/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


/Files/images/bd/вебинары.jpgІнформація для науковців

Компанія Clarivate Analytics інформує про вебінари, що заплановані на 27 березня 2019 року

15:00-16:00

 • Тема: Як користуватися Web of Science? Відповіді-демонстрації на часті запитання.
 • Тези: Чому в нормативних документах прописано Core Collection Web of Science? Дайте перелік журналів з економіки, педагогіки, права тощо? За нашою темою немає статей і грантів? У нас унікальна наука, вона нікому не цікава? Не маю часу працювати в установі, чи можна вдома? Кажуть, що там все дуже складно і там все для гуманітаріїв/техніків? Як оформити перелік літератури? Як додати статті в EndNote? Як дізнаватися про нові статті за моєю темою? Це видання індексується у Web of Science? і відповіді на ваші запитання
 • Реєстрація: https://goo.gl/NBjMCw

16:15-17:00

 • Тема: Критерії та процедура відбору видання у Web of Science
 • Тези: Обов’язкові елементи наукового видання. Самооцінка та стратегія вдосконалення журналу. Процедура подачі та оцінювання видання у Web of Science. (Для редакцій та редколегій)
 • Реєстрація: https://goo.gl/uZK9hf

Календар знаменних і пам'ятних дат. 25 березня

/Files/images/bibliograf_2/сбу.jpg25 березня 1992 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Службу безпеки України»; з 2001 року цей день відзначається як День Служби безпеки України.

Служба безпеки України – це державний правоохоронний орган спеціального призначення, що забезпечує державну безпеку України. На цю службу покладено завдання захисту державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного й оборонного потенціалу України, інтересів держави і прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб, зазіхань з боку окремих організацій, груп і осіб. Служба безпеки робить все, щоб забезпечити громадянський мир і злагоду в Україні і щоб результати її роботи відповідали сподіванням співвітчизників.

Бібліотека пропонує: література з фонду НБ ЧНТУ.


Читач року

Вітаємо з перемогою у Другому Всеукраїнському фестивалі «Читач року»!

/Files/images/chntu/Настя.jpg22 березня 2019 року у Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича відбувся Другий Всеукраїнський фестиваль «Читач року». Цього року на отримання почесних нагород фестивалю було номіновано понад 90 студентів, аспірантів та викладачів українських ЗВО.

/Files/images/chntu/нагорода.jpg Чернігівський національний технологічний університет представляла студентка 2-го курсу фінансово-економічного факультету Корицька Анастасія. Поздоровляємо її з блискучою перемогою у номінації «Найактивніший читач» за підсумками 2018 року!

У своїй короткій промові під час нагородження Анастасія підкреслила роль книги у розвитку людини та суспільства загалом, а також закликала студентську молодь частіше відвідувати університетську бібліотеку.

Адже це не лише місце, де можна знайти потрібну книгу, але й креативний простір для спілкування, консультацій з експертами, обміну енергією та натхненням для покорення нових вершин.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 22 березня

22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води.

Резолюцію про святкування Міжнародного дня води прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у листопаді 1992 року. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття та розробила спеціальну Програму дій на ХХІ століття, яка дала б змогу забезпечити кожного жителя нашої планети чистою питною водою. Головне завдання цього дня - нагадати кожному жителю планети про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі.

Бібліотека рекомендує: Водопостачання та водовідведення : анатований бібліографічний покажчик / уклад. : Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2017. – 24 с.

/Files/images/bibliograf_2/v2.jpgПокажчик містить інформацію щодо навчально-наукових видань, статей з періодичних видань до предмету «Вода. Водопостачання та водовідведення», які знаходяться у фондах бібліотеки. Документи згруповано в 9 розділах:

 • Вода. Водопостачання і водовідведення
 • Водогосподарське проектування
 • Водопостачання промислових підприємств
 • Економіка водного господарства
 • Гідрологія
 • Конспекти лекцій
 • Наукові праці з Електронного архіву Чернігівського національного технологічного університету (IRCHNUT)
 • Періодичні видання з фондів НБ ЧНТУ

Календар знаменних і пам’ятних дат. 21 березня

В цей день виповнюється 90 років від Дня народження нашого земляка Юрія Михайловича Мушкетика, визнанного майстра сучасної української прози.

/Files/images/byistrova/mushketik.jpgТворчість письменника багатогранна. За кілька десятиліть літературної праці ним опубліковано більше десяти романів, низку повістей і збірок оповідань, написано кілька п'єс.

За творами Юрія Мушкетика знято кінофільм «Біла тінь» (1979), телефільми «Позиція» (1983), «Біль» (1989). Його книги перекладено багатьма мовами.

Докладніше за цим посиланням


Університет починається з бібліотеки

/Files/images/karpenko/Репки.jpgВже стало доброю традицією приймати в бібліотеці старшокласників шкіл Чернігівщини. 20 березня до ЧНТУ завітали учні 10-11 класів Ріпкінської гімназії ім. С. Русової.

Знайомство з університетом потенційні студенти розпочали з бібліотеки. Екскурсія бібліотекою була цікавою та насиченою: півмільйонний книжковий фонд, затишний читальний зал, картинна галерея приємно вразили відвідувачів.

Родзинкою заходу стали настільні ігри, в яких учасники могли продемонструвати свою кмітливість, уяву та ерудицію. Чекаємо наступної зустрічі 1 вересня)

Більше фото на Flickr


Голос жінки має силу

Нарешті до проекту «Голос жінки має силу» - програми по відновленню миру і діалог внутрішньо переміщених жінок - долучилася і Чернігівщина!

/Files/images/bevz/фундация.jpgПроект був започаткований у 2017 році і за роки існування набрав значимих обертів в багатьох регіонах України. 18-19 березня в університеті було проведено Презентаційний круглий стіл та Тренінг з розвитку компетентностей організації. Проект реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. До заходу за сприяння Фундації прав людини долучилися ГО «Чернігів Європейський», Чернігівський технологічний університет та внутрішньо переміщені особи. Лекційна частина семінару була присвячена блогерству, яке відкриває можливість впливати на суспільну думку та вирішувати важливі питання та основам проектного менеджменту. Учасники отримали не тільки теоретичні знання, а й змогли використати їх на практиці: написати та представити оригінальний проект.

Дякуємо голові правління Human Rights Foundation in Ukraine Фундації прав людини Евгенію Фомину (Eugene Fomin) та координаторці проекту "Голос жінки має силу" в області Наталії Ємець Nataliia Yemets за надзвичайно цікавий та змістовний захід.

#WomenVoicesCount #HumanRightsFoundation #ArtForPeace #ГолосЖінкиМаєСилу #ФундаціяПравЛюдини


На крилах поезії

21 березня – Всесвітній день поезії.

/Files/images/byistrova/на крилах.jpgПоезія у всі часи вабила невимовними чарами до себе читачів. Мабуть, не знайдеться жодної людини, яка б не знала напам’ять хоч одного вірша. З раннього дитинства ми всі чули, а потім читали вірші. Поезія відкривала нам новий світ почуттів, краси і неосяжності життя. Вражає, наскільки глибоко і тонко поети відчувають світ і можуть передати нам свої почуття і переживання, бентежать душу, змушують замислитися і по-іншому подивитися на світ. Запрошуємо піднятися на крилах поезії над буденним життям і поринути у світ образів, емоцій і почуттів, відчути силу і багатогранність слова.

Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує віртуальні виставки:


Календар знаменних та пам'ятних дат. 21 березня

Міжнародний день лісів відзначається щороку з ініціативи 23-ї Генеральної Асамблеї Європейської конфедерації сільського господарства за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

/Files/images/bibliograf_2/лес.jpg31 відсоток поверхні Землі вкрито лісами. Ліси – це не тільки краса і велич, найбільш біологічно розмаїта екосистема суші. Міжнародний день лісів має на меті донести до кожного інформацію про те, яким чином ліси і дерева захищають нас і що вони власне нам дають.

Бібліотека рекомендує: Лісове господарство : рекомендаційний покажчик / уклад. С. Л. Бондар. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2016. – 99 с.

Рекомендаційний покажчик містить інформацію щодо монографій, наукових видань, навчальної, довідкової, науково-популярної літератури з фонду Наукової бібліотеки по предмету «Лісове господарство». Документи згруповані в 8 тематичних розділів:

 • Лісова пірологія
 • Геоінформаційні системи в лісівництві
 • Лісоексплуатація
 • Лісівництво. Лісознавство
 • Економіка лісового господарства
 • Правові аспекти в лісівництві
 • Видатні лісівники
 • Лісівництво: законодавчі та нормативні документи

Окремою структурною частиною рекомендаційного покажчика є список електронних видань з фонду НБ ЧНТУ. Веб-ресурси представлені фаховими виданнями України та корисними тематичними посиланнями.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 20 березня

В календарі міжнародних свят існує два Дня Землі – один відзначається в День весняного рівнодення, а другий – 22 квітня.

/Files/images/chntu/деньземли.jpgПерший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну. Дата 20 березня була обрана і офіційно затверджена у 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення. У зверненні ООН говориться: «День Землі – це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного будинку, відчути нашу всеземную спільність і взаємну залежність один від одного».

Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує до Вашої уваги тематичний огляд літератури «Земля – наш спільний дім».


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Брендiнг.jpgІльчук, В. П. Брендинг у підвищенні конкурентоспроможності виноробних підприємств в умовах євроінтеграції : монографія / В. П. Ільчук, В. Л. Пазюк. - Чернігів : Брагинець О. В., 2018. - 274 с. : іл., табл.

У монографії розглянуто еволюцію розвитку бренда, основи його формування, розкрита роль і значення брендових технологій в процесі просування продукції на ринок. Визначені функціональні можливості брендингу в управлінні розвитком підприємств виноробної промисловості.

Значна увага приділена характеристиці рівня розвитку виноградарства та виноробства в Україні, визначені динаміка та тенденції розвитку вітчизняного ринку виноробної продукції, окреслені перспективи розвитку виноградства та виноробства. Особливе місце в монографії відведене дослідженню проблем інституційного забезпечення розвитку брендингу в умовах євроінтеграції, розробці організаційно-економічного механізму формування та просування нових брендів виноробної продукції, їх конкурентоспроможності та ефективності застосування.


Календар знаменних і пам’ятних дат. 16 березня

/Files/images/bevz/md_bieliaiev-oleksandr-romanovych_2.jpgВ цей день народився Олександр Романович Бєляєв (16 березня 1884 - 6 січня 1942) - російський письменник-фантаст, один із засновників радянської наукової фантастики. Відомий також як «російський Жуль Верн».

/Files/images/bevz/Беляев.jpg Син священика Олександр Бєляєв попри волю батька обрав кар'єру адвоката, в якій добився значних успіхів, але залишив її заради професії письменника. Починав з поетичних творів, та згодом його уявою заволоділа наукова фантастика.

У своїх творах Олександр Романович передбачив такі наукові відкриття, як створення штучних органів, поява систем вивчення земної кори, створення орбітальних космічних станцій.

Його романи і повісті здобули шалену популярність у читачів, проте прагматична радянська критика висміювала його пророцтва, не підозрюючи, що автор відкривав перед ними двері у світ майбутнього. Докладніше


Календар знаменних і пам'ятних дат. 15 березня

15 березня світове співтовариство відмічає Всесвітній день захисту прав споживачів.

/Files/images/chntu/Вітання-з-нагоди-Всесвітнього-дня-захисту-прав-споживача.jpgІсторія починається з 15 березня 1962 року, коли президент США Джон Кеннеді виступаючи із зверненням до Конгресу та об’єднань споживачів вперше проголосив права споживачів - право на безпеку, право на інформацію, право на вибір, право бути почутим. В подальшому права споживачів були розширені та визнані в інших країнах. В 1983 році день 15 березня був закріплений в міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів.

Бібліотека рекомендує: література з фонду НБ ЧНТУ.


Легендарний фізик, світоч науки ХХ століття

14 березня виповнюється 140 років від дня народження великого фізика Альберта Ейнштейна - одного з найвідоміших особистостей першої половини ХХ століття.

/Files/images/chntu/ейнштейн.jpgЦей великий вчений багато досяг у своєму житті, ставши не тільки нобелівським лауреатом, але і в корені змінивши наукові уявлення про Всесвіт.

Його перу належить близько 300 наукових робіт з фізики і близько 150 книг і статей з різних галузей знань.

Багато хто вважає його одним з найбільш великих вчених в історії людства.

Пропонуємо Вашій увазі бібліографічний огляд літератури, присвячений Альберту Ейнштейну.


Весняні подарунки від бібліотеки

Весна… Кожній дівчині хочеться бути красивою і неповторною.
/Files/images/karpenko/на сайт.jpg12 березня бібліотека запросила панянок на майстер-клас з виготовлення стильних браслетів з натурального каміння та бісеру.

Чарівна пані Ірина, яка вдало поєднує бібліотечну роботу з творчістю, не тільки поділилася своїм досвідом створення прикрас, але й розкрила таємничі сили каміння.

За приємним спілкуванням і натхненною працею час пролетів непомітно. Різноманіття матеріалу дозволило юним майстриням втілити всі свої фантазії у власні оригінальні вироби.

/Files/images/karpenko/девочка.jpg /Files/images/karpenko/браслетбисер.jpg /Files/images/karpenko/студентка.jpg /Files/images/karpenko/received_413054789498421.jpeg /Files/images/karpenko/сайт3.jpg


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».
/Files/images/bibliokurer/курьер2.jpgНовий випуск нашого бюлетеня містить наступні матеріали:
 • Молодий фахівець на ринку праці
 • Читати – це модно!
 • Оновлений читальний зал
 • Виставка живопису Віри Летошко
 • Вийшли друком
 • Виставка творчих робіт
 • Нові стандарти бібліотечної справи
 • Туристичні проекти бібліотек
 • Видатні жінки Чернігівщини
 • Письменники-ювіляри 2019 року

Запрошуємо до читання!


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Управлiння.jpg Старченко, Г. В. Управління проектами : теорія та практика (з використанням MS Excel та MS Project) : навч. посіб. / Г. В. Старченко. - Чернігів : Брагинець О. В., 2018. - 305 с. : іл., табл.

У навчальному посібнику розглядаються теоретичні, методологічні та практичні аспекти управління проектами. Окремі підрозділи та глава навчального посібника присвячені практичним питанням застосування методів та інструментів управління проектами за допомогою Microsoft Excel 2016 та Microsoft Project 2016.

/Files/images/chntu/Загал.jpgКорма, О. М. Загальна і сільськогосподарська ентомологія з основами прикладної зоології. Лабораторний практикум : навч. посіб. / О. М. Корма, О. П. Чмель. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 295 с. : іл.

У посібнику викладено теми лабораторних занять з основних розділів дисципліни "Ентомологія (ентомологія+зоологія)" згідно затвердженої робочої програми.

В посібнику розглянуто морфологію, анатомію, біологію розмноження та розвитку, екологію та систематику комах, кліщів, нематод та гризунів, що шкодять сільськогосподарським культурам. У спеціальній частині викладені діагностичні ознаки, розповсюдження в межах України найважливіших видів шкідників означених груп тварин, дані щодо їх біології, екології та шкодочинності.


Виставка творчих робіт «Наші таланти»

27 лютого в читальному залі № 6 Наукової бібліотеки (вул. Козацька,1) відкрито для перегляду виставку творчих робіт викладачів та співробітників Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ «Наші таланти».

/Files/images/kozatska/наши таланты.jpgРоботи, представлені на виставці, виконані в різних жанрах аматорського мистецтва – це вишивки хрестиком та бісером, акварелі, батик, вироби з бісеру, прикраси, ляльки, роботи виконані в техніці декорування декупаж, плетіння стрічкою, різьба по дереву, лозоплетіння. Всього представлено 67 робіт 15-ті жінок-майстринь.

Виставку «Наші таланти» супроводжує книжкова тематична виставка «Яскрава палітра народної творчості», яка розкриває витоки розвитку народної творчості та різноманітні жанри, розповідає про майстрів аматорського мистецтва України.

В день відкриття виставки проведено бібліографічний огляд «Народна творчість - поклик душі українського народу». З матеріалами огляду можна ознайомитися протягом відвідування виставки.


Виставка картин «Люблю свій рідний край!»

/Files/images/karpenko/IMG_20190227_121237.jpgЗапрошуємо відвідати персональну виставку картин «Люблю свій рідний край!» чернігівської художниці Віри Летошко.
/Files/images/karpenko/IMG_20190227_121951_1.jpgДо вашої уваги чудові, наповнені сонячним сяйвом і любов’ю пейзажі, яскраві натюрморти, дивовижні сільські мотиви, від яких на душі стає так радісно і щемно…

Картини експонуються в науковій бібліотеці ЧНТУ (вул. Шевченка, 95).

Більше фото на Flickr


НОВЕ НА САЙТІ!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за ІV квартал 2018 року.

Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! ІV квартал 2018 року


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".Режим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.