/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Поспішаймо творити добро!

/Files/images/bevz/инна.JPGМіжнародний день безпритульних тварин проходить щорічно у другій декаді серпня.

Свято виникло в 1992 році за підтримки неурядової організації - Міжнародне товариство з прав тварин (ISAR).

Відзначається в більш ніж 50 країнах, на 6 континентах. «День бездомних тварин» безпосередньо стосується проблем, що виникають у наших колишніх улюблених вихованців.

Давайте ділитися з ними своєю добротою, турбуватися про них!

Вони люблять нас, людей, адже так і не покинули наше, іноді вороже до них середовище проживання. Давайте і ми будемо любити їх, висловлюючи цю любов у повсякденному житті.

Деякі з вихованців бібліотекарів НБ ЧНТУ:

 • Кішка Муся - врятована з багаття, куди потрапила завдяки дітячим «пустощам». Коли маленька кішечка намагалася вибратися з палаючого кола, в неї кидали каміння і палиці. З опіками та перебитою лапкою потрапила в сім'ю, де прожила 17 років.
 • Кіт Тім і папужка Кеша - нерозлучні друзі, колишні безхатченки. Котик у ході мандрівок позбувся хвоста; мабуть, тому й викликає у пташки таку довіру.
 • Кішка Лана - маленька мандрівниця. Рятуючись від холоду залізла під капот автомобіля і приїхала з Києва до Чернігова. Змучене гуркотом двигуна, перелякане, ледь живе 1,5 місячне кошенятко не трималося на лапках і було невзмозі самостійно поїсти. Перший тиждень Лана майже не виходила зі своєї схованки. Зараз ця граційна кішка чудово почувається і дарує радість і любов.
 • Собачку на призвисько Нотка взяли з притулку у віці півроку. Випадково побачивши фото цуценятки на сайті притулку, закохалися всією сімєю і вирушили за нею аж до самого Київа. Нотка дуже весела, активна, кмітлива і трохи хитрувата. Справжня «столична штучка»!
 • Продовження...
Поспішаймо творити добро!

До теми: «Тепер я домашній» - у Чернігові пройде день захисту безпритульних тварин.


Свята українського народу

Святий Спас приготував усього про запас!

Серпень – найврожайніший місяць у році, а ще в серпні святкують три Спаси – три свята на честь Ісуса Христа (“Спас” є скороченою назвою від слова “Спаситель”, рятівник, яким Церква вважає Сина Божого).

Перший Спас називають Медовим або Маковієм. Відзначають його 14 серпня. У церквах в день Медового Спаса згадують Соломію і сім її синів-Маковеїв, які загинули за віру. Жителі Україні освячують спеціальні букети «маковійських» квітів з головок маку, чорнобривців, м'яти, календули, і чебрецю. Крім того, це свято має назву Медовий Спас, бо саме на цей період настає час збору меду з вуликів.

/Files/images/bibliograf_2/спаси 1.jpg19 серпня - свято Преображення Господнього, або другий Спас. Його відзначають як спомин про велику подію в житті Ісуса Христа, коли він явив учням свою божественну сутність. На це свято за древнім звичаєм святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. Тому в народі цей день називають Яблучним Спасом.

Третій Спас відзначають 29 серпня. В цей день ми вшановуємо перенесення з міста Едеси до Константинополя Убрусу – Нерукотворного зображення на тканині обличчя господа нашого Ісуса Христа. В народі його називають Хлібним або Горіховим Спасом, адже час цього святкування співпадає з закінченням жнив та періодом збору лісових горіхів. Ось чому головна страва на Горіховий Спас - святковий коровай із нового хліба. Звичайно, цього дня на столі обов'язково були також мед, яблука й горіхи.

Докладніше про традиції та звичаї українського народу Ви можете прочитати в книгах з фонду НБ ЧНТУ.


Календар знаменних і пам’ятних дат. 14 серпня

/Files/images/bevz/гол.jpg В цей день відзначаємо 150 років від дня народження класика британської літератури, нобелівського лауреата Джона Голсуорсі (14 серпня 1867 — 31 січня 1933).

У творчості Голсуорсі поєднуються імпресіонізм і реалізм, моральна проповідь і гуманізм.

Він глибоко відчував красу життя і одночасно був літописцем суспільства, стурбованим соціальною несправедливістю.

Бібліотека рекомендує:


Календар знаменних і пам'ятних дат. 13 серпня

У цей день відзначається професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів.

/Files/images/bibliograf/13-z-dnem-budivelnikiv.jpgСвято встановлено в Україні Указом Президента № 273/93 від 22.07.1993 року і відзначається щорічно у другу неділю серпня. Завдяки професійній роботі будівельників здійснюється економічне зростання країни, відбувається активний розвиток і вдосконалення усіх галузей. Будівництво є не лише практичною потребою, але і високим мистецтвом. Результати роботи людей цієї професії завжди можна побачити на власні очі.

Наукова бібліотека щиро вітає викладачів і студентів Інженерно-будівельного факультету Чернігівського національного технологічного університету зі святом! Нехай День Будівельника надихає Вас на нові професійні досягнення, успішну реалізацію проектів, підкорення нових висот!

Бібліотека рекомендує:

 • Будівництво. Будівельні конструкції : анотований рекомендаційний покажчик / уклад. : С. О. Виноградна, Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2016. – 39 с. Метою даного бібліографічного покажчика є перелік документів, що висвітлюють сучасний стан, проблеми і перспективи розвитку будівництва інженерних споруд та будівельних конструкцій.

Всесвітній день кішок

Котяче свято відзначається всіма любителями цієї прекрасної тварини з 2002 року 8 серпня. Його ініціатором став Міжнародний фонд захисту тварин Animal Welfare.

/Files/images/bibliograf/Прятки.jpgКішки живуть поруч з людиною вже протягом багатьох сотень років. Сьогодні, згідно зі статистичними даними, саме кішка є домашньою твариною 80% населення Землі. А 95% власників кішок визнають, що розмовляють з кішками. У світі налічується близько 256 порід домашніх кішок.

Нещодавно у Мережі з'явився сайт Purrli, на якому можна не просто слухати муркотіння котів, а й обирати йому різні параметри. Користувач може змінювати емоційний стан тварини, його грайливість, фізичну активність, і "приправити" це все нявканням. Також муркотіння плавно перетікає з одного виду в інший, створюючи ефект присутності справжнього кота. "Звуки муркотіння - одні з найприємніших звуків, які можуть допомогти заспокоїти вас, коли ви відчуваєте стрес", - каже автор ресурсу.

У цей День вітаємо всіх любителів кішок! Бажаємо їм, щоб їхні вихованці завжди були здорові і щасливі, ситі й доглянуті!

Пропонуємо переглянути фотографії, які були зроблені працівниками нашої бібліотеки (цикл "Коти та інші звірі") та прочитати наступні цікаві матеріали:

 • Давиденко, В. Фелінологія - наука про котячих // Тваринництво України. - 2009. - № 12. - С. 40-41.
 • Тимонова, Е. Богини радости : [кошки] // Вокруг света. - 2015.- № 4. - С. 90-95.
 • Славина, Н. Приручить хозяина : [кошки] // Вокруг света. - 2013. - № 6. - С. 52-60.
 • Анцупова, И. Назначение: лошадь, кошка или собака? : [зоотерапия] // Вокруг света. - 2006. - № 12. - С. 182-189.

Нове на сайті!

Електронні наукові фахові видання України

у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних (які включенні, поновленні (внесенні зміни) у Перелік наукових фахових видань України). Інформація станом на 10.05.2017.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 16 липня

Щорічно 16 липня в Україні відзначається офіційне професійне свято - День бухгалтера.

/Files/images/karpenko/Презентация1.jpgСаме в цей день в суверенній Україні, в 1999-му році, прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». До 2004 року свято відзначалося федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, змусило представників державної влади по-новому поглянути на фахівців, усвідомити, що бухгалтерський облік — це не тільки податкова звітність, а й основа для прийняття управлінських рішень. В результаті Указом Президента України № 662/2004 від 18.06.2004 р. 16 липня було офіційно оголошено Днем бухгалтера.

Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Висловлюємо щиру вдячність нашим невтомним бухгалтерам за сумлінну щоденну працю і бажаємо міцного здоров’я, миру, професійних успіхів та кар'єрного росту, і нехай у Вас завжди сходиться баланс!

Бібліотека ЧНТУ рекомендує:


Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! IІ квартал 2017 року


Календар знаменних і пам'ятних дат. 28 червня

День Конституції України – державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року.

/Files/images/byistrova/консти.jpgНаукова бібліотека презентує віртуальну книжкову виставку «Конституція – Основний Закон держави (від Конституції Пилипа Орлика до Конституції незалежної України)».

Пропонується перегляд літератури про періоди державотворення від часів Київської Русі і до сучасності, від створення першої Конституції Пилипа Орлика до діючої Конституції незалежної України.


/Files/images/chntu/Рисунок1.jpgВІТАЄМО!

Колектив Наукової бібліотеки ЧНТУ вітає
Шкарлета Сергія Миколайовича
з обранням на посаду
ректора Чернігівського національного технологічного університету.
Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної наснаги та нових здобутків на ниві освіти й науки.


Нові надходження

Праці науковців ЧНТУ

/Files/images/chntu/федориненко.jpgФедориненко, Д. Ю. Шпиндельні гідростатичні підшипники : монографія / Д. Ю. Федориненко, С. П. Сапон. - Чернігів : ЧНТУ, 2016. - 403 с. : іл.

Монографія присвячена дослідженню точності верстатів з шпиндельними вузлами на гідростатичних підшипниках. Висвітлено теоретичні основи, результати чисельного моделювання та експериментального визначення точності шпиндельних вузлів з гідростатичними підшипниками за показниками траєкторії переміщення шпинделя та показником точності форми зразків-виробів. Докладно розглянуто питання аналізу робочих процесів у радіальних гідростатичних опорах регульованого типу. Значну увагу у монографії приділено методам забезпеченя стабільної величини товщини мастильного шару у радіальних опорах шпинделя, які грунтуються на регулюванні витратних характеристик та (або) регулюванні величиною статичного зазору у підшипниках з пружними елементами корпусу.

Запропоновані конструкції регульованих радіальних гідростатичних підшипників шпиндельних вузлів, які дозволяють підвищити точність регулювання величини радіального зазору, швидкохідність, технологічність виготовлення опор та розширити номенклатуру конструкційних матеріалів для їх виготовлення.

/Files/images/chntu/мошел.jpgМошель, М. В. Основи метрології : навчальний посібник / М. В. Мошель. - Чернігів : ЧНТУ, 2016. - 222 с. : іл.

Посібник розроблений відповідно до змісту метрології як сфери людської діяльності та навчальної дисципліни: теоретична метрологія, метрологія прикладна, метрологія законодавча. Закінчується посібник викладом основних положень стандартизації та національних метрологічних стандартів. Його особливістю є широке використання діючих міжнародних, міждержавних та національних стандартів з метрології.

Призначений для студентів технічних спеціальностей вищих навчальних закладів, для яких «Метрологія» є нормативною дисципліною або дисципліною за вибором.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 25 червня

Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня в Україні відзначають День молоді.

/Files/images/chntu/art-molod.jpgЦе свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час дерзань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.

Пропонуємо Вашій увазі новий випуск Віртуальної книжкової полиці, присвячений Дню молоді: "З точки зору майбутнього (молода українська література)".


Знайомтесь: новий журнал у читальній залі!

/Files/images/filial_2/буд.jpgБажаєте завжди бути в курсі всіх будівельних справ? Дізнатися про інноваційної методи виконання будівельних та ремонтних робіт, а також про нові будівельні матеріали, які застосовують на будівельних майданчиках всього світу, технології їх виробництва?

«Будівельний журнал» допоможе отримати важливі знання для виконання тих чи інших ремонтних або будівельних робіт. Інформація, яка розміщена на сторінках видання, буде корисною як для професійних будівельників, так і для будівельників-початківців. На сторінках журналу своїм досвідом діляться власники будівельних компаній, яким вдалося створити прибутковий бізнес. Крім того, дане видання стане настільною книгою для тих, хто поки що не дуже добре розбирається у виборі будівельних матеріалів. На його шпальтах кожен знайде величезну кількість корисних порад. У журналі зібрано максимум цікавої та змістовної інформації.

Місце знаходження видання : Наукова бібліотека, корпус 23 (вул. Бєлова, 4).


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІ квартал 2017 року.


Інформація для науковців

 • Українські наукові журнали, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 30.05.2017. Науковий вісник Полісся (засновник та видавець - Чернігівський національний технологічний університет) шукайте в групі «О».

Календар знаменних і пам'ятних дат. 5 червня

/Files/images/byistrova/листик.pngДо Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища Науковою бібліотекою підготовлено віртуальну виставку «Джерело життя». На виставці представлено «зелений фонд» бібліотеки, який розкриває проблеми сучасної екологічної ситуації, захисту та охорони довкілля, правового забезпечення екологічної безпеки, проблеми формування економічного механізму охорони довкілля.

До теми:

/Files/images/byistrova/delivery.jpgDelivery (Доставка) - мультфільм, знятий в 2005 році німецьким режисером Тілем Новаком (Till Novak) в якості диплома (як раз в цьому році Тіль закінчив ВНЗ). Цей короткометражний анімаційний фільм завоював неабияку популярність та отримав багато нагород, але якщо ви ще не мали можливості познайомитись з ним, то ви можете зробити це зараз. Сюжет: Старий чоловік веде самотній спосіб життя в сутінках промислового смогу. Одного разу він отримує таємничу посилку, яка дає йому можливість змінити навколишнє середовище.

/Files/images/bibliograf_2/download.jpgВАЛЛ-І (англ. WALL-E), комп'ютерний анімаційний, науково-фантастичний фільм 2008 року, створений Pixar Animation Studios. Сюжет: Через велику кількість відходів планета стає абсолютно непридатною для життя. На очищення планети були кинуті тисячі роботів ВАЛЛ-І. Однак сімсот років по тому в робочому стані залишається тільки один ВАЛЛ-І. І в 2805 році планета як і раніше покрита сміттям, частина з якого роботи класу ВАЛЛ-І вже склали у величезні вежі.


Шановні колеги!

Наукова бібліотека ЧНТУ випускає регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».
/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Шановні колеги, запрошуємо до співпраці! На сторінках «Бібліокур’єра» Ви можете розмістити свою інформацію: поділитися подіями з життя бібліотеки, літературними новінками, краєзнавчою інформацією; обмінюватися професійним досвідом, бібліотечними інноваціями, або запропонувати свою тему. По всім питанням звертатися за адресою: bibliograf101@ukr.net.
Будемо раді співпрацювати з Вами!


Місце зустрічі змінити... можна!

Бібліотека розширює своє представництво

На сьогоднішній день співпраця з соціальними мережами стала перспективним напрямом інформаційної діяльності бібліотеки; вона дає змогу налагодити діалог із сучасним користувачем Інтернету, якісно та змістовно рекламувати свою діяльність. Інформаційні технології активно використовуються в роботі наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету. Вже кілька років ми викладаємо новини, популяризуємо послуги та фонди за допомогою Facebook і YouTube. Зараз із задоволенням повідомляємо про відкриття представництва у Twitter, LinkedIn, Flickr, Google+.

Шановні читачі! Ми дуже раді зустрічам з вами як у реальному житті, так і у віртуальному просторі та докладаємо багато зусиль, щоб ви поверталися до нас знову і знову. Сподіваємося, що ви допоможете нашій бібліотеці стати ще кращою.

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpgБібліотека ЧНТУ має представництво:

 • Facebook - найбільша соціальна мережа в світі;
 • YouTube - відеохостінгова компанія, що надає користувачам послуги зберігання, доставки та показу відео;
 • Twitter - соціальна мережа для публічного обміну повідомленнями;
 • LinkedIn - соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів;
 • Flickr - один з найпопулярніших сервісів, призначених для зберігання фотографій і відеороликів он-лайн;
 • Google+ (Google Plus) - багатомовна соціальна мережа.

/Files/images/bibliokurer/курьер23.jpg Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

У новому випуску увазі читачів запропоновані наступні матеріали:

 • Соціальні мережі. Бібліотека розширює своє представництво
 • Відкритий доступ до ресурсів DeGruyter
 • Соціальні мережі для наукових працівників
 • Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах
 • Сторінками історії Чернігівщини. Із глибини віків
 • Шукач історичної правди. Микола Костомаров

Радимо прочитати!


Поетичні світлини

У галереї ім. Багіна наукової бібіліотеки ЧНТУ відбулась презентація книги молодої чернігівської поетеси, музиканта і педагога, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Оксани Старицькой.

До книги поезій "Поетичні світлини" увійшли вірші, які були написані за весь період творчості, починаючи з навчання і до сьогодення. Вони відображають різноманітні людські почуття: любов до своєї землі, кохання, родинні стосунки, захоплення мистецтвом, милування природою.

/Files/images/chntu/концертгн.jpg ...Соняшник ніжно-зелений Пахне й тамує жалі.

Виріс з зернинки у мене На українській землі.

Щедро бомбила негода. Він лиш присів, а не вмер.

Рани загоїв і гордо Тягне голівку тепер.

Сонце ковтає привітне! Браття, сусіди, сини!!!

Соняшник завтра розквітне. Як він не хоче війни...

Оксана Старицька виступила разом зі своїми учнями і подарувала присутнім можливість насолодитися гітарною музикою. Наукова бібліотека висловлює подяку своїм гостям за чудовий концерт, і особисто пані Оксані за подаровані екземпляри поетичної збірки.


Нове на сайті!

НА ДОПОМОГУ НАУКОВЦЮ : міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg10 березня 2017 року набув чинності Наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження вимог до оформлення дисертації".

Вимоги визначають структуру та правила оформлення дисертації. Зокрема, вимоги до оформлення титульного аркуша, оформлення анотації, основної частини, обсягу основного тексту, розділів дисертації, оформлення списку використаних джерел тощо.

МОН спростило вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації анотацію.

Простішими стають вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. Докладніше

РЕКОМЕНДАЦІЇ з оформлення бібліографічних списків літератури за міжнародними стандартами


Школа бібліотечної інноватики

/Files/images/byistrova/светашм.jpg4 травня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено використанню сучасних інформаційно-комуникаційних технологій у роботі бібліотек.

В рамках заходу були заслухані 5 змістовних доповідей:


День відкритих дверей у бібліотеці

Яка вона, сучасна бібліотека?

/Files/images/karpenko/школакуклы2 (1).jpgЦе не тільки книгосховище, пункт видачі книг, стелажі та каталожні шафи, а ще й потужний інформаційний центр з новітніми технологіями, центр комунікацій, інтелектуального і соціального розвитку, творча лабораторія.

Про все це і не тільки дізналися учні 22-го чернігівського ліцею від співробітників наукової бібліотеки ЧНТУ.

Яскравим акцентом зустрічі став майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок, в які учні вклали все своє вміння, добрі і щирі побажання, гарний настрій.


Відкритий доступ до ресурсів DeGruyter

Наукова бібліотека ЧНТУ в рамках співпраці з ELibUkr отримала тестовий доступ до онлайн-колекції журналів міжнародної компанії DeGruyter.

/Files/images/bd/грутер.jpgБаза DeGruyter містить :

 • понад 900 журналів, з них 507 відкритого доступу;
 • понад 730 журналів англійською;
 • видання з високим імпакт-фактором.

За галузями знань охоплено:

мистецтво, історію, археологію, філософію, біологію, хімію, лінгвістику, літературу, математику, фізику, право та медицину.

Заборонено використання бази з комерційною метою, а також використання програм автоматичного скачування та завантаження цілих журналів або окремих випусків.

Перегляд ресурсів видавництва DeGruyter буде доступний до 30 червня в локальній мережі університету за даним посиланням.


Вузівська бібліотека гостинно приймає школярів

11 квітня в Науковій бібліотеці ЧНТУ (корп. 1, вул. Шевченка, 95 ) відбулась зустріч учнів 10-го класу загальноосвітньої школи № 16 з археологом, науковцем та краєзнавцем Ігорем Михайловичем Ігнатенком.

Вчений розповів про історію місцевості, де знаходиться Чернігівський національний технологічний університет та про археологічні знахідки, які пов’язані з цією частиною міста.

/Files/images/chntu/IMG_5038.JPGТакож присутні мали можливість дізнатись про цікавих історичних особистостей, що в різні часи мешкали на цій території, та ознайомитись з міськими легендами, присвяченими цим людям.

/Files/images/chntu/IMG_5042.JPGРозповідь краєзнавця була доповнена виставкою літератури з фондів Наукової бібліотеки за темою бесіди.

Перед початком зустрічі присутнім було запропоновано прийняти участь у бібліоквесті, під час якого старшокласники отримали корисні навички з пошуку інформації в електронному каталозі Наукової бібліотеки ЧНТУ та ознайомились з довідковим фондом бібліотеки. За підсумками бібліоквесту учасники отримали заохочувальні призи.


Нове на сайті!

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpgВІЙСЬКОВІ НАУКИ: наукові фахові видання України у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних

АНОТОВАНИЙ ТЕМАТИЧНИЙ НАВІГАТОР інтернет-ресурсів за профілем університету:

 • Економіка
 • Техніка
 • Сільське та лісове господарство
 • Юридичні науки
 • Соціологія. Демографія

Тестовий доступ до бази ВД "Грєбєнніков"

/Files/images/bd/Гребенников.jpg З 20 лютого 2017 року учасникам консорціуму ElibUkr (партнером якого є Наукова бібліотека ЧНТУ) відкрито тестовий доступ до ресурсів Видавничого дому "Грєбєнніков".

Електронна бібліотека Видавничого дому "Грєбєнніков" (ИД "Гребенников") пропонує статті про маркетинг, менеджмент, фінанси і управління персоналом, які опубліковані у періодичних виданнях Видавничого дому, зокрема в журналі "Маркетинг и маркетинговые исследования".

Доступ до ресурсів електронної бібліотеки ВД «Грєбєнніков» здійснюється з мережі університету за даним посиланням.


До уваги науковців!

/Files/images/bd/выкл.jpgScopus Discontinued Sources List - оновлений перелік видань,
що перестали індексуватися в базі даних Scopus

(інформація станом на січень 2017 року).


Які ресурси можна знайти на Scopus?

Scopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Scopus налічує біля 60 мільйонів матеріалів, серед яких:

 • Більш ніж 21500 журналів, що рецензуються відповідними галузевими спеціалістами, з яких біля 4200 знаходяться у повному відкритому доступі.
 • Більш ніж 360 галузевих видань.
 • Статті друкованої преси з 5000 міжнародних видавництв, включаючи Cambridge University Press, Institute of Electrical and Electronics Engineers (Інститут інженерів електротехніки та радіоелектроніки), Nature Publishing Group, Springer, Wiley-Blackwell та Elsevier.

/Files/images/bd/Ельзевир.jpgБільш ніж 130000 книг вже доступні в Scopus і 10000 щорічно додаються. Крім того, в базі понад 1100 книжкових серій, що містять понад 34 000 окремих томів. Предметні області (з 2003 року): переважно суспільні, гуманітарні та мистецтво; але також наука, техніка, медицина.

Список журналів і книг завантажити тут. Таким чином ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про українські наукові журнали, які індексуються у наукометричній базі Scopus.


База даних ESCI на платформі Web of Science

/Files/images/bd/esci.jpgНовий індекс цитування Emerging Sources Citation Index (ESCI) був запущен в листопаді 2015 року.

У ESCI входять журнали, які претендують на включення в основні журнальні індекси Web of Science Core Collection. На відміну від них, для журналів, що входять в ESCI, не розраховується імпакт-фактор. За результатами аналізу наукометричних показників журнали або переходять в основні бази Web of Science Core Collection, або виключаються з ESCI.

Пошук видань за цим посиланням


Наукові видання ЧНТУ в базі даних ResearchBib

/Files/images/bd/rbid.jpgResearchBib (Японія) - це відкрита за доступом високо стандартизована база даних для індексації наукових праць дослідників і видавців, яка архівує статті з журналів або тези конференцій, журнальний профіль, дослідницькі позиції і т. д.

Ця база сприяє побудові наукових співтовариств для знайомства і просування інтернет - ресурсів зі всього світу. ResearchBib є найбільшою базою даних журналів (понад 420 тисяч найменувань), які подано у вільному доступі в мережі Інтернет.

Наукова бібліотека ЧНТУ повідомляє про включення до міжнародної наукометричної бази наступних журналів:


Нове на сайті!

Рубрика "На допомогу науковцю":

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg
 • Цифрові інструменти для дослідників. Колекція цифрових інструментів розроблена,щоб допомогти вченим знайти та ознайомитися з мільйонами наукових статей. Пошукові системи і довідники допоможуть Вам швидко знайти Ваші статті і залишатися в курсі нових надходжень. Інструменти візуалізації полегшують процес читання, допомагаючи Вам зручно гортати сторінки.
 • Універсальна десяткова класифікація (УДК) — бібліотечна класифікація документів.


Анкета користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ

Шановний читачу! Просимо Вас прийняти участь в анкетуванні "Бібліотека. Вибір традиційності чи сучасності", яке проводиться з метою удосконалення обслуговування користувачів в сучасних умовах. Анкетування проводиться серед користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ. Ваша думка дозволить внести необхідні зміни в діяльність бібліотеки з урахуванням Ваших потреб і запитів.


Прес-дайджест "Бібліографія - погляд у майбутнє"

Бібліотечному фахівцю

Пропонуємо до перегляду четвертий випуск прес-дайджесту, присвяченого бібліографічної діяльності бібліотек. До збірки включені статті з періодичних зарубіжних наукових видань.

Відділ інформаційно-бібліографічної роботи


Рейтинг найкращих університетів світу

/Files/images/bibliograf_2/small_information_items_964.jpgРейтинг найкращих університетів світу (QS World University Rankings)

— глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світового значення за показником їх досягнень у галузі освіти і науки. Розрахований за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds(QS).

QS World University Rankings вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Розроблено в 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням Times Higher Education. До 2010 року був відомий як The World University Rankings. З 2010 року єдиний рейтинг розділився на два:

- видання Times Higher Education випускає рейтинг кращих університетів світу The World Reputation Rankings спільно з агентством Thomson Reuters;

- Quacquarelli Symonds продовжує випускати рейтинг під назвою QS World University Rankings.

Рейтинг оцінює університети за наступними показниками:

 • активність і якість науково-дослідної діяльності,
 • думка роботодавців та кар'єрний потенціал,
 • викладання та інтернаціоналізація.

Ці показники охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, за які вони відповідають перед учасниками процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, учнями та їх батьками. Щорічно в дослідженні оцінюються понад 2500 вищих навчальних закладів по всьому світу. За його підсумками складається рейтинг 500 кращих університетів світу, а також рейтинги університетів з окремих дисциплін.

Рівень досягнень університетів оцінюється на підставі результатів комбінації статистичного аналізу діяльності навчальних закладів, аудійованих даних (включаючи інформацію за індексом цитування з бази даних Scopus найбільшої в світі бібліометричної бази даних наукових публікацій), а також даних глобального експертного опитування представників міжнародної академічної спільноти і роботодавців, які висловлюють свої думки про університети.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/грант червень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
В суботу за графіком установчих сесій заочного відділення
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 19.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.