ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
НАУКОВІ ВИДАННЯ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГНОВІ НАДХОДЖЕННЯ
ІСТОРІЯ УСПІХУ ФОНД ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА ТЕМАТИЧНІ ОГЛЯДИ ЛІТЕРАТУРИ

ЗІБРАННЯ ЛІТЕРАТУРНОЇ СТУДІЇ

17 вересня в науковій бібліотеці НУ «Чернігівська політехніка» відбулося чергове зібрання літературної студії «Дивосвіт».

Вже 5 років Студія об’єднує любителів поезії; допомагає розвитку літературних здібностей тих студентів, яких цікавить літературне мистецтво; створює умови для розвитку і поліпшення навичок написання поетичних і прозових текстів; висвітлює розмаїття літературних форм та засобів.

Галузевий відділ документів з соціально-правових наук, як завжди, гостинно зустрічав студійців. Хлопці та дівчата спілкувалися, жартували, презентували власні твори, ділилися своїми враженнями та думками.

Душевні дружні літературні розмови вели: Мартинович Софія (гр. ФК-231), Слиш Олександр (випускник університету), Карповець Валентина (гр. ЗМПР (АЦЮ)-241), Мороз Владислав (гр. МПР-241), Захаров Артем (гр. КЮ -222) та Фролов Єдуард.

З творчістю наших талановитих студійців можна ознайомитись в інформаційному бюлетені Наукової бібліотеки «Бібліокур’єр»: докладніше за цим посиланням.

/Files/images/kozatska/студія.jpg


ВЕЛИКИЙ СОНЦЕПОКЛОННИК

/Files/images/byistrova/Коцюбинський_Михайло2.jpg17 вересня ми відзначаємо 160 років від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського (17 вересня 1864, Вінниця – 25 квітня 1913, Чернігів) – українського письменника, громадського діяча, голови «Просвіти» в Чернігові.
  • Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мій народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?
  • Признаюсь – заздрю планетам: вони мають свої орбiти, i нiщо не стає їм на їхнiй дорозi.
  • Прощайте. Йду помiж люди. Душа готова, струни тугi, наладженi, вона вже грає…
  • В гурті і беззубий собака лютує. Михайло Коцюбинський

Твори Коцюбинського ще за його життя були широко відомі як на Україні, так і за її межами. За кордоном друкувалися польською, чеською, молдавською, шведською, німецькою, французькою та іншими мовами.

Більше інформації від Наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка».

Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М. Коцюбинського дозволить відвідувачам поринути в обстановку, якою вона була за життя письменника та надати уявлення про життя його родини, уподобання і творчу діяльність.


ПОДАРУНОК ВІД АВТОРА

Бібліотека отримала у подарунок чотири примірники навчального посібника. Наша щира подяка дарувальнику та одному зі співавторів книги – Городньому Олексію Миколайовичу, який працює на посаді доцента кафедри електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки НУ «Чернігівська політехніка».
  • Силові перетворювачі відновлювальної енергетики : навч. посіб. / С. М. Бойко, І. В. Касаткіна, О. М. Городній, О. А. Жукова. – Варшава : iScience Sp. z.o.o., 2024. – 229 с. : іл.

/Files/images/vikladach/Городній.jpgНавчальний посібник висвітлює питання впровадження та функціонування силових перетворювачів в структурах систем енергозабезпечення на базі відновлювальної енергетики.

Особливу увагу акцентовано на силові перетворювачі в структурах систем сонячних та вітрових електростанцій. Навчальний посібник є продовженням науково-методичних праць авторського колективу.

Буде корисним для студентів та аспірантів спеціальностей 141 «Енергетика, електротехніка та електромеханіка», 171 «Електроніка», 173 «Авіоніка», 275 «Транспортні технології», 272 «Авіаційний транспорт» та науковцям.

Запрошуємо до читальної зали наукової бібліотеки (корпус 1, каб. 149).


ТВОРЕЦЬ «ЗАЧАРОВАНОЇ ДЕСНИ»

«Думай неухильно тільки про велике. Підніми природу до самого себе, і хай Всесвіт буде відображенням твоєї душі» Олександр Довженко

130 років з дня народження Олександра Петровича Довженка (1894–1956) – українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника, класика світового кінематографу.

Олександр Довженко народився 10 вересня 1894 р. в с. В’юнище (тепер м. Сосниця Чернігівської області) в селянській родині. Навчався в Сосницькому чотирикласному училищі, був відмінником, потім у Глухівському учительському інституті.

Протягом 1914 –1917 pp. Олександр викладав фізику, природознавство, географію, історію та гімнастику в 2-му Житомирському змішаному вищому початковому училищі, дуже багато читав, брав участь у виставах, малював, організував український етнографічний хор в одному з ближчих до Глухова сіл. Докладніше на власному бібліотечному вебресурсі «Унікальна Чернігівщина».

/Files/images/byistrova/Режисер.jpgБібліотека пропонує:

  • Довженко, О. Про красу / О. Довженко. – К. : Мистецтво, 1968. – 531 с.
  • Довженко, О. П. Вибрані твори / О. П. Довженко. – Львів : Каменяр, 1980. – 302 с.
  • Довженко, О. П. Зачарована Десна : кіноповість / О. П. Довженко. – К. : Молодь, 1976. – 64 с.
  • Довженко, О. П. Кіноповісті ; оповідання / О. П. Довженко. – К. : Наукова думка, 1986. – 712 с.
  • Довженко, О. П. Україна в огні : кіноповість, щоденник / О. П. Довженко ; упоряд. і автор передм. О. М. Підсуха. – К. : Радянський письменник, 1990. – 416 с.
  • Літературно-меморіальний музей О.П. Довженко в Сосниці. – К. : Мистецтво, 1972. – 22 с. : мал.
  • Тур-Коновалов, К. Режисер. Олександр Довженко : роман / К. Тур-Коновалов, Д. Замрій. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 333 с. : іл.

НОВЕ НАДХОДЖЕННЯ: Forbes Ukraine #4 2024

Forbes Ukraine № 4 унікальний. На обкладинці – художниця Анна Сапон, яка створила власне лого Forbes, щоб нагадати: в суспільстві, де цінують неординарні ідеї, свободу та приймають інакшість, нереальне можливо.

/Files/images/bibliograf/форбс 4.jpgЦей журнал вирізняється найбільшою кількістю сторінок – 208, містить 30 статей і 4 рейтинги. Його зробили в колаборації з десятьма сучасними українськими художниками, серед яких Олексій Сай, Жанна Кадирова, Павло Маков, Тіберій Сільваші. Вони висловилися на сторінках у текстах на тему дорослішання суспільства. І це в якомусь сенсі витвір мистецтва.

Головні теми журналу Forbes Ukraine:

  • Топ-50 благодійних фондів України. Розглянули, звідки гроші приходять, на що витрачаються і з якою ефективністю.
  • Топ-20 гравців альтернативної енергетики. Хто заробляє найбільше в галузі, яка може стати рятувальником української енергетики.
  • Список «30 до 30». Молоді та перспективні українці, які визначатимуть майбутнє нашої країни.

Запрошуємо до читальної зали наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка» (корпус 1, кабінет № 149).


ПОДАРУНОК ВІД АВТОРА

Цими днями бібліотека НУ «Чернігівська політехніка» отримала в дарунок два примірники авторського наукового видання від Василя Івановича Сидорова – українського інженера, науковця, кандидата технічних наук, винахідника, перекладача та публіциста.

/Files/images/vikladach/дарунок.jpgСидоров, В. І. Вивільнення та концентрація відновлюваної енергії (сонячні концентратори, лазерні концентратори внутрішньої енергії) / В. І. Сидоров. – Черкаси : Вертикаль, 2024. – 475 с. : іл.

Наукове видання присвячено питанням сталого виробництва екологічно чистої енергії і стане в нагоді викладачам та студентам енергетичних факультетів, а також спеціалістам у галузі відновлювальної енергії.

Щиро дякуємо Василю Івановичу за подарунок та бажаємо нових наукових досягнень!

Книги чекають на свого читача.


НОВЕ У ПЕРЕВІРЦІ НА ПЛАГІАТ

/Files/images/naukoviy_vddl/turnitin.jpgЗ вересня 2024 року Національний університет "Чернігівська політехніка" почав співпрацювати з американською компанією Turnitin, LLC, яка є дочірнім підприємством Advance Publications, для перевірки наукового та навчального електронного контенту на плагіат за допомогою онлайн-сервісу Turnitin.

Онлайн-сервіс має англомовний інтерфейс.

На сайті наукової бібліотеки представлено зразок звіту з перекладом на українську мову.

Для перевірки надсилайте роботи на наступні електронні адреси:

  • курсові на plagiat_stu@stu.cn.ua
  • дипломи на dyplom_plagiat@stu.cn.ua

Студентам, які навчаються у корпусі № 8 (вул. Козацька, 1а), всі роботи (курсові та дипломні) для перевірки надсилати на адресу bib.soc.prav@stu.cn.ua.

Для роз'яснення читання звіту звертатися у науково-методичний відділ бібліотеки, каб. 151.


ДЕНЬ ЧИТАННЯ КНИГИ

Хоча започаткування Національного дня читання (6 вересня) приписують Сполученим Штатам Америки, деякі аспекти історії його виникнення залишаються оповитими таємницею. Популярність таких подій часто виходить за межі держаних кордонів і поширюється світом.

/Files/images/bibliograf/сердце.jpgЦей день закликає читати книжки та поширювати любов до читання, яке покращує пам'ять і концентрацію уваги, а також зменшує стрес. Книги – це недорога розвага, навчальний інструмент і машина часу!

Бібліотека завжди рада своїм відвідувачам. Наші спеціалісти допоможуть обрати фахову літературу, запропонують художню.

JULIAN SMITH - I'm Reading a Book Інформацію про наявність книжок та періодичних видань можна отримати завдяки Електронному каталогу та сторінкам бібліотечного сайту:

Ви також вплинете на ефективність формування бібліотечного фонду, якщо візьмете участь в онлайн-проекті «ЧИТАТИ – ЦЕ МОДНО!». Книги – переможці сезону завдяки вашим рекомендаціям можуть опинитися на наших полицях. Умови участі тут.


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів Національного університету "Чернігівська політехніка"

Маркетинг : навч. посіб. / Т. А. Рябова, В. А. Москаленко, І. В. Лисенко та ін. ; за ред. А. В. Вербицької, С. О. Полковниченко. — Чернігів : РВВ НУ "Чернігівська політехніка", 2024. — 275 с. — Електронна копія існує. Умови доступу: IRChNUT ir.stu.cn.ua URI: http://ir.stu.cn.ua/handle/123456789/30350

/Files/images/vikladach/Маркетинг.jpgУ навчальному посібнику узагальнено та розкрито основні теоретичні положення базового курсу «Маркетинг». Висвітлено сутність та концепції маркетингу, визначено поняття «маркетингове середовище» та «маркетингова інформація», охарактеризовано їх структуру, систематизовано методи та інструменти маркетингових досліджень.

Значну увагу приділено комплексу маркетингу: товарній, ціновій, розподільчій та комунікаційній політикам. Розглянуто основи В2В маркетингу та Інтернет-маркетингу. Кожна тема завершується переліком питань для самоперевірки знань, тестовими завданнями та списком використаних джерел.

Навчальний посібник призначений для підготовки до атестаційного іспиту здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 075 «Маркетинг», а також може бути корисним для підготовки до складання єдиного фахового вступного випробування для вступу в магістратуру з галузі знань 07 «Управління та адміністрування».


ЧИТАТИ – ЦЕ МОДНО!

Наукова бібліотека НУ "Чернігівська політехніка" відкриває новий сезон онлайн-проєкту «ЧИТАТИ – ЦЕ МОДНО!»: 1 вересня 2024 – 31 березня 2025.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/місто.jpgУмови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «Читати – це модно!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проєкту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи!

АРХІВ: сезон 2018-2019; сезон 2019-2020, сезон 2021, сезон 2022-2023, cезон 2023-2024.


НАЙБЛИЖЧІ ВЕБІНАРИ ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

/Files/images/bd/вебинары.jpgClarivate є власником і виробником потужних ресурсів та інструментів, що допомагають науковцям проводити, аналізувати, презентувати наукові дослідження на світовому рівні.
Clarivate запрошує, за можливості, в цей складний для країни час долучатися до вебінарів. Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
Clarivate Essential
  • 19 вересня 10:15-11:15 Тема: Згадуючи олімпіаду: здобутки наукові та спортивні Тези: На вебінарі поговоримо про чемпіонів в спорті та науці, що спільного та відмінного. Визначимо наукових чемпіонів в певній галузі, проведемо наукометричні аналізи тематик, установ, науковців, видначемо лідерів, та як обрати кращу стратегію розвитку науки за допомогою Web of Science та InCites. Реєстрація
Research Smarter
  • 26 вересня 10:15-11:15 Тема: Демонстрація ваших здобутків за допомогою профілів дослідників у Web of Science Тези: Наукова спільнота зростає та ускладняється, дослідникам, бібліотекарам, керівникам університетів, спонсорам і видавцям потрібні інструменти, які допоможуть їм виділитися та знайти правильних партнерів. Профілі дослідників у Web of Science допомагають всебічно показати здобутки науковця, включаючи публікації, наукометричні показники, рецензії, та редакторську роботу, в одному профілі. Реєстрація
  • 31 жовтня 10:15-11:15 Тема: Підтримка відкритих дослідницьких ініціатив перевіреними процесами, даними та інструментами. Тези: Перехід до відкритих досліджень є ключовою тенденцією. Академічній спільноті потрібен доступ до надійних досліджень незалежно від моделі публікації. Науковці хочуть мати можливість прочитати повний текст статті в один клік, отримувати доступ до первинних даних. знати, що фінансування можна відстежувати та прозоро. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися, як у Clarivate підтримують цілі відкритих досліджень, поєднуючи ресурси і зробити процес наукових досліджень швидшим, надійнішим і прозорішим. Реєстрація

Записані вебінари українською від Clarivate тут; від Elsevier тут.


ЖИТТЯ ЯК КНИГА

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових оголошує фотоконкурс "Життя як книга", який відбудеться з 17 червня по 15 вересня 2024 року.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/Фотоконкурc.pngМета конкурсу: промоція та популяризація книги і читання, зміцнення і поліпшення іміджу бібліотек, активізація соціальної функції.

Номінації конкурсу:

  • "Книга і війна";
  • "Читаюча людина" (у побуті, навчанні, на природі, в незвичних ситуаціях);
  • "Діти і книги" (читання з пелюшок);
  • "Гумористичні фото".

Фото будуть розміщені на офіційному сайті бібліотеки у розділі "Мистецький вернісаж".

Урочисте оголошення результатів фотоконкурсу "Життя як книга" та нагородження фіналістів і переможців відбудеться 30 вересня 2024 року, про що останні будуть повідомлені додатково. Кращі роботи будуть відібрані для фотовиставки.

Докладніше тут.


БІБЛІОТЕЧНЕ ВИДАННЯ

Інформаційно-бібліографічним відділом наукової бібліотеки підготовлено біобібліографічний покажчик

/Files/images/vikladach/Кальченко В.В..jpgБібліографічний покажчик присвячено науково-педагогічній діяльності Кальченка Володимира Віталійовича – проректора з науково-педагогічної роботи, професора, доктора технічних наук Національного університету «Чернігівська політехніка», Заслуженого діяча науки і техніки України.

До покажчика увійшли дані біографічного характеру, бібліографічні відомості про патенти, монографії, навчально-методичні матеріали, тези доповідей на конференціях, статті з фахових періодичних видань та збірників.

Добір матеріалів здійснено на основі особистих матеріалів автора, Картотеки праць викладачів Електронного каталогу Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка», Електронного архіву НУ «Чернігівська політехніка».

Бібліотечне видання продовжує серію покажчиків праць науковців Національного університету «Чернігівська політехніка».


ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ!

Повідомляємо про нові надходження літератури до фонду нашої бібліотеки:

ІI квартал 2024 року.


БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку дарувальникам за поповнення бібліотечного фонду сучасною літературою.

I півріччя 2024 року.


ПОБАЧИВ СВІТ ЧЕРГОВИЙ НОМЕР «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою Національного університету «Чернігівська політехніка» випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

/Files/images/bibliokurer/Кур\'єр 2 (24).jpgБібліокур’єр : Інформаційний бюлетень Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка». – 2024. – № 2 (39). – 8 с.

НОВИЙ ВИПУСК нашого бюлетеня містить інформацію в наступних розділах:

  • НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ
  • РАДИМО ПРОЧИТАТИ
  • ІСТОРІЯ ЧЕРНІГІВЩИНИ
  • ЛІТЕРАТУРНА СТУДІЯ «ДИВОСВІТ»
  • НОВІ НАДХОДЖЕННЯ
  • СВІТ ОЧИМА БІБЛІОТЕКАРЯ

Запрошуємо до читання!


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ ДО ФОНДУ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ

Шановні читачі! Пропонуємо до вашої уваги бібліографічний огляд нових надходжень наукової та навчальної літератури.

/Files/images/bibliograf_2/НН2.jpgНові надходження до Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка» за ІІ квартал 2024 року [Електронний ресурс] : [презентація] / Інформаційно-бібліографічний відділ. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ "Чернігівська політехніка", 2024. – Електрон. дані (1 відеофайл PowerPoint)

ЗА НОВИМИ НАДХОДЖЕННЯМИ ЗВЕРТАТИСЯ ДО НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ:

  • корпус 1, каб.149; корпус 8, каб. 6.

ДОВІДКИ:

  • Інформаційно-бібліографічний відділ ibv_nb@stu.cn.ua
  • Відділ документів з соціально-правових наук bib.soc.prav@stu.cn.ua

ВИЯВЛЯЄТЬСЯ, ТИ БУВ У ПІДВАЛІ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ТЕАТРУ, БОЖЕ!

Книжки, зокрема переклади, не з’являються як порожні, беззмістовні репліки часу. Навпаки – вони свідчать про духовні запити суспільства, про нагальні потреби часу. Переклад – це творення Себе в просторі Іншого, це спосіб самоусвідомлення через Не-своє.

/Files/images/bibliograf/Збірник поезії.jpgКультурний взаємообмін між Україною і Грузією, що триває століттями, є конструктивним діалогом з Іншим і завжди віднаходженням спільного попри відмінне. Дієва підтримка України з боку Грузії особливо відчутна сьогодні, коли українці стали живим щитом між рашистською навалою і цивілізованим світом. Із початку російської агресії в Україні грузини-добровольці заснували Грузинський національний легіон, який наразі офіційно входить до складу Збройних Сил України. Прикметним є шеврон легіону, серед красномовних образів якого – повна карта Грузії – з Осетією та Абхазією, окупованими Росією, і жовто-блакитний щит.

На лінії вогню зараз і митці. Очевидно, проти реальної, вбивчої зброї художні образи безсилі. Але метафори стають у пригоді тим, хто шукає смисли в абсурдному світі, у ситуації й стані ненормальності (як називає війну Сергій Жадан), щоб не збожеволіти в страшних реаліях. Поезія наразі на відмінно виконує свою терапевтичну місію: лікує зболілі від війни душі, зміцнює віру в людину, надихає жити й любити.

Збірка-білінгва, продовжує розпочату ще в античності дискусію про місце мистецтва й роль митця у світі, сповненого страждань і героїки, самопожертви й віри. Цей культурний проєкт, започаткований та організований Наталією Торкут та Тінатін Маргалітадзе, є мистецьким містком між Україною та Грузією в часопросторі російсько-української війни, коли музи не в змозі мовчати.

Бібліотека пропонує збірник поезії «Виявляється, ти був у підвалі Маріупольського театру, Боже!».


БІБЛІОТЕЧНЕ ВИДАННЯ

Інформаційно-бібліографічним відділом підготовлено новий рекомендаційний покажчик літератури:

/Files/images/pokajchiki/АВТ.jpgАвтомобільний транспорт : рекомендаційний покажчик / уклад. С. Л. Бондар. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2024. – 41 с.

Рекомендаційний покажчик містить інформацію щодо наукових видань; навчальної, методичної літератури з фонду Наукової бібліотеки за темою «Автомобільний транспорт» та посилання на вебресурси, що висвітлюють дані питання.

Покажчик розрахований на допомогу навчальному процесу і може бути корисним студентам у процесі навчання та викладачам у науково-методичній і викладацькій діяльності.

В межах розділів видання розміщені за абеткою. Доповнюють видання Алфавітно-предметний покажчик назв книг та Іменний покажчик авторів книг.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОГО ВИДАННЯ

3 квітня в Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбулась презентація краєзнавчого видання "Домове різьблення Чернігова: каталог візерунків" (автори – Алєшугіна Н. О., Зеленська О. О.).

На заході були присутніми представники Департаменту культури і туризму Чернігівської ОВА, наукових бібліотек ім. Русових та ім. Коцюбинського, Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, проєкту "Дерев'яне мереживо Чернігова", інших організацій міста, а також науково-педагогічні працівники та студенти університету.

Порушувалися питання історії походження, стану та способів збереження дерев'яної архітектурної спадщини, її значення для розвитку туристичної сфери міста Чернігова. Презентація завершилась жвавим обговоренням окресленого кола питань. Невдовзі каталог з'явиться у вільному доступі на сайтах бібліотек міста і університету.

Наша бібліотека вже має друковане видання, за що ми дуже вдячні авторкам книги та кафедрі туризму!

  • Алєшугіна Н. О. Домове різьблення Чернігова : каталог візерунків / Н. О. Алєшугіна, О. О. Зеленська. – Чернігів : видавець Брагинець О. В., 2024. – 144 с. : іл. У каталозі представлено понад 200 візерунків пропильного різьблення, використаних для виготовлення фризів, підзорів, причелин, сандриків, пілястрів, капітелей та інших архітектурних елементів дерев’яних будинків Чернігова. Призначено для майстрів та аматорів різьбярства, керівників профільних гуртків та широкого кола шанувальників чернігівської старовини.

Нагадуємо: у нашому фонді є і перша книга, яка теж присвячена дерев'яним перлинам Чернігова.

  • Чернігівське узороччя: краса, що зникає / Н. О. Алєшугіна, В. М. Величко, О. О. Зеленська та ін. ; ред. Н. О. Алєшугіна. – Ніжин : ТПК "Орхідея", 2016. – 130 с. : іл. Ілюстроване видання пропонує здійснити цікаву екскурсію старовинними вулицями Чернігова, на яких збереглись зразки дерев'яної архітектури кінця ХІХ-початку ХХ ст., прикрашені дерев'яними різьбленням.

ВІДЕО: Старовинне домове різьблення: у Чернігові презентували видання про автентичні візерунки

/Files/images/sotsiokultur_deyat/узороччя.jpg


ЮВІЛЕЙНЕ ЗІБРАННЯ ЛІТЕРАТУРНОЇ СТУДІЇ

20 березня в наукової бібліотеці НУ «Чернігівська політехніка» відбулось ювілейне зібрання літературної студії «Дивосвіт».

/Files/images/kozatska/Дивосвіт.jpgВже 5 років Студія об’єднує любителів поезії; допомагає розвитку літературних здібностей тих студентів, яких цікавить літературне мистецтво; створює умови для розвитку і поліпшення навичок написання поетичних і прозових текстів; висвітлює розмаїття літературних форм та засобів.

На ювілейному засіданні літературної студії її учасники презентували власні твори, обговорювали їх, грали на гітарі, співали та слухали музику.

Душевні дружні літературні розмови вели: Бойченко Катерина (гр. ПШ-232), Мартинович Софія (гр.ФК-231), Слиш Олександр (випускник університету), Шевченко Валентина (ЦГЮ-201), Мороз Владислав (КЮ-202), Кульчиковський Марко (КЮ-201). Коротеньке відео!!!

З творчістю наших талановитих студійців можна ознайомитись в інформаційному бюлетені Наукової бібліотеки «Бібліокур’єр»: докладніше за цим посиланням.


ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ!

Повідомляємо про нові електронні адреси корпоративної пошти фахівців наукової бібліотеки НУ "Чернігівська політехніка".

Оновлена Інформація на сторінках сайту бібліотеки:


КАЗКА З ВОВНИ

У бібліотеці відкрилася виставка валяних іграшок.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/іграшки.jpgРосстальна Лариса Миколаївна віднедавна працює старшою лаборанткою кафедри іноземної філології Національного університету «Чернігівська політехніка». Все життя захоплювалася рукоділлям: шила, плела, гаптувала. Всьому цьому навчилася від своєї мами. Останні 15 років займалася пошиттям інтер’єрних іграшок. Робила переважно текстильних персонажів Тільда, яких колись побачила на виставці виробів ручної роботи чернігівських майстринь «Що може жінка».

«Одного дня побачила валяну з вовни іграшку «Бібабо», яку надівають на руку, та «захворіла» нею» – згадує авторка. За останні кілька роки пані Лариса створила не один десяток пальчикових іграшок у техніці мокрого валяння. Ці іграшки створюються для розвивальних занять із дітьми, проте, дорослі від них теж у захваті.

Лариса Миколаївна постійно вдосконалює свою майстерність, вчиться та бере майстер-класи у Ярослави Тройніч, яка мешкає у Фінляндії у м. Гельсінкі. Незважаючи на те, що у творчому доробку майстрині є сумки, палантини та прикраси, зроблені у техніці мокрого валяння, пані Лариса постійно повертається до іграшок: «Бо вони зігрівають душу».

Запрошуємо помилуватися чудовими експонатами! Вони не тільки надзвичайно милі: у кожної іграшки своя історія, свій характер.


ВИСТАВКА, ВІДКЛАДЕНА ВІЙНОЮ

/Files/images/sotsiokultur_deyat/выдкладена.jpgУ приміщенні наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка» пройде фотовиставка міського фотоклубу «ПРЕКРАСНЕ ПОРУЧ».

Ця виставка мала відбутись у березні 2022 року. Проте все скасувала війна… Це виставка тодішнього, ще мирного життя. Тут є наш величний і неушкоджений Чернігів, мирне життя людей, чудова природа…

Звісно, коли ворог топче рідну землю і вбиває наших людей, кожен з нас має робити посильний внесок у наближення перемоги. Хоча здається, що зараз не до творчості, але війна йде в тому числі й на культурному фронті.

Запрошуємо всіх бажаючих! Виставка сповнена позитиву, який не повинен покидати нас і в цей важкий час.


УКРАЇНА – КОЗАЦЬКА ДЕРЖАВА

Адміністрація університету передала до фонду нашої бібліотеки подарункове видання «Ілюстрована історія українського козацтва» у 5175 фотосвітлинах. Запрошуємо до ознайомлення з цим видатним виданням ("видатним" у всіх сенсах, бо навіть вага книги – десять з половиною кілограмів!).

/Files/images/sotsiokultur_deyat/книга козацтво.jpgУ книзі представлена історія і культура українського козацтва у фотосвітлинах з оригіналів документів, мап, стародруків, рукописів, клейнодів, зброї та одягу, з творів графіки, живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, історичних ландшафтів, з пам’яток архітектури та інших українських козацьких старожитностей. Книга містить також історичні нариси про різноманітні аспекти історії козацької України, життєписи її визначних діячів. Ідейний задум видання "Україна – козацька держава" втілювався шляхом фотофіксацій та зібрання величезного масиву предметів матеріальної культури козацької доби, розпорошених не лише по Україні, а й по всьому світу.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/гетьман.jpgДо видання увійшло 5175 фотосвітлин, із них 535 фотоілюстрацій портретів гетьманів, кошових отаманів, козацької старшини та їхніх родин, 167 портретів історичних осіб козацької доби, церковних і культурно-освітніх діячів, письменників і вченим, воєвод і князів, імператорів і королів, понад 100 оригінальних портретів кобзарів і лірників. Сфотографовано і описано 453 одиниці холодної, вогнепальної зброї та військового спорядження, до видання увійшли практично всі 42 клейноди – булави, пірначі та келепи гетьманів і козацької старшини, що зберігаються в музеях України і за кордоном.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/фотосвітлини.jpgЗібрана майже вся колекція народних картин "Козак Мамай" – 105 полотен і малюнків. 41 одиниця народних музичних інструментів- кобза, бандура, торбан і ліра. Сфотографовані і описані 187 стародруків і рукописів. Описано понад 380 одиниць золотарства та 50 виробів церковного шитва, із них 105 виробів – це вклади гетьманів, старшини та козаків до православних храмів і монастирів. Сфотографовано 160 православних храмів і 28 монастирів, побудованих, в добу козацького правління і завдяки ктиторству гетьманів і козацької старшини. Зафотофіксовано понад 100 козацьких могил та місць колишніх поховань.


ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ, ДОСЛІДНИКІВ ТА СТУДЕНТІВ

/Files/images/bd/Ельзевір.jpgВ умовах війни багато українських науковців позбавлені доступу до робочих місць та інструментів проведення досліджень. Разом з тим, доступ до наукометричних баз даних важливий для багатьох аспектів наукової діяльності. Науковці мають змогу здійснювати систематичний пошук наукової літератури, отримувати інформацію про впливовість наукових журналів та відстежувати тенденції в наукових дослідженнях.

Одна з найбільших видавничих компаній світу – Elsevier – надає безкоштовний доступ до своїх інструментів академічної підтримки, наборів даних і освітніх рішень у цей важкий час.

  • ScienceDirect – провідна платформа рецензованої літератури для просування досліджень, яка поєднує в собі авторитетні повнотекстові наукові та технічні публікації з інтелектуальною інтуїтивно зрозумілою функціональністю.
  • Scopus – найбільша реферативна база даних і цитат рецензованої літератури (наукових журналів, книг і матеріалів конференцій); містить розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень.
  • Researcher Discovery – пілотна програма дозволяє здійснювати пошук за ключовими словами, щоб швидко знаходити дослідників, які працюють у певній галузі (ключові слова зіставляються з назвою, анотацією та назвою журналу статей понад 16 мільйонів авторів у базі даних Scopus).
  • SciVal – це веб-аналітичне рішення, яке дає змогу візуалізувати ефективність досліджень, порівнювати їх з аналогами, розвивати стратегічні партнерства, визначати й аналізувати нові дослідницькі тенденції, створювати унікальні індивідуальні звіти.
  • Funding Institutional – допомагає своєчасно знаходити можливості фінансування від понад 4300 державних і приватних фінансових організацій та досягти максимального успіху.
  • Researcher Academy – платформа електронного навчання, яка надає безкоштовний доступ до незліченних ресурсів електронного навчання, призначених для підтримки дослідників.
  • Mendeley – безкоштовний довідковий менеджер, який може допомогти вам зберігати, упорядковувати, нотувати, ділитися та цитувати посилання та дані досліджень.

Посилання на інструменти: https://www.elsevier.com/promo/ukraine-academic-support

Наукова бібліотека надасть консультації щодо реєстрації в базах та використання інструментів академічної підтримки. Е-mail: bib.zal2@gmail.com


КЛУБ НАСТІЛЬНИХ ІГОР «GAME TIME»

Ви ніколи не замислювалися, чому в час цифрових технологій та тотальної комп’ютеризації настільні ігри набирають все більшої популярності?

/Files/images/chntu/_TIME.jpgМожливо причина в нестачі живого спілкування? Сьогодні невід'ємним атрибутом багатьох закладів, у тому числі і бібліотек, є настільні ігри. По перше, це живе спілкування, чудовий привід зустрітися з друзями! А ще гарний спосіб розвинути пам’ять, логічне мислення, комунікативні навички. Інтелектуальні ігри дозволяють поповнити словниковий запас, показати свою ерудицію, підвищити швидкість реакції та уважність. Якщо ви любите проводити дозвілля в веселій компанії, завітайте до бібліотеки.

Клуб настільних ігор «Game time» пропонує: популярну в багатьох країнах гру в слова «Скрабл», відмінне рішення для галасливої компанії – карткові ігри «UNO», «Свінтус», гру на уважність і швидкість реакції «Дуплет», стратегію «Каркассон», рольову пародійну за змістом гру «Манчкін» та багато інших.



РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

  • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
  • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день.



Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.