ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ


ПОДАТКОВА ЗНИЖКА НА НАВЧАННЯ

Відповідно до ст.166 п.166.3 Податкового кодексу України подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Тобто, право на отримання податкової знижки мають платник податку та/або члени сім’ї першого ступеня спорідненості (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені). Якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податкову знижку.

Відшкодування розповсюджуються лише на послуги вітчизняних вищих навчальних закладів та не враховує оплату додаткових курсів чи навчання на військовій кафедрі.

Особа, що хоче отримати виплату повинна відповідати наступним критеріям:

  • мати громадянство України та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті;
  • не бути приватним підприємцем;
  • загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не перевищує суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, а у випадках передбачених законом – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду.

Для отримання податкової знижки на навчання необхідно звернутися до територіального органу Державної податкової служби України за місцем реєстрації платника податків.

Документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання:

  • заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування;
  • копія паспорта та РНОКПП особи, яка сплатила за навчання, крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті (якщо за навчання сплачує член сім’ї);
  • копія паспорта (свідоцтва про народження) особи, яка навчається;
  • податкова декларація про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (далі – податкова декларація);
  • відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери щодо суми сплачених коштів за вказаний період;
  • договір з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено вартість навчання та строк оплати;
  • довідка про заробітну плату за звітний період з обов’язковим включенням сум утримуваних податків;
  • документи, що підтверджують ступінь споріднення у разі компенсації вартості навчання членом сім’ї першого ступеня споріднення (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).

Копії документів, які подані на підтвердження платником податків витрат та копії договорів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються територіальному органу Державної податкової служби України, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом України.

У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.

/Files/images/kozatska/Порядок_отримання_податкової_знижки_на_навчання.jpgЗ 23.05.2020 відповідні витрати платник може підтвердити електронним розрахунковим документом. При цьому, в податковій декларації він зазначатиме лише реквізити електронного розрахункового документа.

Для підтвердження права такого платника на податкову знижку податкові органи використовуватимуть Державний сервіс перевірки квитанцій (check.gov.ua), який надає можливість перевірити факт оплати за кодом квитанції.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, договорами з навчальним закладом, довідкою про отримані у звітному році доходи; документами, які підтверджують ступінь споріднення тощо.

Звертаємо увагу на те, що податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

Фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності. Разом з тим, право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка одночасно є найманою особою, виключно до доходів, одержаних у вигляді заробітної плати протягом звітного податкового року.

Граничний термін подання податкової декларації для реалізації права на податкову знижку за 2022 рік – 31 грудня 2023 року. Податкову декларацію для отримання податкової знижки можна подати як особисто, так і в електронній формі, скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника».

Згідно з підпунктом 166.4.3 пункту166.4 статті 166 Податкового кодексу України, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Джерело: https://tinyurl.com/nhberv82


ТУРИСТИЧНИМИ ШЛЯХАМИ ЧЕРНІГІВЩИНИ

/Files/images/bibliograf/довідник Короленко.JPGЧернігівська область славиться великою кількістю визначних пам’яток історії та архітектурних перлин світового значення. Щоб ознайомити читача з туристичною індустрією області, фахівці Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини".

  • Туристичними шляхами Чернігівщини : бібліогр. покажч. / Чернігів. обл. універс. наук. б-ка ім. Софії та Олександра Русових ; упоряд.: О. І. Іваненко, О. М. Плаунова ; відп. за вип. Ю. О. Соболь. - Чернігів : [Чернігів. ОУНБ], 2023. - 264 с.

У запропонованому виданні укладачі намагаються розкрити історію Чернігівщини, розказати про безцінні шедеври давнього зодчества, які приваблюють туристів з усіх усюд.

Видання може бути корисним краєзнавцям, екскурсоводам, викладачам і студентам, журналістам і літераторам, бібліотечним і музейним працівникам, усім, хто вивчає історію рідного краю.


ПІДТРИМАЙ ХАРКІВ – придбай книги харківських видавництв!

/Files/images/bibliograf/Харьків.jpg Таку акцію на підтримку найбільшого нашого книговидавничого центру запустили у Рівному магазини Рівнекниги. Але вона варта поширення на всю Україну, і не тільки Україну.

Бо війна йде і на культурному фронті. Підтримати книжки – це як підтримати армію, що захищає нашу культурну незалежність.


ПОЕЗІЯ ВІЛЬНИХ

Наша поезія - це зброя, що надихає тих, хто тримає зброю справжню. Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже частина Української історії. Після нашої перемоги, майбутні покоління мають пам’ятати крізь що ми пройшли та надихнутись відвагою і героїчною боротьбою. Долучайтеся до культурної спадщини й додавайте свої твори, адже ми точно знаємо, що війни закінчуються, а поезія – ні.


Онлайн-проект Наукової бібліотеки Національного університету "Чернігівська політехніка" "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"

Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «Читати – це модно!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів).

На переможців чекають призи!

АРХІВ: сезон 2018-2019; сезон 2019-2020, сезон 2021, сезон 2022-2023.


/Files/images/kozatska/20190911_111730.jpgПротягом минулого навчального року я, Наталія Макогін, студентка юридичного факультету ЧНТУ, брала участь в онлайн проекті Наукової бібліотеки нашого університету «Читати – це модно!».

Повернувшись з канікул, отримала повідомлення про те, що я є однією з переможців цього проекту. Мені дуже приємно одержати нагороду, яку не змогла отримати своєчасно, бо знаходилась за кордоном.

Пишаюсь своїм університетом, що дає можливість розвиватися та проявляти свої таланти.

Круто! Читайте – це модно!

Наталія Макогін, учасниця сезону 2018-2019


/Files/images/Flickr/DSC_3551.JPGСВЯТО У БІБЛІОТЕЦІ!

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек ми запросили на гостини своїх читачів. У невимушеній дружній атмосфері студенти ознайомилися з творчістю наших майстринь, взяли участь у турнірі з настільних ігор та фото-конкурсі, проявили свої таланти у розписі пряників та зізналися у любові до книги, читання та БІБЛІОТЕКИ. Більше фото


/Files/images/kozatska/нагородження.jpgНАГОРОДЖЕННЯ НАШИХ НАЙАКТИВНІШИХ ЧИТАЧІВ

4 червня в галузевому відділі документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки відбулося нагородження студентів, які брали активну участь в житті бібліотеки, її соціокультурній діяльності та інноваційних проектах.

Найактивнішими були визнані:

  • Пророченко Владислав Вячеславович (група КПР-162),
  • Євжик Владилена Ігорівна (група ТПР-161),
  • Щербак Катерина Анатоліївна (група КЮ-181),
  • Приходько Вероніка Олександрівна (група ТПР-161).

ЗНАЙОМТЕСЬ: ЛІТЕРАТУРНА СТУДІЯ «ДИВОСВІТ»!

Літературна студія «Дивосвіт» створена у 2019 році галузевим відділом документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки Національного університету "Чернігівська політехніка". Студія об’єднує студентів і випускників, які цікавляться світом літератури. Керівник студії - завідувачка відділом Наукової бібліотеки Селіверстова Людмила Анатоліївна, талановита творча особистість.

Інформація щодо участі в роботі літературної студії за тел. 0956685889.


В БІБЛІОТЕЦІ ПОВИННО БУТИ … ГОЛОСНО!

Наші читачі вже звикли до нових реалій існування бібліотеки. Локації читального залу дозволяють проводити різноманітні заходи, часом доволі голосні та креативні, поєднуючи їх з традиційними функціями бібліотеки. У той час, коли в одній зоні проходить черговий тренінг з арт-методу “Драма-театр” чи з арт-терапії, у іншій – плідно працюють студенти, а десь за колоною, на зручних пуфах, хтось мирно відпочиває від напруженого навчання.


ПЕРЕМОЖЕМО НАУКОЮ!

/Files/images/chntu/памятник.jpgУ світі є багато пам'ятників книгам. Нарешті і в Чернігові з'явився пам'ятник, який символізує силу знань, - і не де-інде, а поруч з нашим університетом, у центрі нового студентського майдану. Серед студентів вже поширилася думка, що коли доторкнутися до пам'ятника і потерти книги, то навчання буде успішним. Ми, бібліотекарі, раді бачити таку скульптурну композицію і запрошуємо всіх до нашої бібліотеки, де можна не тільки торкатися книг, але й перегортати їх сторінки, читати, брати додому - тобто робити все, щоб добре вчитися!


ЦІКАВО І ПОВЧАЛЬНО!

Перевірте свої знання за допомогою наших тестів:


Бібліотечне селфі "ЧИТАТИ МОДНО"

Коли ще читачам випаде нагода продемонструвати свою любов до книги і читання? У Всеукраїнський день бібліотек! Селфі у бібліотеці продовжується!


Кiлькiсть переглядiв: 1666

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.