/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpgКалендар знаменних і пам'ятних дат. 1 квітня

В цей день народився Микола Васильович Гоголь (20 березня (1 квітня) 1809 року - 21 лютого (4 березня) 1852 року) - російський та український прозаїк, драматург, поет, критик, публіцист, визнаний класик української та російської літератури.

/Files/images/bibliograf/МВГоголь.jpgДля більшості сучасників і пізніших поціновувачів його творчості Гоголь є непохитним авторитетом письменника, що дошкульною сатирою на існуючий лад забезпечив собі довічне і почесне місце серед класиків світової літератури. Це сталося завдяки ідеологічно нав’язаному і свідомо спрощеному сприйняттю його творчого доробку.

Тільки останнім часом нам вдалося відкрити для себе справжнього М. Гоголя - великого мислителя, публіциста, аскета, духовного подвижника. Уся творчість М. Гоголя, по суті, є пошуком шляхів людського вдосконалення.

 • У кожнім слові безодня простору.
 • Стражданнями і горем визначено нам добувати зернини мудрості, не видобуті із книг.
 • Поети з'являються не звідкись з-за моря, а виходять зі свого народу.
 • У письменника тільки один вчитель: самі читачі.
 • У літературному світі немає смерті. Гоголь М. В.

Про перебування М. В. Гоголя на Чернігівщині можна прочитати в книзі чернігівського краєзнавця В. В. Демиденко, яка розповідає про діячів культури і мистецтва, пов'язаних своєю творчістю або проживанням з нашим краєм: Демиденко, В. В. Остались здесь их душ частички... / В. В. Демиденко. - К. : Журнал "Радуга", 2010. - 119 c.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 28 березня

В цей день з’явився на світ Рафаель Санті (28 березня 1483 - 6 квітня 1520) - італійський живописець, графік, скульптор і архітектор епохи Відродження. Втілив у своїх творах гуманістичні ідеали високого Відродження.

/Files/images/kozatska/RaffaelloSanzio.jpgНародився Рафаель у італійському містечку Урбіно, його батько Джованні Санті теж був художником і з самих юних років навчав живопису свого сина Рафаеля, який, звісно, набагато перевершив свого батька.

Рафаель прожив коротке життя, але залишив величезну кількість шедеврів. Могилу Рафаеля прикрашає статуя Мадонни, виготовлена із мармуру, яку виконав учень митця - скульптор Лоренцо Лоренцетто.

Епітафія на надгробку написана латиною. Її можна перекласти так: «Тут покоїться той Рафаель, при житті якого велика природа боялась залишитись переможеною, а після його смерті вона боялася вмерти».

У фонді бібліотеки є багато видань, присвячених творчості видатних діячів мистецтва, зокрема і Рафаелю Санті. Запрошуємо до читання!


Календар знаменних і пам'ятних дат. 27 березня

Міжнародний день театру став справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів глядачів. Започаткований у Відні на 9-му конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО в 1961 році.

/Files/images/byistrova/Miniatura-Den-Teatru.jpgЗгадка про перший театральний досвід датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті. Перший театр був створений в Греції ще у V столітті до н.е. В X столітті з’являються зачатки Європейського театру. У 1795 році був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові, в колишньому костелі єзуїтів. У Києві перший стаціонарний театр з'явився у 1806 році, в Одесі - в 1809, в Полтаві - в 1810. У другій половині 19 століття в Україні поширився аматорський театральний рух.

Запрошуємо переглянути віртуальну виставку книг з історії розвитку театрального мистецтва, відомості про найвидатніших корифеїв театральної сцени та літературу про різноманітні театри світу.


ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ!

Інформація від компанії Clarivate Analytics: он-лайн заходи, заплановані на березень.

/Files/images/bd/вебинары.jpgНовий курс «Наукова комунікація в цифрову епоху» розпочався 2 березня. Щотижня додаються нові теми, підключитися можна будь-коли, але не варто відкладати. Складається з відео лекцій і тестових завдань, розрахований на 13 тижнів. Реєстрація за посиланням.

Після завершення курсу ви зможете:

 • Зрозуміти, як відбувається сучасна наукова комунікація, яким чином відкритий доступ, відкрита наука, відкриті ліцензії, управління даними досліджень впливають на життєвий цикл наукового дослідження, зокрема, у поширенні та збереженні результатів вашого дослідження.
 • Застосовувати сучасні практики та пошукові техніки для роботи з науковими джерелами, використовувати універсальні та спеціалізовані інформаційні ресурси, сучасні веб-застосунки для різних етапів дослідження і не тільки.

Нова серія вебінарів українською:

 • 23 березня 16:15 Вступ до наукометрії Реєстрація
 • 24 березня 16:15 Ресурси Clarivate Analytics для ефективної наукової діяльності Реєстрація
 • 25 березня 16:15 Публікації у виданнях, що індексуються у Web of Science: міфи та реальність Реєстрація

Оновлені серії вебінарів російською 16-26 березня Реєстрація

Вебінари англійською та мовами Євросоюзу Реєстрація


Календар знаменних та пам'ятних дат. 22 березня

22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води.

/Files/images/bibliograf_2/v2.jpgРезолюцію про святкування Міжнародного дня води прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у листопаді 1992 року. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття та розробила спеціальну Програму дій на ХХІ століття, яка дала б змогу забезпечити кожного жителя нашої планети чистою питною водою. Головне завдання цього дня - нагадати кожному жителю планети про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі.

Гігієна рук важлива для стримування поширення COVID-19 та багатьох інших інфекційних захворювань. У цей Всесвітній день води та будь-який інший день не забудьте регулярно мити руки водою з милом або натиранням рук на основі спирту. ВООЗ має покрокові візуальні рекомендації щодо миття рук.

Бібліотека рекомендує: Водопостачання та водовідведення: анатований бібліографічний покажчик / уклад. : Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2017. – 24 с.

Покажчик містить інформацію щодо навчально-наукових видань, статей з періодичних видань до предмету «Вода. Водопостачання та водовідведення», які знаходяться у фондах бібліотеки. Документи згруповано в 9 розділах: Вода. Водопостачання і водовідведення; Водогосподарське проектування; Водопостачання промислових підприємств; Економіка водного господарства; Гідрологія; Конспекти лекцій; Наукові праці з Електронного архіву Чернігівського національного технологічного університету (IRCHNUT); Періодичні видання з фондів НБ ЧНТУ.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 21 березня

Міжнародний день лісів відзначається щороку з ініціативи 23-ї Генеральної Асамблеї Європейської конфедерації сільського господарства за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

31 відсоток поверхні Землі вкрито лісами. Ліси – це не тільки краса і велич, найбільш біологічно розмаїта екосистема суші. Міжнародний день лісів має на меті донести до кожного інформацію про те, яким чином ліси і дерева захищають нас і що вони власне нам дають.

Бібліотека рекомендує: Лісове господарство: рекомендаційний покажчик / уклад. С. Л. Бондар. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2016. – 99 с.

/Files/images/bibliograf_2/лес.jpg Рекомендаційний покажчик містить інформацію щодо монографій, наукових видань, навчальної, довідкової, науково-популярної літератури з фонду Наукової бібліотеки по предмету «Лісове господарство». Документи згруповані в 8 тематичних розділів: Лісова пірологія; Геоінформаційні системи в лісівництві; Лісоексплуатація; Лісівництво. Лісознавство; Економіка лісового господарства; Правові аспекти в лісівництві; Видатні лісівники; Лісівництво: законодавчі та нормативні документи. Окремою структурною частиною рекомендаційного покажчика є список електронних видань з фонду НБ ЧНТУ. Веб-ресурси представлені фаховими виданнями України та корисними тематичними посиланнями.


На крилах поезії

21 березня – Всесвітній день поезії. Поезія у всі часи вабила невимовними чарами до себе читачів. Мабуть, не знайдеться жодної людини, яка б не знала напам’ять хоч одного вірша. З раннього дитинства ми всі чули, а потім читали вірші. Поезія відкривала нам новий світ почуттів, краси і неосяжності життя.

/Files/images/byistrova/на крилах.jpgВражає, наскільки глибоко і тонко поети відчувають світ і можуть передати нам свої почуття і переживання, бентежать душу, змушують замислитися і по-іншому подивитися на світ.

Запрошуємо піднятися на крилах поезії над буденним життям і поринути у світ образів, емоцій і почуттів, відчути силу і багатогранність слова.

Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує віртуальні виставки:


Календар знаменних і пам’ятних дат. 21 березня

/Files/images/byistrova/mushketik.jpgДень народження нашого земляка Юрія Михайловича Мушкетика (21 березня 1929 - 6 червня 2019), визнанного майстра сучасної української прози.

Творчість письменника багатогранна. За кілька десятиліть літературної праці ним опубліковано більше десяти романів, низку повістей і збірок оповідань, написано кілька п'єс.

За творами Юрія Мушкетика знято кінофільм «Біла тінь» (1979), телефільми «Позиція» (1983), «Біль» (1989). Його книги перекладено багатьма мовами. Докладніше за цим посиланням


Календар знаменних і пам'ятних дат. 20 березня

В календарі міжнародних свят існує два Дня Землі – один відзначається в День весняного рівнодення, а другий – 22 квітня.

Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну. Дата 20 березня була обрана і офіційно затверджена у 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення. У зверненні ООН говориться: «День Землі – це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного будинку, відчути нашу всеземную спільність і взаємну залежність один від одного».

Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує до Вашої уваги тематичний огляд літератури «Земля – наш спільний дім».


Вебинар видавництва Wiley

Онлайн-ресурси видавництва Wiley в допомогу дослідникам

/Files/images/bd/Wiley.jpgНа практичному вебінарі, 19 березня, представник видавництва розповість про такі можливості платформи Wiley Online Library, як доступ до повних текстів та ефективний пошук наукової літератури. Tакож буде пояснено особливості публікаційного процесу та рецензування на прикладі журналів Wiley і надано практичні поради щодо вибору відповідного журналу для Вашої потенційної публікації.

Будь ласка, пройдіть попередню реєстрацію. Це необхідно для приєднання до вебінару, а також для отримання матеріалів презентації та сертифіката учасника.


КУЛІНАРНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС

/Files/images/kozatska/їжачок.jpg6 березня, напередодні Міжнародного жіночого дня, в галузевому відділі документів із соціально-правових наук Наукової бібліотеки ЧНТУ відбувся кулінарний майстер-клас «Смаколики своїми руками».

Студенти першого курсу юридичного факультету разом із завідувачкою відділом бібліотеки Селіверстовою Людмилою Анатоліївною виготовили торт «Їжачок».

Завершився майстер-клас веселим ласуванням.

Захід супроводжувала тематична книжкова виставка «Кулінарія в твоєму житті».


ЗАПРОШУЄМО НА ВИСТАВКУ!

Запрошуємо всіх охочих на персональну виставку живопису чернігівського художника Павленка Олександра Васильовича, учасника обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.

«Пори року» Олександра Павленка| Телеканал Новий Чернігів Роботи О. В. Павленка зберігаються в Чернігівському художньому музеї, а також у музеях та приватних колекціях України та за її межами у 23 країнах світу.

/Files/images/karpenko/училище.JPGВ експозиції представлено біля 40 полотен митця, а також копії графічних робіт, написаних під час проходження військової служби в Афганістані.

Виставка "Пори року" проходить у читальному залі Наукової бібліотеки ЧНТУ (кабінет 137, корпус 1, вул. Шевченка 95).
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАУКОВЦІВ ЧНТУ

Наукова бібліотека представляє новий розділ на сайті:
БІБЛІОМЕТРІКА УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ. Чернігівський національний технологічний університет.

Пропонуємо Вашій увазі наступну інформацію :

 • БІБЛІОМЕТРИЧНІ ТА ПУБЛІКАЦІЙНІ ПРОФІЛІ НАУКОВЦІВ УНІВЕРСИТЕТУ у Google Scholar, ORCID, Scopus, Web of Science, ResearcherID (Publons), Науковці України, IRChNUT
 • УКРАЇНСЬКИЙ ІНДЕКС НАУКОВОГО ЦИТУВАННЯ
 • ЦИТОВАНІСТЬ АВТОРІВ (науковців університету) в Google Scholar
 • ПУБЛІКАЦІЙНА АКТИВНІСТЬ НАУКОВЦІВ ЧНТУ : пошук у базі даних наукових цитувань Open Ukrainian Citation Index (OUCI).
 • БІБЛІОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ науковців університету за даними проекту "Бібліометрика української науки"

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів ЧНТУ

Берднік, І. В. Кримінально-правова охорона водних ресурсів : теоретичні та прикладні засади : монографія / І. В. Берднік. - Київ : Дакор, 2019. - 532 с.

/Files/images/vikladach/Бердник.jpgУ монографії здійснено комплексне дослідження теоретичних та прикладних засад кримінально-правової охорони водних ресурсів, запропоновані зміни до законодавчих актів, які спрямовані на забезпечення цілісності кримінально-правової охорони водних ресурсів. Окрема увага приділяється водним ресурсам як об'єкту кримінально-правової охорони, кримінально-правовим аспектам механізму заподіяння шкоди водним ресурсам, досліджуються історичні та порівняльно-правові аспекти кримінальної відповідальності за посягання на водні ресурси, аналізуються склади даних злочинів. Крім цього, досліджуються питання кваліфікації злочинів, що посягають на водні ресурси, та їх розмежування між собою, а також з іншими правопорушеннями. Розглядаються заходи кримінально-правового характеру за злочини, що посягають на водні ресурси, здійснюється аналіз судової практики застосування закону про кримінальну відповідальність у сфері забезпечення охорони водних ресурсів.

До уваги користувачів: серія віртуальних виставок “Праці науковців ЧНТУ


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpgНовий випуск нашого бюлетеня містить інформацію щодо

періодичних видань, передплачених на 2020 рік.


НЕЗАБАРОМ У БІБЛІОТЕЦІ

відбудеться зустріч з письменником-фантастом Макс Стрикс. Чернігівчанин має історичну і семінарську освіту. Більше 10 років провів в Латинській Америці. Працював національним директором міжнародного університету, викладачем філософії і релігієзнавства. Жив в джунглях Амазонки, серед індіанських племен і в андийских високогір'ях. Багато подорожував по країнах Південної Америки і Карибського басейну.

Автор запрошує на презентацію своєї нової книги, яка поєднує в собі елементи соціальної, наукової та бойової фантастики:

 • Макс Стрикс. Утерянный талант / Макс Стрикс. – Київ : Зелений пес, 2019. – 560 с.

/Files/images/sotsiokultur_deyat/талант.jpgРазмеренную жизнь Единства Вечных нарушило невиданное доселе потрясение. Цивилизацию разумных существ, которые уже успели позабыть о войнах и убийствах, атаковал Враг. В стремлении овладеть ресурсами противника он захватывает одну за другой планеты с неготовыми к обороне жителями. Неужто цивилизации вечных пришел конец? Из отдаленной провинции прибывает межгалактический транспортник с последней надеждой Единства на борту — девочкой-подростком. Рожденная уже на войне, на захваченной Врагом планете, она готова сразиться с противником. Лишь бы только звезды ей помогли. И свои — научившись — не стреляли в спину.

Прочитати уривок з книги можна за цим посиланням.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті!


Популярні сторінки сайту наукової бібліотеки ЧНТУ: АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

/Files/images/chntu/доброчесність.jpgЗапрошуємо переглянути наступні матеріали:

 • розвиток академічної доброчесності в університеті
 • нормативно-правова база
 • офіційна інформація
 • поширені програми для антиплагіатної експертизи
 • електронні ресурси
 • нові надходження до бібліотеки

Центр перевірки випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат з використанням програмного забезпечення StrikePlagiarizm в Національному університеті «Чернігівська політехніка» : каб. 134 (корпус 1, Шевченка 95).


ПОДІЛИСЬ З ДРУГОМ ЦІКАВОЮ КНИГОЮ

Онлайн-проект НБ ЧНТУ "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"

Наукова бібліотека розпочинає новий сезон: 1 жовтня 2019 – 30 квітня 2020.

Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи! Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас!

/Files/images/kozatska/20190911_111730.jpgПротягом минулого навчального року я, студентка юридичного факультету ЧНТУ, брала участь в он-лайн проекті Наукової бібліотеки нашого університету «Читати – це модно!».

Повернувшись з канікул, отримала повідомлення про те, що я є однією з переможців цього проекту.

Мені дуже приємно одержати нагороду, яку не змогла отримати своєчасно, бо знаходилась за кордоном.

Пишаюсь своїм університетом, що дає можливість розвиватися та проявляти свої таланти.

Круто! Читайте – це модно!

Наталія Макогін, учасниця сезону 2018-2019.


РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.