/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


ЛЮДИ, ЯКІ ЗМІНИЛИ ХІД ІСТОРІЇ

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

/Files/images/bibliograf_2/мир украине.jpgШість років тому у центрі Києва пролилася кров сотні людей, які повстали проти несправедливості, політичних переслідувань та злочинних дій влади. Підняти голову проти системи цинічної брехні та фальші є неабияким подвигом, на нього здатні тільки справжні герої. Людей, які загинули на Майдані та прилеглих до нього вулицях, вперше «Небесною сотнею» назвала поетеса Тетяна Домашенко, присвятивши їм вірш «Небесна Сотня дивиться на нас із вірою, надією, любов’ю…». Ці буремні події назавжди увійшли в історію України. Чернігівці – герої Небесної Сотні

Бібліотека пропонує віртуальні виставки:


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpgНовий випуск нашого бюлетеня містить інформацію щодо

періодичних видань, передплачених на 2020 рік.


Календар знаменних та пам’ятних дат. 15 лютого

В цей день народився Галілео Галілей (15 лютого 1564 - 8 січня 1642) - італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик, один із засновників сучасного експериментально-теоретичного природознавства.

Пропонуємо бібліографічний огляд літератури «Представники наукової еліти», присвячений видатному науковцю.


НАЙКРАЩІ ПОДАРУНКИ ДЛЯ БІБЛІОТЕКИ – ЦЕ КНИГИ

/Files/images/kozatska/подарки.jpgЗ нагоди Міжнародного дня дарування книг до галузевого відділу документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівська політехніка» завітали викладачі та студенти Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій з подарунками.

Завдяки подарованим книгам фонд галузевого відділу поповнився різноманітною літературою – це підручники, матеріали конференцій, монографії, художня та пізнавальна література. ФОТОЗВІТ

Щиро дякуємо за подаровані книги!


Календар знаменних та пам’ятних дат. 14 лютого

Шановні читачі! Напередодні Дня всіх закоханих ми хотіли би висловити вам свою любов і повагу. Ми вас цінуємо і завжди раді вам!

/Files/images/bibliograf/сердце.jpgЗапрошуємо приєднатися до поздоровлень і залишити своє повідомлення на ІНТЕРАКТИВНІЙ ДОШЦІ за даним посиланням. Пропонуємо також обрати тему для обговорення, яка вас цікавить. Буде створена тематична дошка для подальшого віртуального спілкування. Свої пропозиції надсилайте за адресою: bib.zal2@gmail.com.

Бібліотека пропонує:


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КОМП'ЮТЕРНИКА

14 лютого закохані серця на всій планеті відзначають День Святого Валентина. Але багато хто навіть не підозрює, що ділить цю святкову дату з працівниками клавіатури і миші - комп'ютерними спеціалістами.

/Files/images/chntu/компьютерщикам.jpgНаш університет має безпосереднє відношення до цієї сфери діяльності, тому що у Навчально-науковому інституті електронних та інформаційних технологій готуються висококваліфіковані фахівці.

У День комп’ютерника ми приєднуємося до привітань на адресу всіх професіоналів комп’ютерної справи! Бажаємо Вам життя без особливих збоїв, надійної роботи всіх, ввірених Вашому відомству електронно-обчислювальних пристроїв!


Календар знаменних та пам’ятних дат. 13 лютого

Всесвітній день радіо — свято, що відзначається щорічно.

Важливість і значення радіо як засобу, для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій - актуальна тема для всього суспільства.

/Files/images/chntu/радио.jpgСьогодні, у Всесвітній День радіо, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто будує цей важливий і необхідний фундамент наших людських взаємин, на адресу всіх, у кого в душі знайшовся відгук і розуміння до цього унікального явища, на адресу всіх, хто слухає радіо. Ми пишаємось тим, що наш університет готує майбутніх фахівців у цій галузі та вітаємо студентів та викладачів кафедри біомедичних радіоелектронних апаратів та систем.

Хотілося б нагадати для всіх, хто цікавиться радіотехнікою, що в фондах Наукової бібліотеки ЧНТУ є багато цікавих та корисних книг з даної теми, а також фахові періодичні видання.


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДАРУВАННЯ КНИЖОК

Цей день (International Book Giving Day) започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги.

/Files/images/bibliograf/cat-giving-book-love1.jpgМіжнародний день дарування книг – 14 лютого – об’єднує всіх, хто любить читати та дарувати книжки, надихати інших на любов до читання. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам.

Дарувати книги бібліотеці – це гарна традиція, якої дотримуються наші читачі. Користуючись нагодою, висловлюємо щиру подяку всім, хто долучався до благородної справи — дарування книжок не тільки в цей день, а й протягом усього року, тим самим допомагав наповненню фонду нашої бібліотеки навчальними, науковими, художніми виданнями.

Акція "Залиши про себе згадку в стінах рідного університету".


Календар знаменних та пам’ятних дат. 12 лютого

/Files/images/pisateli/Darwin.jpgВ цей день народився великий англійський вчений Чарлз Роберт Дарвін (12 лютого 1809 - 19 квітня 1882).
 • Виживає не найсильніший, а найчутливіший до змін.
 • Тим, хто в повній мірі визнає безсмертя людської душі, загибель нашого світу здасться не такою жахливою.
 • Найвища можлива стадія моральної культури — коли ми розуміємо, що здатні контролювати свої думки.
 • Пояснити походження життя на землі тільки випадком — це як якщо б пояснили походження словника вибухом в друкарні. Чарлз Дарвін

Пропонуємо бібліографічний огляд літератури «Представники наукової еліти», присвячений видатному науковцю.


Календар знаменних та пам’ятних дат. 10 лютого

130 років з дня народження Бориса Леонідовича Пастернака (10 лютого 1890 - 30 травня 1960) – російського поета, прозаїка, перекладача.

/Files/images/pisateli/Пастернак.jpgУ дитинстві він мріяв стати композитором, складав і імпровізував на фортепіано. В юності хотів бути філософом, брав уроки у німецького неокантіста Германа Когена.

Але доля вирішила інакше: Борис Пастернак став письменником, і саме література принесла йому в 1958 році Нобелівську премію.

 • Усі ми стали людьми лише в тій мірі, в якій людей любили і мали випадок любити.
 • Усі люди, які послані нам — це наше відображення. І послані вони для того, щоб ми, дивлячись на цих людей, виправляли свої помилки, і коли ми їх виправляємо, ці люди або теж змінюються, або йдуть з нашого життя. Борис Пастернак

Твори ювіляра з фонду Наукової бібліотеки: віртуальна виставка «Світова літературна спадщина».


Календар знаменних та пам’ятних дат. 8 лютого

В цей день народився Жуль Габрієль Верн (8 лютого 1828 - 24 березня 1905) - французький письменник, засновник жанру наукової фантастики.

/Files/images/bibliograf_2/Slide5.JPGПерші ж романи принесли йому всенародне визнання. Щойно книги французького письменника виходили друком, вони негайно перекладалися багатьма мовами й поширювалися в усьому світі.

Працьовитість Жуля Верна вражає масштабністю - шістдесят три романи та два збірники повістей і оповідань, виданих у 97 книгах. У повному обсязі — близько тисячі друкованих аркушів або вісімнадцять тисяч книжкових сторінок! Разом з новим романом у літературу ввійшов і новий герой — лицар науки, безкорисливий учений, готовий в ім'я своїх творчих ідей, заради здійснення великих надій здійснити подвиг, піти на будь-яку жертву.

За тиражами й кількістю перекладів Жуль Верн і нині один із найулюбленіших популярних письменників. У різних країнах з'являються все нові й нові видання творів, п'єси, фільми, цілі серіали за сюжетами "Незвичайних подорожей".

Бібліотека пропонує: віртуальна книжкова виставка «Герої Жуля Верна».


Вебінари від компанії Clarivate Analytics в Україні

Компанія запрошує у лютому на серію вебінарів російською мовою.

Серия 1. Web of Science: система навигации в мире научных публикаций

 • Информационная платформа Web of Science: содержание, возможности, применение
 • Journal Citation Reports и импакт-фактор: как сравнивать и выбирать международные научные журналы
 • Publons и ResearcherID: поиск публикаций, профиль автора и показатели публикационной активности

Серия 2. Оценка научной результативности инструментами Clarivate Analytics

 • Техники специализированного поиска в Web of Science
 • Оценка деятельности организации в Web of Science: от создания профиля до создания отчета по цитированию
 • Использование современных библиометрических индикаторов при проведении научных исследований и оценке их результативности

Серия 3. Практические рекомендации по публикации в международных журналах

 • Как научиться разбираться в международных журналах
 • Возможности EndNote для работы с библиографией
 • Как подготовить публикацию для международного журнала

Реєстрація на вебінари за посиланням.


Календар знаменних та пам’ятних дат. 8 лютого

/Files/images/pisateli/Менделеев.jpgВ цей день народився Дмитро Іванович Менделєєв (27 січня (8 лютого) 1834 - 20 січня (2 лютого) 1907) - російський учений-енциклопедист, хімік, фізик, технолог, геолог і навіть метеоролог.
Автор основних праць з повітроплавання, сільського господарства, хімічної технології, народної освіти та інших робіт.
Відкрив один з фундаментальних законів природи - Періодичний закон хімічних елементів.

Наукова бібліотека пропонує віртуальну виставку:

«Представники наукової еліти».


ТЕСТОВИЙ ДОСТУП ДО ЖУРНАЛІВ ВИДАВНИЦТВА Wiley

John Wiley & Sons (скорочене найменування – Wiley) – одне з найдавніших академічних видавництв у світі, яке має багату історію та захоплюючу колекцією контенту та рішень для науки, вищої освіти та бізнесу.

/Files/images/bd/Wiley.jpgВидавництво публікує матеріали у всіх галузях знань. На нинішній день компанія володіє правами на понад 21 000 наукових книг, 1 600 наукових журналів, а також енциклопедії, довідники, бази даних наукової інформації.

В журналах видавництва опубліковано дослідження понад 450 лауреатів Нобелівської премії. Щорічно журнали Wiley демонструють високі показники цитування та імпакт-фактори, до того ж багато видань займають перші позиції у рейтингах за відповідними галузями знань.

В рамках тестового доступу для користувачів доступна найбільша колекція журналів Wiley, а це понад 1 500 назв сучасних журналів. Доступні також архіви журналів за понад 20 років – з 1997 року до сьогодні. За тематичним спрямуванням журнали охоплюють всі предметні напрямки.

Доступ до журналів Wiley відкритий з 01 лютого по 30 квітня 2020 року. Скористатися доступом можна з будь-якого комп’ютера у локальній мережі ЧНТУ, перейшовши на платформу Wiley Online Library.

За консультацією щодо використання ресурсу прохання звертатися до каб. 138 (Наукова бібліотека, корпус 1, вул. Шевченка 95).


ДОСТУП ДО РЕСУРСІВ ПОРТАЛУ Springer Link

Користувачі Наукової бібліотеки ЧНТУ отримали доступ до повнотекстових ресурсів порталу Springer Link, а саме:

Така можливість випала установам, які раніше оформили доступ до баз даних Scopus або/та Web of Science.

Запрошуємо скористатися можливістю ознайомитися з академічними і науково-популярними книгами та журналами одного з найбільших світових видавців.

/Files/images/images (1).jpgДоступ до порталу можна отримати з будь-якого комп’ютера університету та бібліотеки (каб. 137) за посиланням: https://link.springer.com/

За консультацією щодо використання ресурсу прохання звертатися до каб. 138 (наукова бібліотека). Путівник з пошуку документів мережевої наукової платформи SpringerLink.


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/vikladach/Дерий.jpgПолітична економія : навч. посіб. / Ж. В. Дерій, Т. І. Зосименко, О. В. Мініна, Н. Т. Шадура-Никипорець. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 255 с. : іл.

У посібнику відповідно до структури курсу висвітлюються теоретичні та методичні аспекти політичної економії як цілісної системи з множини водночас самостійних та взаємопов'язаних змістових компонентів. Пропонований навчальний посібник за структурою і змістом відповідає сучасним вимогам до підготовки бакалаврів. Закріпленню теоретичних основ курсу сприяє наявність у посібнику тестів і практичних завдань. Для зручності наведено словник базової термінології.

/Files/images/vikladach/Шкарлет.jpgШкарлет, С. М. Інвестиційна діяльність підприємства : навч. посіб. / С. М. Шкарлет, О. В. Мініна, Н. Т. Шадура-Никипорець. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 151 с. : іл.

У пропонованому навчальному посібнику послідовно розкрито зміст семи взаємопов'язаних тем, котрі охоплюють ключові питання організації інвестиційної діяльності на рівні підприємства.Пропонований теоретичний матеріал спирається на активну методику. Наочний матеріал подано у вигляді схем, графіків, таблиць та інших видів унаочнення. По закінченню кожної теми наводиться перелік задач, ситуаційних завдань та тестів, що виступають як формою самопідготовки, так і аудиторного контролю знань студентів.

/Files/images/vikladach/Шестаковська.jpgШестаковська, Т.Л. Механізми державного регулювання інноваційного розвитку аграрного сектору економіки України : монографія / Т. Л. Шестаковська. – Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. – 319 с.

У монографії висвітлюються сучасні проблеми функціонування механізмів державного регулювання інноваційного розвитку аграрного сектору в Україні.

Обґрунтована необхідність формування комплексного механізму державного регулювання інноваційного розвитку аграрного сектору в Україні. Розроблено концепцію формування та реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору в Україні та обґрунтовані стратегічні й тактичні пріоритети її впровадження.

До уваги користувачів: Серія віртуальних виставок “Праці науковців ЧНТУ


НОВЕ НА САЙТІ!

Бюлетень нових надходжень. ІV квартал 2019 року

БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! Д. Дідро

Наукова бібліотека Національного університету "Чернігівська політехніка" висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання. ІV квартал 2019 року.


НЕЗАБАРОМ У БІБЛІОТЕЦІ

відбудеться зустріч з письменником-фантастом Макс Стрикс. Чернігівчанин має історичну і семінарську освіту. Більше 10 років провів в Латинській Америці. Працював національним директором міжнародного університету, викладачем філософії і релігієзнавства. Жив в джунглях Амазонки, серед індіанських племен і в андийских високогір'ях. Багато подорожував по країнах Південної Америки і Карибського басейну.

Автор запрошує на презентацію своєї нової книги, яка поєднує в собі елементи соціальної, наукової та бойової фантастики:

 • Макс Стрикс. Утерянный талант / Макс Стрикс. – Київ : Зелений пес, 2019. – 560 с.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/талант.jpgРазмеренную жизнь Единства Вечных нарушило невиданное доселе потрясение. Цивилизацию разумных существ, которые уже успели позабыть о войнах и убийствах, атаковал Враг. В стремлении овладеть ресурсами противника он захватывает одну за другой планеты с неготовыми к обороне жителями. Неужто цивилизации вечных пришел конец? Из отдаленной провинции прибывает межгалактический транспортник с последней надеждой Единства на борту — девочкой-подростком. Рожденная уже на войне, на захваченной Врагом планете, она готова сразиться с противником. Лишь бы только звезды ей помогли. И свои — научившись — не стреляли в спину.

Прочитати уривок з книги можна за цим посиланням.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті!


Популярні сторінки сайту наукової бібліотеки ЧНТУ: АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

/Files/images/chntu/доброчесність.jpgЗапрошуємо переглянути наступні матеріали:

 • розвиток академічної доброчесності в університеті
 • нормативно-правова база
 • офіційна інформація
 • поширені програми для антиплагіатної експертизи
 • електронні ресурси
 • нові надходження до бібліотеки

Центр перевірки випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат з використанням програмного забезпечення StrikePlagiarizm в Національному університеті «Чернігівська політехніка» : каб. 134 (корпус 1, Шевченка 95).


ПОДІЛИСЬ З ДРУГОМ ЦІКАВОЮ КНИГОЮ

Онлайн-проект НБ ЧНТУ "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"

Наукова бібліотека розпочинає новий сезон: 1 жовтня 2019 – 30 квітня 2020.

Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи! Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас!

/Files/images/kozatska/20190911_111730.jpgПротягом минулого навчального року я, студентка юридичного факультету ЧНТУ, брала участь в он-лайн проекті Наукової бібліотеки нашого університету «Читати – це модно!».

Повернувшись з канікул, отримала повідомлення про те, що я є однією з переможців цього проекту.

Мені дуже приємно одержати нагороду, яку не змогла отримати своєчасно, бо знаходилась за кордоном.

Пишаюсь своїм університетом, що дає можливість розвиватися та проявляти свої таланти.

Круто! Читайте – це модно!

Наталія Макогін, учасниця сезону 2018-2019.


РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
 • Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.