/Files/images/bd/архивчнту.jpgЕлектронний архів НУ "Чернігівська політехніка" (IRChNUT)

З 2015 року в університеті функціонує Електронний архів IRChNUT – електронний архів наукових та освітніх матеріалів Національного університету "Чернігівська політехніка", що слугує для накопичення, систематизації, зберігання інтелектуальних продуктів, створених університетськими спільнотами, та забезпечує довготривалий, постійний і надійний безкоштовний відкритий доступ до них засобами Інтернет-сервісів, поширення цих матеріалів у середовищі світового науково-освітнього товариства.

У 2017 року Електронний архів отримав власний міжнародний стандартний серійний номер ISSN 2415-363X, що означає міжнародне визнання університетського Електронного архіву як інформаційного ресурсу та надає йому статус офіційного електронного видання, де можна розміщувати не лише раніше опубліковані документи, а також й препринти.

Електронний архів IRChNUT представлено у відкритому реєстрі України SSM (Simple Seach Metadata in Open Ukraine Arhives), де індексуються метадані з вітчизняних електронних архівів. Для зростання цитованості та включення науковців нашого університету у світові інформаційні ресурси архів зареєстровано в міжнародних директоріях відкритого доступу RОАR (Registry of Open access Repositories), ROARMAR та OpenDOAR, в потужних пошукових системах BASE (Bielefeld Academic Search Engine), Google Scholar.

На сьогоднішній день фонд репозитарію нараховує більш ніж 8000 документів. До нього звернулося 45834 користувачів з усього світу.

Репозитарій виконує важливі для університету функції, серед яких: інтеграція в світовий освітній простір, кількісне визначення якості проведених наукових досліджень, що сприятиме підвищенню іміджу університету як центру освіти і науки.

/Files/images/bd/Open.jpgЕлектронний архів НУ “Чернігівська політехніка” добавлено у глобальний каталог сховищ відкритого доступу з гарантованою якістю OpenDOAR. Це дасть змогу більш розширено використовувати матеріал із ЕЛЕКТРОННОГО АРХІВУ УНІВЕРСИТЕТУ (IRChNUT) для написання наукових робіт (із обов'язковим використанням посилань на використаний матеріал).


Акт прийняття-передачі до бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка» електронних файлів кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти/


Рейтинг українських репозитаріїв за даними Webometrics

Інституційний репозиторій є онлайн-сховищем для наукових публікацій і досліджень вчених. Він дає можливість швидкого збору і чіткої структуризації академічних праць, будучи одночасно загальною платформою і «вітриною» інтелектуальної діяльності університету. Виняткова користь університетських репозитаріїв та їх величезний внесок у розвиток науки надихнули авторів Webometrics на подальшу специфікацію рейтингу в 2008 році у вигляді версії Webometrics Ranking of World Repositories. Головна мета цього рейтингу - стимулювати обмін інформацією між вченими всього світу внаслідок публікацій результатів досліджень на своїх сайтах. Як і Вебометрікс, рейтинг вимірюється два рази на рік.


З питань надання доступу

до кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти та дисертацій звертатися на е-mail: library92@ukr.net.


Каталог візуалізаційних матеріалів

Відповідно до Розпорядження “Про підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти”, з метою створення систематизованого електронного каталогу візуалізаційних матеріалів для використання в освітньому процесі, просимо надати до Наукової бібліотеки за адресою library92@ukr.net візуальні матеріали (файли) або посилання за наступною формою: загрузити.

Із вже представленими матеріалами ви можете ознайомитися у Відеотеці Електронного архіву Національного університету "Чернігівська політехніка" (IRChNUT).


Кiлькiсть переглядiв: 5144

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.