайн проекті Наукової бібліотеки нашого університету «Читати – це модно!».

Повернувшись з канікул, отримала повідомлення про те, що я є однією з переможців цього проекту.

Мені дуже приємно одержати нагороду, яку не змогла отримати своєчасно, бо знаходилась за кордоном.

Пишаюсь своїм університетом, що дає можливість розвиватися та проявляти свої таланти.

Круто! Читайте – це модно!

Наталія Макогін, учасниця сезону 2018-2019.


Бібліотека дякує!

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання. ІІ - ІІІ квартали 2019 року

Мандруємо Україною

Світ очима бібліотекаря

Якщо ви мрієте відпочити від міської галасливої метушні, побути наодинці з природою, наповнитися красою та тишею, то дивовижне село Закарпаття Синевирська Поляна саме те, що потрібно. Село розташоване на території Національного природного парку «Синевир», а це - неймовірне розмаїття рослинного і тваринного світу, десятки бурхливих річок, лікувальні мінеральні джерела, мальовничі гірські струмки.

/Files/images/karpenko/ната.jpgНайкоштовнішим скарбом парку є озеро Синевир – найбільше та найглибше гірське озеро Українських Карпат, яке утворилося внаслідок землетрусу близько 10 тисяч років тому. Оповите романтичними легендами озеро не кожному відкриває свої принади. Тому не поспішайте, зробивши декілька вдалих фотографій, залишити цю казкову місцину. Надвечір, коли туман пухнастою ковдрою вмощується на поверхню озера та ніжно обіймає стрункі вікові смереки, Синевир стає особливо містичним, майже потойбічним.

/Files/images/karpenko/IMG_0001.JPGДо природоохоронних об’єктів Національного парку належить Реабілітаційний центр бурого ведмедя. Ставши бранцями людської жадоби та примхи, натерпівшись від жорстокого поводження, ведмеді могли вже ніколи не побачити лісу. Центр став для клишоногих порятунком. Тут годують, доглядають, надають ветеринарну допомогу. А головне, - вони вільно пересуваються територією, що займає 12 гектарів та відповідає природному середовищу їх існування.

/Files/images/karpenko/IMG_9798.JPGНа території парку розташовано унікальне село Колочава, в якому діє аж десять музеїв. Одним із найпопулярніших є етнографічний музей під відкритим небом «Старе село». Будинки, а також всі представлені експонати, колись належали мешканцям цього регіону. Ви можете побачити як жили 100-300 років тому різні верстви населення Закарпаття, люди різних професій та національностей.

/Files/images/karpenko/паты.jpgСповна відчути велич Карпат можна лише піднявшись високо в гори. З вершин гірського масиву «Внутрішні Горгани» відкриваються дивовижні краєвиди! Затамовуючи подих, можна годинами милуватися смарагдовим оксамитом смерек, слухати дзвінку тишу, спостерігати за німим танком невгамовних хмаринок…

Також варто відвідати село Пилипець, проїхати канатною дорогою, помилуватися красою гірського масиву Полонина Боржава та водоспаду Шипіт, скуштувати запашний банош, спробувати ожинового вина, назбирати грибів і яфин, саме так називають тут чорницю, завітати на страусину ферму та форелеве господарство… А головне - набратися приємних вражень та заряду позитива на весь рік! Більше наших фото на Flickr


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/1.jpgКорма, О. М. Основи лісоексплуатації : навч. посіб. / О. М. Корма, І. М. Бондар. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 267 с. : іл.

У посібнику викладено основи організації та розрахунку, а також конструкції машин і обладнання, що застосовуються у лісовій промисловості для механізації і автоматизації лісосічних і лісоскладальних робіт. Наведено характеристики лісових вантажів і лісоматеріалів як об'єкт транспортування і обробки. Висвітлено основи розрахунку продуктивності лісозаготівельного обладнання. Розглянуто конструкції лісозвалювального, розкряжовувального, сучкорізного, підйомно-транспортного обладнання та устаткуваня для механічної обробки лісоматеріалів.

/Files/images/chntu/11.jpgКорма, О. М. Лісова ентомологія. Лабораторний практикум : навч. посіб. / О. М. Корма, Г. П. Андрєєва. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 206 с. : іл.

В посібнику розглянуто морфологію, анатомію, біологію розмноження та розвитку, екологію і систематику комах, що шкодять лісовим культурам. Видання вміщує кольорові ілюстрації, які дають можливість наочної уяви про морфологічні відмінності шкідників лісу.

/Files/images/chntu/13.jpg Публічне управління та сучасний менеджмент в інформаційному суспільстві : кол. монографія / Н. В. Ткаленко, В. Ф. Савченко, С. М. Вдовенко та ін. ; за заг. ред. О. В. Михайловської. - Київ : Кондор, 2019. - 186 с. : іл., табл.

У колективній монографії узагальнено певні актуальні аспекти транформаційних процесів публічного управління та менеджменту у сучасному інформаційному суспільстві. Аналізується ретроспектива інформаційного суспільства і процесів глобалізації. Виявлені аспекти змін професійної діяльності управлінців в умовах інформатизації та окреслені перспективи використання існуючого потенціалу єдиного інформаційного простору.

/Files/images/chntu/14.jpgХолявко, Н. І. Модернізація системи вищої освіти в умовах становлення інформаційної економіки : монографія / Н. І. Холявко. - Чернігів : Брагинець О. В., 2018. - 381 с. : іл., табл.

У монографії розглянуто теоретико-методологічні засади модернізації системи вищої освіти на основі дослідження впливу на її розвиток інформаційної економіки і тенденцій трансформації глобального науково-освітнього простору. Досліджено природу інформаційної економіки; визначено особливості її становлення в межах інформаційного суспільства; ідентифіковано роль системи вищої освіти у розвитку економіки інформаційного типу. Запропоновано методологічний підхід до пізнання процесів модернізації системи вищої освіти відповідно до вимог інформаційної економіки; обґрунтовано доцільність використання системно-синергетичної парадигми. Відповідно до розробленої методики оцінено вихідний рівень модернізації системи та здійснено моніторинг процесів її розбудови під тиском інформаційної економіки.


/Files/images/karpenko/громко.jpgВ бібліотеці повинно бути … голосно!

Наші читачі вже звикли до нових реалій існування бібліотеки.
Локації читального залу дозволяють проводити різноманітні заходи, часом доволі голосні та креативні, поєднуючи їх з традиційними функціями бібліотеки.

У той час, коли в одній зоні проходить черговий тренінг з арт-методу “Драма-театр” чи з арт-терапії,

у іншій – плідно працюють студенти,

а десь за колоною, на зручних пуфах, хтось мирно відпочиває від напруженого навчання.


Бібліотечні видання

Вийшов з друку біобібліографічний покажчик:

/Files/images/vikladach/Кальченко.jpgКальченко Віталій Іванович : біобібліограф. покажч. / уклад. : Н. С. Лузіна, А. А. Савенко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2019. – 52 с.

Видання присвячено науково-педагогічній діяльності Кальченка Віталія Івановича – доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Навчально-наукового інституту технологій Чернігівського національного технологічного університету, Заслуженого діяча науки і техніки України.

До покажчика увійшли дані біографічного характеру, бібліографічні відомості про авторські свідоцтва, патенти, монографії, навчальні посібники, методичні вказівки, тези доповідей на науково-практичних конференціях, статті з періодичних видань та збірників.

З текстами публікацій В. І. Кальченка можна ознайомитися на веб-ресурсі Електронний архів ЧНТУ.


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
 • Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.