/Files/images/bd/лого архив.jpgЕлектронний архів НУ "Чернігівська політехніка" (IRChNUT)

З 2015 року в університеті функціонує Електронний архів IRChNUT – електронний архів наукових та освітніх матеріалів Національного університету "Чернігівська політехніка", що слугує для накопичення, систематизації, зберігання інтелектуальних продуктів, створених університетськими спільнотами, та забезпечує довготривалий, постійний і надійний безкоштовний відкритий доступ до них засобами Інтернет-сервісів, поширення цих матеріалів у середовищі світового науково-освітнього товариства.

/Files/images/kodyi/_ir.stu.cn.ua.jpgУ 2017 року Електронний архів отримав власний міжнародний стандартний серійний номер ISSN 2415-363X, що означає міжнародне визнання університетського Електронного архіву як інформаційного ресурсу та надає йому статус офіційного електронного видання, де можна розміщувати не лише раніше опубліковані документи, а також й препринти.

Електронний архів IRChNUT представлено у відкритому реєстрі України SSM (Simple Seach Metadata in Open Ukraine Arhives), де індексуються метадані з вітчизняних електронних архівів.

Для зростання цитованості та включення науковців нашого університету у світові інформаційні ресурси архів зареєстровано в міжнародних директоріях відкритого доступу RОАR (Registry of Open access Repositories), ROARMAR та OpenDOAR, в потужних пошукових системах BASE (Bielefeld Academic Search Engine), Google Scholar.

На сьогоднішній день фонд репозитарію нараховує більш ніж 22000 документів. До нього звернулося 45834 користувачів з усього світу. Репозитарій виконує важливі для університету функції, серед яких: інтеграція в світовий освітній простір, кількісне визначення якості проведених наукових досліджень, що сприятиме підвищенню іміджу університету як центру освіти і науки.

  • АКТ ПРИЙНЯТТЯ-ПЕРЕДАЧІ до бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка» електронних файлів кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти.
  • З ПИТАНЬ НАДАННЯ ДОСТУПУ до кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти та дисертацій звертатися на е-mail: repository@stu.sn.ua
  • КАТАЛОГ ВІЗУАЛІЗАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ Відповідно до Розпорядження “Про підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти”, з метою створення систематизованого електронного каталогу візуалізаційних матеріалів для використання в освітньому процесі, просимо надати до Наукової бібліотеки за адресою repository@stu.sn.ua візуальні матеріали (файли) або посилання за наступною формою: загрузити. Із вже представленими матеріалами ви можете ознайомитися у ВІДЕОТЕЦІ Електронного архіву Національного університету "Чернігівська політехніка" (IRChNUT).


КАТАЛОГ СХОВИЩ ІЗ ВІДКРИТИМ ДОСТУПОМ (DIRECTORY OF OPEN ACCESS REPOSITORIES, OPENDOAR) – вебсайт, що базується у Великій Британії.

Містить записи про репозитарії відкритого доступу, дозволяє шукати їх та сортувати за певними параметрами.

Станом на початок 2023 року у каталозі зареєстровано 110 українських інституційних репозитаріїв, серед яких і Електронний архів НУ “Чернігівська політехніка“.

  • OPENDOAR – пошук наукової інформації у відкритих репозитаріях всього світу
  • ДОВІДНИК УКРАЇНСЬКИХ ІНСТИТУЦІЙНИХ РЕПОЗИТАРІЇВ – електронних архівів наукових та освітніх матеріалів, що слугують для накопичення, систематизації, зберігання інтелектуальних продуктів, створених університетськими спільнотами
  • ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ НУ “Чернігівська політехніка“ (IRChNUT)

РЕЙТИНГ УКРАЇНСЬКИХ РЕПОЗИТАРІЇВ ЗА ДАНИМИ WEBOMETRICS

Інституційний репозиторій є онлайн-сховищем для наукових публікацій і досліджень вчених. Він дає можливість швидкого збору і чіткої структуризації академічних праць, будучи одночасно загальною платформою і «вітриною» інтелектуальної діяльності університету. Виняткова користь університетських репозитаріїв та їх величезний внесок у розвиток науки надихнули авторів Webometrics на подальшу специфікацію рейтингу в 2008 році у вигляді версії Webometrics Ranking of World Repositories. Головна мета цього рейтингу - стимулювати обмін інформацією між вченими всього світу внаслідок публікацій результатів досліджень на своїх сайтах. Як і Вебометрікс, рейтинг вимірюється два рази на рік.



Кiлькiсть переглядiв: 6380

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.