ҐЕНДЕРНА ОСВІТА


В 2015 році при Національному університеті "Чернігівська політехніка" було створено Центр гендерної освіти

який займається підготовкою та проведенням досліджень з питань ґендерного становлення особистості, проведенням інформаційно-роз’яснювальної роботи з ґендерних проблем, популяризацією ідеї ґендерної рівності, поширенням ґендерних знань та цінностей.

Наукова бібліотека долучається до просвітницької роботи Центру і пропонує до уваги:

ІНТЕРНЕТ-ресурси

Гендерний педагогічний альманах [Електронний ресурс] / за ред. О. Марущенка, О. Андрусик, Т. Дрожжиної. – Харків : Планета — Принт, 2017. — 68 с.

У виданні об’єднано педагогічні есеї, у яких в легкій формі описано реальний викладацький і управлінський досвід розпізнавання й подолання гендерних стереотипів та дискримінації. У власних розповідях реальні педагоги відверто діляться історіями поведінки в тих чи інших «гендерних ситуаціях», що виникають неминуче всюди, де здійснюється освіта. Альманах буде корисний усім, хто працює в шкільній, дошкільній, вищій освіті, студентству педагогічних спеціальностей, батьківству, бабусям і дідусям, усім, хто цікавиться гендерною тематикою, проблемами сучасної освіти й виховання.


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Ґендерна рівність — Представництво ООН в Україні. Організація Об’єднаних Націй в Україні співпрацює з урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні.

Гендерний інформаційно-аналітичний центр «КРОНА» Гендерний інформаційно-аналітичний центр «КРОНА» – громадська організація, мета діяльності якої – сприяти утвердженню в українському суспільстві демократичних цінностей, справедливості, і передусім – гендерної рівності.

Гендер в деталях Гендерна ідентичність – частина кожної особистості. Гендерні норми — базові норми будь-якого суспільства. Розібратися з гендером означає розібратися у собі і у світі, в якому ти живеш. Саме для цього створено ресурс «Гендер в деталях». Це місце освіти, пізнання, самореалізації, спілкування та обміну. Ми бачимо «Гендер в деталях» як місце зустрічі на межі наукових досліджень і громадського діалогу, тому розбиратися з гендером будемо в різний спосіб. Для цього є безліч варіантів.


Кiлькiсть переглядiв: 1733

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.