/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує вільний доступ до ресурсів Web of Science та Scopus

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgМіністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

/Files/images/bd/Science.jpgІнформацію щодо матеріалів та ресурсів, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для роботи Ви можете отримати на сторінці веб-сайту бібліотеки «Наукометричні бази даних».

Офіційні мультимедійні навчальні посібники щодо роботи зі Scopus.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 15 листопада

Міжнародний день філософії — свято, яке відзначається в третій четвер листопада, починаючи з 2002 року, за регламентом ЮНЕСКО. З 2005 р. цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії».

/Files/images/byistrova/философія.jpgЦей день відзначається більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу. В Україні - з 2006 року, коли вперше 16 листопада у Київському університеті був проведений міжнародний науковий симпозіум присвячений цьому дню.

З нагоди Всесвітнього дня філософії Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує віртуальну книжкову виставку «Мислителі минулого», на якій представлені твори видатних філософів від часів античності і до сучасності.

Сподіваємось, що це буде цікаво для широкого кола читачів, які переймаються одвічними питаннями сенсу буття і осягнення істини.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 13 листопада

В цей день народився Павло Михайлович Губенко (13 листопада 1889 — 28 вересня 1956), всім відомий як Остап Вишня. Письменник неймовірної популярності, твори якого видавалися мільйонними тиражами.

/Files/images/byistrova/Вишня.jpgВін був засновником нового жанру – усмішка. Саме в усмішках особливо яскраво виявилося органічне злиття двох граней незвичайного таланту письменника – гумору і лірики.

Скільки доброти було в обличчі, Скільки мудрості в очах було,

Як дивився приятелю в вічі Любий наш Михайлович Павло!

Ну, а вмів же бути і суворим, І безжальним бути Вишня міг,

Як назустріч чорним поговорам Підіймав свій праведний батіг!

Максим Рильський


Всесвітній день науки

Всесвітній день науки (повністю — Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку) — міжнародне свято. Відзначається щорічно 10 листопада.

Щиро вітаємо науковців ЧНТУ, аспірантів, студентів та всіх хто робить інтелектуальній внесок у розвиток сучасної науки з професійним святом! Бажаємо натхнення, творчих успіхів, нових відкриттів на славу Науки та України!

/Files/images/chntu/21.jpgПропонуємо тематичний огляд літератури, який складається з трьох частин: на початку огляду приділено увагу відомим науковцям, надалі висвітлюється історія розвитку науки в Україні. Завершує огляд література, присвячена методології наукових досліджень авторами якої є також і науковці Чернігівського національного технологічного університету.

Тематичний веб-навігатор ресурсів Наукової бібліотеки ЧНТУ:


Всеукраїнський диктант національної єдності

/Files/images/kozatska/виставкамова (1).jpg9 листопада в День української писемності та мови, в читальному залі галузевого відділу документів з соціально-правових наук наукової бібліотеки студенти, викладачі та співробітники Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій приєдналися до написання радіодиктанту на тему «Крила України».

Близько 40 бажаючих продемонстрували свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово, перевірили себе на знання української мови. Відкритий перегляд літератури «Мова – криниця слова і душі» доповнив цей захід.

/Files/images/kozatska/написали.jpg


#ПИШЕМОРАЗОМ

18-й радіодиктант єдності звучатиме на хвилі Першого каналу Українського радіо 9 листопада – у День української писемності й мови.

Офіційне гасло цьогорічного заходу – #пишеморазом. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

Українське радіо започаткувало акцію ще 2000-го. Популярність радіодиктанту щороку зростає. Найголовніше в ньому – це єднання з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

#Радіодиктант можна писати будь-де і будь з ким. І навіть будь-коли. Але краще разом з нами 9 листопада з 11.00 до 12.00, каб. 226 корп. 11 (вул. Стрілецька, 1).

Запрошуємо долучитися до акції!

Календар знаменних та пам'ятних дат. 9 листопада

9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України у 1997-му році на підтримку ініціативи громадських організацій.

/Files/images/bevz/мова душа.jpgБез рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури. Саме мова є душею нації, своєрідним генетичним кодом; адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ.

До Дня української писемності та мови бібліотека відкрила нову рубрику на сайті «Вдосконалюємо свою українську!». Пропонуємо разом вивчати, зберігати та плекати нашу рідну мову.

Запрошуємо переглянути віртуальні виставки літератури з фондів Наукової бібліотеки:

Перевірте свої знання за допомогою наших тестів:


Міжнародний день без паперу

«Навчимося використовувати папір раціонально!» — теза міжнародній «безпаперової» кампанії, яка проходить 6 листопада по всьому світу.

/Files/images/bibliograf/Pledge_badge1.jpgМета Міжнародного дня без паперу (World Paper Free Day) — показати на реальних прикладах, як і за допомогою яких технологій кожна організація може внести вклад у збереження природних ресурсів. Унікальність акції в тому, що вона приносить користь не тільки природі, але й бізнесу.

Використання технологій електронного документообігу, оптимізація бізнес-процесів в компаніях дозволяють організаціям поступово скорочувати витрати на друк, зберігання і транспортування паперу. Очевидно, що повна відмова від паперових документів є недосяжним і непотрібним. Але, освоюючи сучасні технології в галузі ІТ та управління інформацією, можна домогтися вагомого внеску в економію ресурсів, як на рівні компанії (держави), так і в практиці кожної окремої людини.

Міжнародний день без паперу — це відмінний привід поділитися досвідом у використанні безпаперових технологій і розповісти іншим про те, як можна вносити щоденний посильний внесок у захист екології.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 4 листопада

Щороку у першу неділю листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери.

/Files/images/byistrova/соцсфера.jpgЦе свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

Вітаємо всіх соціальних працівників з професійним святом! Бажаємо вам здоров’я, невичерпної життєвої енергії, людської вдячності за ваш непростий, благородний труд.

До Дня працівника соціальної сфери Науковою бібліотекою підготовлено віртуальну виставку літератури. Запрошуємо до перегляду!


Батуринська трагедія

2 листопада 1708 року відбулося захоплення та знищення московськими військами столиці гетьмана Мазепи міста Батурина і його мешканців.

В історію України ці події увійшли під назвою «Різанина в Батурині».Саме місто було пограбоване, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом Меншикова, було спалене, а церкви знищені. Ознайомитися детальніше з описами цієї події Ви можете з книжок, що є у науковій бібліотеці ЧНТУ або на Інтернет-сайтах.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 1 листопада

В цей день свiтова спільнота вiдзначає День заснування Європейського Союзу. Європейський Союз — економічний та політичний союз 28 незалежних держав-членів, що розташовані в Європі.

/Files/images/chntu/день европы.jpgЄвропейський Союз - це унікальне утворення, націлене насамперед на ефективну регіональну інтеграцію. Загальні стандарти і основні цінності, якість і повага до прав людини, питання колективної безпеки, роблять єврозону найбільш надійним партнером як для найближчих сусідів, так і для всіх інших країн світу.

На базі Чернігівського національного технологічного університету відкрито Інформаційний центр Європейського Союзу.

Основною метою діяльності Інформаційного центру Європейського Союзу ЧНТУ є:

 • поширення інформації про ЄС та його політику серед громади м. Чернігова;
 • інформування студентів та науково-педагогічних працівників університету про програми та діяльність ЄС;
 • надання допомоги у проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції;
 • сприяння участі студентів, аспірантів та працівників Університету у заходах та дебатах з європейських питань.

Творча зустріч з поетесою

31 жовтня у бібліотеці (корпус 8) відбулася зустріч з дипломантом Третього і Четвертого Всеукраїнських літературних конкурсів ім. Л. Мартовича 2017 і 2018 років Ліною Ланською (Людмила Лихова).

На зустрічі були присутні студенти юридичного факультету АЮ-181 та їх куратор Веремієнко С. В., а також колеги Ліни.

Спілкування було змістовним та цікавим. Поетеса розповідала про свою творчість, читала вірші та на завершені зустрічі заспівала пісню. Ліна Ланська подарувала бібліотеці свої книжки : «Танець на лезі» та «Маленькі вірші великої Ліни».


Розстріляне Відродження

Розстріляне Відродження - літературно-мистецьке покоління 20-х — початку 30-х рр. в Україні, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, живопису, музики, театру і яке було знищене тоталітарним сталінським режимом.

Термін "Розстріляне Відродження" вперше запропонував діаспорний літературознавець Юрій Лавріненко, вживши його як назву збірника найкращих текстів поезії та прози 1920-30-х рр. За це десятиліття (1921—1931) українська культура спромоглася компенсувати трьохсотрічне відставання й навіть переважити на терені вітчизни вплив інших культур, російської зокрема (на 1 жовтня 1925 року в Україні нараховувалося 5000 письменників).

Головними складниками новітньої еліти, її світогляду був бунт, самостійність мислення та щира віра у власні ідеали. В більшості своїй це були інтелектуали, які робили ставку на особистість, а не на масу.

Тоталітарний режим відчул свою поразку і почал діяти забороненими методами: репресіями, замовчуванням, нищівною критикою, арештами, розстрілами. Початком масового нищення української інтелігенції вважається травень 1933 року, коли 12—13 числа відбулися арешт Михайла Ялового і самогубство Миколи Хвильового. Кульмінацією дій радянського репресивного режиму стало 3 листопада 1937 року.

/Files/images/bibliograf_2/відродження.jpgТоді, "на честь 20-ї річниці Великого Жовтня" у Соловецькому таборі особливого призначення були розстріляні Лесь Курбас, М. Куліш, М. Яворський, В. Чеховський, В. Підмогильний, П. Филипович, В. Поліщук, Г. Епік, М. Ірчан, М. Вороний, М. Козоріс, О. Слісаренко, М. Яловий та інші. Загалом, в один день за рішенням несудових органів, було страчено понад 100 осіб представників української інтелігенції - цвіту української нації.

Інтернет-навігатор:


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".


Складна і трагічна постать

31 жовтня виконується 165 років від дня народження Миколи Івановича Кибальчича (1853-1881), революціонера-народника, винахідника. Двадцятисемирічна біографія нашого земляка багата епізодами наукових пошуків і відкриттів, невпинної боротьби із російським самодержавством.

З Чернігівської землі, з містечка Коропа, доля завела юнака до Петербурга. Микола Кибальчич вирішив стати інженером, та після року навчання стає слухачем медико-хірургічної академії. Революційні ідеї, прагнення поліпшити життя людей привелі його в ряди народовольців. Виконуючи доручення "Народної волі", Микола Кибальчич старанно вивчає теорію і практику вибухових речовин. Але це був лише певний етап до вирішення головного питання його життя. Мозок ученого невтомно працював у пошуках принципу руху літального апарату для міжпланетного сполучення.

"Перебуваючи в ув'язненні, – пише Микола Іванович, – за кілька днів до своєї смерті, я пишу цей проект… Якщо ж моя ідея, після докладного обговорення вченими-спеціалістами, буде визнана здійсненною, то я буду щасливим тим, що зроблю величезну послугу батьківщині і людству".

Кибальчич був відданий до суду і страчений 3 квітня 1881 року. Рідним «царевбивці» Кибальчича було запропоновано змінити прізвище, однак вони відмовилися. Сiм’я терориста зазнала шквалу репресій.

/Files/images/bibliograf/Минутко.jpgБуря не обійшла і земляків Кибальчича: указом сина убитого царя містечку Короп було заборонено розбудовуватися, а самим коропчанам наказано побудувати церкву і все життя замолювати гріх земляка.

Бібліотека пропонує: Минутко, И. А. Три жизни: Кибальчич / И. А. Минутко. – М. : Молодая гвардия, 1986. – 239 c.

Більше інформації:


Календар знаменних та пам'ятних дат. 28 жовтня

/Files/images/bibliograf/память.JPGДень визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

До цієї пам'ятної дати бібліотека пропонує наступні матеріали:


Календар знаменних та пам'ятних дат. 25 жовтня

Кожен рік 25 жовтня своє професійне свято – День маркетолога – відзначають творчі і креативні люди.

/Files/images/karpenko/Маркетинг.jpgУ ХХ столітті ця професія була специфічною і рідкісною, але в сьогоденні маркетологи стали невід'ємною частиною штату співробітників будь-якої компанії.

Наукова бібліотека вітає студентів та викладачів кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики Чернігівського національного технологічного університету!

Бажаємо цікавих проектів і безмежно закоханого у ваш бренд споживача!

Бібліотека пропонує: рекомендаційний список літератури «Маркетинг».Календар знаменних та пам'ятних дат. 23 жовтня

День працівника реклами – свято всіх рекламістів, маркетологів і піарників, відзначається щороку 23 жовтня.

/Files/images/bevz/реклама.jpgСлово «реклама» походить від латинського «reclamare» — викрикувати. За свідченнями культурологів, в античності та середньовіччі духовна життєдіяльність суспільства виявлялася переважно в усній формі. Зараз існує безліч засобів, котрі слугують для подання рекламної інформації.

«Реклама — двигун прогресу», — так говорив незабутній літературний персонаж Остап Бендер. Виходить, що 23 жовтня — професійне свято найпрогресивніших людей!

Наукова бібліотека вітає студентів та викладачів кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики Чернігівського національного технологічного університету! Бажаємо блискучих ідей, креативних рішень, вдячних клієнтів!

Бібліотека пропонує: рекомендаційний список літератури «Паблік рілейшнз».


День боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту започаткований день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо - жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

/Files/images/byistrova/торгівля людьми.jpgНа сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Жертвами торгівлі людьми стають чоловіки, жінки, діти з метою примусової праці, сексуальної експлуатації, жебрацтва, використання у перевезенні наркотичних речовин, незаконного вилучення органів.

Сучасна торгівля людьми – це прибуткова індустрія, добре організований транснаціональний злочинний бізнес. Будьте обережні, дбайте про власну безпеку!

Бібліотека пропонує інтерактивну виставку-застереження до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.


Мандруємо Україною!

/Files/images/bibliograf/башня.jpgБібліотекарі ЧНТУ є активними учасниками туристсько-краєзнавчих подорожей, які організовує Чернігівський історичний музей ім. В. Тарновського.

Напередодні Дня українського козацтва ми вирушили на екскурсію в місто Глухів Сумської області.

Остання столиця Гетьманщини донесла красу своїх пам'яток до сучасників.

У місті збереглося чимало історичних будівель, освячених іменами видатних українців.

Неповторна архітектура, чудова поліська природа, цікаві музеї та пам'ятні місця - ми отримали незабутні враження від поїздки!

Більше фото на Flickr!


Молодий фахівець на ринку праці

Проект з побудови кар’єри для студентів,
які готуються до свого першого працевлаштування, що покликаний сприяти працевлаштуванню студентів ЧНТУ, проходженню ними стажувань та отриманню практичного досвіду за фахом.
 • Підібрати найбільш відповідні вакансії
 • Створити резюме, привабливе для роботодавців
 • Підготуватися до співбесіди

Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/тенденции.jpgCurrent trends of public management = Сучасні тенденції державного управління : collective monograph / edited by Shkarlet S. - Chernihiv : Chernihiv National University of Technology, 2017. - 193 p.

У книзі розглядаються теоретико-методологічні засади та практичні процеси реалізації державного управління в контексті сучасної парадигми соціального розвитку. Основна увага приділяється дослідженню теоретичних основ державного управління, генезису категоріального апарату, зокрема розвитку державної адміністрації на сьогоднішній день. Можливість використання досвіду провідних країн у застосуванні сучасних підходів до державного управління, впровадження електронного врядування та застосування інформаційних технологій, економічної безпеки та реалізації принципів електронної демократії.

Більше інформації: Нові надходження праць науковців ЧНТУ до фонду бібліотеки


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІІ квартал 2018 року.

Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! IІ-ІІІ квартали 2018 року
/Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg
Викладачам і студентам ЧНТУ

До уваги читачів інформаційно-бібліографічні покажчики, які містять частково анотований огляд статей з періодичних видань, отриманих бібліотекою ЧНТУ протягом І кварталу 2018 року.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Право. Юридичні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 18 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Економічні науки. Маркетинг (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 84 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Філософія. Психологія. Освіта (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 24 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Технічні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 95 с.

З золотого фонду бібліотеки

/Files/images/chntu/золотий фонд.jpgШановні користувачі!
В читальному залі Наукової бібліотеки (корп. 1, к. 138 ) відкрито постійно діючу книжкову виставку рідкісних та цінних видань «З золотого фонду бібліотеки».

Тематика виставки оновлюється щомісяця.

Запрошуємо викладачів та студентів завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданнями 1923 – 1948 рр.


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2018 року.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.