ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
НАУКОВІ ВИДАННЯ
НУ "ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГНОВІ НАДХОДЖЕННЯ
ІСТОРІЯ УСПІХУ ФОНД ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА ТЕМАТИЧНІ ОГЛЯДИ ЛІТЕРАТУРИ

НЕОФІЦІЙНЕ, АЛЕ ДУЖЕ ВЕСЕЛЕ СВЯТО!

22 вересня всі толкіністи – шанувальники книг Джона Рональда Руела Толкіна – святкують День хоббіта. Це день народження хоббітів Більбо і Фродо Беггінсів, героїв знаменитої книги. Свято, звичайно ж, є неофіційним, але це не заважає йому бути улюбленим у шанувальників робіт Толкіна.

/Files/images/bibliograf/Happy-Hobbit-Day-2017.jpgВідзначають День хоббіта з 1978 року, ініціатором заснування подібного свята виступило Американське співтовариство толкіністів. Традиції святкування в чомусь схожі на описане в трилогії «Володар кілець» святкування дня народження самого Більбо Беггінса: велика вечірка, багато смачної їжі, танці, музика і, звичайно ж, феєрверки. При цьому святкувальники, наслідуючи хоббітам, приходять на вечірку босоніж.

Бібліотека рекомендує: Примачик, І. Людина, яка розуміє гобітів / І. Примачик. – Всесвіт. – 2008. – № 3-4. – С. 114-118.


ВЕЛИКИЙ СОНЦЕПОКЛОННИК

/Files/images/byistrova/Коцюбинський_Михайло2.jpg17 вересня ми відзначаємо 159 років від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського (17 вересня 1864, Вінниця – 25 квітня 1913, Чернігів) – українського письменника, громадського діяча, голови «Просвіти» в Чернігові.
 • Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мій народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?
 • Признаюсь – заздрю планетам: вони мають свої орбiти, i нiщо не стає їм на їхнiй дорозi.
 • Прощайте. Йду помiж люди. Душа готова, струни тугi, наладженi, вона вже грає…
 • В гурті і беззубий собака лютує. Михайло Коцюбинський

Твори Коцюбинського ще за його життя були широко відомі як на Україні, так і за її межами. За кордоном друкувалися польською, чеською, молдавською, шведською, німецькою, французькою та іншими мовами.

Більше інформації від Наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка» на власному вебресурсі "Унікальна Чернігівщина".


ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ

Відповідно до Указу Президента України № 356/93 від 28.08.1993 професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості відзначається щорічно в третю неділю вересня.

Цей день звертає увагу всіх людей на необхідність турботи про лісові насадження, про неприпустимість масової вирубки лісів та їх засмічення.

/Files/images/bibliograf/лесэп.jpgДо Дня працівників лісу Науковою бібліотекою підготовлено бібліографічний покажчик "ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО". До покажчика увійшли підручники, навчальні посібники, монографії; довідкова, науково-популярна література та публікації з періодичних видань, які є у фондах Наукової бібліотеки університету та розкривають зміст досліджуваного поняття у розділах:

 • Лісова пірологія
 • Геоінформаційні системи в лісівництві
 • Лісоексплуатація
 • Лісівництво. Лісознавство
 • Економіка лісового господарства
 • Правові аспекти в лісівництві
 • Видатні лісівники
 • Лісівництво: законодавчі та нормативні документи

Вебресурси представлені фаховими виданнями України та корисними тематичними посиланнями.


КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ І ПАМ’ЯТНИХ ДАТ. 10 ВЕРЕСНЯ

/Files/images/byistrova/Довженко_Олександр3.jpgВ цей день ми відзначаємо 129 років від дня народження нашого земляка Олександра Петровича Довженко (29 серпня [10 вересня] 1894 – 25 листопада 1956) – українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника, класика світового кінематографу.
 • Життя таке коротке. Поспішайте творити добро!
 • Якщо вчуєш жарт, шукай в ньому приховану правду.
 • Бог в людині. Він є або немає. Але повна його вiдсутнiсть – це великий крок назад і вниз. В майбутньому люди прийдуть до нього. Не до попа, звичайно, не до приходу. До божественного в собі. До прекрасного. До безсмертного. I тодi не буде гнiтючої сірої нудьги, звірожорстокого, тупого і скучного, безрадісного будня. О. Довженко

Більше інформації від Наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка».


ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!

Наукова бібліотека Національного університету "Чернігівська політехніка" відкриває новий сезон онлайн-проекту «ЧИТАТИ – ЦЕ МОДНО!».

Термін: 1 вересня 2023 – 30 березня 2024. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас!

/Files/images/kozatska/нагородження.jpg Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «Читати – це модно!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи!

АРХІВ: сезон 2018-2019; сезон 2019-2020, сезон 2021, сезон 2022-2023.

Перші рекомендації нового сезону. А що запропонуєте ви?

/Files/images/sotsiokultur_deyat/перші.jpg


НАЙБЛИЖЧИЙ ВЕБІНАР ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

/Files/images/bd/вебинары.jpgClarivate є власником і виробником потужних ресурсів та інструментів, що допомагають науковцям проводити, аналізувати, презентувати наукові дослідження на світовому рівні.

Clarivate запрошує, за можливості, в цей складний для країни час долучатися до вебінарів. Як завжди вебінари українською, безкоштовні, на платформі Webex, з можливістю отримати сертифікат учасника, за умови прослуховування більше 90 % основного часу вебінару.

 • 28 вересня 10:15-11:15 Тема: Інтеграція платформ Web of Science та ProQuest Тези: Унікальний контент платформ Web of Science та ProQuest дозволяють бібліотекам та університетам виконувати амбітні завдання. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися більше про останні інтеграції: Індекс цитування дисертацій ProQuest Dissertations & Theses Citation Index; Інтеграція між Alma та InCites Benchmarking & Analytics; Інтеграція між Alma та Journal Citation Reports; Інтеграція між Primo / Summon та Journal Citation Reports; Подальші плани. Реєстрація

Інформацію про основні продукти компанії і їхні можливості, оновлення ресурсів та розклад освітніх програм: вебінарів, семінарів та конференцій знайдете тут.


СЕРДЕЧНІ ВІТАННЯ ВІД КОЛЕКТИВУ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ!

/Files/images/bibliograf_2/1-вересня.jpgШановні викладачі, студенти, співробітники НУ «Чернігівська політехніка”!
Щиро вітаємо вас з початком нового навчального року та Днем знань!

Бажаємо усім нам щастя і мирного неба, міцного здоров’я; студентам – невичерпної енергії при здобутті нових знань, а педагогам – наснаги у нелегкій щоденній праці. Нехай здійсняться всі ваші творчі задуми! Хай свято буде теплим та несе добрий настрій у кожну родину!


ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Згідно Указу Президента, починаючи з минулого року 29 серпня відзначається День пам’яті захисників України.

/Files/images/bibliograf/сонях.jpegУ цей день передбачено приспущення Державного прапора України та оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання, обмеження розважально-концертних заходів та трансляцій на телебаченні і радіо, покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань захисників України, а також проведення національно-патріотичних заходів.

Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Вшануймо пам’ять героїв – випускників нашого університету, які віддали життя за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України! Будь ласка, перейдіть за цим посиланням на СТОРІНКУ ПАМ’ЯТІ наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка». Також пропонуємо до перегляду віртуальну виставку літератури з фонду бібліотеки «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ».


ШКОЛА ДОБРОГО ВРЯДУВАННЯ

ГО «Мережа захисту національних інтересів «АНТС» відкриває двері для тих, хто прагне змінити майбутнє України та опинитись в колі однодумців, які хочуть взяти на себе відповідальність за розвиток нашої країни. Мета – підготувати лідерів, здатних зайняти ряди адвокатів нашої держави як в Україні, так і на міжнародних майданчиках.

23 червня 2022 року Україна набула офіційного статусу кандидата на вступ до ЄС. Відтак наша держава має конкретні зобов’язання з підготовки до вступу до ЄС. Наше суспільство має бути готовим до історичного моменту.

/Files/images/bibliograf/TC.jpgОнлайн-курс «Україна на шляху до ЄС» – частина масштабної мети ГО «Мережа захисту національних інтересів АНТС». Курс створено на основі живих лекцій провідних європейських та українських видатних діячів різних галузей у рамках інтелектуальних зустрічей «Європейські студії АНТС».

Слухачі дізнаються про те, якою Україну бачать європейські політики, як побудована політика європейської безпеки і яка роль України в сучасній моделі європейської безпеки, яка роль України на аграрних та інших ринках, в європейських інноваціях, в екологічній сфері та в соціальній політиці.

Цей курс буде цікавий новій державницькій еліті, представникам місцевого самоврядування та медіа, студентам, громадським діячам та ін.


ТИТАН ДУМКИ І ПРАЦІ

/Files/images/bibliograf/иван.jpg167 років від дня народження видатного українця Івана Яковича Франка (27 серпня 1856 – 28 травня 1916).

Упродовж своєї понад 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний науковець і мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст, філософ.

Його творчий доробок, писаний українською, польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Цікаво: маловідомі факти про Івана Франка.

Бібліотека пропонує:

 • Франко, І. Я. Вибрані твори / І. Я. Франко. – Львів: Каменяр, 1986. – 308 с.
 • Франко, І. Я. Захар Беркут : роман / І. Я. Франко. – К. : Український центр духовної культури, 1994. – 312 с.
 • Франко, І. Я. Перехресні стежки : повість / І. Я. Франко. – К. : Дніпро, 1983. – 367 с.
 • Франко, І. Я. Поезії. Мойсей: поема. Украдене щастя : драма з сільського життя / І. Я. Франко. – К. : Дніпро, 1989. – 567 с.
 • Франко, І. Я. Каменярі / І. Я. Франко. – К. : Наукова думка, 1983. – 191 с.
 • Франко, І. Борислав сміється / І. Франко. – Львів : Камелія, 1975. – 247 с.
 • Іван Франко. Шевченкознавчі студії / упор. М. Гнатюк. – Львів : Світ, 2005. – 471 с.
 • Гундорова, Т. І. Невідомий Іван Франко : Грані Ізмарагду / Т. І. Гундорова. – К. : Либідь, 2006. – 359 с. : іл.
 • Панько, Т. І. Мова і нація в естетичній концепції І.Франка / Т. І. Панько. – Львів : Світ, 1992. – 192 с.

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Ради повідомити, що у другому півріччі цього року бібліотека буде отримувати наукові та науково-практичні періодичні видання.

Список журналів та газет за цим посиланням. Запрошуємо до читальних залів!


ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

24 серпня 1991 року в залі українського парламенту було ухвалено Акт проголошення незалежності України. З того часу ми кожен рік святкуємо День Незалежності як визначну подію, що змінила нашу національну свідомість та реалії життя.

/Files/images/bibliograf_2/den-nezalezhnosti-ukrainy.jpg У цьому році Україна відзначить 32-й рік незалежності в умовах повномасштабної війни. За час війни весь світ побачив хоробрість і самовідданість нашого народу, а ми ще більше пишаємося тим, що ми – українці.

Наукова бібліотека пропонує своїм читачам віртуальну виставку "Незалежність: історичний погляд".


ЗЕМНИЙ МАРСІАНІН

Рей Дуґлас Бредбері (22 серпня 1920 – 5 червня 2012) – один із найвідоміших американських письменників-фантастів, автор близько 800 літературних творів різних жанрів: оповідань, романів, віршів, есе, п'єс для театру і радіо, кіно- й телесценаріїв.

Твори письменника є впізнаваними за їх емоційним, психологічним стилем. Рей Бредбері працював усе своє життя, був нагороджений багатьма преміями. Також у нього є зірка на Алеї слави у Голлівуді.

/Files/images/bibliograf/Ray.jpg Цікаві факти з життя фантаста.

 • Всьому свій час. Час руйнувати і час будувати. Час мовчати і час говорити.
 • Врешті-решт, ми живемо у вік, коли люди вже не представляють цінності. Людина в наш час – наче паперова серветка: її виривають, викидають, беруть нову, виривають, кидають.. Люди не мають свого обличчя.
 • Є злочини гірші, ніж спалювати книжки. Наприклад – не читати їх.
 • Тепер вам зрозуміло... чому книги викликають таку ненависть, чому їх так бояться? Вони показують нам пори на обличчі життя... Рей Бредбері

У нашій бібліотеці є багато творів видатного фантаста. Запрошуємо до читання!


ОСНОВОПОЛОЖНИК ЖАНРУ ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ

Вальтер Скотт (15 серпня 1771 – 21 вересня 1832) – всесвітньо відомого шотландського письменника, поета, історика, збирача старожитностей, адвоката.

Для співвітчизників він більше ніж письменник, тому що відродив історичну пам'ять народу, відкрив Шотландію для решти світу і в першу чергу для Англії.

/Files/images/bibliograf/ВСкотт.jpgВважається основоположником жанру історичного роману.

 • Менше скажеш слів, швидше закінчиш справу.
 • Час і приплив ніколи не чекають.
 • Якщо люди не навчаться допомагати одні одному, то рід людський зникне з лиця Землі.
 • Золото більше вбило душ, ніж залізо – тіл.
 • Ми ліпимо своїх кумирів зі снігу й плачемо, коли вони тануть.
 • Згуртованість людей – непорушна фортеця. Вальтер Скотт

У нашій бібліотеці є багато творів видатного письменника. Запрошуємо до читання!

До теми: Цифровий архів Вальтера Скотта – онлайн-ресурс бібліотеки Единбурзького університету.


КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ І ПАМ’ЯТНИХ ДАТ. 7 СЕРПНЯ

/Files/images/byistrova/Куліш.jpgДень народження Пантелеймона Куліша (26 липня (7 серпня) 1819 – 2 (14) лютого 1897) – українського письменника, поета, драматурга, літературознавця та критика, історика, етнографа, педагога, видавця, громадського діяча; перекладача Біблії та автора першого українського історичного роману.
 • Зовсім інша була б річ, як би ми єдиними устами і єдиним серцем трудились над пробудженням суспільно-національної свідомості України. П. Куліш

Пантелеймон Олександрович народився на хуторі поблизу містечка Вороніж Чернігівської губернії (тепер Сумська область) у сім’ї заможного козака. Навчався у Новгород-Сіверській гімназії, де у нього пробудився інтерес до народної творчості. Молодий гімназист почав збирати народні пісні та писати власні твори.

Більше інформації на власному вебресурсі нашей бібліотеки «Унікальна Чернігівщина».


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КІШОК

Котяче свято відзначається 8 серпня всіма любителями цієї прекрасної тварини. Його ініціатором став Міжнародний фонд захисту тварин Animal Welfare.

/Files/images/bibliograf/Прятки.jpgУ цей День вітаємо всіх любителів кішок! Бажаємо їм, щоб їхні вихованці завжди були здорові і щасливі, ситі й доглянуті!

Кішки живуть поруч з людиною вже протягом багатьох сотень років. Сьогодні, згідно зі статистичними даними, саме кішка є домашньою твариною 80% населення Землі. А 95% власників кішок визнають, що розмовляють з ними. У світі налічується близько 256 порід домашніх кішок.

Цікаві “котячі” сервіси:

 • сайт Purrli, на якому можна не просто слухати муркотіння котів, а й обирати йому різні параметри. Користувач може змінювати емоційний стан тварини, його грайливість, фізичну активність, і "приправити" це все нявканням. "Звуки муркотіння – одні з найприємніших звуків, які можуть допомогти заспокоїти вас, коли ви відчуваєте стрес", – каже автор ресурсу.
 • додаток Tably для розпізнавання настрою кішки за фотографією. Додаток оцінює стан кішки на фото за даними про розмір зіниць, положенні голови, вусів і вух. За словами творців, програма допоможе поліпшити здоров'я кішки. «Ми вважаємо, що тварини можуть прожити більш здорове і довге життя, якщо люди будуть активніше дбати про них», – пояснюють представники компанії Syvlester.ai.

Пропонуємо переглянути фотографії та відео, які були зроблені працівниками нашої бібліотеки (цикл "Коти та інші звірі": частина 1, частина 2).

Драко Малфой перейшов на сторону добра і підтримав Україну та UAnimals Війна змусила страждати не лише людей, а й тварин.

Багато з них досі залишаються у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях: без води, їжі, в притулках, зоопарках, замкнені в квартирах чи в небезпеці на вулицях, які обстрілюються. Щоб врятувати їх, волонтерські організації збирають кошти для точкової допомоги притулкам та реабілітаційним центрам, закуповують корм і медикаменти для тварин, сприяють адопції, організовують евакуацію чотирилапих, прихищають тварин, шукають і координують волонтерів.

Щоб підтримати такі організації кожен з нас може задонатити кошти, допомогти як волонтер чи прийняти тваринку в свою сім’ю.


ЗІРКА УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ

Марія Костянтинівна Заньковецька (23 липня (4 серпня) 1854 село Заньки, нині Ніжинський район, Чернігівська область – 4 жовтня 1934, Київ) – українська актриса і театральна діячка кінця ХІХ і початку ХХ століть; народна артистка Української РСР (1922).
 • Де йшла вона – там сходили троянди, Куди дивилася – зірки. Із сліз її – займались діаманти, З зітхань – знімалися чайки. Хто чув її, той чув наш степ зелений, Стояв у нашому гаю. Той розумів наш біль і гнів шалений І плакав в нашому краю. О. Олесь

/Files/images/byistrova/зайки.jpgЗ юних років Марія виступала в аматорських виставах і концертах, дуже любила імпровізувати.

Першу роль дівчинки-сирітки з казки “Донька Кащея” дав їй сам Леонід Іванович Глібов, знаменитий байкар, що тоді очолював драматичний гурток Чернігівського пансіону.

Дівчина робить перші кроки на аматорській сцені у Ніжині, дебютує в «Наталці Полтавці» І. Котляревського, виступає в російських водевілях.

Марія всіх вражала особливою артистичністю.

Більше інформації на власному вебресурсі Наукової бібліотеки «Унікальна Чернігівщина».


ПОБАЧИВ СВІТ ЧЕРГОВИЙ НОМЕР «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою Національного університету «Чернігівська політехніка» випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

/Files/images/bibliokurer/обкл. № 2(35).jpgБібліокур’єр : Інформаційний бюлетень Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка». – 2023. – № 2 (35). – 8 с.

НОВИЙ ВИПУСК нашого бюлетеня містить інформацію в наступних розділах:

 • НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ
 • АКТУАЛЬНО
 • НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕКИ
 • СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ
 • РАДИМО ПОЧИТАТИ
 • НОВІ НАДХОДЖЕННЯ
 • СВІТ ОЧИМА БІБЛІОТЕКАРЯ

Запрошуємо до читання!


МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ОСВІТНЬОЇ СПІЛЬНОТИ

/Files/images/bd/Research4Life.jpgУкраїнські вчені отримали можливість безкоштовного використання ресурсів Міжнародної платформи науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури Research4Life щонайменше до кінця 2024 року.

Наразі майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних доступні для фахівців закладів вищої освіти та наукових установ України.

Завдяки платформі Research4Life забезпечується доступ до:

 • повних текстів різних видів документів від відомих міжнародних видавців (Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.);
 • 39 баз даних (Dimensions, Embase, Scopus, CINAHL, Global Health, Joanna Briggs Institute EBP Database, Environmental Index, FSTA – Food Science and Technology Abstracts, Environmental Science Collection, ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT) та ін.);
 • авторитетних наукових журналів у різних галузях знань.

Інформація від Наукової бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка»:

для отримання логіну та паролю доступу, а також за додатковою консультацією щодо користування платформою звертайтесь до Наукового відділу бібліотеки (корпус 1, кімната 151) або пишіть на адресу електронної пошти (bib.zal2@gmail.com).


БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання, що надійшли до бібліотеки протягом I півріччя 2023 року.


ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ!

Повідомляємо про нові надходження літератури до фонду нашої бібліотеки за IІ квартал 2023 року.

ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ, ДОСЛІДНИКІВ ТА СТУДЕНТІВ

/Files/images/bd/Ельзевір.jpgВ умовах війни багато українських науковців позбавлені доступу до робочих місць та інструментів проведення досліджень. Разом з тим, доступ до наукометричних баз даних важливий для багатьох аспектів наукової діяльності. Науковці мають змогу здійснювати систематичний пошук наукової літератури, отримувати інформацію про впливовість наукових журналів та відстежувати тенденції в наукових дослідженнях.

Одна з найбільших видавничих компаній світу – Elsevier – надає безкоштовний доступ до своїх інструментів академічної підтримки, наборів даних і освітніх рішень у цей важкий час.

 • ScienceDirect – провідна платформа рецензованої літератури для просування досліджень, яка поєднує в собі авторитетні повнотекстові наукові та технічні публікації з інтелектуальною інтуїтивно зрозумілою функціональністю.
 • Scopus – найбільша реферативна база даних і цитат рецензованої літератури (наукових журналів, книг і матеріалів конференцій); містить розумні інструменти для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень.
 • Researcher Discovery – пілотна програма дозволяє здійснювати пошук за ключовими словами, щоб швидко знаходити дослідників, які працюють у певній галузі (ключові слова зіставляються з назвою, анотацією та назвою журналу статей понад 16 мільйонів авторів у базі даних Scopus).
 • SciVal – це веб-аналітичне рішення, яке дає змогу візуалізувати ефективність досліджень, порівнювати їх з аналогами, розвивати стратегічні партнерства, визначати й аналізувати нові дослідницькі тенденції, створювати унікальні індивідуальні звіти.
 • Funding Institutional – допомагає своєчасно знаходити можливості фінансування від понад 4300 державних і приватних фінансових організацій та досягти максимального успіху.
 • Researcher Academy – платформа електронного навчання, яка надає безкоштовний доступ до незліченних ресурсів електронного навчання, призначених для підтримки дослідників.
 • Mendeley – безкоштовний довідковий менеджер, який може допомогти вам зберігати, упорядковувати, нотувати, ділитися та цитувати посилання та дані досліджень.

Посилання на інструменти: https://www.elsevier.com/promo/ukraine-academic-support

Наукова бібліотека надасть консультації щодо реєстрації в базах та використання інструментів академічної підтримки. Е-mail: bib.zal2@gmail.com


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів Національного університету "Чернігівська політехніка"

Публічне управління розвитком аграрної сфери: регіональний контекст : монографія / О. Руденко, Т. Шестаковська, С. Гривко та ін. – Чернігів : РВВ НУ "Чернігівська політехніка", 2022. – 326 с. Електронна копія існує

/Files/images/vikladach/Руденко.jpgМонографія окреслює коло проблем щодо регулювання розвитку аграрного сектору України в сучасних умовах, як важливого фактору для забезпечення результативності реалізації суспільно- політичних та економічних реформ в умовах невизначеності, глобальних викликів, ризиків та криз. У роботі розкрито питання кластерної моделі у формуванні механізмів державного управління інноваційним розвитком аграрного сектору, надано оцінку механізмів державного управління інноваційним розвитком аграрного сектору України; визначено організаційні аспекти функціонування механізмів державного фінансового регулювання розвитку аграрного сектору регіонів України, показана ефективність та результативність їх використання; розкрито цільові функціонали реалізації механізмів державного регулювання земельних відносин в умовах децентралізації, окреслено стратегічні імперативи державного регулювання використання земельних ресурсів сільського господарства України та запропоновано інноваційно-інвестиційне проектування їх використання. Монографія є результатом наукових досліджень здобувачів за спеціальністю 281 – Публічне управління та адміністрування і науково-дослідної роботи кафедри публічного управління та менеджменту організацій. Представлена монографія розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів, при вивченні нормативних дисциплін з державного управління та місцевого самоврядування; науково- методичного забезпечення професійного навчання державних службовців; а також на працівників органів державної влади та управління, які здійснюють діяльність у соціогуманітарній сфері.


ЗНАМЕННІ І ПАМ'ЯТНІ ДАТИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 2023

Фахівцями Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготовлено рекомендаційний покажчик

Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2023 рік / Черніг. ОУНБ ім. В. Г. Короленка ; уклад.: I. В. Студьонова, І. Я. Каганова ; відп. за вип. І. М. Аліференко. – Чернігів, 2022. – 92 с.

Методико-бібліографічний посібник не претендує на вичерпність. Укладачі обрали декілька різнопланових дат, до яких підготували короткі додаткові відомості та склали рекомендаційні списки.

Персоналії Г. С. Касьянова, К. В. Москальця, митрополита Мстислава (С. І. Скрипника), Ю. Ф. Лисянського, Н. П. Лемеш, В. М. Михайленко, В. Одарченка, П. Я. Литвинової-Бартош, Л. М. Жемчужникова, Антонія Печерського.

Посібник стане у пригоді музейним і бібліотечним працівникам, краєзнавцям і журналістам, студентам і викладачам вищих навчальних закладів.


ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

Згідно з указом Президента Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00 з метою вшанування світлої пам’яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

ЛЕЛЕКА

/Files/images/kozatska/лелека.jpgПрилетів Лелека з далю, Стукає в вікно. Де ж всі люди подівались? В селищі пусто...

Де стовпи і де оселі? Ріднеє гніздо? Де це всі сусідські діти? В селищі пусто...

Де такі вже рідні гуси? І курей нема? Де корова, де циплата? І утят нема? З пепелища вся пом'ята кішка вигляда...

Вітер сумно тільки виє, Підіймає дим.. Згарище він роздуває, На могильнії хрести...

Прилетів Лелека з далю В ріднеє село, Та зустріло пепелищем Лелеку воно...

Селіверстова Людмила, завідувачка відділу бібліотеки НУ «Чернігівська політехніка»


КЛУБ НАСТІЛЬНИХ ІГОР «GAME TIME»

Ви ніколи не замислювалися, чому в час цифрових технологій та тотальної комп’ютеризації настільні ігри набирають все більшої популярності?

/Files/images/chntu/_TIME.jpgМожливо причина в нестачі живого спілкування? Сьогодні невід'ємним атрибутом багатьох закладів, у тому числі і бібліотек, є настільні ігри. По перше, це живе спілкування, чудовий привід зустрітися з друзями! А ще гарний спосіб розвинути пам’ять, логічне мислення, комунікативні навички. Інтелектуальні ігри дозволяють поповнити словниковий запас, показати свою ерудицію, підвищити швидкість реакції та уважність. Якщо ви любите проводити дозвілля в веселій компанії, завітайте до бібліотеки.

Клуб настільних ігор «Game time» пропонує: популярну в багатьох країнах гру в слова «Скрабл», відмінне рішення для галасливої компанії – карткові ігри «UNO», «Свінтус», гру на уважність і швидкість реакції «Дуплет», стратегію «Каркассон», рольову пародійну за змістом гру «Манчкін» та багато інших.


ЗАВЖДИ АКТУАЛЬНО: БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ОПИС

Шановні користувачі! Нагадуємо, що НА НАШОМУ САЙТІ Є МАТЕРІАЛИ, які ви можете використовувати при оформленні своїх праць: стандарти, методичні рекомендації та приклади.

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg

 • Національні стандарти, що відповідають за оформлення бібліографічної інформації в науковій роботі.
 • Міжнародні правила цитування та посилання в наукових роботах: рекомендації.
 • Швидке оформлення бібліографічних посилань: сервіси.
 • Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень українською мовою: загальні вимоги та правила.
 • Методичні рекомендації щодо виконання та оформлення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр» Національного університету «Чернігівська політехніка».

За консультаціями звертайтеся до Інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки: вул. Шевченка, 95; корп.1, к.150 (т. (0462) 665-121); e-mail: ibv138@gmail.com ; bibliograf101@ukr.net. Бажаємо плідної праці!


ДО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ

Науковою бібліотекою підготовлено:

Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність: бібліограф. покажч. / уклад. : А. А. Савенко, Н. С. Лузіна. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2020. – 125 с.

/Files/images/chntu/Указатель ЧНТУ.jpgБібліографічний покажчик «Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність» є зібранням описів статей та Інтернет-матеріалів, що висвітлюють історію створення та розвитку авторитетного навчального закладу Північного регіону України – Національного університету «Чернігівська політехніка».

У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення опублікованих праць у прямій послідовності, в межах кожного року – за абеткою публікацій.

В Інтернет-навігаторі матерали розташовані за хронологією. Добір матеріалів здійснено на основі Електронного каталогу Наукової бібліотеки НУ ЧП, Картотеки Історії НУ ЧП, сайту Національного університету «Чернігівська політехніка».

Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, працівників бібліотек та архівів.РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день.Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.