Повернутися до звичайного режиму

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ


/Files/images/bibliograf_2/википедия.jpgВІКІПЕДІЯ

/Files/images/bibliograf_2/д.jpg ОНЛАЙН-СЕРВИС для оформлення наукових робіт відповідно до вимог ВАК України

Цей портал присвячений полегшенню процедури оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України та проходження нормоконтролю при написанні Ваших публікацій, курсових, дипломних, дисертацій та інших наукових робіт! За допомогою VAK.in.ua Ви можете швидко та легко оформити Ваш "Список використаних джерел".


ДЖЕРЕЛА НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

/Files/images/bd/политем.jpgРозділ інтернет-навігатора «Джерела наукової інформації» містить зібрання бібліографічних, повнотекстових та реферативних онлайнових ресурсів відкритого доступу з природничих, технічних та гуманітарних наук (бібліографічні бази даних, бібліографічні описи, реферативні огляди, довідкові та інформаційні видання, бібліотечні покажчики, електронні каталоги, колекції повнотекстових документів, віртуальні виставки тощо). У користувачів є можливість отримати тематичну добірку наукових джерел за визначеними розділами, ознайомитись із змістом ресурсу, характером його наповнення (бібліографія, реферативна інформація, повні тексти), перейти за гіперпосиланням до необхідної інформації. Ці ресурси будуть корисні науковцям, бібліотечним фахівцям, студентам.


DOI (digital object identifier) ​​- ідентифікатор цифрового об'єкта, який присвоюється науковим статтям і збірникам. Докладніше...


НАЙБІЛЬШ ПОВНИЙ СПИСОК

«міжнародних наукометричних баз», в яких можна зареєструвати науковий журнал (наукометричні бази, каталоги, репозиторії, електронні бібліотеки та ін.). Зараз у списку 220 баз. Останнє оновлення: 02.08.2017.


МІЖНАРОДНІ СТИЛІ ЦИТУВАННЯ ТА ПОСИЛАННЯ В НАУКОВИХ РОБОТАХ

10 березня 2017 року набув чинності Наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження вимог до оформлення дисертації".

Вимоги визначають структуру та правила оформлення дисертації. Зокрема, вимоги до оформлення титульного аркуша, оформлення анотації, основної частини, обсягу основного тексту, розділів дисертації, оформлення списку використаних джерел тощо. МОН спростило вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації анотацію.

Простішими стають вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. На вибір можна використовувати Національний стандарт України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» або один з 11 міжнародних стилів цитуваня (MLA style, APA-1,2, Chicago/Turabianstyle, Harvard style, ACS, AIP, IEEE, Vancouver, OSCOLA, APS, Springer MathPhys Style), віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій, що є загальновживаними у закордонній практиці оформлення наукових праць.

На сайті Української бібліотечної асоціації опубліковано «Методичні рекомендації з оформлення міжнародних стилів цитування та посилання в наукових роботах».

До цього рекомендованого переліку включено 9 міжнародних стилів, які відображають всі галузі наукових досліджень:

 • IEEE style (інженерія, електроніка, телекомунікації, інформатика та інформаційні технології)
 • AIP style (фізика)
 • Chicago style: Author-Date (фізичні, природничі та суспільні науки)
 • ACS style (хімія та інші природничі науки)
 • Vancouver style (медицина та фізичні науки)
 • APA style (суспільні науки)
 • Chicago style: Notes and Bibliography (гуманітарні науки)
 • Harvard Referencing style (гуманітарні науки та суспільні науки)
 • MLA style (гуманітарні науки)

Рекомендації стануть у нагоді всім, хто готує статтю для публікації в міжнародних наукових журналах та українським виданням, які працюють над зміною власних вимог до оформлення публікацій.


РЕКОМЕНДАЦІЇ з оформлення бібліографічних списків літератури за міжнародними стандартами


СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ НАУКОВИХ ПРАЦІВНИКІВ

Соціальні мережі для наукових працівників [Електронний ресурс] // Бібліокур’єр : інформаційний бюлетень Наукової бібліотеки ЧНТУ. – Чернігів, 2017. - № 2-3 (19). –– С. 2-3. – Режим доступу : http://bit.ly/2rSzj34

Соціальні мережі для наукових працівників - необхідна складова професійного розвитку. Це інтерактивні майданчики для представників наукової спільноти з широкими можливостями для обміну думок, пошуку і створення груп зі схожими науковими інтересами, розміщення своїх публікацій і інтеграції в наукове життя академічної спільноти. Унікальне джерело інформації про наукові конференції і додаткові можливості для представників академічної спільноти. Існує ціла група спеціалізованих соціальних мереж, призначених для використання науковими працівниками.


ТРАНСЛІТЕРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО АЛФАВІТУ ЛАТИНИЦЕЮ

Кабінет міністрів України своєю постановою від 27 січня 2010 року № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею» затвердив офіційну транслітерацію українського алфавіту латиницею. Постанова встановлює діючі правила транслітерації прізвищ та імен громадян України латиницею в закордонних паспортах.

ГОСТ 16876-71. Правила транслитерации букв кирилловского алфавита буквами латинского алфавита. – Введ. 1973–07–01. – М. : Изд-во стандартов, 1981. – 8 с.

Даний стандарт чинний на території України.

/Files/images/bibliograf_2/трансл.jpgСтандарт розповсюджується на транслітерацію літер алфавітів кирилиці літерами латинського алфавіту в галузі наукової та технічної інформації та встановлює відповідність між літерами кирилівського алфавіту, які використовуються в російській, українській, білоруській, болгарській, македонській, сербсько-хорватській та монгольській мовах, та літерами латинського алфавіту.

Он-лайн транслітератор (з української мови) – он-лайн транслітерація за різними системами та стандартами: Термінологічної комісії з природничих наук (ТКПН) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Української комісії з питань правничої термінології (УКППТ), ISO 9, таблицями Постанови КМ України від 27 січня 2010 року № 55, Бібліотеки Конгресу США (ALA-LC), тощо.


/Files/images/bibliograf_2/плагиат.jpg АНТІПЛАГІАТНА СИСТЕМА StrikePlagiarism

- програмний комплекс, що автоматично перевіряє оригінальність тексту.

Простий та зручний інтерфейс системи, дозволяє з легкістю завантажувати в систему файли наукових робіт у багатьох популярних форматах (DOC, ODT, TXT, PDF).

Текст порівнюється з ресурсами Інтернету та базою даних системи.


/Files/images/bibliograf_2/иссл.jpgЦифрові інструменти для дослідників

Колекція цифрових інструментів розроблена, щоб допомогти вченим знайти та ознайомитися з мільйонами наукових статей. Пошукові системи і довідники допоможуть Вам швидко знайти Ваші статті і залишатися в курсі нових надходжень. Інструменти візуалізації полегшують процес читання, допомагаючи Вам зручно гортати сторінки.


Список найпопулярніших ресурсів для скорочення посилань:

bit.ly; eb.by; tinyurl.com; is.gd; tr.im; goo.gl; tiny.cc


Універсальна десяткова класифікація (УДК)

— бібліотечна класифікація документів.


Запрошуємо відвідати веб-ресурс НБ ЧНТУ "Унікальна Чернігівщина":

Бібліотечні послуги:
 • тематичний добір літератури
 • визначення індексів УДК
 • присвоєння авторського знаку

Замовити добірку (присвоєння індексу, авторського знаку) Ви можете особисто у відділах бібліотеки або надіславши запит на електронну адресу:

 • Відділ інформаційно-бібліографічної роботи (корпус 1, кім. 138), Е-mail : ibv138@gmail.com;
 • Галузевий відділ документів з юридичних наук (корпус 8, кім. 104 ), Е-mail : galuzevijviddil@gmail.com;
 • Галузевий відділ документів з економічних наук (корпус 11, кім. 101), Е-mail : bibliograf101@ukr.net;
 • Галузевий відділ документів з менеджменту та адміністрування (корпус 23, кім. 101), Е-mail : library-belova@ukr.net.

Для якісного виконання бібліотекарем Вашого запиту необхідно заповнити бланки «Замовлення на тематичну добірку літератури», "Замовлення на присвоєння шифру УДК".

Кiлькiсть переглядiв: 67

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.