/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


/Files/images/chntu/глина (2).jpgОдноденна виставка авторських робіт

/Files/images/chntu/глина (1).JPGЗапрошуємо всіх бажаючих відвідати одноденну виставку авторських робіт майстринь Асоціації майстрів Громадського об’єднання «Спілка жінок Чернігівщини»
/Files/images/chntu/цветі.jpgБлизнюк Галини Василівни (глиняна розписна лялька, глиняна іграшка) та
Ганненко Лариси Іванівни (нитяна лялька – мотанка, вишиті картини).

Виставка відбудеться 12 листопада об 11-00 у приміщенні наукової бібліотеки.Відбулося!

Студенти, викладачі і співробітники Чернігівського національного технологічного університету прийняли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності за ініціативою наукової бібліотеки та кафедри філософії і суспільних наук.

Акція зібрала тих, хто любить українську мову та бажає вдосконалювати свої знання. В залі панувала піднесена доброзичлива атмосфера. Всі присутні дуже старалися і тепер сподіваються на відмінні результати.

/Files/images/bevz/єдність.jpg


Доступ до світової бази даних наукової інформації

Дослідницький інститут «Statista» з Гамбургу має у своєму розпорядженні світову базу наукової інформації.

Інститут співпрацює с тисячами навчальних закладів у всьому світі, у тому числі з Гарвардським і Єльським університетами, Берлінським університетом імені Гумбольдта. Майже всі ВНЗ Німеччини вже мають доступ до даних. За роки співробітництва був створений оптимальний пакет, який включає в себе доступ до даних з 22.500 джерел, можливість завантажувати, структурувати та використовувати інформацію в наукових роботах, досліджуваннях, презентаціях.

Інститут «Statista» надає можливість підвищити науковий потеніал, зайняти виграшну позицію серед інших навчальних закладів, а також залишатись у курсі всіх світових процесів у найрізноманітніших сферах наук, ринків, державного та приватних секторів. Як наукова організація, інститут щодня генерує та оновлює базу даних за допомогою спеціалістів з різних країн світу.

Більше інформації:

Тестовий доступ у мережі університету за посиланням


#ПИШЕМОРАЗОМ

До Дня української писемності та мови Українське радіо проводить щорічну акцію "Всеукраїнський радіодиктант національної єдності".

/Files/images/chntu/пишем.jpgОфіційне гасло заходу – #пишеморазом. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

Українське радіо започаткувало акцію ще 2000-го. Популярність радіодиктанту щороку зростає. Найголовніше в ньому – це єднання з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

Цього року вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45-12:00) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua).

#Радіодиктант можна писати будь-де і будь з ким. І навіть будь-коли. Але краще разом з нами 8 листопада з 11.00 до 12.00 (читальна зала, корп. 1, вул. Шевченка 95). Запрошуємо долучитися до акції!

/Files/images/bevz/IMG_5303.JPGНЕЗВИЧАЙНІ ВІДВІДУВАЧІ БІБЛІОТЕКИ

Лише раз на рік на землю опускається темрява і потойбічні істоти святкують своє моторошне свято – Хеллоуін.

Цього разу вони вибрали містом для своєї вечірки бібліотеку.

Таких відвідувачів у читальному залі ще не було: примари і вампіри, зомбі і вурдалаки, привиди сесії та відрахування, граф Дракула і звісно, душі закатованих боржників бібліотеки…

А ось розважалися монстри по-людському: влаштували фотосесію, обирали кращий костюм і дивилися фільм жахів.

А ті з них, хто хотіли ще більше налякатися, читали страшні книжки.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАУКИ

Всесвітній день науки (повністю — Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку) — міжнародне свято. Відзначається щорічно 10 листопада.

Щиро вітаємо науковців ЧНТУ, аспірантів, студентів та всіх хто робить інтелектуальній внесок у розвиток сучасної науки з професійним святом! Бажаємо натхнення, творчих успіхів, нових відкриттів на славу Науки та України!

Пропонуємо тематичний огляд літератури, який складається з трьох частин: на початку огляду приділено увагу відомим науковцям, надалі висвітлюється історія розвитку науки в Україні. Завершує огляд література, присвячена методології наукових досліджень авторами якої є також і науковці Чернігівського національного технологічного університету.

Тематичний веб-навігатор ресурсів Наукової бібліотеки ЧНТУ:


Календар знаменних та пам'ятних дат. 9 листопада

9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України у 1997-му році на підтримку ініціативи громадських організацій.

Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури. Саме мова є душею нації, своєрідним генетичним кодом; адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ.

До Дня української писемності та мови бібліотека відкрила нову рубрику на сайті «Вдосконалюємо свою українську!». Пропонуємо разом вивчати, зберігати та плекати нашу рідну мову.

/Files/images/bevz/мова душа.jpgЗапрошуємо переглянути віртуальні виставки літератури з фондів Наукової бібліотеки:

Перевірте свої знання за допомогою наших тестів:


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БЕЗ ПАПЕРУ

«Навчимося використовувати папір раціонально!» — теза міжнародній «безпаперової» кампанії, яка проходить 6 листопада по всьому світу.

Мета Міжнародного дня без паперу (World Paper Free Day) — показати на реальних прикладах, як і за допомогою яких технологій кожна організація може внести вклад у збереження природних ресурсів.

/Files/images/bibliograf/без паперу.jpgУнікальність акції в тому, що вона приносить користь не тільки природі, але й бізнесу. Використання технологій електронного документообігу, оптимізація бізнес-процесів в компаніях дозволяють організаціям поступово скорочувати витрати на друк, зберігання і транспортування паперу. Очевидно, що повна відмова від паперових документів є недосяжним і непотрібним. Але, освоюючи сучасні технології в галузі ІТ та управління інформацією, можна домогтися вагомого внеску в економію ресурсів, як на рівні компанії (держави), так і в практиці кожної окремої людини.

Міжнародний день без паперу — це відмінний привід поділитися досвідом у використанні безпаперових технологій і розповісти іншим про те, як можна вносити щоденний посильний внесок у захист екології.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 3 листопада

Щороку у першу неділю листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери.

/Files/images/byistrova/соцсфера.jpgЦе свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

Вітаємо всіх соціальних працівників з професійним святом!

Бажаємо вам здоров’я, невичерпної життєвої енергії, людської вдячності за вашу непросту, благородну працю.

До Дня працівника соціальної сфери Науковою бібліотекою підготовлено віртуальну виставку літератури. Запрошуємо до перегляду!


Розстріляне Відродження

Розстріляне Відродження - літературно-мистецьке покоління 20-х — початку 30-х рр. в Україні, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, живопису, музики, театру і яке було знищене тоталітарним сталінським режимом.

Термін "Розстріляне Відродження" вперше запропонував діаспорний літературознавець Юрій Лавріненко, вживши його як назву збірника найкращих текстів поезії та прози 1920-30-х рр. За це десятиліття (1921—1931) українська культура спромоглася компенсувати трьохсотрічне відставання й навіть переважити на терені вітчизни вплив інших культур, російської зокрема (на 1 жовтня 1925 року в Україні нараховувалося 5000 письменників).

/Files/images/bibliograf_2/відродження.jpgГоловними складниками новітньої еліти, її світогляду був бунт, самостійність мислення та щира віра у власні ідеали. В більшості своїй це були інтелектуали, які робили ставку на особистість, а не на масу.

Тоталітарний режим відчул свою поразку і почал діяти забороненими методами: репресіями, замовчуванням, нищівною критикою, арештами, розстрілами. Початком масового нищення української інтелігенції вважається травень 1933 року, коли 12—13 числа відбулися арешт Михайла Ялового і самогубство Миколи Хвильового.

Кульмінацією дій радянського репресивного режиму стало 3 листопада 1937 року. Тоді, "на честь 20-ї річниці Великого Жовтня" у Соловецькому таборі особливого призначення були розстріляні Лесь Курбас, М. Куліш, М. Яворський, В. Чеховський, В. Підмогильний, П. Филипович, В. Поліщук, Г. Епік, М. Ірчан, М. Вороний, М. Козоріс, О. Слісаренко, М. Яловий та інші. Загалом, в один день за рішенням несудових органів, було страчено понад 100 осіб представників української інтелігенції - цвіту української нації.

Інтернет-навігатор:


Батуринська трагедія

2 листопада 1708 року відбулося захоплення і знищення московськими військами столиці гетьмана Мазепи міста Батурина і його мешканців.

В історію України ці події увійшли під назвою «Різанина в Батурині». Саме місто було розграбоване, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом Меншикова, було спалене, а церкви знищені.

Ознайомитися докладніше з описами цієї події Ви можете з книг, які є в науковій бібліотеці ЧНТУ або на інтернет-сайтах.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 1 листопада

/Files/images/chntu/1431694104_14685.jpgВ цей день свiтова спільнота вiдзначає День заснування Європейського Союзу. Європейський Союз — економічний та політичний союз незалежних держав-членів, що розташовані в Європі.

Європейський Союз - це унікальне утворення, націлене насамперед на ефективну регіональну інтеграцію.

/Files/images/chntu/день европы.jpgЗагальні стандарти і основні цінності, якість і повага до прав людини, питання колективної безпеки, роблять єврозону найбільш надійним партнером як для найближчих сусідів, так і для всіх інших країн світу.

На базі Чернігівського національного технологічного університету відкрито Інформаційний центр Європейського Союзу. Основною метою діяльності Інформаційного центру Європейського Союзу ЧНТУ є:

 • поширення інформації про ЄС та його політику серед громади м. Чернігова;
 • інформування студентів та науково-педагогічних працівників університету про програми та діяльність ЄС;
 • надання допомоги у проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції;
 • сприяння участі студентів, аспірантів та працівників Університету у заходах та дебатах з європейських питань.

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/2.jpgКальченко, В. І. Історія спеціалізованого автомобільного транспорту. Будівельні, сільськогосподарські, кар'єрні самоскиди : навч. посіб. Вип. 2. Самоскиди / В. І. Кальченко, В. В. Кальченко, Г. В. Пасов. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 256 с. : іл.

У навчальному посібнику наведено історію розвитку спеціалізованого автомобільного транспорту і зокрема транспорту для перевезення сипучих вантажів - будівельних, кар'єрних та сільськогосподарських самоскидів.

/Files/images/chntu/3 (2).jpgРинок фінансових послуг : навч. посіб. / М. В. Дубина, О. М. Грубляк, А. В. Жаворонок та ін. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 353 с.

Розглянуто сутність ринку фінансових послуг, поняття і класифікація фінансового посередництва, інфраструктуру ринку фінансових послуг, інституційну структуру ринку фінансових послуг, сегментарну структуру ринку фінансових послуг, фінансові послуги на ринку грошей, фінансові послуги на валютному ринку, фінансові послуги на фондовому ринку, фінансові послуги з управління ризиком, державне регулювання та саморегулювання ринку фінансових послуг, оподаткування фінансово-кредитних установ.

/Files/images/chntu/Кальченко.jpgКальченко, О. М. Фінансовий аналіз : теорія і практика (у схемах і таблицях) : навч. посіб. / О. М. Кальченко, О. В. Шишкіна. - Чернігів : Брагинець О. В., 2019. - 435 с.

Навчальний посібник підготовлено відповідно до навчальної робочої програми.

Він спрямований на формування у студентів практичних навичок із теорії та практики фінансового аналізу, оволодіння теоретико-методологічними основами здійснення фінансового аналізу, набуття практичних навичок щодо експертної оцінки фінансово-господарської діяльності та внутрішніх резервів зміцнення фінансового стану підприємства.

Особливістю цього навчального посібника є: структурованість і наочність подання матеріалів у вигляді чисельних схем і таблиць.


/Files/images/chntu/Легеза.jpgБІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Колектив бібліотеки щиро дякує за подаровані книги Легезі Наталії Іванівні.
Ваші роботи будуть активно рекламуватися серед студентів і співробітників нашого закладу і отримають надпис
«Книга подарована бібліотеці ЧНТУ автором».
Ми високо цінуємо Вашу допомогу і висловлюємо надію на нашу подальшу співпрацю.
 • Легеза Н. Где деньги? / Н. Легеза. – Киев : Альфа Реклама, 2016. – 108 с. У той час, коли "космічні кораблі борознять неосяжні простори міжгалактичного простору", автор пропонує подивитися новим поглядом на управління обліком на підприємстві. Книга буде корисна фінансистам, бухгалтерам і всім тим, хто хоче збудувати в компанії фінансові процеси по-новому. Автор дотримується жартівливого тону і гумористичного стилю тільки для того, щоб книга сприймалася легко і не нагадувала навчально-методичний посібник для студентів третього курсу економічного факультету.
 • Легеза Н. Зачем тебе БУХГАЛТЕРША? / Н. Легеза. – Киев : Альфа Реклама, 2019. – 72 с. Автор книги, з 20-річним бухгалтерським досвідом, хоче поділитися своєю суб'єктивною думкою, про роль і значущість фактичної зайнятості бухгалтерів у приватному бізнесі в нашій країні. Книга - провокація! Безсумнівно, вона викличе обурення бухгалтерів та змусить задуматися весь бізнес про подальшу перспективу подій, пов'язаних зі змінами податкового законодавства, у разі якщо вони будуть залишені без реакції громадськості.

СКЛАДНА І ТРАГІЧНА ПОСТАТЬ

31 жовтня виконується 166 років від дня народження Миколи Івановича Кибальчича (1853-1881), революціонера-народника, винахідника.

Двадцятисемирічна біографія нашого земляка багата епізодами наукових пошуків і відкриттів, невпинної боротьби із самодержавством. З Чернігівської землі, з містечка Коропа, доля завела юнака до Петербурга. Микола Кибальчич вирішив стати інженером, та після року навчання стає слухачем медико-хірургічної академії. Революційні ідеї, прагнення поліпшити життя людей привелі його в ряди народовольців.

Виконуючи доручення "Народної волі", Микола Кибальчич старанно вивчає теорію і практику вибухових речовин і протягом короткого часу стає прекрасним спеціалістом у цій галузі. Але це був лише певний етап до вирішення головного питання його життя. Мозок ученого невтомно працював у пошуках принципу руху літального апарату для міжпланетного сполучення.

"Перебуваючи в ув'язненні, – пише Микола Іванович, – за кілька днів до своєї смерті, я пишу цей проект… Якщо ж моя ідея, після докладного обговорення вченими-спеціалістами, буде визнана здійсненною, то я буду щасливим тим, що зроблю величезну послугу батьківщині і людству".

Кибальчич був відданий до суду і страчений 3 квітня 1881 року. Рідним «царевбивці» Кибальчича було запропоновано змінити прізвище, однак вони відмовилися. Сiм’я терориста зазнала шквалу репресій.

/Files/images/bibliograf/Минутко.jpgБуря не обійшла і земляків Кибальчича: указом сина убитого царя містечку Короп було заборонено розбудовуватися, а самим коропчанам наказано побудувати церкву і все життя замолювати гріх земляка.

Бібліотека пропонує: Минутко, И. А. Три жизни: Кибальчич / И. А. Минутко. – М. : Молодая гвардия, 1986. – 239 c.

Більше інформації:


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАУКОВЦІВ

Як створити і розвинути авторський профіль і підвищити ефективність досліджень?

Профілі ResearcherID і Publons об'єдналися, щоб використовувати всі можливості систем Web of Science, ResearcherID і Publons за допомогою єдиного облікового запису.

/Files/images/bd/номер.jpgКористувачам ResearcherID

Якщо у вас вже є профіль ResearcherID, то його можливості, до яких ви звикли, доступні як і раніше в більш сучасному інтерфейсі Publons. Ви можете імпортувати свої публікації, переглядати посилання на свої роботи, розраховувати показники цитованості і вставляти свій бедж ResearcherID на інтернет-сторінки. Більш того, в рамках перенесення профілів внесено деякі поліпшення в існуючі записи ResearcherID: оновлено метадані статей, видалені повторювані публікації і пов'язано більше публікацій з ідентифікаторами, зіставивши їх з публікаціями, проіндексованими в Web of Science, таким чином провівши ревізію раніше неврахованих посилань.

Отже, з профілем Publons ви отримуєте:

 • всі ваші публікації, які легко імпортуються з Web of Science, ORCID або з вашого менеджера бібліографічних посилань (наприклад, EndNote, Zotero або Mendeley);
 • надійні показники цитування, які автоматично оновлюються на основі даних Web of Science Core Collection, що містить понад 21 000 кращих світових журналів;
 • вашу перевірену історію рецензування і редагувань, засновану на партнерстві з тисячами наукових журналів;
 • а також завантаження академічного звіту, в якому коротко описується ваша вага як автора, редактора та рецензента, який ви можете використовувати для просування по службі та кар'єрних переговорів.

Детальніше про нові функції Publons ви можете дізнатися за посиланням. Зареєструватися в Publons ви можете за посиланням.

/Files/images/bd/Publons.jpgКористувачам Publons

Якщо ви є користувачем Publons, ви зможете отримати профіль Web of Science ResearcherID при наявності навіть однієї статті, опублікованої в Web of Science. Все, що вам потрібно зробити, щоб отримати ваш ідентифікатор, це імпортувати ваші публікації. З точки зору Publons, ці зміни означають, що продукт, який ви знаєте і любите, стає ще краще: ви отримуєте повний профіль дослідника, який дозволяє додавати публікації, відстежувати цитування, забезпечувати правильну прив'язку публікацій в Web of Science, а також відстежувати вашу історію рецензування і редагувань, щоб ви могли збільшити свою вагу як рецензента і редактора.

Якщо у вас є які-небудь питання, зверніться до актуальних питань ResearcherID-Publons або зв'яжіться по email: researchcherid@publons.com.


Тренінг з арт-терапії #Барви осені

/Files/images/chntu/куратор.jpg23 жовтня в читальному залі Наукової бібліотеки університету в рамках реалізації проекта "Голос жінки має силу 2019" пройшла чергова зустріч в Блог-кафе.

/Files/images/chntu/рис.jpgТренінг з арт-терапії #Барви осені проводила фахівець з питань арт-терапії, тренер проекту Тимченко Ольга. Присутні занурились в світ вільної асоціативної творчості, яка, на першій погляд, виглядає як повернення в дитинство, але завдяки зосередженості на своєму внутрішньому стані сприяє звільненню від негативних емоцій та відновленню психологічної рівноваги.

/Files/images/chntu/терапия.jpgТепла та дружня атмосфера, створена тренером, спонукала до спілкування та прояві творчих здібностей навіть у тих учасників, які не підозрювали в собі наявність художнього таланту.

Дякуємо куратору проекту "Голос жінки має силу 2019" Ємець Наталії та тренеру Тимченко Ользі, які неодноразово проводили Блог-кафе в локації Наукової бібліотеки ЧНТУ.


ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ У БІБЛІОТЕЦІ

18 жовтня до виставкової галереї ім. В.К.Багіна, яка знаходиться в читальному залі бібліотеки, завітали студенти 4-го курсу кафедри туризму.

/Files/images/karpenko/72598131_498455921007191_5122359541182234624_n.jpgМайбутні спеціалісти разом з завідувачкою кафедри Зеленською О.О. прийшли не тільки подивитися роботи художників об'єднання "ДЕСНЯНСЬКА ПАЛІТРА", а й довідатися про специфіку організації виставок творів образотворчого мистецтва.

Своїм досвідом поділилася завідувачка відділом бібліотеки Карпенко Н.О. А саме:

 • які основні етапи організації виставки,
 • як правильно компонувати експозицію,
 • які існують засоби кріплення картин,
 • навіть продемонструвала як в’язати рухомий вузол.

Така змістовна екскурсія стала гарним доповненням до практичного заняття з предмету «Виставкова діяльність».


ШКОЛА БІБЛІОТЕЧНОЇ ІННОВАТИКИ

Чергове засідання «Школи бібліотечної інноватики» наукової бібліотеки ЧНТУ було присвячено актуальним питанням бібліографічної діяльності.

/Files/images/novosti/беседа.jpg/Files/images/novosti/школа.jpg Для обговорення бібліографи представили три цікавих доповіді:

 • Бібліографія: ключ до знань (Селіверстова Л., зав. відділом);
 • Інформаційно-бібліографічне обслуговування: вітчизняний та закордонний досвід (Лузіна Н., зав. сектором);
 • Інформаційно-бібліографічна продукція на веб-ресурсах бібліотеки ВНЗ (Бондар С., провідний бібліограф)

За дружньою бесідою ми проаналізували свою роботу, досвід інших бібліотек і визначили напрямки подальшої діяльності.


НА ДОПОМОГУ МАГІСТРАМ

Магістерська кваліфікаційна робота є завершальним етапом навчання студентів для здобуття освітнього ступеню "магістр". Вона є підсумком виконання магістерської програми та відображає вміння студента самостійно вести науковий пошук і вирішувати наукові завдання, а її написання неможливо без бібліотечних ресурсів.

/Files/images/kozatska/20191003_114810.jpgНа початку жовтня року бібліограф наукової бібліотеки ЧНТУ Л.А. Селіверстова у співпраці з професором кафедри кримінального права та правосуддя, к.ю.н., доцентом Головко М. Б. ознайомили студентів, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Магістр права», спеціалізація «Кримінальна юстиція (Суд. прокуратура. Адвокатура)», з ресурсами наукової бібліотеки ЧНТУ та провели огляд традиційних й інноваційних джерел інформації для використання при підготовці кваліфікаційної роботи.

Під час зустрічі, що відбулась у читальному залі наукової бібліотеки, студенти також зацікавились проектом з побудови кар’єри для майбутніх випускників: «Молодий фахівець на ринку праці». Цей проект покликаний сприяти працевлаштуванню студентів ЧНТУ, проходженню ними стажувань та отриманню практичного досвіду за фахом. Під час ознайомлення з проектом особливу зацікавленість у студентів викликала інформація про наявні вакансії.


/Files/images/karpenko/мистецтво подія.jpgМИСТЕЦЬКА ПОДІЯ

Запрошуємо на виставку картин художників народного аматорського об’єднання «Деснянська палітра».

Представлено 38 творів 12-ти самобутніх майстрів.

Картини виконані в різних техніках і точно не залишать вас байдужими.

Приходьте на виставку і отримайте заряд позитивних емоцій!

Виставка працює: понеділок-п’ятниця з 9-00 до 17-00 (читальна зала бібліотеки).


ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПОСІБНИКА

У відділі документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки ЧНТУ відбулась презентація навчального посібника «Криміналістика (Методика розслідування окремих видів злочинів)» Осипенко Івана Петровича - старшого викладача кафедри кримінального права та правосуддя.

/Files/images/kozatska/криминал.jpg /Files/images/kozatska/кр.jpg /Files/images/kozatska/крим.jpg Студенти отримали цікаву інформацію щодо змісту навчального посібника. Також присутні мали можливість ознайомитися не тільки з теоретичними основами, а і з практичними навичками: використовували техніко-криміналістичні засоби та методику у розкритті, розслідуванні та попередженні злочинів.

А наша бібліотека щиро вдячна Івану Петровичу за співпрацю та подаровану книгу!


НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ

Відкрито доступ до академічних баз даних від компанії EBSCO.

EBSCOhost надає можливість пошуку повнотекстових, рецензованих статей наукових журналів, довідників та інших публікацій з різних наукових дисциплін.

/Files/images/bd/Эбско.jpgEBSCO представляє «EP Package Standard», який включає бази даних, що охоплюють широкий спектр тем: від бізнесу та гуманітарних наук до медицини та екології. EBSCO EP Package standard: Academic Search Premier, Business Source Premier, Regional Business News, MasterFile Premier, Health Source: Nursing / Academic Edition, Health Source: Customer Edition, Newspaper Source, MEDLINE, ERIC, GreenFile, LISTA, Teacher Reference Center, European Views on Americas: 1493-1750.

Період доступу: 1 жовтня 2019 – 1 листопада 2019.

Доступ до баз даних можна отримати у локальній мережі університету без логіну і паролю (http://search.ebscohost.com/)

Посилання на відео з підручника YouTube, де представлені основні функції та параметри пошуку баз даних EBSCO (англійською мовою):

 • Основний пошук (Керівництво зі створення базового пошуку за допомогою EBSCOhost);
 • Pозширений пошук (Демонстрація використання розширеного пошуку в інтерфейсі EBSCOhost з полями керованого стилю пошуку).

ДОРОГАМИ РІДНОГО КРАЮ

Найкращий відпочинок – це подорож!

/Files/images/karpenko/садиба.JPGЦього разу колектив нашої бібліотеки вирушив за новими враженнями до Ріпкинського району Чернігівської області.

Спочатку ми відвідали історико-меморіальний музей Софії Русової. Всесвітньо відома українська громадська діячка, видатний педагог, історик, письменниця, видавець народилася в селі Олешня.

/Files/images/karpenko/Бибик.jpgМісцевий краєзнавець натхненно розповіла про життя та творчість нашої землячки. Більше інформації на ресурсі бібліотеки ЧНТУ «Унікальна Чернігівщина».

Потім нас запросили у гості до найстарішого гончара України Івана Івановича Бібіка, Заслуженого майстра народної творчості.

Іван Іванович народився в Олешні у далекому 1925 році, був учасником Другої світової війни, дійшов до Берліна. Незважаючи на свій вік, він дуже відкрита, щира людина. Спілкуватися з ним одне задоволення.

Завершився наш вікенд пікніком на Блакитних озерах, популярному місці відпочинку не тільки чернігівців, але й туристів з інших областей і навіть країн(!).

Прозора вода, мовчазні сосни, чисте повітря допомогають відновити душевні та фізичні сили. Більше наших фото


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

Новий випуск нашого бюлетеня містить наступні матеріали

 • НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ (Проект щоденної інтернет-газети «Соціальні мережі для вчених»; Онлайн-проект НБ ЧНТУ "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"; Нагородження наших найактивніших читачів
 • БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ (Клуб настільних ігор «GAME TIME»; Вийшли друком)
 • ІНФОРМАЦІЙНІ ТА КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ (Електронні сервіси відбору інформації з мережі Інтернет)
 • АКТУАЛЬНО (Академічна доброчесність; Веб-сайт наукової бібліотеки ЧНТУ: популярні сторінки)
 • СВІТ ОЧИМА БІБЛІОТЕКАРЯ (Мандруємо Україною : Карпати; Наша подорож Чернігівщиною, або Набір радощів для жителів міста)
 • СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ ЧЕРНІГІВЩИНИ (Письменники-ювіляри 2019 року, які життям та творчістю пов’язані з чернігівським краєм)
 • ЛІТЕРАТУРНА СТУДІЯ «ДИВОСВІТ»
 • РАДИМО ПРОЧИТАТИ

Запрошуємо до читання!


Краєзнавче дослідження в бібліотеці

Тематичний огляд літератури «Видатні жінки Чернігівщини».

/Files/images/bevz/инна край.jpgНаше місто славне не тільки своєю витонченою архітектурою, неповторними краєвидами та цікавими легендами. Його як і будь-якого іншого міста не було б без його мешканців.

Інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки познайомив читачів НБ ЧНТУ з видатними жінками Чернігівщини.

Дякуємо студентам груп АГ-191 та ЛС-191 за увагу, а кураторам – за співпрацю.

Зміст презентації «Видатні жінки Чернігівщини» ви можете подивитися на сайті бібліотеки, а замовити бібліографічний огляд в Інформаційно-бібліографічному відділі НБ ЧНТУ (1 корпус, каб. 138).


Частіше приходьте до бібліотеки!

/Files/images/bevz/список.jpgСтуденти групи ЕМ-171 зі своїм куратором Діхтярук І. В. завітали до бібліотеки, щоб дізнатися про нові грані її роботи.

/Files/images/bevz/игры.jpgТретьокурсники мали можливість з перших вуст отримати інформацію про бібліотечні послуги та ресурси.

Особливу увагу було приділено бібліотечному сайту, ознайомленню з його структурою.

Також студенти дізнались про Клуб настільних ігор «Game time», акцію «Читати – це модно!», Літературну студію «Дивосвіт» та інші цікаві проекти бібліотеки.

Дякуємо за увагу та запрошуємо до подальшої співпраці студентів та викладачів!


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень. ІІІ квартал 2019 року

ПОДІЛИСЬ З ДРУГОМ ЦІКАВОЮ КНИГОЮ

Онлайн-проект НБ ЧНТУ "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"

Наукова бібліотека розпочинає новий сезон: 1 жовтня 2019 – 30 квітня 2020.

Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи! Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас!

/Files/images/kozatska/20190911_111730.jpgПротягом минулого навчального року я, студентка юридичного факультету ЧНТУ, брала участь в он-лайн проекті Наукової бібліотеки нашого університету «Читати – це модно!».

Повернувшись з канікул, отримала повідомлення про те, що я є однією з переможців цього проекту.

Мені дуже приємно одержати нагороду, яку не змогла отримати своєчасно, бо знаходилась за кордоном.

Пишаюсь своїм університетом, що дає можливість розвиватися та проявляти свої таланти.

Круто! Читайте – це модно!

Наталія Макогін, учасниця сезону 2018-2019.


Бібліотека дякує!

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання. ІІ - ІІІ квартали 2019 року

Мандруємо Україною

Світ очима бібліотекаря

Якщо ви мрієте відпочити від міської галасливої метушні, побути наодинці з природою, наповнитися красою та тишею, то дивовижне село Закарпаття Синевирська Поляна саме те, що потрібно. Село розташоване на території Національного природного парку «Синевир», а це - неймовірне розмаїття рослинного і тваринного світу, десятки бурхливих річок, лікувальні мінеральні джерела, мальовничі гірські струмки.

/Files/images/karpenko/ната.jpgНайкоштовнішим скарбом парку є озеро Синевир – найбільше та найглибше гірське озеро Українських Карпат, яке утворилося внаслідок землетрусу близько 10 тисяч років тому. Оповите романтичними легендами озеро не кожному відкриває свої принади. Тому не поспішайте, зробивши декілька вдалих фотографій, залишити цю казкову місцину. Надвечір, коли туман пухнастою ковдрою вмощується на поверхню озера та ніжно обіймає стрункі вікові смереки, Синевир стає особливо містичним, майже потойбічним.

/Files/images/karpenko/IMG_0001.JPGДо природоохоронних об’єктів Національного парку належить Реабілітаційний центр бурого ведмедя. Ставши бранцями людської жадоби та примхи, натерпівшись від жорстокого поводження, ведмеді могли вже ніколи не побачити лісу. Центр став для клишоногих порятунком. Тут годують, доглядають, надають ветеринарну допомогу. А головне, - вони вільно пересуваються територією, що займає 12 гектарів та відповідає природному середовищу їх існування.

/Files/images/karpenko/IMG_9798.JPGНа території парку розташовано унікальне село Колочава, в якому діє аж десять музеїв. Одним із найпопулярніших є етнографічний музей під відкритим небом «Старе село». Будинки, а також всі представлені експонати, колись належали мешканцям цього регіону. Ви можете побачити як жили 100-300 років тому різні верстви населення Закарпаття, люди різних професій та національностей.

/Files/images/karpenko/паты.jpgСповна відчути велич Карпат можна лише піднявшись високо в гори. З вершин гірського масиву «Внутрішні Горгани» відкриваються дивовижні краєвиди! Затамовуючи подих, можна годинами милуватися смарагдовим оксамитом смерек, слухати дзвінку тишу, спостерігати за німим танком невгамовних хмаринок…

Також варто відвідати село Пилипець, проїхати канатною дорогою, помилуватися красою гірського масиву Полонина Боржава та водоспаду Шипіт, скуштувати запашний банош, спробувати ожинового вина, назбирати грибів і яфин, саме так називають тут чорницю, завітати на страусину ферму та форелеве господарство… А головне - набратися приємних вражень та заряду позитива на весь рік! Більше наших фото на Flickr


/Files/images/karpenko/громко.jpgВ бібліотеці повинно бути … голосно!

Наші читачі вже звикли до нових реалій існування бібліотеки.
Локації читального залу дозволяють проводити різноманітні заходи, часом доволі голосні та креативні, поєднуючи їх з традиційними функціями бібліотеки.

У той час, коли в одній зоні проходить черговий тренінг з арт-методу “Драма-театр” чи з арт-терапії,

у іншій – плідно працюють студенти,

а десь за колоною, на зручних пуфах, хтось мирно відпочиває від напруженого навчання.


Бібліотечні видання

Вийшов з друку біобібліографічний покажчик:

/Files/images/vikladach/Кальченко.jpgКальченко Віталій Іванович : біобібліограф. покажч. / уклад. : Н. С. Лузіна, А. А. Савенко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2019. – 52 с.

Видання присвячено науково-педагогічній діяльності Кальченка Віталія Івановича – доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Навчально-наукового інституту технологій Чернігівського національного технологічного університету, Заслуженого діяча науки і техніки України.

До покажчика увійшли дані біографічного характеру, бібліографічні відомості про авторські свідоцтва, патенти, монографії, навчальні посібники, методичні вказівки, тези доповідей на науково-практичних конференціях, статті з періодичних видань та збірників.

З текстами публікацій В. І. Кальченка можна ознайомитися на веб-ресурсі Електронний архів ЧНТУ.


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
 • Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.