/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Такі різні Буки

Що може бути найприємнішим, ніж подорож рідним краєм та ще й з улюбленим колективом! Вибираючи маршрут мандрівки, ми намагалися задовольнити всі свої забаганки: щоб було і цікаво, і красиво, і пізнавально, і душевно…

/Files/images/byistrova/алина.JPGЛандшафтний парк в с. Буки (Київська обл.) - один із красивіших парків України. Тут можна помилуватися мальовничими пейзажами та цікавими архітектурними спорудами: храмовим комплексом, баштами і ажурними бесідками, казковими скульптурами, фонтанами і водоспадами. Споглядаючи цю красу важко уявити, що 20 років тому на цьому місці було місцеве звалище.

/Files/images/byistrova/каньон.JPGДалі ми попрямували до унікального Буцького каньону (Черкаська обл.), утвореного на річці Гірський Тікич у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років.

Величні скелясті береги, заввишки близько 30 метрів, довжиною 2,5 км, з оригінальними виступами сірого граніту ще називають «маленькою Швейцарією».

Приємно було серед розкішної зелені вмочити ноги у Гірський Тікич і слухати пісню стрімких потоків водограю Вир. Налаштувавшись на ліричний лад, всю дорогу додому ми душевно співали мелодійні українські пісні.

Більше фото на Flickr: Світ очима бібліотекаря. Мандруємо Україною. Буки


Календар знаменних і пам'ятних дат. 16 липня

Щорічно 16 липня в Україні відзначається офіційне професійне свято - День бухгалтера.

Саме в цей день в суверенній Україні, в 1999-му році, прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». До 2004 року свято відзначалося федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, змусило представників державної влади по-новому поглянути на фахівців, усвідомити, що бухгалтерський облік — це не тільки податкова звітність, а й основа для прийняття управлінських рішень. В результаті Указом Президента України № 662/2004 від 18.06.2004 р. 16 липня було офіційно оголошено Днем бухгалтера.

Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Висловлюємо щиру вдячність нашим невтомним бухгалтерам за сумлінну щоденну працю і бажаємо міцного здоров’я, миру, професійних успіхів та кар'єрного росту, і нехай у Вас завжди сходиться баланс!

Бібліотека ЧНТУ рекомендує:


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІ квартал 2018 року.

Школа бібліотечної інноватики

31 травня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено темі "Бібліотека ЗВО в структурі сучасних інформаційних комунікацій".

В рамках заходу були заслухані змістовні доповіді:

 • Електронна книга в Україні: купити не можна вкрасти (Бура Є. П., зав. сектором);
 • Аналіз бібліотечного фонду наукової бібліотеки ЧНТУ (Ахтирська С. Д., зав. відділом);
 • Інформаційне забезпечення науковців та аспірантів ЗВО (Лузіна Н. С., зав. сектором);
 • Ефективність використання фонду періодичних видань (з досвіду роботи галузевого відділу соціально-правових наук НБ ЧНТУ) (Селіверстова Л. А., бібліограф).

Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Зайцев.jpgЗайцев, В. О. Професійна підготовка майбутніх фахівців зі здоров'я людини : теорія та практика : монографія / В. О. Зайцев. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2017. - 177 с.

Монографія присвячена дослідженню проблеми підготовки майбутніх фахівців зі здоров'я людини, здатних до компетентного формування культури здоров'я учнів у межах навчальної і позакласної роботи.

У монографії наведено науково-теоретичне обґрунтування та практичне вирішення проблеми підготовки майбутніх учителів основ здоров'я до позакласної роботи з учнями основної школи шляхом розроблення та впровадження педагогічних умов.

Уточнено зміст, особливості та педагогічний потенціал позакласної роботи з формування основ здоров'я школярів у сучасному загальноосвітньому закладі. Визначено критерії та показники професійної готовності майбутніх учителів основ здоров'я до позакласної роботи з учнями основної школи./Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg
Викладачам і студентам ЧНТУ

До уваги читачів інформаційно-бібліографічні покажчики, які містять частково анотований огляд статей з періодичних видань, отриманих бібліотекою ЧНТУ протягом І кварталу 2018 року.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Право. Юридичні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 18 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Економічні науки. Маркетинг (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 84 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Філософія. Психологія. Освіта (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 24 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Технічні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 95 с.

Комплексний освітній захід

/Files/images/byistrova/захід.jpg23 травня галузевим відділом документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки ЧНТУ (корп. 8) було проведено комплексний освітній захід «Булінг, мобінг – правова оцінка та запобігання проблемі» до складу якого увійшли:

 • лекція-бесіда, що підготовлена за участю студентів Владислава Пророченка (група КРП-162) і Вероніки Приходько (група ТПР-161);
 • бібліографічний огляд;
 • тематична виставка.

/Files/images/byistrova/50 лет.jpgЛекція супроводжувалася презентацією, створеною В. Пророченко.

/Files/images/byistrova/50.jpgДо заходу були залучені студенти юридичного факультету (група ПД-171). У заході брали участь завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Козинець О. Г. та старший викладач Толкач А.М.

Студентська аудиторія жваво обговорювала проблематику запропонованої теми, з зацікавленістю дослуховувалась до прикладів з життєвих ситуацій і наданих порад. Завершився захід переглядом матеріалів представлених на виставці, дискусією з приводу статей з періодичних видань.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Горобей.jpgГоробей, М. П. Загальна теорія здоров'я : навчальний посібник / М. П. Горобей, О. В. Осадчий. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2017. - 209 с.

У навчальному посібнику розкривається сутність поняття здоров'я з позиції системного підходу.

Детально осітлені проблеми здоров'я сучасної людини, вплив на стан здоров'я рухової активності, харчування, режиму дня, загартовування, шкідливих звичок і залежностей, екологічних чинників, генетичних факторів, а також проведений аналіз теоретичних і методологічних основ у підготовці фахівців з оздоровлення.

/Files/images/chntu/Апанасенко.jpgАпанасенко, К. І. Державне регулювання та нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності : навчальний посібник / К. І. Апанасенко. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 275 с.

У навчальному посібнику розкрито порядок створення та припинення суб'єктів господарювання, ліцензування й державної підтримки їхньої діяльності, проведення заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю господарюючих суб'єктів, основні положення технічного регулювання у сфері господарювання.

Висвітлено правове регулювання дозвільних відносин у сфері господарювання та організаційно-господарських відносин у галузі реклами.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Бобровник.jpgБобровник, М. Д. Прогнозування продуктивності відкладів через петрографічний експрес-аналіз характеру флюїдів, які насичують породи : монографія / М. Д. Бобровник, В. А. Іванишин. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2017. - 85 с

У монографії містяться рекомендації щодо прогнозування продуктивності відкладів через петрографічний експрес-аналіз характеру флюїдів, які насичують породи. До появи цих рекомендацій вибір об'єктів для випробування у свердловинах відбувався переважно на підставі висновків про продуктивність відкладів за результатами геофізичних досліджень свердловин. При цьому часто відносні горизонти оцінювалися як продуктивні, пропускалися продуктивні карбонатні горизонти, частина пластів оцінювалася як нез'ясованою нафтогазонасиченістю, а незначна частина об'єктів характеризувалася як продуктивні і рекомендувалася до випробування.

В монографії описані дослідження зразків порід з розрізів Дніпровсько-Донецької надглибної свердловини, Перевізької 1, Харковецької 409, Бакумівської 424, Комишнянської 488, Зорківської 370, Червонозаводської 2, Пісківської 371.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

Шкарлет, С. М. Інноваційна політика та фінансове забезпечення : навчальний посібник / С. М. Шкарлет, В. П. Ільчук. - Чернігів : Брагинець О. В., 2018. - 477 с.

/Files/images/chntu/забезпечення.jpgУ навчальному посібнику розглянуто сутність державної інноваційної політики, її принципи та пріоритети, інституційне забезпечення та механізми реалізації.

Розглянуто вплив інноваційної політики на результативність інноваційних процесів. Визначено особливості інноваційної політики на регіональному рівні та на рівні підприємств. Розглянуті проблеми фінансового забезпечення інноваційного розвитку національної економіки та шляхи їх вирішення.

Визначена роль інтеграційних утворень у системі фінансового забезпечення інноваційного розвитку національної економіки. Розглянуто ризики інноваційної діяльності та ефективність інноваційної політики на різних соціально-економічних рівнях її реалізації. Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів. Видання буде корисним також викладачам, аспірантам, науковцям, спеціалістам-практикам.


Бібліотечна година «Сімейне право: історія та сьогодення»

24 квітня галузевим відділом документів з соціально-правових наук НБ ЧНТУ для студентів II курсу юридичного факультету було проведено бібліотечну годину на тему «Сімейне право: історія та сьогодення».

/Files/images/byistrova/правокожний.jpgПрограма заходу включала:

 • бібліографічний огляд «Інститут сім’ї очима правових відносин»;
 • інтерактивну гру «Сім’я без гендернгого насильства – основа гармонійних взаємин між чоловіком та жінкою» (гендерне законодавство XIX-XXI ст. на прикладі літературних творів видатних українських письменників);
 • тематичну виставку «Сім’я. Суспільство. Ми».

В підготовці та проведенні бібліотечної години активну участь брали студенти Владислав Пророченко (гр. КПР-162) та Ілля Старенок (гр. ППР-161). Присутні на заході студенти з цікавістю обговорювали запропоновану тему та активно дискутували під час гри.


Урок життя від професора В. Ф. Савченка

Цього тижня у бібліотеці відбулася зустріч з доктором економічних наук, професором кафедри економічної теорії ЧНТУ, заслуженим економістом України, академіком Української академії наук, академіком Академії економічних наук Савченком Володимиром Федоровичем.

Послухати та поспілкуватися з унікальною людиною, яка має багатий науковий, педагогічний та життєвий досвід завітали: директор ННІ економіки, д.е.н., проф. Гонта О. І., декани факультетів, завідувачі кафедр, викладачі та студенти університету.

/Files/images/karpenko/ВФСавченко.jpgБібліотека презентувала біобібліографічний покажчик, присвячений плідній науковій діяльності Володимира Федоровича, та підготувала відкритий перегляд численних праць науковця. Біографічний фільм, створений співробітниками НБ, викликав шквал емоцій.

Центральне місце зустрічі зайняла презентація нової книги Володимира Федоровича - зібрання праць у 4-х томах. Кожен том вміщує публікації, присвячені окремим темам: дослідження автора щодо економічної теорії, глобальних тенденцій сьогодення та ситуації в Україні. Родзинкою презентації став четвертий том зібрання «Крутими стежками», який знайомить з окремими складовими життєвого шляху науковця та розкриває його неординарну та багатогранну особистість.

Тепла, дружня, майже домашня атмосфера спонукала до відвертої розмови про наболіле: сучасний економічний стан України, зокрема Чернігівщини, та перспективи розвитку. Завдяки мудрим практичним порадам професора зустріч стала уроком життя, уроком для виховання особистості.


З золотого фонду бібліотеки

/Files/images/chntu/золотий фонд.jpgШановні користувачі!
В читальному залі Наукової бібліотеки (корп. 1, к. 138 ) відкрито постійно діючу книжкову виставку рідкісних та цінних видань «З золотого фонду бібліотеки».

Тематика виставки оновлюється щомісяця.

Запрошуємо викладачів та студентів завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданнями 1923 – 1948 рр.


Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! I квартал 2018 року


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2018 року.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.