/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Календар знаменних і пам'ятних дат. 20 березня

В календарі міжнародних свят існує два Дня Землі – один відзначається в День весняного рівнодення, а другий – 22 квітня.

/Files/images/chntu/деньземли.jpgПерший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну. Дата 20 березня була обрана і офіційно затверджена у 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення. У зверненні ООН говориться: «День Землі – це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного будинку, відчути нашу всеземную спільність і взаємну залежність один від одного».

Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує до Вашої уваги тематичний огляд літератури «Земля – наш спільний дім».


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Брендiнг.jpgІльчук, В. П. Брендинг у підвищенні конкурентоспроможності виноробних підприємств в умовах євроінтеграції : монографія / В. П. Ільчук, В. Л. Пазюк. - Чернігів : Брагинець О. В., 2018. - 274 с. : іл., табл.

У монографії розглянуто еволюцію розвитку бренда, основи його формування, розкрита роль і значення брендових технологій в процесі просування продукції на ринок. Визначені функціональні можливості брендингу в управлінні розвитком підприємств виноробної промисловості.

Значна увага приділена характеристиці рівня розвитку виноградарства та виноробства в Україні, визначені динаміка та тенденції розвитку вітчизняного ринку виноробної продукції, окреслені перспективи розвитку виноградства та виноробства. Особливе місце в монографії відведене дослідженню проблем інституційного забезпечення розвитку брендингу в умовах євроінтеграції, розробці організаційно-економічного механізму формування та просування нових брендів виноробної продукції, їх конкурентоспроможності та ефективності застосування.


Календар знаменних і пам’ятних дат. 16 березня

/Files/images/bevz/md_bieliaiev-oleksandr-romanovych_2.jpgВ цей день народився Олександр Романович Бєляєв (16 березня 1884 - 6 січня 1942) - російський письменник-фантаст, один із засновників радянської наукової фантастики. Відомий також як «російський Жуль Верн».

/Files/images/bevz/Беляев.jpg Син священика Олександр Бєляєв попри волю батька обрав кар'єру адвоката, в якій добився значних успіхів, але залишив її заради професії письменника. Починав з поетичних творів, та згодом його уявою заволоділа наукова фантастика.

У своїх творах Олександр Романович передбачив такі наукові відкриття, як створення штучних органів, поява систем вивчення земної кори, створення орбітальних космічних станцій.

Його романи і повісті здобули шалену популярність у читачів, проте прагматична радянська критика висміювала його пророцтва, не підозрюючи, що автор відкривав перед ними двері у світ майбутнього. Докладніше


Календар знаменних і пам'ятних дат. 15 березня

15 березня світове співтовариство відмічає Всесвітній день захисту прав споживачів.

/Files/images/chntu/Вітання-з-нагоди-Всесвітнього-дня-захисту-прав-споживача.jpgІсторія починається з 15 березня 1962 року, коли президент США Джон Кеннеді виступаючи із зверненням до Конгресу та об’єднань споживачів вперше проголосив права споживачів - право на безпеку, право на інформацію, право на вибір, право бути почутим. В подальшому права споживачів були розширені та визнані в інших країнах. В 1983 році день 15 березня був закріплений в міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів.

Бібліотека рекомендує: література з фонду НБ ЧНТУ.


Легендарний фізик, світоч науки ХХ століття

14 березня виповнюється 140 років від дня народження великого фізика Альберта Ейнштейна - одного з найвідоміших особистостей першої половини ХХ століття.

/Files/images/chntu/ейнштейн.jpgЦей великий вчений багато досяг у своєму житті, ставши не тільки нобелівським лауреатом, але і в корені змінивши наукові уявлення про Всесвіт.

Його перу належить близько 300 наукових робіт з фізики і близько 150 книг і статей з різних галузей знань.

Багато хто вважає його одним з найбільш великих вчених в історії людства.

Пропонуємо Вашій увазі бібліографічний огляд літератури, присвячений Альберту Ейнштейну.


Весняні подарунки від бібліотеки

Весна… Кожній дівчині хочеться бути красивою і неповторною.
/Files/images/karpenko/на сайт.jpg12 березня бібліотека запросила панянок на майстер-клас з виготовлення стильних браслетів з натурального каміння та бісеру.

Чарівна пані Ірина, яка вдало поєднує бібліотечну роботу з творчістю, не тільки поділилася своїм досвідом створення прикрас, але й розкрила таємничі сили каміння.

За приємним спілкуванням і натхненною працею час пролетів непомітно. Різноманіття матеріалу дозволило юним майстриням втілити всі свої фантазії у власні оригінальні вироби.

/Files/images/karpenko/девочка.jpg /Files/images/karpenko/браслетбисер.jpg /Files/images/karpenko/студентка.jpg /Files/images/karpenko/received_413054789498421.jpeg /Files/images/karpenko/сайт3.jpg


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».
/Files/images/bibliokurer/курьер2.jpgНовий випуск нашого бюлетеня містить наступні матеріали:
  • Молодий фахівець на ринку праці
  • Читати – це модно!
  • Оновлений читальний зал
  • Виставка живопису Віри Летошко
  • Вийшли друком
  • Виставка творчих робіт
  • Нові стандарти бібліотечної справи
  • Туристичні проекти бібліотек
  • Видатні жінки Чернігівщини
  • Письменники-ювіляри 2019 року

Запрошуємо до читання!


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Управлiння.jpg Старченко, Г. В. Управління проектами : теорія та практика (з використанням MS Excel та MS Project) : навч. посіб. / Г. В. Старченко. - Чернігів : Брагинець О. В., 2018. - 305 с. : іл., табл.

У навчальному посібнику розглядаються теоретичні, методологічні та практичні аспекти управління проектами. Окремі підрозділи та глава навчального посібника присвячені практичним питанням застосування методів та інструментів управління проектами за допомогою Microsoft Excel 2016 та Microsoft Project 2016.

/Files/images/chntu/Загал.jpgКорма, О. М. Загальна і сільськогосподарська ентомологія з основами прикладної зоології. Лабораторний практикум : навч. посіб. / О. М. Корма, О. П. Чмель. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 295 с. : іл.

У посібнику викладено теми лабораторних занять з основних розділів дисципліни "Ентомологія (ентомологія+зоологія)" згідно затвердженої робочої програми.

В посібнику розглянуто морфологію, анатомію, біологію розмноження та розвитку, екологію та систематику комах, кліщів, нематод та гризунів, що шкодять сільськогосподарським культурам. У спеціальній частині викладені діагностичні ознаки, розповсюдження в межах України найважливіших видів шкідників означених груп тварин, дані щодо їх біології, екології та шкодочинності.


Виставка творчих робіт «Наші таланти»

27 лютого в читальному залі № 6 Наукової бібліотеки (вул. Козацька,1) відкрито для перегляду виставку творчих робіт викладачів та співробітників Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ «Наші таланти».

/Files/images/kozatska/наши таланты.jpgРоботи, представлені на виставці, виконані в різних жанрах аматорського мистецтва – це вишивки хрестиком та бісером, акварелі, батик, вироби з бісеру, прикраси, ляльки, роботи виконані в техніці декорування декупаж, плетіння стрічкою, різьба по дереву, лозоплетіння. Всього представлено 67 робіт 15-ті жінок-майстринь.

Виставку «Наші таланти» супроводжує книжкова тематична виставка «Яскрава палітра народної творчості», яка розкриває витоки розвитку народної творчості та різноманітні жанри, розповідає про майстрів аматорського мистецтва України.

В день відкриття виставки проведено бібліографічний огляд «Народна творчість - поклик душі українського народу». З матеріалами огляду можна ознайомитися протягом відвідування виставки.


Виставка картин «Люблю свій рідний край!»

/Files/images/karpenko/IMG_20190227_121237.jpgЗапрошуємо відвідати персональну виставку картин «Люблю свій рідний край!» чернігівської художниці Віри Летошко.
/Files/images/karpenko/IMG_20190227_121951_1.jpgДо вашої уваги чудові, наповнені сонячним сяйвом і любов’ю пейзажі, яскраві натюрморти, дивовижні сільські мотиви, від яких на душі стає так радісно і щемно…

Картини експонуються в науковій бібліотеці ЧНТУ (вул. Шевченка, 95).

Більше фото на Flickr


НОВЕ НА САЙТІ!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за ІV квартал 2018 року.

Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! ІV квартал 2018 року


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".Режим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.