ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
НАУКОВІ ВИДАННЯ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГНОВІ НАДХОДЖЕННЯ
ІСТОРІЯ УСПІХУ ФОНД ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА ТЕМАТИЧНІ ОГЛЯДИ ЛІТЕРАТУРИ

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

Згідно з указом Президента Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00 з метою вшанування світлої пам’яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

ЛЕЛЕКА

/Files/images/kozatska/лелека.jpgПрилетів Лелека з далю, Стукає в вікно. Де ж всі люди подівались? В селищі пусто...

Де стовпи і де оселі? Ріднеє гніздо? Де це всі сусідські діти? В селищі пусто...

Де такі вже рідні гуси? І курей нема? Де корова, де циплата? І утят нема? З пепелища вся пом'ята кішка вигляда...

Вітер сумно тільки виє, Підіймає дим.. Згарище він роздуває, На могильнії хрести...

Прилетів Лелека з далю В ріднеє село, Та зустріло пепелищем Лелеку воно...

Селіверстова Людмила, завідувачка відділу бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка»


НАЙБЛИЖЧІ ВЕБІНАРИ ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

/Files/images/bd/вебинары.jpgClarivate є власником і виробником потужних ресурсі та інструментів, що допомагають науковцям проводити, аналізувати, презентувати наукові дослідження на світовому рівні. Clarivate запрошує, за можливості, в цей складний для країни час долучатися до вебінарів.

Як завжди вебінари українською, безкоштовні, на платформі Webex, з можливістю отримати сертифікат учасника, за умови прослуховування більше 90 % основного часу вебінару.

Серія Clarivate науковцям

11 серпня Тема: Презентація наукових здобутків вченого. Тези: Традиційно оцінку наукової діяльності вченого проводять по опублікованих роботах, оглядах, патентах, отриманих грантах, участі в рецензуванні тощо. Наявність однофамільців, що можуть працювати в тій самій галузі, зміна науковцем прізвища або варіації транслітерації, тематика роботи на стику наук, та зміна місця роботи, наприклад наукові стажування чи робота за грантами значно ускладнюють ідентифікацію робіт науковця. Протягом вебінару розглянемо основні наукометричні показники які використовуються для наукової діяльності, пошук на аналіз науковця у Web of Science, корегування авторських профілів на інших ресурсах зокрема Publons, Orcid, ResearchGate, Google Scholar. Відповіді на запитання слухачів. Реєстрація: 10:15-11:15 ; 16:15-17:15

8 вересня Тема: Web of Science Core Collection: нові та старі можливості для науковця та адміністратора. Тези: В вересні підсумуємо всі зміни, оновлення, новий функціонал, який з’явився у Web of Science Core Collection протягом цього року. Розглянемо з чого складається база, як відбувається індексація які матеріали можуть бути проіндексовані. Як знайти та проаналізувати матеріали за вашою темою, як використовувати символи скорочення за заміни, базовий та розширений пошуку на що вказують наявні цитування. Як визначити де краще надрукувати свої результати. Як перевірити чи індексується дане видання у Web of Science і якій саме базі даних. Які установи ефективні в вашій галузі, які грантодавці фінансували аналогічні проекти. Як зберегти отримані результати. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет. Реєстрація: 16:15-17:15

Інформація від компанії, опис ресурсів, розклад вебінарів, розшук неотриманих сертифікатів та інше тут.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КІШОК

Котяче свято відзначається 8 серпня всіма любителями цієї прекрасної тварини. Його ініціатором став Міжнародний фонд захисту тварин Animal Welfare.

У цей День вітаємо всіх любителів кішок! Бажаємо їм, щоб їхні вихованці завжди були здорові і щасливі, ситі й доглянуті!

Кішки живуть поруч з людиною вже протягом багатьох сотень років. Сьогодні, згідно зі статистичними даними, саме кішка є домашньою твариною 80% населення Землі. А 95% власників кішок визнають, що розмовляють з ними. У світі налічується близько 256 порід домашніх кішок.

/Files/images/novosti/пушка.jpg Цікаві “котячі” сервіси:

 • сайт Purrli, на якому можна не просто слухати муркотіння котів, а й обирати йому різні параметри. Користувач може змінювати емоційний стан тварини, його грайливість, фізичну активність, і "приправити" це все нявканням. "Звуки муркотіння – одні з найприємніших звуків, які можуть допомогти заспокоїти вас, коли ви відчуваєте стрес", – каже автор ресурсу.
 • додаток Tably для розпізнавання настрою кішки за фотографією. Додаток оцінює стан кішки на фото за даними про розмір зіниць, положенні голови, вусів і вух. За словами творців, програма допоможе поліпшити здоров'я кішки. «Ми вважаємо, що тварини можуть прожити більш здорове і довге життя, якщо люди будуть активніше дбати про них», – пояснюють представники компанії Syvlester.ai.

Пропонуємо переглянути фотографії та відео, які були зроблені працівниками нашої бібліотеки (цикл "Коти та інші звірі").

Драко Малфой перейшов на сторону добра і підтримав Україну та UAnimals Війна змусила страждати не лише людей, а й тварин.

Багато з них досі залишаються у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях: без води, їжі, в притулках, зоопарках, замкнені в квартирах чи в небезпеці на вулицях, які обстрілюються.

Щоб врятувати їх, волонтерські організації збирають кошти для точкової допомоги притулкам та реабілітаційним центрам, закуповують корм і медикаменти для тварин, організовують евакуацію чотирилапих, прихищають тварин, шукають і координують волонтерів.

Щоб підтримати такі організації кожен з нас може задонатити кошти, допомогти як волонтер чи прийняти тваринку в свою сім’ю.


НОВЕ НАДХОДЖЕННЯ: Forbes Ukraine #2 2022

Воєнний номер Forbes – це спеціальний випуск журналу. Редакція зробила його у найгарячішу фазу війни, яку агресор розпочав проти України.

/Files/images/novosti/форбс.jpgЦіль номера – зафіксувати зроблене армією, владою, підприємцями, українським народом для відсічі агресору і подивитись в українське май-бутнє.

У журналі: Агресор заплатить. Яка роль міністра оборони Олексія Резнікова у захисті України від агресора; Генерали Колій. Хто перетворив “Укрзалізницю” на машину по рятуванню мільйонів українців; Битва за Маріуполь: життя і смерть в місті Марії; Перший день: як українські міністри, бізнесмени, науковці зустріли війну і що робили перші 24 години; Зе проти Z: українська правда поклала на лопатки пропаганду; Перша цифрова. За лаштунками українського кіберфронту; Коли спрацює План Маршалу в Україні; Час будувати. Як підготуватися до будівництва, подібного до якого в історії України не було з 1945 року; Україна - трохи більше, ніж європейська країна. Інтерв’ю з істориком Тімоті Снайдером.

Запрошуємо до читальної зали Наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка» (корпус 1, кабінет № 148).


КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ І ПАМ’ЯТНИХ ДАТ. 7 СЕРПНЯ

/Files/images/byistrova/Куліш.jpgДень народження Пантелеймона Куліша (26 липня (7 серпня) 1819 – 2 (14) лютого 1897) – українського письменника, поета, драматурга, літературознавця та критика, історика, етнографа, педагога, видавця, громадського діяча; перекладача Біблії та автора першого українського історичного роману.
 • Зовсім інша була б річ, як би ми єдиними устами і єдиним серцем трудились над пробудженням суспільно-національної свідомості України. П. Куліш

Пантелеймон Олександрович народився на хуторі поблизу містечка Вороніж Чернігівської губернії (те-пер Сумська область) у сім’ї заможного козака.

Навчався у Новгород-Сіверській гімназії, де у нього пробудився інтерес до народної творчості. Молодий гімназист почав збирати народні пісні та писати власні твори.

Більше інформації на власному вебресурсі нашей бібліотеки «Унікальна Чернігівщина»


БАТЬКО НОВЕЛИ

/Files/images/kozatska/МПС.jpg Гі де Мопассан (5 серпня 1850 – 6 липня 1893) – видатний французький письменник, класик світової літератури.
 • Творіння таїть в собі всі зародки: думка і життя розвиваються в ньому, як квіти і плоди на деревах.
 • Як мінливе і примхливе життя! Як мало потрібно для того, щоб врятувати чи погубити людину.
 • Ми не завжди вміємо розпізнати, що для нас благо.
 • Сильні люди, так чи інакше, завжди домагаються свого. Гі де Мопассан

Представник натуралізму, напряму неупередженого зображення дійсності, пануючого у мистецтві та літературі, один із найвпливовіших і найпопулярніших прозаїків ХІХ ст. Його справедливо називають одним із творців сучасної форми короткої розповіді – «батьком» новели. Творчість Гі де Мопассана була невичерпним джерелом натхнення для Сомерсета Моема, О. Генрі; геніальним талантом літератора захоплювался Фрідріх Ніцше.

Твори Гі де Мопассана з фонду нашої бібліотеки


ЗІРКА УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ

/Files/images/byistrova/зайки.jpgМарія Костянтинівна Заньковецька (23 липня (4 серпня) 1854 село Заньки, нині Ніжинський район, Чернігівська область – 4 жовтня 1934, Київ) – українська актриса і театральна діячка кінця ХІХ і початку ХХ століть; народна артистка Української РСР (1922).
 • Де йшла вона – там сходили троянди, Куди дивилася – зірки. Із сліз її – займались діаманти, З зітхань – знімалися чайки. Хто чув її, той чув наш степ зелений, Стояв у нашому гаю. Той розумів наш біль і гнів шалений І плакав в нашому краю. О. Олесь

З юних років Марія виступала в аматорських виставах і концертах, дуже любила імпровізувати. Першу роль дівчинки-сирітки з казки “Донька Кащея” дав їй сам Леонід Іванович Глібов, знаменитий байкар, що тоді очолював драматичний гурток Чернігівського пансіону.

Дівчина робить перші кроки на ама-торській сцені у Ніжині, дебютує в «Наталці Полтавці» І. Котляревського, виступає в російських во-девілях. Марія всіх вражала особливою артистичністю.

Більше інформації на власному вебресурсі Наукової бібліотеки «Унікальна Чернігівщина».


ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

/Files/images/bibliograf_2/den-nezalezhnosti-ukrainy.jpg28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

Більше інформації: Матеріали Українського інституту національної пам’яті.

З нагоди Дня Української Державності Наукова бібліотека пропонує наступні віртуальні книжкові виставки та інформ-досьє:


ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

Науковою бібліотекою була здійснена передплата наступних періодичних видань на 2022 рік:
 • Landscape and architecture = Ландшафт і архітектура;
 • Промислова електроенергетика та електротехніка;
 • Радіоаматор.

В зв’язку з тимчасовими обставинами видавництва запропонували електронні версії цих журналів. Ознайомитись з випусками ви зможете, надіславши запит за адресою: ibv138@gmail.com або завітавши до інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка» (каб.150 корп. І).

Інформація щодо інших періодичних видань тут.


ДЕНЬ PR-СПЕЦІАЛІСТА

28 липня українські піарники відзначають своє професійне свято.

Паблік рілейшнз - це система зв'язків з громадськістю, що передбачає планомірно здійснювані зовнішні і внутрішні комунікації між організацією та громадськістю з метою поліпшення взаємин і досягнення між ними взаєморозуміння. Паблік рілейшнз стосується будь-якої організації і існує незалежно від того, хочете ви цього чи ні.

/Files/images/bibliograf/рил.jpgЦе одна з найбільш великих маркетингових дисциплін, що включає в себе взаємодії з навколишнім середовищем, в ході яких організація вступає в контакт з аудиторією для донесення корпоративних повідомлень. Розумінню сприяє репутація, набутий досвід, культурні чинники.

Сердечно вітаємо всіх причасних до свята! Бажаємо натхнення, атмосфери довіри і подолання поставлених цілей.

Бібліотека пропонує вашій увазі тематичний список літератури ПАБЛІК РІЛЕЙШНЗ та БЮЛЛЕТЕНЬ НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ.


ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ!

Повідомляємо про нові надходження літератури до фонду нашої бібліотеки за І-ІІ квартали 2022 року.

МОВА ЙОГО СЕРЦЯ

16 липня народився Василь Барка (справжнє ім'я Василь Костянтинович Очерет; 16 липня 1908, с. Солониця, нині Лубенський район – 11 квітня 2003, Нью-Йорк) – український письменник та перекладач.

Його літературна спадщина, крім рукописів, які з великим трудом вдалось зберегти, – це понад 20 книг поезій, романів, повістей, есеїв, перекладів, літературної критики.

/Files/images/bibliograf/Барка.jpgТворчість Василя Барки – це мова його серця; відображення його глибокої християнської релігійності і етики, гуманності і благочестя, толерантності та поваги до думки іншої людини.

 • Бібліотека пропонує: Барка, В. К. Жовтий князь : роман / В. К. Барка. – К. : Дніпро, 1991. – 272 с. Перший у світовій літературі професійний прозовий твір, присвячений Голодомору 1932–1933 років. В основу роману покладено особисті спогади Василя Барки-Очерета про перебіг геноциду українців 1932-1933 років, організований урядом СРСР. І хоча особисто Барка в ті роки не був на селі, але зберіг точні спогади брата, родину якого не оминули тортури голодом. Після цього він протягом двадцяти п'яти років скрупульозно збирав спогади очевидців Голодомору, що дало ґрунт для широких літературних узагальнень.

ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКИХ РЕДАКЦІЙ

Директор Наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка» Наталія Мороз дала інтерв’ю Remy Ienco з програми SESU/SUES: Support Ukrainian Editorial Staff.

/Files/images/naukova_dyalnst/презентація.jpgSUES – Підтримка української редакції – це ініціатива європейських організацій у науковій комунікації: IBL-PAN (PL), OPERAS (BE), DOAJ (UK), DOAB (NL), EIFL (NL), AEUP (FR), за підтримки групи із 30 французьких редакторів і видавців.

Він спрямований на підтримку саме тих, хто працює над поширенням та комунікацією знань у науковому видавничому секторі, оскільки вони також є важливою складовою українського наукового життя та культури.

Для довідки: Науковий журнал «Технічні науки та технології» НУ «Чернігівська політехніка» став одним із 10 переможців грантового проєкту програми SESU/SUES (загалом участь у конкурсі взяли 95 наукових журналів України).

Дякуємо за підтримку європейським партнерам! Сподіваємось на плідну співпрацю та партнерський розвиток!


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

/Files/images/vikladach/Бойко.jpgПраці викладачів Національного університету "Чернігівська політехніка"

Стратегічний менеджмент в умовах посилення інтеграційних процесів : підручник / М. П. Бутко, І. М. Бутко, І. М. Олійченко та ін. ; за заг. ред. М. П. Бутка. – Київ : Центр учбової літератури, 2021. – 343 с.

Підручник присвячений питанням стратегічного менеджменту в умовах посилення інтеграційних процесів на основі накопиченого досвіду та сучасного фактичного матеріалу.

У підручнику розкрито особливості стратегічного менеджменту та прийняття стратегічних рішень. У кожній темі відображаються тенденції розвитку стратегічних аспектів функціонування підприємств та специфіка стратегічного управління на рівні підприємств в умовах активізації інтеграційних процесів.


ДОПОМОГА АКАДЕМІЧНІЙ СПІЛЬНОТІ

Ex Libris, компанія Clarivate, запускає нову ініціативу, щоб підтримати Україну в ці важкі часи. Ex Libris пропонує українським бібліотекам безкоштовне користування системою міжбібліотечного абонементу RapidILL, щоб допомогти академічній спільноті в Україні.

/Files/images/bd/рапидл.jpgRapidILL забезпечить українським бібліотекам швидкий і легкий доступ до колекцій світової спільноти, яка налічує понад 500 бібліотек. Оскільки багато бібліотек і студентів не можуть дістатися до своїх будівель; RapidILL дозволив бібліотекарям, науковцям та студентам отримати доступ до матеріалів віддалено.

Чекаємо на ваші запити: електронна адреса бібліотеки library92@ukr.net.


РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ДОСЛІДНИКІВ

Сторінка #StandWithUkraine містить пакет цінних ресурсів Clarivate, програмних засобів, інформації та ідей для підтримки переміщених дослідників з України. Ресурсний центр також містить новини та контент, який допоможе підвищити авторитет, знання та розуміння України в усьому світі.

«Я надзвичайно пишаюся тим, що Clarivate швидко та рішуче відреагувала, щоб приєднатися до широкої міжнародної реакції, щоб показати підтримку України. Ми поділяємо стурбованість у всьому світі щодо України зараз і в майбутньому, і визнаємо роль, яку ми можемо відіграти у підтримці їх у прискоренні темпів, з якими вони можуть досліджувати та розвиватися, щоб впроваджувати інновації.» (Джерр Стед, виконавчий голова та генеральний директор Clarivate)


НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА" НАДАНО ДОСТУП ДО ПЛАТФОРМИ RESEARCH4LIFE

/Files/images/bd/Research4Life.jpgШановні колеги та здобувачі освіти! Ви маєте можливість отримати доступ до однієї з найбільших у світі колекцій наукової та технічної літератури, яку пропонують провідні міжнародні наукові видавництва Research4Life.

Увесь контент Research4Life складається з наступних напрямків:

 • Hinari - дослідження у галузі охорони здоров'я;
 • AGORA - дослідження у галузі сільського господарства;
 • OARE - дослідження з екології, географії, енергетики та інше;
 • ARDI - дослідження про наукові розробки та інновації;
 • GOALI - дослідження в галузі правата суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію та ін.

Для отримання логіну та паролю, а також за додатковою консультацією щодо користування платформою звертатися за електронною адресою library92@ukr.net


АМЕРИКАНСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК СТІВЕН КІНГ ПІДТРИМАВ НАШУ КРАЇНУ

/Files/images/chntu/кинг.jpg


ЗНАЙОМТЕСЬ: НОВЕ ВИДАННЯ

Бібліотекою отримано перший номер практичного видання «Санітарно-епідеміологічні вимоги для харчової промисловості та громадського харчування».

/Files/images/chntu/сан.jpgНа його сторінках:

 • Аналіз нормативних вимог до безпечності харчової продукції, санітарно-мікробіологічні показники безпечності різних видів продуктів
 • Заборона поширення пластикових пакетів: що залишиться дозволеним
 • Особливості приймання, розміщення, зберігання і транспортування харчової продукції
 • Вимоги щодо поводження з відходами організацій громадського харчування: комплексний підхід
 • Вимоги до санітарних приміщень харчових підприємств та організацій громадського харчування
 • Організація та проведення виробничого контролю на підприємствах різних галузей харчового сектора
 • Поводження зі скляною тарою: контроль за наявністю дефектів, миттям та дезінфекцією

З виданням можна ознайомитись у читальній залі бібліотеки (корпус 1, вул. Шевченка, 95).


ПОБАЧИВ СВІТ ЧЕРГОВИЙ НОМЕР «БІБЛІОКУР’ЄРА»

/Files/images/bibliokurer/спец.jpgНауковою бібліотекою Національного університету «Чернігівська політехніка» випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

Бібліокур’єр: Інформаційний бюлетень Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка». – 2021. – № 4 (31) – 10 с.

Періодичні видання відіграють значну роль у житті кожного науковця, студента, оскільки в них оперативно відображається найактуальніша інформація. Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2022 року. Періодичні видання розташовані за тематичними розділами в алфавітному порядку і супроводжуються анотаціями та вебадресами.

Запрошуємо до читання!


ІНФОРМАЦІЯ ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

В 2022 році компанія Clarivate продовжує надавати науковцям доступ до найкращої літератури, що проіндексована у Web of Science.

/Files/images/bd/вебинары.jpgПрозорі метрики на платформі та в аналітичних надбудовах Journal Citation Reports та InCites дозволяють оцінювати здобутки та приймати зважені рішення, будувати і втілювати публікаційну і інноваційну стратегію науковцю, установі і країні. EndNote прискорює оформлення публікацій, а Publons та ResearcherID дозволяють представляти дані науковій спільноті.

Серія вебінарів "Clarivate науковцям" продовжує традицію минулого року кожного другого четверга місяця (лише в січні на третьому тижні) о 16:15-17:15. Теми оголошуватимуться за місяць до початку і надсилатимуться листами-нагадуваннями про вебінари за добу і годину до початку відповідного вебінару. Всі заходи українською, безкоштовні; за умови присутності не менше ніж на 90 % основного часу вебінару передбачено випуск сертифіката учасника.

Корисні посилання

Реєстрація на наступні вебінари: 11 серпня; 8 вересня; 6 жовтня; 10 листопада; 8 грудня.


БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання (IIІ та IV квартали 2021 року).


КРАЄЗНАВЧИЙ ЩОРІЧНИК

Вийшов друком краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2022 рік", який підготували працівники Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Мета посібника – популяризація інформації з актуальних питань життя області та відомостей про минулі покоління знаних земляків і відомих сучасників, забезпечення формування історичної пам'яті та допомога у патріотичному вихованні молоді.

/Files/images/chntu/щорічник.jpgКалендар складається з хронологічного переліку знаменних і пам'ятних дат, що мають відзначатися у 2022 році, та додаткових відомостей і рекомендаційних списків до найцікавіших визначних дат, які підготували укладачі видання.

Краєзнавців та журналістів, музейних і бібліотечних працівників, викладачів та студентів зацікавлять довідки про життя і наукову діяльність видатного вченого-фармаколога В. Й. Підвисоцького, про трагедію Михайла Кирпоноса, про життєвий шлях О. В. Марковича й О. Ф. Ліндфорса, про політ у космос першого астронавта України Л. К. Каденюка. Також уважний читач матиме змогу ознайомитися з політичною та літературною діяльністю Г. О. Лазаревського, різнобарв'ям талантів А. К. Розумовського, політичною та дипломатичною діяльністю Г. П. Орлика тощо.

Ознайомитися з посібником "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2022 рік" можна у відділі краєзнавства Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.


Learning Lab для дослiдникiв на платформi Edanz

Представники видавництва Bentham Science надають українським науковцям змогу розширити свої дослідницькі можливості та запрошують ознайомитись з освітніми ресурсами на платформі Edanz.

Користувачі платформи можуть переглядати та завантажувати наукові статті й електронні книги, вивчати матеріали курсів і вебінари, розміщені на Learning Lab.

Щоб отримати можливість повноцінно користуватись ресурсами на Edanz Learning Lab послідовно виконайте усі рекомендації, зазначені в Інструкції, яку підготували співробітники ДНТБ України.


ОНЛАЙН-ПРОЕКТ «ЧИТАТИ – ЦЕ МОДНО!»

Підведено підсумки сезону 2021. Найщиріші вітання переможцям і учасникам!

/Files/images/sotsiokultur_deyat/нагорода.jpg/Files/images/sotsiokultur_deyat/tanets-nedoumka.jpgУ галузевому відділі документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка» відбулося нагородження студентів.

Визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивнішій учасник – Владислав Пророченко (група МКПРп-201) та найбільш популярна книга, яку запропонувала Сніжана Павлова (група ПД-201).

Фантастичний роман Ілларіона Павлюка «Танець недоумка» набрав найбільшу кількість лайків. Книга чекає на вас у бібліотеці (корпус 1, кімната 149).

АРХІВ: сезон 2018-2019; сезон 2019-2020; cезон 2021.


ВЕБІНАРИ BENTHAM SCIENCE

Бібліотека пропонує вільний доступ до вебінарів від представників видавництва Bentham Science.

Тема 1. Вступ до журналів та електронних книг Bentham Science

 • Тематичне охоплення журналів та електронних книг Bentham Science
 • Як обрати авторитетний журнал для публікації результатів власних досліджень
 • Бази даних та інструменти пошуку Bentham Science
 • Яку користь дослідники можуть отримати від співпраці з видавництвом Bentham Science

Тема 2. Ефективна комунікація з редакторами та рецензентами

 • Процедура подання матеріалу для публікації
 • Комунікація з редакторами електронною поштою
 • Опрацювання коментарів експертів
 • Як діяти у разі відхилення матеріалу

Тема 3. Планування публікації результатів вашого дослідження у журналах із високим рівнем впливу

 • Вибір теми дослідження
 • Підготовка матеріалу для публікації
 • Вибір журналу для публікації
 • Керування процесом подання матеріалу для публікації (Зразок супровідного листа)

КЛУБ НАСТІЛЬНИХ ІГОР «GAME TIME»

Ви ніколи не замислювалися, чому в час цифрових технологій та тотальної комп’ютеризації настільні ігри набирають все більшої популярності?

/Files/images/chntu/_TIME.jpgМожливо причина в нестачі живого спілкування? Сьогодні невід'ємним атрибутом багатьох закладів, у тому числі і бібліотек, є настільні ігри. По перше, це живе спілкування, чудовий привід зустрітися з друзями! А ще гарний спосіб розвинути пам’ять, логічне мислення, комунікативні навички. Інтелектуальні ігри дозволяють поповнити словниковий запас, показати свою ерудицію, підвищити швидкість реакції та уважність. Якщо ви любите проводити дозвілля в веселій компанії, завітайте до бібліотеки.

Клуб настільних ігор «Game time» пропонує: популярну в багатьох країнах гру в слова «Скрабл», відмінне рішення для галасливої компанії – карткові ігри «UNO», «Свінтус», гру на уважність і швидкість реакції «Дуплет», стратегію «Каркассон», рольову пародійну за змістом гру «Манчкін» та багато інших.


АЙТІШНИКАМ

Нові надходження періодичних видань до фонду нашої бібліотеки

/Files/images/novosti/зх1.jpg/Files/images/novosti/би1.jpgЖурнал «Захист інформації» присвячений висвітленню питань дослідження теоретичних, науково-технічних і технологічних проблем, пов’язаних із організацією, створенням методів та засобів забезпечення захисту інформації при її зберіганні, обробці і передачі з використанням сучасних математичних методів, інформаційних технологій.

Основною метою журналу «Безпека інформації» є висвітлення результатів наукових досліджень та поширення інформації з усіх аспектів інформаційної безпеки.

Журнали орієнтовані на різні категорії читачів: студенти, аспіранти, докторанти, викладачі, науковці та фахівці у галузі інформаційної безпеки.


ПОПОВНЕННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ

Наукова бібліотека НУ "Чернігівська політехніка" отримала Повне академічне зібрання творів Лесі Українки, яке видано до 150-ти річчя від дня народження великої поетеси.

/Files/images/bibliograf/Леся.jpgІніціатива реалізації проєкту належить Мінкульту України. Над підготовкою 14-томника працювали найкращі фахівці у царині науки із Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також інших закладів вищої освіти та академічних установ. З початку 2020 року до проєкту долучився Український інститут книги.

До зібрання увійшли всі знайдені на сьогодні тексти письменниці. Серед них - відновлені фрагменти та матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях, переклади, записи народної творчості, драматичні, поетичні, ліро-епічні твори, художня проза, літературно-критичні та публіцистичні статті мисткині тощо. Також додані розлогі текстологічні, історико-літературні та реальні (контекстуальні) коментарі.

Запрошуємо до бібліотеки усіх шанувальників творчості Лесі Українки.


НОВЕ БІБЛІОТЕЧНЕ ВИДАННЯ

Наукова бібліотека НУ "Чернігівська політехніка" постійно готує і випускає інформаційно-аналітичну продукцію з метою популяризації літератури та вебресурсів.

/Files/images/bibliograf/лл.jpgЕлектронні ресурси : анотований рекомендаційний вебліографічний покажчик / уклад. С. Л. Бондар. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2021. – 50 с.

Покажчик містить анотований огляд електронних підручників і навчальних відеофільмів за тематикою підготовки студентів в університеті.

 • ЕЛЕКТРОННІ ПІДРУЧНИКИ ТА ПОСІБНИКИ Агрономія Геодезія та землеустрій Загальноосвітній цикл Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Менеджмент Фінанси, банківська справа та страхування Садово-паркове господарство Харчові технології Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва
 • НАВЧАЛЬНІ ВІДЕОФІЛЬМИ Агрономія Будівництво та цивільна інженерія Геодезія та землеустрій Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва Харчові технології

ДО УВАГИ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ!

Презентацію нових надходжень підручників та навчальних посібників до фонду Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка» можна переглянути тут.
 • За літературою звертатися у відділ обслуговування Наукової бібліотеки (корпус 1, каб.149).
 • Щоквартальні БЮЛЕТЕНІ НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ на сайті бібліотеки.

ЗАВЖДИ АКТУАЛЬНО: БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ОПИС

Шановні користувачі! Нагадуємо, що НА НАШОМУ САЙТІ Є МАТЕРІАЛИ, які ви можете використовувати при оформленні своїх праць: стандарти, методичні рекомендації та приклади.

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg

 • Національні стандарти, що відповідають за оформлення бібліографічної інформації в науковій роботі.
 • Міжнародні правила цитування та посилання в наукових роботах: рекомендації.
 • Швидке оформлення бібліографічних посилань: сервіси.
 • Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень українською мовою: загальні вимоги та правила.
 • Методичні рекомендації щодо виконання та оформлення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр» Національного університету «Чернігівська політехніка».

За консультаціями звертайтеся до Інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки: вул. Шевченка, 95; корп.1, к.150 (т. (0462) 665-121); e-mail: ibv138@gmail.com ; bibliograf101@ukr.net. Бажаємо плідної праці!


ДО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ

Науковою бібліотекою підготовлено:

Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність: бібліограф. покажч. / уклад. : А. А. Савенко, Н. С. Лузіна. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2020. – 125 с.

/Files/images/chntu/Указатель ЧНТУ.jpgБібліографічний покажчик «Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність» є зібранням описів статей та Інтернет-матеріалів, що висвітлюють історію створення та розвитку авторитетного навчального закладу Північного регіону України – Національного університету «Чернігівська політехніка».

У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення опублікованих праць у прямій послідовності, в межах кожного року – за абеткою публікацій.

В Інтернет-навігаторі матерали розташовані за хронологією. Добір матеріалів здійснено на основі Електронного каталогу Наукової бібліотеки НУ ЧП, Картотеки Історії НУ ЧП, сайту Національного університету «Чернігівська політехніка».

Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, працівників бібліотек та архівів.


РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день.Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.