Свята українського народу

Святий Спас приготував усього про запас!

Серпень – найврожайніший місяць у році, а ще в серпні святкують три Спаси – три свята на честь Ісуса Христа (“Спас” є скороченою назвою від слова “Спаситель”, рятівник, яким Церква вважає Сина Божого).

/Files/images/bibliograf_2/спаси 1.jpgПерший Спас називають Медовим або Маковієм. Відзначають його 14 серпня. У церквах в день Медового Спаса згадують Соломію і сім її синів-Маковеїв, які загинули за віру. Жителі Україні освячують спеціальні букети «маковійських» квітів з головок маку, чорнобривців, м'яти, календули, і чебрецю. Крім того, це свято має назву Медовий Спас, бо саме на цей період настає час збору меду з вуликів.

19 серпня - свято Преображення Господнього, або другий Спас. Його відзначають як спомин про велику подію в житті Ісуса Христа, коли він явив учням свою божественну сутність. На це свято за древнім звичаєм святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. Тому в народі цей день називають Яблучним Спасом.

Третій Спас відзначають 29 серпня. В цей день ми вшановуємо перенесення з міста Едеси до Константинополя Убрусу – Нерукотворного зображення на тканині обличчя господа нашого Ісуса Христа. В народі його називають Хлібним або Горіховим Спасом, адже час цього святкування співпадає з закінченням жнив та періодом збору лісових горіхів. Ось чому головна страва на Горіховий Спас - святковий коровай із нового хліба. Звичайно, цього дня на столі обов'язково були також мед, яблука й горіхи.

Докладніше про традиції та звичаї українського народу Ви можете прочитати в книгах з фонду НБ ЧНТУ.

Кiлькiсть переглядiв: 57

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.