/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Неофіційне, але дуже веселе свято!

22 вересня всі толкіністи - шанувальники книг Джона Рональда Руела Толкіна - святкують День хоббіта. Це день народження хоббітів Більбо і Фродо Беггінсів, героїв знаменитої книги. Свято, звичайно ж, є неофіційним, але це не заважає йому бути улюбленим у шанувальників робіт Толкіна.

/Files/images/bibliograf/Happy-Hobbit-Day-2017.jpgВідзначають День хоббіта з 1978 року, ініціатором заснування подібного свята виступило Американське співтовариство толкіністів. Традиції святкування в чомусь схожі на описане в трилогії «Володар кілець» святкування дня народження самого Більбо Беггінса: велика вечірка, багато смачної їжі, танці, музика і, звичайно ж, феєрверки. При цьому святкувальники, наслідуючи хоббітам, приходять на вечірку босоніж.

Бібліотека рекомендує:

 • Петров, А. Ю. Соционический тип Джона Рональда Руэла Толкиена / А. Ю. Петров, А. А. Шмойлова // Психология и соционика межличностных отношений. - 2011. - № 2.- С. 26-35.
 • Примачик, І. Людина, яка розуміє гобітів / І. Примачик. - Всесвіт. - 2008. - № 3-4. - С. 114-118.

З днем народження, Чернігів!

Наше місто вважається одним з найдавніших міст в Україні - засноване ще до хрещення Київської Русі. За свою понад 1300-річну історію Чернігів пережив не один період занепаду і підйому. Сьогодні це унікальне місто, де неймовірним чином переплітаються старовина і сучасність. День народження міста відзначається 21 вересня. Саме в цей день у 1943 році радянські війська звільнили Чернігів від німецько-фашистських загарбників.

/Files/images/bibliograf_2/demotivators.org.ua-722858-3.jpgДо Дня міста Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує:

Загальноміський План заходів, присвячений Дню міста та 75-ї річниці визволення Чернігова від нацистських загарбників.


Переможемо наукою!

/Files/images/chntu/памятник.jpgУ світі є багато пам'ятників книгам. Нарешті і в Чернігові з'явився пам'ятник, який символізує силу знань, - і не де-інде, а поруч з нашим університетом, у центрі нового студентського майдану.

Серед студентів вже поширилася думка, що коли доторкнутися до пам'ятника і потерти книги, то навчання буде успішним.

Ми, бібліотекарі, раді бачити таку скульптурну композицію і запрошуємо всіх до нашої бібліотеки, де можна не тільки торкатися книг, але й перегортати їх сторінки, читати, брати додому - тобто робити все, щоб добре вчитися!


Календар знаменних і пам'ятних дат. 16 вересня

День працівника лісу - професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості.

Відповідно до Указу Президента України № 356/93 від 28.08.1993 відзначається щорічно в третю неділю вересня. Цей день звертає увагу всіх людей на необхідність турботи про лісові насадження, про неприпустимість масової вирубки лісів та їх засмічення.

/Files/images/bibliograf_2/лес.jpgДо Дня працівників лісу Науковою бібліотекою підготовлено бібліографічний покажчик "ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО". До покажчика увійшли підручники, навчальні посібники, монографії; довідкова, науково-популярна література та публікації з періодичних видань, які є у фондах Наукової бібліотеки університету та розкривають зміст досліджуваного поняття у розділах:

 • Лісова пірологія
 • Геоінформаційні системи в лісівництві
 • Лісоексплуатація
 • Лісівництво. Лісознавство
 • Економіка лісового господарства
 • Правові аспекти в лісівництві
 • Видатні лісівники
 • Лісівництво: законодавчі та нормативні документи

Веб-ресурси представлені фаховими виданнями України та корисними тематичними посиланнями.


/Files/images/bibliograf/2-8.jpgLet’s do it, Ukraine

Громадська організація «Let’s do it, Ukraine» оголосила Всеукраїнський челендж #Ячастинасвіту, в рамках якого українці позмагаються із мешканцями 140 країн у картографуванні малих несанкціонованих звалищ свого міста у мобільному додатку World Cleanup app та зроблять масштабний фотовиклик із закликом стати частиною Всесвітнього дня прибирання 15 вересня. На переможців чекають зустрічі із зірками українського шоу-бізнесу, фотосесії та брендові подарунки World Cleanup Day.

Організатор Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it, Ukraine», що об’єднує навколо себе понад 1,1 млн. українців з 24 областей, понад 350 партнерів по всій території країни, серед яких міністерства та відомства, бізнес, громадські організації та засоби масової інформації.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 13 вересня

День програміста

/Files/images/chntu/прог.jpgВперше ідея святкування «Дня програміста» була оприлюднена главою видавничого дому «Компьютер» Дмитром Мендрелюком 15 липня 1996 року. За день програміста було запропоновано вважати першу п'ятницю вересня, названу «Чистою п'ятницею». У 2002 році співробітники веб - студії «Паралельні технології» Валентин Балт і Михайло Червяков організували збір підписів з підтримкою визнання 256-го дня року офіційним святом програмістів.

Вибір для свята 256-го дня року пояснюється тим, що це число символічне, воно тісно пов'язане з комп'ютерами, але не асоціюється з конкретними особами чи кодами спеціальностей. Число 256 відповідає кількості чисел, які можна представити за допомогою одного 8-бітного байта, поширеній одиниці вимірювання обсягу даних. Свято неофіційно відзначається в Україні та ряді інших країн.

Вітаємо усіх програмістів (теперішніх і майбутніх) та тих, хто їх навчає на Факультеті електронних та інформаційних технологій Чернігівського національного технологічного університету. Бажаємо оптимального програмного коду та найбільшої швидкодії. Нехай усі змінні будуть оголошені, типи співпадають, а стек ніколи не переповниться!


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Шкарлет.jpgShkarlet, S. Information Systems and Technology in Organizations = Інформаційні системи та технології в організаціях : educational manual / S. Shkarlet, I. Oliychenko, M. Ditkovska. - Chernihiv : CNUT, 2018. - 266 p.

Ця книга у доступній формі розкриває теоретичні концепції та положення інформаційних систем та технологій в організаціях, надає практичні аспекти їх використання в умовах посилення глобалізації та інтеграції. Читачеві надаються найпоширеніші та перевірені інструменти сучасного етапу розвитку інформаційних систем та технологій в організаціях. Фундаментальна відмінність цього видання від інших - висвітлення інформаційних систем та технологій в організаціях через призму конкурентоспроможності національної економіки в умовах інтеграції України у європейський економічний простір.

Навчальний посібник призначений для підготовки магістрів з менеджменту та державного управління у вищих навчальних закладах, аспірантів та практиків вітчизняного бізнесу, які спеціалізуються в управлінні якістю.

/Files/images/chntu/Керноз.jpgКерноз, Н. Є. Перегляд судових рішень як різновид судового захисту прав, свобод та інтересів осіб : навчальний посібник / Н. Є. Керноз. - Вид. 3-тє, допов., перероб. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 133 с.

Навчальний посібник є спробою популяризувати зміст трьох фундаментальних процесуальних законів України: Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо міжгалузевого правового інституту "Перегляд судових рішень", а також нової процедури звернення до Конституційного Суду України з конституційною скаргою та Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Розрахований на широке коло читачів, які цікавляться порядком здійснення судочинства в господарських, цивільних, адміністративних справах під час перегляду судових рішень в Україні та ЄСПЛ.

Більше інформації: Нові надходження праць науковців ЧНТУ до фонду бібліотеки


Український геній Марчук

"Іван Марчук - митець, на якому спинилася Божа ласка. Може, тому він часто повторює: "Я лише пишу голос своєї душі". Як і всі люди з багатим внутрішнім світом, він множинний. Дуже філософський, щемливо-поетичний. І народний". В. Ющенко

/Files/images/karpenko/Марчук.jpgПротягом місяця в музеї «Пласт-Арт» діяла виставка українського художника, генія сучасності Івана Марчука. Чернігівці мали унікальну можливість не тільки побачити творіння майстра, а й поспілкуватися з ним.

Івана Марчука називають патріархом українського авангарду, йому пропонують виставлятися у найкращих залах світу. До речі, ідея створення авторської техніки «пльонтанізм» (від українського слова «пльонтати» – плести) виникла у художника на Чернігівщині, у мальовничому Седневі.

Тим, хто хоче більше дізнатися про життя і творчість Івана Степановича Марчука, бібліотека пропонує наступні матеріали:

 • Бердник, Г. Вiртуальнi мрiї Iвана Марчука / Г. Бердник // Міжнародний туризм. - 2000. - № 1. - С. 54-58. Іван Марчук. Художник-філософ. Художник - трудар. Він вважає, що особистий день праці - то є найбільша цінність, подарована людині вічністю.
 • Глазовий, А. Геній з моєї вулиці : [мистецтво Івана Марчука] / А. Глазовий // Міжнародний туризм. - 2006. - № 4. - С. 128-133. Мудрагелі-мистецтвознавці, які так полюбляють чіпляти художникам ярлики, давно махнули на нього рукою. Стиль великого майстра можна назвати хіба його власним терміном - марчукізм.
 • Курико, В. Іван Марчук: Україна народжує найбільші таланти, але не дбає про них / В. Курико // Семь Дней. - 2018. - № 36. - С. 5. Під час зустрічі в музії Іван Марчук розповів про своє становлення, бунтарство й образу на Україну.

День українського кіно

/Files/images/karpenko/кинодень.jpgЩороку в другу суботу вересня ми відзначаємо День українського кіно. Незважаючи на те, що свято з'явилося лише у 1996 році, історія українського кіно почалася задовго до цього. Подробніше...

Зараз відбувається поступове збільшення обсягів кіновиробництва в Україні. Український кінематограф починає відроджуватися: з’являються нові стрічки, нові імена та нові сюжети. Нехай рік від року збільшується кількість цікавих українських фільмів, а кінозали переповнюються щирими шанувальниками кіномистецтва!

До Дня українського кіно Наукова бібліотека ЧНТУ підготувала:

Бажаємо приємного перегляду!


/Files/images/bevz/Краса 09.09.jpgКалендар знаменних і пам'ятних дат. 9 вересня

Міжнародний день краси

Багато років говорять: "Краса врятує світ".

Намагаючись звеличити красу життя, люди не тільки почали писати вірші, картини і музику, а й придумали спеціальне свято — Міжнародний день краси.

Ініціатива святкування виходила від членів Міжнародного комітету естетики і косметології СИДЕСКО.

В цей день у світі особливо вітається все гарне, що приносить естетичне і моральне задоволення.


Календар знаменних і пам’ятних дат. 8 вересня

Міжнародний день грамотності — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй.

Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність. Грамотність сучасної людини складається з бажання до самовдосконалення, здобуття нових знань, любові до книжок, навичок роботи з сучасними інформаційними технологіями. Одним з джерел розповсюдження грамотності є бібліотека. Завітайте до нашої бібліотеки і вдосконалюйте свою грамотність!

Наукова бібліотека пропонує:

 • Ми – українці! Нашим головним атрибутом є українська мова. За граматичною досконалістю, виразністю звучання та мелодійністю нашій мові немає рівних у світі. Як добре ми її розуміємо? Давайте перевіримо! Впишіть у клітинки кросворду слова, які відповідають тлумаченню.
 • Багата і милозвучна українська мова. Українською мовою писали свої твори Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Михайло Грушевський. Запрошуємо перевірити, чи зрозумілі вам рідкісні, маловживані слова, які зустрічаються у творах класиків української літератури. При складанні вправи були використані слова зі словника "Рідкісні українські слова".
 • Сторінка сайту «Вдосконалюємо свою українську!»

Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Корма.jpgКорма, О. М. Загальна і сільськогосподарська ентомологія з основами прикладної зоології : навчальний посібник / О. М. Корма. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 501 с. : іл.

У посібнику розглянуто морфологію, анатомію, біологію розмноження та розвитку, екологію та систематику комах, кліщів, нематод та гризунів, що шкодять сільськогосподарським культурам. У спеціальній частині викладені діагностичні ознаки, розповсюдження в межах України найважливіших видів шкідників означених груп тварин, дані щодо їх біології, екології та шкодочинності. Вказані методи боротьби зі шкідниками сільгоспкультур.

/Files/images/chntu/Ющенко.jpgЮщенко, Н. Л. Економіко-математичні методи і моделі : навчальний посібник / Н. Л. Ющенко. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2017. - 469 с.

У навчальному посібнику розглядаються моделі і методи прийняття обгрунтованих рішень щодо економічних процесів. Навчальний посібник розрахований насамперед на здобувачів вищої освіти у галузях знань 05 "Економіка", 07 "Управління та адміністрування" і має на меті ознайомити студентів вищих навчальних закладів, науково-педагогічних працівників та осіб, які за родом своєї діяльності вирішують завдання бізнесу стосовно планування комерційної діяльності і виробництва та в процесі державного регулювання економічного розвитку, з можливостями, що відкриваються у разі конкретного й цілеспрямованого використання економіко-математичного інструментарію розроблення та підтримки управлінських рішень для зростання ефективності в усіх сферах суспільного життя у зв'язку з прискореним запровадженням суб'єктами господарювання сучасних інформаційно-комунікативних технологій та рішень щодо створення інформаційних ресурсів і практичного застосування електронних технологій з метою підвищення їх конкурентних переваг.

Більше інформації: Нові надходження праць науковців ЧНТУ до фонду бібліотеки


Світ очима бібліотекаря. Мандруємо Україною

/Files/images/bibliograf/солнух.JPGЛіто – найкращий час для подорожей і незабутніх вражень. Дорога покликала бібліотекарей до Придніпровського краю.

Черкащина – це Україна в мініатюрі, це край героїчної минувщини наших пращурів.

Тут є все: ліси, гори та Дніпрові кручі, цілющі струмки з джерельною водою, сади й родючі ниви. Тут столиця гетьманської держави часів Богдана Хмельницького – Чигирин; Холодний Яр – місце нескореної козацької слави; Тарасова гора у Каневі; уманський парк «Софіївка» з неповторними архітектурними ансамблями та екзотичними деревами.

І саме тут, як ніде, відчуваєшь незламне прагнення нашого народу до волі, до кращої долі, до миру і злагоди.

Більше фото на Flickr


Дорогами рідного краю

Бібліотекарі ЧНТУ є активними учасниками туристсько-краєзнавчих подорожей, які організовує Чернігівський історичний музей ім. В. Тарновського.
Цього разу ми вирушили на екскурсію в Коропський район Чернігівської області.

/Files/images/bibliograf/короп церква.JPG/Files/images/bibliograf/фортеця.jpgКороп - маленьке місто с давньою історією. Старі церкви, вулиці з одноповерховими будиночками мають свій неповторний шарм. В історичному центрі Коропа розташована кам'яна Іллінська церква-фортеця - унікальна споруда, яка поєднує світські, військові та культові риси. Це єдина церква такого типу на Лівобережжі. А які гарні Успенська, Феодосіївська та Вознесенська церкви!

Дуже цікавим виявилося відвідування меморіального музею М. І. Кибальчича у відреставрованому родинному будинку. Експозиція музею розповідає про життя та діяльність нашого земляка, винахідника першого в світі реактивного літального апарату, проект якого він накреслив ґудзиком на стіні тюремної камери, куди потрапив після арешту за участь у вбивстві російського імператора Олександра ІІ. В іншій кімнаті розміщена експозиція про досягнення в галузі космонавтики; фотографії 9 льотчиків-космонавтів, які навчалися в Чернігівському військовому училищі. Серед них і перший космонавт незалежної України Л. К. Каденюк, який двічі відвідав меморіальну садибу.

/Files/images/bibliograf/бібліотека будиночок.JPGПриємним завершенням нашої поїздки була екскурсія на місцеві агропідприємства, які вирощують сільськогосподарські культури за прогресивними технологіями.

Можна багато розповідати про маленькі міста нашої великої області. Але, як кажуть у народі: "Краще один раз побачити, ніж сто разів почути!".

Більше фото на Flickr


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІ квартал 2018 року.

Школа бібліотечної інноватики

31 травня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено темі "Бібліотека ЗВО в структурі сучасних інформаційних комунікацій".

В рамках заходу були заслухані змістовні доповіді:

 • Електронна книга в Україні: купити не можна вкрасти (Бура Є. П., зав. сектором);
 • Аналіз бібліотечного фонду наукової бібліотеки ЧНТУ (Ахтирська С. Д., зав. відділом);
 • Інформаційне забезпечення науковців та аспірантів ЗВО (Лузіна Н. С., зав. сектором);
 • Ефективність використання фонду періодичних видань (з досвіду роботи галузевого відділу соціально-правових наук НБ ЧНТУ) (Селіверстова Л. А., бібліограф)./Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg
Викладачам і студентам ЧНТУ

До уваги читачів інформаційно-бібліографічні покажчики, які містять частково анотований огляд статей з періодичних видань, отриманих бібліотекою ЧНТУ протягом І кварталу 2018 року.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Право. Юридичні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 18 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Економічні науки. Маркетинг (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 84 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Філософія. Психологія. Освіта (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 24 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Технічні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 95 с.

З золотого фонду бібліотеки

/Files/images/chntu/золотий фонд.jpgШановні користувачі!
В читальному залі Наукової бібліотеки (корп. 1, к. 138 ) відкрито постійно діючу книжкову виставку рідкісних та цінних видань «З золотого фонду бібліотеки».

Тематика виставки оновлюється щомісяця.

Запрошуємо викладачів та студентів завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданнями 1923 – 1948 рр.


Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! I квартал 2018 року


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2018 року.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.