/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Календар знаменних та пам'ятних дат. 21 листопада

Указ про святкування Дня гідності і свободи був підписаний президентом України Петром Порошенко 13 листопада 2014 року.

Згідно з указом, свято встановлене "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної поваги патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року і в листопаді 2013 року - лютому 2014 року встали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави і її європейського вибору...".

/Files/images/bibliograf/не вмирають.jpgЄдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків!

Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб!

Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

Наукова бібліотека пропонує читачам віртуальну книжкову виставку «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ».


Календар знаменних та пам'ятних дат. 19 листопада

Міжнародний день філософії - свято, яке відзначається в третій четвер листопада, починаючи з 2002 року, за регламентом ЮНЕСКО.

/Files/images/byistrova/философія.jpgЗ 2005 р. цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії». Цей день відзначається більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу. В Україні - з 2006 року, коли вперше 16 листопада у Київському університеті був проведений міжнародний науковий симпозіум, присвячений цьому дню.

З нагоди Всесвітнього дня філософії Наукова бібліотека пропонує віртуальну книжкову виставку «МИСЛИТЕЛІ МИНУЛОГО», на якій представлені твори видатних філософів від часів античності і до сучасності. Сподіваємось, що це буде цікаво для широкого кола читачів, які переймаються одвічними питаннями сенсу буття і осягнення істини.


З ДНЕМ СТУДЕНТА!

17 листопада має особливе значення для молоді всього світу, адже це - Міжнародний день студента.

/Files/images/bibliograf/сердце.jpgЩиро вітаємо наших любих читачів зі святом!

Зичимо творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення усіх юначих мрій і життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю!

Наукова бібліотека пропонує: ІНФОРМ-ДОСЬЄ "Соціальні наукові мережі для студентів".


Календар знаменних та пам'ятних дат. 15 листопада

Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні.

/Files/images/bibliograf_2/silske_gospodarstvo.jpgЦе свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції. Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Від працівників сільського господарства залежить, що ми їстимемо завтра, і як ці продукти вплинуть на наше здоров'я та життя. Наукова бібліотека вітає зі святом всіх аграріїв!

Пропонуємо ознайомитися з новими надходженнями літератури по сільському господарству.


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів Національного університету "Чернігівська політехніка"

/Files/images/chntu/Сакун.jpgСакун, О. С. Теорія та практика формування інвестиційного ресурсу національної економіки : монографія / О. С. Сакун. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 299 с.

У монографії висвітлюються теоретичні і практичні аспекти формування інвестиційного ресурсу національної економіки. Обгрунтована необхідність формування інвестиційного ресурсу структурної модернізації економіки України. Розроблено концепцію формування та реалізації інвестиційного ресурсу структурної модернізації економіки України.

/Files/images/chntu/Романова.jpgРоманова, А. А. Туристична індустрія: стратегія розвитку та управління : монографія / А. А. Романова. - Чернігів : Брагинець О. В., 2018. - 399 с. : іл.

Монографія містить наукове обґрунтування стратегічного управління туристичною індустрією. Визначено теоретико-методологічні засади механізмів державного регулювання розвитку туристично-рекреаційної галузі. Досліджено світовий досвід стратегічного управління у туристичній сфері. Проведено аналіз методичних підходів до управління туристичною індустрією за кризових умов: нестабільного соціально-економічного становища, браку бюджетного фінансування, збройних конфліктів, репутаційних втрат тощо. Основний акцент зроблено на доцільності удосконалення економіко-правових механізмів стратегічного управління в туризмі та використання антикризових технологій державного регулювання туристично-рекреаційної сфери в Україні. Зроблено ряд практичних рекомендацій для суб'єктів туристичної діяльності.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 13 листопада

В цей день народився Павло Михайлович Губенко (13 листопада 1889 - 28 вересня 1956), всім відомий як Остап Вишня.

/Files/images/byistrova/Вишня.jpg Скільки доброти було в обличчі, Скільки мудрості в очах було, Як дивився приятелю в вічі Любий наш Михайлович Павло! Ну, а вмів же бути і суворим, І безжальним бути Вишня міг, Як назустріч чорним поговорам Підіймав свій праведний батіг! (Максим Рильський)

Письменник неймовірної популярності, твори якого видавалися мільйонними тиражами. Він був засновником нового жанру – усмішка. Саме в усмішках особливо яскраво виявилося органічне злиття двох граней незвичайного таланту письменника – гумору і лірики.

Цікаві факти про Остапа Вишню:

 • у Остапа Вишні було шістнадцятеро рідних сестер і братів
 • за освітою – військовий фельдшер
 • є засновником нового жанру – усмішка. Він писав: «Хоч «фейлетон» уже й завоював у нас повне право на життя, та, на мою думку, слово «усмішка» більш українське від «фейлетону»
 • також письменника називають дуже хорошим другом. Відомо, що у 1931 році, після арешту Максима Рильського, не боячись накликати на себе гнів з боку НКВС, Вишня кинувся на допомогу родині поета, поїхав до Києва з Харкова. Після звільнення Рильського з ув'язнення Вишня просто забрав друга до себе додому на кілька тижнів для відпочинку.

/Files/images/chntu/плагіат_o.jpgСЕМІНАР-ПРАКТИКУМ В БІБЛІОТЕЦІ

11 листопада бібліотекарі провели для викладачів НУ «Чернігівська політехніка» семінар-практикум за темою:
/Files/images/Центр.jpg"Порядок перевірки індивідуальних робіт здобувачів вищої освіти на академічний плагіат у Національному університеті "Чернігівська політехніка".

З доповіддю виступила завідувачка сектором наукової інформації та наукового цитування Галина Щербань.

З питань перевірки на плагіат звертатися е-mail: plagiat_stu@ukr.net


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів НУ "Чернігівська політехніка"

Пінчук, А. О. Державне регулювання сталого розвитку сільського господарства в умовах трансформації національної економіки: теорія, методологія та практика : монографія / А. О. Пінчук. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 331 с.

/Files/images/chntu/Пінчук.jpgУ монографії висвітлюються сучасні проблеми державного регулювання сталого розвитку сільського господарства в Україні. Державне регулювання сільського господарства розглядається як система скоординованих дій (напрямів, форм, методів, важелів, інструментів) органів державної влади щодо їх прямого і непрямого впливу на інноваційно-інвестиційні процеси в сільському господарстві. Обгрунтована необхідність формування комплексного механізму державного регулювання сталого розвитку сільського господарства в умовах трансформації національної економіки, який грунтується на авторських принципах: алгоритмічності, міжінституційної комплементарності, резільєнтності, консюмеризму і цифровізації. Значна увага приділена комплементарній міжінституційній моделі забезпечення сталого розвитку сільського господарства України, яка передбачає комплементарну взаємодію всіх стейкхолдерів та орієнтована на комплексне регулювання виробничо-господарських та інноваційно-інвестиційних процесів у сільському господарстві. Розроблено концепцію забезпечення сталого розвитку сільського господарства в Україні та обгрунтовані стратегічні та тактичні пріоритеи її реалізації. Визначена необхідність та перспективність впровадження Blockchain-технологій в систему державного регулювання сталого розвитку сільського господарства в Україні.


БІБЛІОТЕЧНІ ВИДАННЯ

Інформаційно-бібліографічні покажчики містять частково анотовані огляди статей з періодичних видань, які бібліотека отримала за І-ІІІ квартали 2020 року.

/Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg Покажчики призначені для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться періодичною пресою.

ПОВНИЙ СПИСОК РЕКОМЕНДАЦІЙНИХ ПОКАЖЧИКІВ


Шановні користувачі Наукової бібліотеки НУ “Чернігівська політехніка”!

У нових реаліях, в умовах карантину, співробітники бібліотеки продовжують оперативне консультування з питань навчальної та науково-дослідної роботи:
 • визначення коду УДК: Лузіна Наталія Сергіївна, завідувачка сектором наукової бібліографії та інформаційного обслуговування (ibv138@gmail.com)
 • консультації з користування Базами Даних та пошуковими системами: Бистрова Ірина Федорівна, головний бібліотекар науково-методичного відділу (bib.zal2@gmail.com)
 • консультації щодо наукових видань НУ "Чернігівська політехніка": Мекшун Ірина Миколаївна, провідний бібліотекар науково-методичного відділу (nauk_visn@ukr.net )
 • консультації та допомога з пошуку матеріалів у БД УФД-Бібліотека (Електронна доставка документів): Лузіна Наталія Сергіївна, завідувачка сектором наукової бібліографії та інформаційного обслуговування (ibv138@gmail.com)
 • консультації зі створення авторських ідентифікаторів науковців (ORCID): Бистрова Ірина Федорівна, головний бібліотекар науково-методичного відділу (bib.zal2@gmail.com)
 • консультації зі створення авторських ідентифікаторів науковців (Publons): Друпп Ольга Володимирівна, провідний редактор (nauk_vist@ukr.net)
 • консультації з користування та завантаження матеріалів в Електронний архів НУ "Чернігівська політехніка": Сіденко Тетяна Анатоліївна, завідувачка науково-методичним відділом (library92@ukr.net)
 • консультації та довідки щодо перевірки навчально-наукових робіт НУ "Чернігівська політехніка" на академічне запозичення (плагіат): Щербань Галина Олександрівна, завідувачка сектром наукової інформації та наукового цитування (plagiat_stu@ukr.net)
 • довідки з організаційних питань: Мороз Наталія Вікторівна, директор бібліотеки (natmoroz@ukr.net )
 • консультації та довідки із загальних питань: library@ukma.edu.ua

Повний перелік послуг, що надає бібліотека, дивіться тут: http://library2.stu.cn.ua/naukova_diyaljnistj/


ЗАПРОШУЄМО НА АРТТЕРАПЕВТИЧНІ ЗУСТРІЧІ

 • Нова програма «Сучасний арттерапевтичний простір. Чернігів 2020» включає 12 арттерапевтичних зустрічей.
 • Арттерапія - неймовірна планета мистецтва, терапії і спільної творчості, яка перетворює людину і змінює її життя. Арттерапевтичні зустрічі – чудова можливість для кожного в ході творчої взаємодії з арттерапевтом відчути радість життя, пізнати себе, покращити психоемоційний стан, відновити сили і ресурси психіки.
 • Основні завдання арттерапевтичної програми: самопізнання, саморозкриття особистості; пошук нових ресурсів і можливостей; гармонізація внутрішнього світу; поліпшення психоемоційного фону; подолання тривожності; підвищення життєвого тонусу; розкриття творчих здібностей; формування адекватної самооцінки; корекція негативних переживань; тренування навичок конструктивної комунікації і командної взаємодії; допомога в соціалізації і адаптації до нових умов.
 • Під час реалізації програми будуть використовуватись наступні техніки і види арттерапії: ізотерапія, медитативний живопис, ігрова терапія, бібліотерапія, казкотерапія, кольорова терапія, колажування, фототерапія, етнотерапія.
 • Ведуча програми: Ольга Тимченко – к. психол. н., арттерапевт, керівник Чернігівського осередку ВГО «Арт-терапевична асоціація». Запис за тел.: 050 922 70 22.

БІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ НА ВИСТАВКУ КАРТИН

/Files/images/chntu/Павленко.jpgУ зв'язку з карантином, з метою запобігання поширення короновірусної хвороби,
офіційне відкриття художньої виставки народного архітектора України, нашого земляка Павленка Володимира Володимировича відтерміновано,
проте роботи вже можна переглянути в читальному залі бібліотеки НУ "Чернігівська політехніка"
(вул. Шевченка 95, корпус 1, каб. 149).

БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за видання, що надійшли до бібліотеки за I та IІ квартали 2020 року.


НОВЕ НА САЙТІ!

ВЕБНАВІГАТОР ПО САЙТУ БІБЛІОТЕКИ: ПРЕДМЕТНІ ГІПЕРПОСИЛАННЯ ЗА АБЕТКОЮ.

Запрошуємо до відвідування!


ДО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ

Науковою бібліотекою підготовлено:

Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність: бібліограф. покажч. / уклад. : А. А. Савенко, Н. С. Лузіна. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2020. – 125 с.

/Files/images/chntu/Указатель ЧНТУ.jpgБібліографічний покажчик «Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність» є зібранням описів статей та Інтернет-матеріалів, що висвітлюють історію створення та розвитку авторитетного навчального закладу Північного регіону України – Національного університету «Чернігівська політехніка».

У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення опублікованих праць у прямій послідовності, в межах кожного року – за абеткою публікацій.

В Інтернет-навігаторі матерали розташовані за хронологією. Добір матеріалів здійснено на основі Електронного каталогу Наукової бібліотеки НУ ЧП, Картотеки Історії НУ ЧП, сайту Національного університету «Чернігівська політехніка».

Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, працівників бібліотек та архівів.


СВІТ ЩЕ ШИРШЕ ВІДКРИВАЄ ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ

Скористайтесь вільним часом оптимально – для знань!

В умовах поширення пандемії коронавірусу все гостріше стає відчутною потреба в отриманні достовірної та якомога повнішої інформації. Звісно, найактуальнішою є інформація саме щодо COVID-19 та боротьби з ним. Але, звичайно, не лише вона. Адже переважна частина суспільства продовжує працювати, навчатися, самоудосконалюватися в різних сферах.

Необхідність дотримання карантинних обмежень кардинально змінила шляхи комунікації користувачів з бібліотеками, науковими та освітніми закладами. І при цьому аж ніяк не послабила цих зв’язків. Провідні видавництва, бібліотеки та університети з усього світу ще більш посилено працюють під час карантину, організовуючи та відкриваючи знання й інформацію для тих, хто її потребує.


ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ!

У зв'язку із складною ситуацією видавництво Springer Nature відкриває доступ до низки важливих підручників по всіх дисциплінах для підтримки вищих навчальних закладів у всьому світі. Більше інформації

/Files/images/bd/SN_logo.pngПерелік доступних книг можна знайти за посиланням

Залишайтеся вдома, бережіть себе та своїх близьких і користуйтеся ресурсами видавництва Springer Nature!


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpgНовий випуск нашого бюлетеня містить інформацію щодо

періодичних видань, передплачених на 2020 рік.


РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.