/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


БІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ ФАХІВЦІВ!

23-24 квітня на базі Наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету відбудеться

Науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку бібліотеки в структурі інформаційного забезпечення навчального процесу і наукової діяльності ЗВО».

З нетерпінням чекаємо колег!

Завантажити: ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ


Календар знаменних і пам’ятних дат. 23 квітня

В цей день народився Моріс Дрюон (23 квітня 1918 р. – 14 квітня 2009 р.) – французький письменник, драматург, вчений, політичний діяч.

/Files/images/bevz/Дрюон.jpgСвітову славу йому принесли гостросюжетні історичні романи, що склали семитомний цикл "Прокляті королі" (1955-1977). Всього Моріс Дрюон написав понад 50 романів, драматургічних поем і п'єс.

Під час Другої світової війни Моріс Дрюон працював військовим кореспондентом, брав участь у Французському Опорі.

«Пісня партизанів», написана ним у співавторстві, стала неофіційним гімном Франції у воєнний період. Крім літератури письменник активно займався політичною діяльністю: займав пости міністра культури та президента Асоціації лауреатів Гонкурівської премії, був депутатом Європейської парламентської асамблеї.

Його заслуги перед батьківщиною відзначені кількома французькими нагородами, в тому числі Великим хрестом ордена Почесного легіону – вищої державної нагороди Франції. Моріс Дрюон також удостоєний високих державних нагород Аргентини, Бельгії, Бразилії, Великобританії, Греції, Італії та багатьох інших країн.


Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня.

/Files/images/byistrova/психология.jpgЗапрошуємо переглянути віртуальну виставку літератури з фонду НБ ЧНТУ: у пропонованій літературі можна знайти поради визнаних фахівців - лікарів, психологів, психотерапевтів про те, як вижити психологічно, фізично, морально, як подолати стреси.

Література буде корисною для всіх, хто цікавиться питаннями сучасної психології особистості, міжособистісних та сімейних відносин, магією, езотерикою, і тих, хто прагне до самовдосконалення.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 23 квітня

Всесвітній день книги та авторського права, який було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО, відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року.

Рішення було прийнято з метою просвіти, розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найбільшим засобом поширення знань, найбільш надійним способом їх збереження.

/Files/images/byistrova/автправо.jpgДо Всесвітнього дня книги та авторського права бібліотекою підготовлено віртуальну виставку «Книга –мудрість століть». Книга у всі часи - від сивої давнини і дотепер відігравала важливу роль у становленні і розвитку людства, була і залишається головним носієм інформації, знань і досвіду. Завдання сучасності - збереження та донесення до наступних поколінь книжкової мудрості.

Також запрошуємо переглянути цікаву інформацію сторінки веб-сайту "Про книги і бібліотеки".


Календар знаменних і пам'ятних дат. 22 квітня

/Files/images/chntu/immanuel-kant.jpgВ цей день народився відомий німецький філософ Іммануїл Кант (22.04.1724, Кенігсберг — 12.02.1804, Кенігсберг). Його фундаментальні книги вплинули на всю подальшу європейську філософію.

У своїх численних роботах філософ стверджував, зокрема, що умова пізнання – загальнозначущі апріорні форми, що упорядковують хаос відчуттів. Ідеї Бога, волі, безсмертя, недовідні теоретично, є, однак, постулатами «практичного розуму», необхідною передумовою моральності. Центральний принцип етики Канта – категоричний імператив.

Про життя цього видатного філософа відомо, що він відрізнявся досить слабким здоров'ям. Через це Кант змушений був дотримуватися суворих правил і жорсткого режиму (що згодом дозволило йому прожити досить довге життя). Його пунктуальність і чіткість в дотриманні правил була комічною навіть для німців. Він був похований в професорському склепі Кафедрального собору Кенігсберга. Над могилою філософа була зведена каплиця.

Більше інформації : тематична виставка літератури з фонду бібліотеки.


Календар знаменних і пам’ятних дат. 22 квітня

Щорічно 22 квітня люди на всій планеті відзначають Всесвітній день Землі.

Це своєрідна масштабна акція, спрямована проти жорстокого, варварського і нерозумного використання природних ресурсів.

/Files/images/chntu/деньземли.jpgПрагнення зрозуміти довкілля та власне себе в ньому є найголовнішим завданням людства. Ще в доантичних міфах спостерігаємо спроби відобразити стосунки людини і природи. Сучасне землезнавство розв’язує низку складних проблем взаємовідносин людини і природи шляхом створення науково обгрунтованих теоретичних розробок і втілення практичних заходів, спрямованих на охорону навколишнього середовища та його покращення.

Запрошуємо до перегляду тематичної добірки літератури до Всесвітнього дня землі з фонду НБ ЧНТУ.


Календар знаменних і пам’ятних дат. 18 квітня

/Files/images/bibliograf/симфония.jpg18 квітня міжнародне співтовариство відзначає Міжнародний день пам’яток та історичних місць, який спрямований на підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь.

Пропонуємо віртуальну подорож по цікавим та визначним місцям чарівної Чернігівщини. Сподіваємось, що наше бачення рідного краю та наші враження спонукають Вас відвідати ці чудові місця, полюбити мальовничі краєвиди, архітектурні пам’ятки, доторкнутися до історії Сіверського краю:

Бібліотека рекомендує : тематична виставка літератури з фонду НБ ЧНТУ.


Наш новий проект!

Як показали останні дослідження соціологів, соціальні мережі все більше перетворюються в повноцінне джерело інформації, витискуючи пресу та телебачення. Однак на тлі численних підписок користувачів з'являється необхідність відстеження потрібної їм інформації із загального потоку.

/Files/images/bibliograf/Dely.jpgНаша бібліотека запускає пілотний проект щоденної інтернет- газети «Соціальні мережі для вчених» (The Social Networking for Scientists: daily electronic newspaper).

Контент газети автоматично оновлюється щодня, новинний агрегатор аналізує і відбирає інформацію з RSS-каналів, Google+, LinkedIn, Twitter, Facebook, Youtube і ін. (використовується до 25 джерел контенту). Сервіс шукає контент на декількох мовах, працюючи з іноземними джерелами.

Статті з усіх ресурсів автоматично розподіляються за кількома розділами:

 • #ТЕХНОЛОГІЯ #НАУКА #БІЗНЕС #СВІТ #МИСТЕЦТВО І РОЗВАГИ #СОЦІАЛЬНІ МЕДІА #YOUTUBE

Крім щоденних «гарячих» новин в цьому проекті ще цікавий і елемент випадковості: ніколи не відомо, який матеріал з`явиться в газеті в наступний раз. Це дозволяє дізнаватися про такі речі, які ніколи не зустрілися б при усвідомленому цілеспрямованому пошуку. Сподіваємося, що ця електронна газета допоможе науковцям у пошуку потрібної та цікавої інформації.


Шановні науковці!

Запрошуємо вас взяти участь в онлайн-опитуванні "Ваше ставлення до академічного плагіату".
 • Мета опитування - з'ясування розуміння і ставлення наукової спільноти до явища академічного плагіату, ініціатив з протидії академічному плагіату; визначення загального рівня культури академічної доброчесності у науковому середовищі.
 • Розраховано на наукових працівників, тих, хто професійно займається науковою діяльністю.
 • Опитування анонімне. Дякуємо!

/Files/images/chntu/фейсбилдинг.jpgЗапрошуємо на майстер-клас!

У бібліотеці відбудеться дуже цікава зустріч з Тетяною Бабрановою, тренером з фейсбілдінгу.
Фейсбілдінг - це фітнес для обличчя.

Знаючі люди кажуть, що завдяки йому ми можемо:

 • позбутися зморшок;
 • поліпшити стан шкіри;
 • прибрати мішки під очима,
 • "друге" підборіддя без хірургічного втручання або застосування ін'єкцій!

Так це чи ні, Ви зможете дізнатися, якщо завітаєте до бібліотеки 18 квітня о 15 годині.


Локація: БІБЛІОТЕКА!

Брейн-ринг - гра для ерудованих, саме тому місцем її проведення було обрано бібліотеку. Оскільки дійство відбувалося 1 квітня, темою брейн-ринга став гумор та розіграші. В змаганні приймали участь 9 команд, які представляли факультети ЧНТУ.

/Files/images/Flickr/локация.jpg Упродовж гри всі команди демонстрували високі знання та неабиякий інтелект. Найкмітливішою виявилась команда «Піка-Піка».

Справжні пристрасті вирували за ІІ місце, на яке претендували одразу три команди. Для визначення переможця знадобилися ще два додаткових питання. У запеклій боротьбі ним стала команда «Партія без партії». ІІІ місце заслужено зайняла команда «Марвел».

Вітаємо переможців! Побач себе і своїх друзів на Flickr!


НОВЕ НА САЙТІ!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за І квартал 2019 року.

/Files/images/Flickr/локация.jpgЛокація: БІБЛІОТЕКА!

Розпочала свою діяльність Start Up майстерня ЧНТУ.

Учасники знайомляться та формують команди; починають креативно мислити та генерують перші ідеї; представляють свої проекти, обговорюють, аналізують…

Побач себе і своїх друзів на Flickr!


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Локалiзацiя_економiчного_простору_регiонiв.jpgПопело, О. В. Локалізація економічного простору регіонів України в контексті євроінтеграції : монографія / О. В. Попело. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 371 с. : іл., табл.

Досліджено теоретичні аспекти та запропоновано методологічні підходи до оцінювання рівня модернізації продуктивних сил регіонів. Маштабність і складність глобалізаційних процесів зумовили прагнення України до становлення економіки знань як модернізаційного пріоритету розвитку продуктивних сил в умовах євроінтеграції.

/Files/images/chntu/Публiчне_управлiння.jpgУ монографії розглянуто пріоритети науково-технічного розвитку економіки та окреслено цільові наукові і науково-технічні програми як форми реалізації пріоритетних напрямів локалізації економічного простору. У межах дослідження модернізаційних аспектів просторової організації господарських систем у сучасних умовах запропоновано функціональну модель агропромислового кластера. Проаналізовано європейський досвід впливу органів виконавчої влади на процеси комплексного територіального розвитку.

Вдовенко, С. М. Публічне управління : навч. посіб. Ч. 2. Публічний менеджмент / С. М. Вдовенко, Ю. С. Вдовенко, О. В. Рогова. - Ніжин : Орхідея, 2018. - 221 с.

У навчальному посібнику розглядається понятійний апарат, концепції та напрями розвитку публічного менеджменту, акцентується увага на досвіді його впровадження та використання органами влади та недержавними організаціями України. Пріоритети надано вивченню публічних принципів, методів взаємодії державної влади, громадського суспільства, місцевого самоврядування та самоуправління.


Проект «Голос жінки має силу» набирає обертів

/Files/images/karpenko/1.jpgБлог-кафе у Чернігові розпочало свою діяльність.

Перша зустріч була присвячена знайомству з секретами блогерства, які майстерно розкрила куратор проекту Наталія Ємець.

Результатом тренінгу стало створення чотирьох блогів на гострі соціально-політичні теми.

З нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!


Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за видання, що надійшли до бібліотеки за I квартал 2019 року.


Університет починається з бібліотеки

/Files/images/karpenko/Репки.jpgВже стало доброю традицією приймати в бібліотеці старшокласників шкіл Чернігівщини. 20 березня до ЧНТУ завітали учні 10-11 класів Ріпкінської гімназії ім. С. Русової.

Знайомство з університетом потенційні студенти розпочали з бібліотеки. Екскурсія бібліотекою була цікавою та насиченою: півмільйонний книжковий фонд, затишний читальний зал, картинна галерея приємно вразили відвідувачів.

Родзинкою заходу стали настільні ігри, в яких учасники могли продемонструвати свою кмітливість, уяву та ерудицію. Чекаємо наступної зустрічі 1 вересня)

Більше фото на Flickr


Голос жінки має силу

Нарешті до проекту «Голос жінки має силу» - програми по відновленню миру і діалог внутрішньо переміщених жінок - долучилася і Чернігівщина!

/Files/images/bevz/фундация.jpgПроект був започаткований у 2017 році і за роки існування набрав значимих обертів в багатьох регіонах України. 18-19 березня в університеті було проведено Презентаційний круглий стіл та Тренінг з розвитку компетентностей організації. Проект реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. До заходу за сприяння Фундації прав людини долучилися ГО «Чернігів Європейський», Чернігівський технологічний університет та внутрішньо переміщені особи. Лекційна частина семінару була присвячена блогерству, яке відкриває можливість впливати на суспільну думку та вирішувати важливі питання та основам проектного менеджменту. Учасники отримали не тільки теоретичні знання, а й змогли використати їх на практиці: написати та представити оригінальний проект.

Дякуємо голові правління Human Rights Foundation in Ukraine Фундації прав людини Евгенію Фомину (Eugene Fomin) та координаторці проекту "Голос жінки має силу" в області Наталії Ємець Nataliia Yemets за надзвичайно цікавий та змістовний захід.

#WomenVoicesCount #HumanRightsFoundation #ArtForPeace #ГолосЖінкиМаєСилу #ФундаціяПравЛюдини


Весняні подарунки від бібліотеки

Весна… Кожній дівчині хочеться бути красивою і неповторною.
/Files/images/karpenko/на сайт.jpg12 березня бібліотека запросила панянок на майстер-клас з виготовлення стильних браслетів з натурального каміння та бісеру.

Чарівна пані Ірина, яка вдало поєднує бібліотечну роботу з творчістю, не тільки поділилася своїм досвідом створення прикрас, але й розкрила таємничі сили каміння.

За приємним спілкуванням і натхненною працею час пролетів непомітно. Різноманіття матеріалу дозволило юним майстриням втілити всі свої фантазії у власні оригінальні вироби.

/Files/images/karpenko/девочка.jpg /Files/images/karpenko/браслетбисер.jpg /Files/images/karpenko/студентка.jpg /Files/images/karpenko/received_413054789498421.jpeg /Files/images/karpenko/сайт3.jpg


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».
/Files/images/bibliokurer/курьер2.jpgНовий випуск нашого бюлетеня містить наступні матеріали:
 • Молодий фахівець на ринку праці
 • Читати – це модно!
 • Оновлений читальний зал
 • Виставка живопису Віри Летошко
 • Вийшли друком
 • Виставка творчих робіт
 • Нові стандарти бібліотечної справи
 • Туристичні проекти бібліотек
 • Видатні жінки Чернігівщини
 • Письменники-ювіляри 2019 року

Запрошуємо до читання!


Виставка творчих робіт «Наші таланти»

27 лютого в читальному залі № 6 Наукової бібліотеки (вул. Козацька,1) відкрито для перегляду виставку творчих робіт викладачів та співробітників Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ «Наші таланти».

/Files/images/kozatska/наши таланты.jpgРоботи, представлені на виставці, виконані в різних жанрах аматорського мистецтва – це вишивки хрестиком та бісером, акварелі, батик, вироби з бісеру, прикраси, ляльки, роботи виконані в техніці декорування декупаж, плетіння стрічкою, різьба по дереву, лозоплетіння. Всього представлено 67 робіт 15-ті жінок-майстринь.

Виставку «Наші таланти» супроводжує книжкова тематична виставка «Яскрава палітра народної творчості», яка розкриває витоки розвитку народної творчості та різноманітні жанри, розповідає про майстрів аматорського мистецтва України.

В день відкриття виставки проведено бібліографічний огляд «Народна творчість - поклик душі українського народу». З матеріалами огляду можна ознайомитися протягом відвідування виставки.


Виставка картин «Люблю свій рідний край!»

/Files/images/karpenko/IMG_20190227_121237.jpgЗапрошуємо відвідати персональну виставку картин «Люблю свій рідний край!» чернігівської художниці Віри Летошко.
/Files/images/karpenko/IMG_20190227_121951_1.jpgДо вашої уваги чудові, наповнені сонячним сяйвом і любов’ю пейзажі, яскраві натюрморти, дивовижні сільські мотиви, від яких на душі стає так радісно і щемно…

Картини експонуються в науковій бібліотеці ЧНТУ (вул. Шевченка, 95).

Більше фото на Flickr


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".Режим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.