ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ


/Files/images/bibliograf_2/википедия.jpgВІКІПЕДІЯ

/Files/images/bibliograf_2/д.jpg ОНЛАЙН-СЕРВИС для оформлення наукових робіт відповідно до вимог ВАК України

Цей портал присвячений полегшенню процедури оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України та проходження нормоконтролю при написанні Ваших публікацій, курсових, дипломних, дисертацій та інших наукових робіт! За допомогою VAK.in.ua Ви можете швидко та легко оформити Ваш "Список використаних джерел".


ДЖЕРЕЛА НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

/Files/images/bd/политем.jpgРозділ інтернет-навігатора «Джерела наукової інформації» містить зібрання бібліографічних, повнотекстових та реферативних онлайнових ресурсів відкритого доступу з природничих, технічних та гуманітарних наук (бібліографічні бази даних, бібліографічні описи, реферативні огляди, довідкові та інформаційні видання, бібліотечні покажчики, електронні каталоги, колекції повнотекстових документів, віртуальні виставки тощо). У користувачів є можливість отримати тематичну добірку наукових джерел за визначеними розділами, ознайомитись із змістом ресурсу, характером його наповнення (бібліографія, реферативна інформація, повні тексти), перейти за гіперпосиланням до необхідної інформації. Ці ресурси будуть корисні науковцям, бібліотечним фахівцям, студентам.


/Files/images/bd/список Билла.jpgФЕЙКОВІ БАЗИ (МЕТРИКИ)

Список фейкових метрик (Misleading Metrics), які належать сумнівним компаніям і пропонують «достовірні» наукометричні показники на рівні дослідника, статті або журналу.

Подробніше...


ХИЖАКІ: ВИДАННЯ ТА ВИДАВНИЦТВА

На сьогоднішній день в світі академічної публікації існує величезна кількість недобросовісних видавництв і видань, які не забезпечують якісне наукове рецензування. Їх називають «хижаками» або «хижацькими» (predatory journals).

Найвідомішим антагоністом «хижаків» вважається американський бібліотековед Джеффрі Білл. Саме він склав т. зв. «Список Джеффрі Білла» (Beall's list of predatory journals and publishers), який став широко відомий в наукових колах. Подробніше...


ПОРЯДОК формування Переліку наукових фахових видань України (2018)


DOI (digital object identifier) ​​- ідентифікатор цифрового об'єкта, який присвоюється науковим статтям і збірникам. Докладніше...


УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ЖУРНАЛИ: сторінка веб-ресурсу створена для допомоги науковцям та редакторам.


МІЖНАРОДНІ СТИЛІ ЦИТУВАННЯ ТА ПОСИЛАННЯ В НАУКОВИХ РОБОТАХ

10 березня 2017 року набув чинності Наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження вимог до оформлення дисертації".

Вимоги визначають структуру та правила оформлення дисертації. Зокрема, вимоги до оформлення титульного аркуша, оформлення анотації, основної частини, обсягу основного тексту, розділів дисертації, оформлення списку використаних джерел тощо. МОН спростило вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації анотацію.

Простішими стають вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. На вибір можна використовувати Національний стандарт України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» або один з 11 міжнародних стилів цитуваня (MLA style, APA-1,2, Chicago/Turabianstyle, Harvard style, ACS, AIP, IEEE, Vancouver, OSCOLA, APS, Springer MathPhys Style), віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій, що є загальновживаними у закордонній практиці оформлення наукових праць.

На сайті Української бібліотечної асоціації опубліковано «Методичні рекомендації з оформлення міжнародних стилів цитування та посилання в наукових роботах».

До цього рекомендованого переліку включено 9 міжнародних стилів, які відображають всі галузі наукових досліджень:

 • IEEE style (інженерія, електроніка, телекомунікації, інформатика та інформаційні технології)
 • AIP style (фізика)
 • Chicago style: Author-Date (фізичні, природничі та суспільні науки)
 • ACS style (хімія та інші природничі науки)
 • Vancouver style (медицина та фізичні науки)
 • APA style (суспільні науки)
 • Chicago style: Notes and Bibliography (гуманітарні науки)
 • Harvard Referencing style (гуманітарні науки та суспільні науки)
 • MLA style (гуманітарні науки)

Рекомендації стануть у нагоді всім, хто готує статтю для публікації в міжнародних наукових журналах та українським виданням, які працюють над зміною власних вимог до оформлення публікацій.


РЕКОМЕНДАЦІЇ з оформлення бібліографічних списків літератури за міжнародними стандартами.


"Науковці України" – новий інформаційний блок порталу "Наука України: доступ до знань".


СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ НАУКОВИХ ПРАЦІВНИКІВ

Соціальні мережі для наукових працівників [Електронний ресурс] // Бібліокур’єр : інформаційний бюлетень Наукової бібліотеки ЧНТУ. – Чернігів, 2017. - № 2-3 (19). –– С. 2-3. – Режим доступу : http://bit.ly/2rSzj34

Соціальні мережі для наукових працівників - необхідна складова професійного розвитку. Це інтерактивні майданчики для представників наукової спільноти з широкими можливостями для обміну думок, пошуку і створення груп зі схожими науковими інтересами, розміщення своїх публікацій і інтеграції в наукове життя академічної спільноти. Унікальне джерело інформації про наукові конференції і додаткові можливості для представників академічної спільноти. Існує ціла група спеціалізованих соціальних мереж, призначених для використання науковими працівниками.


ТРАНСЛІТЕРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО АЛФАВІТУ ЛАТИНИЦЕЮ

Кабінет міністрів України своєю постановою від 27 січня 2010 року № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею» затвердив офіційну транслітерацію українського алфавіту латиницею. Постанова встановлює діючі правила транслітерації прізвищ та імен громадян України латиницею в закордонних паспортах.

ГОСТ 16876-71. Правила транслитерации букв кирилловского алфавита буквами латинского алфавита. – Введ. 1973–07–01. – М. : Изд-во стандартов, 1981. – 8 с.

Даний стандарт чинний на території України. Стандарт розповсюджується на транслітерацію літер алфавітів кирилиці літерами латинського алфавіту в галузі наукової та технічної інформації та встановлює відповідність між літерами кирилівського алфавіту, які використовуються в російській, українській, білоруській, болгарській, македонській, сербсько-хорватській та монгольській мовах, та літерами латинського алфавіту.

Он-лайн транслітератор (з української мови) – он-лайн транслітерація за різними системами та стандартами: Термінологічної комісії з природничих наук (ТКПН) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Української комісії з питань правничої термінології (УКППТ), ISO 9, таблицями Постанови КМ України від 27 січня 2010 року № 55, Бібліотеки Конгресу США (ALA-LC), тощо.


/Files/images/bibliograf_2/иссл.jpgЦифрові інструменти для дослідників

Колекція цифрових інструментів розроблена, щоб допомогти вченим знайти та ознайомитися з мільйонами наукових статей. Пошукові системи і довідники допоможуть Вам швидко знайти Ваші статті і залишатися в курсі нових надходжень. Інструменти візуалізації полегшують процес читання, допомагаючи Вам зручно гортати сторінки.


Список найпопулярніших ресурсів для скорочення посилань:

bit.ly; eb.by; tinyurl.com; is.gd; tr.im; goo.gl; tiny.cc


Універсальна десяткова класифікація (УДК)

— бібліотечна класифікація документів.


Запрошуємо відвідати веб-ресурс НБ ЧНТУ "Унікальна Чернігівщина":

Бібліотечні послуги:
 • тематичний добір літератури
 • визначення індексів УДК, ББК, JEL
 • присвоєння авторського знаку

Замовити добірку (присвоєння індексу, авторського знаку) Ви можете особисто у відділах бібліотеки або надіславши запит на електронну адресу:

 • Відділ інформаційно-бібліографічної роботи (корпус 1, кім. 138), Е-mail : ibv138@gmail.com;
 • Відділ документів з соціально-правових наук (корпус 8, кім. 104 ), Е-mail : galuzevijviddil@gmail.com;
 • Відділ обслуговування (документи з економічних наук) (корпус 11, кім. 101), Е-mail : bibliograf101@ukr.net;
 • Сектор документів з менеджменту та адміністрування (корпус 23, кім. 101), Е-mail : library-belova@ukr.net.

Для якісного виконання бібліотекарем Ваших запитів необхідно заповнити бланки:


Рейтинг найкращих університетів світу

Рейтинг найкращих університетів світу (QS World University Rankings) — глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світового значення за показником їх досягнень у галузі освіти і науки. Розрахований за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds(QS). QS World University Rankings вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Розроблено в 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням Times Higher Education. До 2010 року був відомий як The World University Rankings. З 2010 року єдиний рейтинг розділився на два:

 • видання Times Higher Education випускає рейтинг кращих університетів світу The World Reputation Rankings спільно з агентством Thomson Reuters;
 • Quacquarelli Symonds продовжує випускати рейтинг під назвою QS World University Rankings.

Рейтинг оцінює університети за наступними показниками:

 • активність і якість науково-дослідної діяльності,
 • думка роботодавців та кар'єрний потенціал,
 • викладання та інтернаціоналізація.

Ці показники охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, за які вони відповідають перед учасниками процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, учнями та їх батьками. Щорічно в дослідженні оцінюються понад 2500 вищих навчальних закладів по всьому світу. За його підсумками складається рейтинг 500 кращих університетів світу, а також рейтинги університетів з окремих дисциплін. Рівень досягнень університетів оцінюється на підставі результатів комбінації статистичного аналізу діяльності навчальних закладів, аудійованих даних (включаючи інформацію за індексом цитування з бази даних Scopus найбільшої в світі бібліометричної бази даних наукових публікацій), а також даних глобального експертного опитування представників міжнародної академічної спільноти і роботодавців, які висловлюють свої думки про університети.


Кiлькiсть переглядiв: 955

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.