/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Праці викладачів Національного університету "Чернігівська політехніка"

Шишкіна, О. В. Механізм управління фінансовими ризиками промислових підприємств: теорія, методологія, практика : монографія / О. В. Шишкіна. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2020. - 317 с.

/Files/images/vikladach/Ш8.jpgУ монографії досліджено теоретико-концептуальні аспекти управління фінансовими ризиками. Доведено необхідність управління фінансовими ризиками в діяльності промислових підприємств та сформульовано основні особливості управління фінансовими ризиками. Розкрито методологічні засади управління фінансовими ризиками промислових підприємств, зокрема, методи та прийоми ідентифікації, аналізу й оцінки фінансових ризиків, визначення ризик-апетиту та методи мінімізації негативного впливу фінансових ризиків на функціонування і розвиток промислових підприємств.

Охарактеризовано сучасний стан, визначено тенденції розвитку промислових підприємств та проаналізовано сучасні особливості управління фінансовими ризиками. Сформульовано основні проблеми управління фінансовими ризиками, що потребують вирішення. Значна увага приділена питанням створення механізму й системи управління фінансовими ризиками. Розроблено модель механізму управління фінансовими ризиками промислових підприємств та удосконалено методичні підходи до оцінки ефективності управління фінансовими ризиками промислових підприємств.

Монографія розрахована на широке коло вітчизняних фахівців у сфері управління ризиками, наукових працівників, викладачів, аспірантів і студентів закладів вищої освіти та всіх тих, хто цікавиться проблемами управління фінансовими ризиками промислових підприємств.


День пам'яті захисників Донецького аеропорту

16 січня - день вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України.

/Files/images/bibliograf/не вмирають.jpgКіборгами українців прозвали т. зв. сепаратисти, які були шоковані, що живі люди могли так довго і стійко боронити будови аеропорту. «Кіборги вистояли, не встояв бетон» - фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом бійців України. В обороні цього об'єкта брали участь не тільки воїни, але і медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям. Тому пам'ять присвячена усім, хто стояв за Україну в ті дні.

Бібліотека пропонує до перегляду книжкову виставку «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ».


ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ!

Бібліотека повідомляє про нові надходження за ІV квартал 2020 року.

ІНФОРМАЦІЯ ВІД КОМПАНІЇ CLARIVATE

Запрошуємо взяти участь у вебінарах Web of Science січня 2021. Необхідна попередня реєстрація. Учасникам, що відвідають більше 90% часу, надсилається електронний сертифікат.
 • 5 січня 15:15-16:45 Тема: Ресурси Clarivate для наукової діяльності. Реєстрація Тези: Можливості платформи Web of Science в новому інтерфейсі для пошуку, аналізу наукової літератури з застосуванням базового та розширеного пошуку, виявленню найвпливовіших публікацій, установ, науковців, видань. Збереження та робота з документами в референс-менеджері EndNote. аналіз здобутків науковця в базі Web of Science Core Collection та авторському профілі Publons.
 • 14 січня 12:15-13:00 Тема: Essential Science Indicators. Реєстрація Тези: Можливості аналітичного інструменту Essential Science Indicators.
 • 14 січня 16:15-17:15 Тема: Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки. Реєстрація Тези: Оприлюднення отриманих даних. Основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у наприклад Web of Science Core Collection.
 • 28 січня 16:15-17:15 Тема: Web of Science Core Collection у новому інтерфейсі. Реєстрація Тези: Новий інтерфейс Web of Science Core Collection.

Корисні посилання:


Календар знаменних та пам’ятних дат. 9 січня

В цей день виповнюється 131 рік від дня народження Карела Чапека (9 січня 1890 - 25 грудня 1938) - чеського прозаїка і драматурга, блискучого журналіста.

/Files/images/bevz/карел.jpgЯкось Карел Чапек зазначив: «Уявіть, яка була б тиша, коли б люди говорили тільки те, що знають». Йому було що сказати світові, більше того – світ і досі до нього дослухається…

 • Чути - це більше, ніж розуміти слова.
 • В людях більше істини, ніж в словах.
 • Книга повинна створювати читача.
 • Все не так погано: нас не продавали - нас видали даром.
 • Якщо не можеш зробити сам, хоча б перешкодь іншому.
 • Про волю народу зазвичай говорять ті, хто йому наказує.
 • Кішка повна таємниці як звір; собака проста і наївна, як людина.
 • Незвичайні випадки зазвичай повторюються. Карел Чапек

Книги Карела Чапека з фонду бібліотеки.


Календар знаменних та пам’ятних дат. 8 січня

В цей день виповнюється 86 років від дня народження Василя Андрійовича Симоненка (8 січня 1935 -13 грудня 1963) - українського поета і журналіста, шістдесятника.
 • Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину.
 • Ти знаєш, що ти - людина? Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя - єдина, Мука твоя - єдина, Очі твої - одні.
 • Найогидніші очі - порожні, Найгрізніше мовчить гроза, Найнікчемніші душі вельможні, Найпідліша - брехлива сльоза. Василь Симоненко

/Files/images/bibliograf/Симоненко.jpgБібліотека пропонує до читання:

 • Симоненко, В. Берег чекань / В. Симоненко. – К. : Наукова думка, 2001. – 242 с.
 • Симоненко, В. Твори : у 2-х томах. Т. 1. Поезії. Проза / В. Симоненко. – Черкаси : Брама-Україна, 2004. – 424 с.
 • Симоненко, В. Твори : у 2-х томах. Т. 2. Статті. Рецензії. Нариси. Виступи. Листи. Автографи. Документи / В. Симоненко. – Черкаси : Брама-Україна, 2004. – 320 с.
 • Симоненко, В. А. Народ мій завжди буде : вірші та казки / В. А. Симоненко. – К. : Веселка, 1990. – 160 с.

Календар знаменних та пам’ятних дат. 7 січня

В цей день виповнюється 96 років від дня народження Джеральда Малколма Даррелла (1925 -1995), британського вченого-зоолога, засновника Джерсійського тресту збереження диких тварин, письменника-анімаліста.
 • Наш світ так само складний і вразливий, як павутина. Торкніться однієї павутинки, і здригнуться всі інші. А ми не просто торкаємося павутини, - ми залишаємо в ній зяючі дірки. Рослинам і тваринам нікому писати, за них нікому заступитися, крім нас, людей, які разом з ними населяють цю планету, але не є її власниками. Джеральд Даррелл

/Files/images/bibliograf/Даррелл.jpgДжеральд Даррелл народився в індійському місті Джамшедпур. За свідченням родичів, вже у дворічному віці Джеральд захворів «зооманією», а його мати навіть стверджувала, що його першим словом було не «мама», а «zoo» (зоопарк).

Більше інформації

Бібліотека пропонує до читання:

 • Даррелл Дж. Гончие Бафута / Дж. Даррел ; пер. с англ. под ред. В. Е. Флинта. - Изд. 5-е, стереотип. - М. : Мир, 1983. – 286 c.
 • Даррелл Дж. Три билета до Эдвенчер. Путь кенгуренка / Дж. Даррел. – Рига : Зинатне, 1987. – 336 c.

БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Національного університету «Чернігівська політехніка» висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за видання, що надійшли до бібліотеки за IIІ та IV квартали 2020 року.


Побачив світ черговий номер «БІБЛІОКУР’ЄРА»

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpgНауковою бібліотекою Національного університету «Чернігівська політехніка» випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «БІБЛІОКУР’ЄР».

Новий випуск нашого бюлетеня містить:

 • Новини бібліотеки ; Актуально ; Бібліотека інформує ; Вийшли друком ; Сучасний арттерапевтичний простір Чернігів 2020 ; Проектна діяльність Наукової бібліотеки ; Праці викладачів Національного університету «Чернігівська політехніка» ; Світ очима бібліотекаря ; Сторінками історії Чернігівщини ; Літературна студія «ДИВОСВІТ» ; Радимо прочитати ; Презентація автора

Запрошуємо до читання!


БІБЛІОТЕЧНІ ВИДАННЯ

Інформаційно-бібліографічні покажчики містять частково анотовані огляди статей з періодичних видань, які бібліотека отримала за І-ІІІ квартали 2020 року.

/Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg Покажчики призначені для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться періодичною пресою.

ПОВНИЙ СПИСОК РЕКОМЕНДАЦІЙНИХ ПОКАЖЧИКІВ


Шановні користувачі Наукової бібліотеки НУ “Чернігівська політехніка”!

У нових реаліях, в умовах карантину, співробітники бібліотеки продовжують оперативне консультування з питань навчальної та науково-дослідної роботи:
 • визначення коду УДК: Лузіна Наталія Сергіївна, завідувачка сектором наукової бібліографії та інформаційного обслуговування (ibv138@gmail.com)
 • консультації з користування Базами Даних та пошуковими системами: Бистрова Ірина Федорівна, головний бібліотекар науково-методичного відділу (bib.zal2@gmail.com)
 • консультації щодо наукових видань НУ "Чернігівська політехніка": Мекшун Ірина Миколаївна, провідний бібліотекар науково-методичного відділу (nauk_visn@ukr.net )
 • консультації та допомога з пошуку матеріалів у БД УФД-Бібліотека (Електронна доставка документів): Лузіна Наталія Сергіївна, завідувачка сектором наукової бібліографії та інформаційного обслуговування (ibv138@gmail.com)
 • консультації зі створення авторських ідентифікаторів науковців (ORCID): Бистрова Ірина Федорівна, головний бібліотекар науково-методичного відділу (bib.zal2@gmail.com)
 • консультації зі створення авторських ідентифікаторів науковців (Publons): Друпп Ольга Володимирівна, провідний редактор (nauk_vist@ukr.net)
 • консультації з користування та завантаження матеріалів в Електронний архів НУ "Чернігівська політехніка": Сіденко Тетяна Анатоліївна, завідувачка науково-методичним відділом (library92@ukr.net)
 • консультації та довідки щодо перевірки навчально-наукових робіт НУ "Чернігівська політехніка" на академічне запозичення (плагіат): Щербань Галина Олександрівна, завідувачка сектром наукової інформації та наукового цитування (plagiat_stu@ukr.net)
 • довідки з організаційних питань: Мороз Наталія Вікторівна, директор бібліотеки (natmoroz@ukr.net )
 • консультації та довідки із загальних питань: library@ukma.edu.ua

Повний перелік послуг, що надає бібліотека, дивіться тут: http://library2.stu.cn.ua/naukova_diyaljnistj/


БІБЛІОТЕКА ЗАПРОШУЄ НА ВИСТАВКУ КАРТИН

/Files/images/chntu/Павленко.jpgУ зв'язку з карантином, з метою запобігання поширення короновірусної хвороби,
офіційне відкриття художньої виставки народного архітектора України, нашого земляка Павленка Володимира Володимировича відтерміновано,
проте роботи вже можна переглянути в читальному залі бібліотеки НУ "Чернігівська політехніка"
(вул. Шевченка 95, корпус 1, каб. 149).

НОВЕ НА САЙТІ!

ВЕБНАВІГАТОР ПО САЙТУ БІБЛІОТЕКИ: ПРЕДМЕТНІ ГІПЕРПОСИЛАННЯ ЗА АБЕТКОЮ.

Запрошуємо до відвідування!


ДО ЮВІЛЕЮ УНІВЕРСИТЕТУ

Науковою бібліотекою підготовлено:

Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність: бібліограф. покажч. / уклад. : А. А. Савенко, Н. С. Лузіна. – Чернігів : Наукова бібліотека НУ «Чернігівська політехніка», 2020. – 125 с.

/Files/images/chntu/Указатель ЧНТУ.jpgБібліографічний покажчик «Національний університет «Чернігівська політехніка»: історія та сучасність» є зібранням описів статей та Інтернет-матеріалів, що висвітлюють історію створення та розвитку авторитетного навчального закладу Північного регіону України – Національного університету «Чернігівська політехніка».

У покажчику дотримано хронологічний характер розміщення опублікованих праць у прямій послідовності, в межах кожного року – за абеткою публікацій.

В Інтернет-навігаторі матерали розташовані за хронологією. Добір матеріалів здійснено на основі Електронного каталогу Наукової бібліотеки НУ ЧП, Картотеки Історії НУ ЧП, сайту Національного університету «Чернігівська політехніка».

Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, працівників бібліотек та архівів.


ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ!

У зв'язку із складною ситуацією видавництво Springer Nature відкриває доступ до низки важливих підручників по всіх дисциплінах для підтримки вищих навчальних закладів у всьому світі. Більше інформації

/Files/images/bd/SN_logo.pngПерелік доступних книг можна знайти за посиланням

Залишайтеся вдома, бережіть себе та своїх близьких і користуйтеся ресурсами видавництва Springer Nature!


РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.