/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Знайомтесь: новий журнал у читальній залі!

/Files/images/filial_2/буд.jpgБажаєте завжди бути в курсі всіх будівельних справ? Дізнатися про інноваційної методи виконання будівельних та ремонтних робіт, а також про нові будівельні матеріали, які застосовують на будівельних майданчиках всього світу, технології їх виробництва?

«Будівельний журнал» допоможе отримати важливі знання для виконання тих чи інших ремонтних або будівельних робіт. Інформація, яка розміщена на сторінках видання, буде корисною як для професійних будівельників, так і для будівельників-початківців. На сторінках журналу своїм досвідом діляться власники будівельних компаній, яким вдалося створити прибутковий бізнес. Крім того, дане видання стане настільною книгою для тих, хто поки що не дуже добре розбирається у виборі будівельних матеріалів. На його шпальтах кожен знайде величезну кількість корисних порад. У журналі зібрано максимум цікавої та змістовної інформації.

Місце знаходження видання : Наукова бібліотека, корпус 23 (вул. Бєлова, 4).


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІ квартал 2017 року.


Інформація для науковців

 • Українські наукові журнали, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 30.05.2017. Науковий вісник Полісся (засновник та видавець - Чернігівський національний технологічний університет) шукайте в групі «О».

Календар знаменних і пам'ятних дат. 5 червня

/Files/images/byistrova/листик.pngДо Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища Науковою бібліотекою підготовлено віртуальну виставку «Джерело життя». На виставці представлено «зелений фонд» бібліотеки, який розкриває проблеми сучасної екологічної ситуації, захисту та охорони довкілля, правового забезпечення екологічної безпеки, проблеми формування економічного механізму охорони довкілля.

До теми:

/Files/images/byistrova/delivery.jpgDelivery (Доставка) - мультфільм, знятий в 2005 році німецьким режисером Тілем Новаком (Till Novak) в якості диплома (як раз в цьому році Тіль закінчив ВНЗ). Цей короткометражний анімаційний фільм завоював неабияку популярність та отримав багато нагород, але якщо ви ще не мали можливості познайомитись з ним, то ви можете зробити це зараз. Сюжет: Старий чоловік веде самотній спосіб життя в сутінках промислового смогу. Одного разу він отримує таємничу посилку, яка дає йому можливість змінити навколишнє середовище.

/Files/images/bibliograf_2/download.jpgВАЛЛ-І (англ. WALL-E), комп'ютерний анімаційний, науково-фантастичний фільм 2008 року, створений Pixar Animation Studios. Сюжет: Через велику кількість відходів планета стає абсолютно непридатною для життя. На очищення планети були кинуті тисячі роботів ВАЛЛ-І. Однак сімсот років по тому в робочому стані залишається тільки один ВАЛЛ-І. І в 2805 році планета як і раніше покрита сміттям, частина з якого роботи класу ВАЛЛ-І вже склали у величезні вежі.


Шановні колеги!

Наукова бібліотека ЧНТУ випускає регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».
/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Шановні колеги, запрошуємо до співпраці! На сторінках «Бібліокур’єра» Ви можете розмістити свою інформацію: поділитися подіями з життя бібліотеки, літературними новінками, краєзнавчою інформацією; обмінюватися професійним досвідом, бібліотечними інноваціями, або запропонувати свою тему. По всім питанням звертатися за адресою: bibliograf101@ukr.net.
Будемо раді співпрацювати з Вами!


Календар знаменних і пам'ятних дат. 31 травня

День боротьби з тютюнопалінням був встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

/Files/images/byistrova/табак.jpgКуріння тютюну відноситься до числа найбільш поширених шкідливих звичок в більшості країн світу. Нажаль, Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі.

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров’ю тютюнопаління, допомогти людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та стати пересторогою для тих, хто ще не спробував курити. Будьте здорові!

Про вплив тютюнопаління на організм людини та про те, як позбутися цієї шкідливої звички знайомлятьзапропановані матеріали з фонду Наукової бібліотеки.


Місце зустрічі змінити... можна!

Бібліотека розширює своє представництво

На сьогоднішній день співпраця з соціальними мережами стала перспективним напрямом інформаційної діяльності бібліотеки; вона дає змогу налагодити діалог із сучасним користувачем Інтернету, якісно та змістовно рекламувати свою діяльність. Інформаційні технології активно використовуються в роботі наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету. Вже кілька років ми викладаємо новини, популяризуємо послуги та фонди за допомогою Facebook і YouTube. Зараз із задоволенням повідомляємо про відкриття представництва у Twitter, LinkedIn, Flickr, Google+.

Шановні читачі! Ми дуже раді зустрічам з вами як у реальному житті, так і у віртуальному просторі та докладаємо багато зусиль, щоб ви поверталися до нас знову і знову. Сподіваємося, що ви допоможете нашій бібліотеці стати ще кращою.

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpgБібліотека ЧНТУ має представництво:

 • Facebook - найбільша соціальна мережа в світі;
 • YouTube - відеохостінгова компанія, що надає користувачам послуги зберігання, доставки та показу відео;
 • Twitter - соціальна мережа для публічного обміну повідомленнями;
 • LinkedIn - соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів;
 • Flickr - один з найпопулярніших сервісів, призначених для зберігання фотографій і відеороликів он-лайн;
 • Google+ (Google Plus) - багатомовна соціальна мережа.

/Files/images/bibliokurer/курьер23.jpg Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

У новому випуску увазі читачів запропоновані наступні матеріали:

 • Соціальні мережі. Бібліотека розширює своє представництво
 • Відкритий доступ до ресурсів DeGruyter
 • Соціальні мережі для наукових працівників
 • Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах
 • Сторінками історії Чернігівщини. Із глибини віків
 • Шукач історичної правди. Микола Костомаров

Радимо прочитати!


Нові надходження

Праці науковців ЧНТУ

/Files/images/chntu/лавров.jpg Лавров, Р. В. Розвиток банківських інноваційно-фінансових технологій в аграрній сфері : монографія / Р. В. Лавров. - Ніжин : Аспект-Поліграф, 2016. - 349 с.

У монографії наведено результати комплексного дослідження теоретичних і практичних аспектів розвитку банківських інноваційно-фінансових технологій в аграрній сфері України за кризових дисбалансів економічного простору. З’ясовано особливості та завдання інноваційно-фінансових технологій банків, їх класифікація і принципи застосування. Визначено передумови та чинники виникнення інноваційно-фінансових технологій банків, механізм їх впровадження, окреслено специфіку і тенденції обслуговування банками суб’єктів аграрної сфери, виявлено небезпеки, загрози й ризики освоєння банківських інноваційно-фінансових технологій в аграрній сфері, обґрунтовано напрями розвитку інноваційно-фінансових технологій в аграрній сфері, розглянуто перспективи поступу інноваційних лізингових та іпотечних технологій, інноваційних платіжних інструментів. Визначено можливості розвитку інноваційно-фінансових технологій банків в аграрній сфері, запропоновано стратегії їх нарощення й вектори формування клієнтоорієнтованих інноваційно-фінансових технологій в аграрній сфері.

/Files/images/chntu/шишкина.jpgШишкіна, О. В. Гроші та кредит : навч. посіб. / О. В. Шишкіна, М. В. Дубина. - Чернігів : ФОП Брагинець О.В., 2016. - 691 с. : іл.

У посібнику викладено фундаментальні положення теорії грошей і кредиту, досліджено питання сутності і структури грошового обороту та грошової маси, методів та механізмів їх регулювання; розглянуто питання функціонування і розвитку грошового ринку, грошової, валютної та кредитної систем. Значна увага приділяється питанням грошово-кредитної політики й особливостям її реалізації в умовах інфляційних процесів та у періоди реалізації грошових реформ. Проведено аналіз кредитної системи України та її основних компонентів: банківської системи, у тому числі досліджено особливості функціонування центрального банку та комерційних банків; системи небанківських фінансово-кредитних установ. Зокрема, з’ясовано роль фінансових посередників у розвитку грошового ринку та національної економіки загалом, визначено їх види та основні функції, ідентифіковано спектр виконуваних такими установами операцій, систематизовано джерела формування і напрямки використання їх фінансових ресурсів.


Підсумки конкурсу творчих робіт

/Files/images/byistrova/нагорода.jpgВітаємо переможців та учасників конкурсу творчих робіт, присвячених Дню матері!

У конкурсі фоторобіт:

 • І місце – Мальцева Марина
 • ІІ місце – Шаркунова Надія
 • ІІІ місце – Тимошенко Антон

У конкурсі малюнків:

 • І місце – Березан Анастасія

/Files/images/chntu/потей.jpgВідкриття виставки картин

22 травня в галереї ім. Багина наукової бібліотеки ЧНТУ відбулося відкриття виставки картин "Внутрішній світ людини", автор - Катерина Потей.

Запрошуємо подивитися персональну виставку молодої чернігівської художниці.


Не підлягає забуттю

День пам’яті жертв політичних репресій

/Files/images/abonement/h_ua_den_politrepressii.jpgЗгідно Указу Президента України № 431 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності «День пам’яті жертв політичних репресій» відзначається щорічно у третю неділю травня.

Література до теми з фонду НБ ЧНТУ:

 • Архів Розстріляного Відродження: матеріали архівно-слідчих справ українських письменників 1920-1930-х років / упоряд. : Олександр і Леонід Ушкалови. - К. : Смолоскип, 2010.- 456c. У цій книзі подано матеріали з архівно-слідчих справ семи українських письменників доби Розстріляного Відродження: Мечислава Гаска, Володимира Гжицького, Мирослава Ірчана, Якова Кальницького, Олекси Слісаренка, Івана Ткачука й Михайла Ялового, - які зберігаються в архівах Харкова.
 • Даниленко, В. М. Ізидора, рідна сестра Лесі Українки: від сталінських таборів до еміграції. - К. : Смолоскип, 2011. – 255 c. У книжці розповідається про переслідування родини Косачів у роки радянської влади, про долю наймолодшої із сестер Лесі Українки - Ізидори Косач-Борисової, репресованої в 1937-1939 рр. Через призму оперативних документів НКВС УРСР висвітлено суспільно-політичні погляди й побут багатьох людей з оточення І. Косач-Борисової, опір української інтелігенції тоталітарній системі, передумови арештів.
 • Вєдєнєєв, Д. "Двійка", "трійка", розстріл ... (Механізм масового беззаконня в Україні) // Волонтер. - 2008. - № 1. – С. 10-15.
 • Сергійчук, В. Великий міф про "чесний" перепис 1937-го і як у Москві користуються ним // Голос України. - 2016. - № 24. – С. 14-15.
 • Орешкин, Д. 1937-й: муки осознания : [сталинские репрессии] // Вокруг света . - 2007. - № 7 . – С. 90-101.
 • Ситник, О. Злочинний характер карально-репресивної політики органів ОДПУ - НКВС УРСР у 1930-х роках як один із проявів більшовицької ідеології // Наука Релігія Суспільство . - 2007. - № 2. – С. 68-73.
 • Шкварчук, В. Политичні репресії. Чиїми руками? ... // Сіверянський літопис. - 2007. - № 2. – С. 85-92.
 • Шендеровський В. Їхні імена гідні пантеону славетних (до 70-річчя трагедії 1937 року) // Світогляд. - 2007. - № 6. – С. 28-33.

День науки

У сучасному високотехнологічному світі інтелектуальний ресурс виступає головним рушієм розвитку суспільства і успіхи держави багато в чому обумовлені рівнем розвитку науки. Щорічно, починаючи з 1997 року, в третю суботу травня українські вчені відзначають своє професійне свято.

Щиро вітаємо науковців ЧНТУ, аспірантів, студентів та всіх хто робить інтелектуальній внесок у розвиток сучасної науки з професійним святом! Бажаємо натхнення, творчих успіхів, нових відкриттів на славу Науки та України!

Пропонуємо тематичний огляд літератури, який складається з трьох частин: на початку огляду приділено увагу відомим науковцям, надалі висвітлюється історія розвитку науки в Україні. Завершує огляд література, присвячена методології наукових досліджень авторами якої є також і науковці Чернігівського національного технологічного університету.

/Files/images/karpenko/24690.jpgТематичний веб-навігатор ресурсів Наукової бібліотеки ЧНТУ:


Нові надходження

Праці науковців ЧНТУ

/Files/images/chntu/image_178772_1.jpgМіжнародні економічні відносини та менеджмент в умовах посилення глобалізаційних процесів : навч. посіб. / І. М. Бутко, М. П. Бутко, Ж. В. Дерій [та ін.] ; за ред. С. М. Шкарлета. - К. : ЦУЛ, 2016. - 527 c.

Навчальний посібник розкриває особливості функціонування світової економіки, міжнародних економічних відносин та управління в транснаціональних та міжнародних компаніях в умовах посилення глобалізаційних процесів постіндустріальної доби на основі накопиченого досвіду та сучасного фактичного матеріалу. Відображається місце і роль України в системі міжнародних економічних відносин та тенденції розвитку світової економіки.

/Files/images/chntu/Кальченко.jpgІсторія спеціалізованого автомобільного транспорту. Автобуси, тролейбуси, трамваї, таксі : навчальний посібник. Вип.1. Транспорт для перевезення пасажирів / В. І. Кальченко, В. В. Кальченко, Г. В. Пасов, В. І. Венжега. - Чернігів : ЧНТУ, 2016. - 191 с. : іл.

У навчальному посібнику наведено історію розвитку спеціалізованого автомобільного транспорту і зокрема транспорту для перевезення пасажирів – автобуси, трамваї, тролейбуси та таксі.

/Files/images/chntu/Казимир.jpgМоделювання та аналіз безпеки розподілених інформаційних систем : навчальний посібник / В. В. Литвинов, В. В. Казимир, І. В. Стеценко та ін. - Чернігів : ЧНТУ, 2016. - 253 с.

У посібнику розглянуто питання структури розподілених інформаційних систем (РІС); основних понять кібербезпеки; інструментальних засобів організації та проведення атак; архітектури системи виявлення вторгнень; ознак, умов, методів виявлення атак, визначення джерел небезпечних вторгнень.

Посібник призначений для вивчення студентами дисципліни «Моделювання, аналіз та інструментальні засоби безпеки комп’ютерних мереж». Також може бути корисним для аспірантів, науковців, фахівців і користувачів комп’ютерних технологій./Files/images/abonement/вышиванка.JPG
Всесвітній день вишиванки

День вишиванки – це не свято виключно української сорочки - це зростання етнічної свідомості народу, посиленням його інтересу до вітчизняної історії та культури.

Звернення до життєдайних джерел народного мистецтва, до збереження та оновлення всіх його видів – це усвідомлення свого родоводу, духовних традицій та відродження культури українського народу.

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки пропонується виставка літератури з фонду наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету


Календар знаменних і пам’ятних дат. 18 травня

/Files/images/bevz/Музей.jpgЩороку 18 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день музеїв, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми.

Цього року тема Дня музеїв - «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване». Вона заохочує зрозуміти невідомі та замовчувані аспекти історії, закликає мислити, виходячи за межі своїх особистих спогадів.

Тематичний веб-навігатор:


Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства

День 17 травня - професійне свято системних адміністраторів, програмістів, редакторів інтернет-видань, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, а також всіх тих, хто працює у сфері інформаційних технологій.

/Files/images/chntu/о.jpgМета Всесвітнього дня телекомунікацій та інформаційного суспільства полягає в тому, щоб сприяти підвищенню рівня поінформованості людей про можливості, які може принести країнам використання Інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій, а також про шляхи подолання "цифрового розриву".

В Україні електронні комунікації та інформаційні технології стали важливою складовою соціально-економічного розвитку суспільства. Докладніше

Наукова бібліотека ЧНТУ щиро вітає професорсько-викладацький склад і студентів Факультету електронних та інформаційних технологій з професійним святом та бажає міцного здоров'я та життєвих сил, радісних подій і звершень, бадьорості духу й невпинного руху вперед! Нехай у всіх починаннях буде розуміння і підтримка з боку однодумців, а професійна діяльність сповнена творчими перемогами.

Пропонуємо ознайомитися з навчальною літературою і монографіями, авторами яких є викладачі ФЕІТ ЧНТУ.


Поетичні світлини

У галереї ім. Багіна наукової бібіліотеки ЧНТУ відбулась презентація книги молодої чернігівської поетеси, музиканта і педагога, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Оксани Старицькой.

До книги поезій "Поетичні світлини" увійшли вірші, які були написані за весь період творчості, починаючи з навчання і до сьогодення. Вони відображають різноманітні людські почуття: любов до своєї землі, кохання, родинні стосунки, захоплення мистецтвом, милування природою.

/Files/images/chntu/концертгн.jpg ...Соняшник ніжно-зелений Пахне й тамує жалі.

Виріс з зернинки у мене На українській землі.

Щедро бомбила негода. Він лиш присів, а не вмер.

Рани загоїв і гордо Тягне голівку тепер.

Сонце ковтає привітне! Браття, сусіди, сини!!!

Соняшник завтра розквітне. Як він не хоче війни...

Оксана Старицька виступила разом зі своїми учнями і подарувала присутнім можливість насолодитися гітарною музикою. Наукова бібліотека висловлює подяку своїм гостям за чудовий концерт, і особисто пані Оксані за подаровані екземпляри поетичної збірки.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 16 травня

16 травня весь світ відзначає 200- річчя від дня народження Миколи Костомарова, видатного історика, етнографа і фольклориста, письменника, громадського діяча.

/Files/images/karpenko/history.jpgМикола Іванович Костомаров був високоосвіченою людиною, наполегливим шукачем історичної істини, талановитим архівістом. Народжений, як і Т. Шевченко, кріпаком і отримавши волю завдяки матері, М. Костомаров не випадково звернувся до вивчення історії України, добре розуміючи волелюбні традиції українського народу, став одним із засновників та ідеологів Кирило-Мефодіївського товариства, автором знаменитої «Книги буття українського народу» - світоглядної конституції України.

Ім’я Миколи Костомарова тісно пов’язано з Чернігівщиною – в селі Дідівці Прилуцького району пройшли його щасливі роки життя з Аліною Крагельською.

/Files/images/karpenko/садиба.jpgСтворення Історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова» розпочалося у 2008 році. На сьогодні основні будівельні роботи з відновлення музею-садиби завершились. Команда Громадського руху «Рідна країна» разом з місцевими жителями прибрали ділянку та посадили дерева, які в майбутньому будуть прикрашати садибу. Також у музеї вже розміщені перші експозиції, присвячені постаті Миколи Костомарова та Кирило-Мефодіївському товариства. Музей-садиба готова прийняти всіх охочих на святкування визначного ювілею.

Рекомендаційний список літератури "Шукач історичної правди"


Календар знаменних і пам'ятних дат. 15 травня

/Files/images/byistrova/семьяхудлит.jpgМіжнародний день сім’ї

З сім'ї починається життя людини. Сім'я є джерелом любові, поваги, підтримки, єднання, міцним підґрунтям, на якому будується будь-яке цивілізоване суспільство. Запровадження Міжнародного дня сім’ї було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.

До цієї дати бібліотекарі ЧНТУ підготували різноманітні цікаві віртуальні виставки:

Запрошуємо до перегляду!


Нове на сайті!

НА ДОПОМОГУ НАУКОВЦЮ : міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg10 березня 2017 року набув чинності Наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження вимог до оформлення дисертації".

Вимоги визначають структуру та правила оформлення дисертації. Зокрема, вимоги до оформлення титульного аркуша, оформлення анотації, основної частини, обсягу основного тексту, розділів дисертації, оформлення списку використаних джерел тощо.

МОН спростило вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації анотацію.

Простішими стають вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. Докладніше

РЕКОМЕНДАЦІЇ з оформлення бібліографічних списків літератури за міжнародними стандартами


Школа бібліотечної інноватики

/Files/images/byistrova/светашм.jpg4 травня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено використанню сучасних інформаційно-комуникаційних технологій у роботі бібліотек.

В рамках заходу були заслухані 5 змістовних доповідей:


Тиждень МИРУ

/Files/images/byistrova/мирумир.jpg26 квітня в читальному залі галузевого відділу документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки ЧНТУ відкрито виставку художніх робіт

«ХУДОЖНИКИ МАЛЮЮТЬ МИР! ЧИМ БІЛЬШЕ МИРУ - ТИМ МЕНШЕ МІСЦЯ ДЛЯ ВІЙНИ!»

творчої молоді художньої студії “Майстерня живопису» Палацу культури художньої творчості дітей, юнацтва і молоді (керівник Людмила Іллівна Малиш). Більше інформації

/Files/images/byistrova/майяв.jpgВ читальному залі оформлена ілюстрована книжкова виставка «Світ мистецьких поглядів: живопис», на якій представлено художні альбоми, репродукції картин, книги, що розкривають багатогранний світ мистецтва живопису, художню спадщину видатних художників-живописців світу.

27 квітня бібліотекарями проведено бібліографічний огляд літератури «Світ очима художника». Всі заходи проходять в рамках Тижня миру, що проводить галузевий відділ.


День відкритих дверей у бібліотеці

Яка вона, сучасна бібліотека?

/Files/images/karpenko/школакуклы2 (1).jpgЦе не тільки книгосховище, пункт видачі книг, стелажі та каталожні шафи, а ще й потужний інформаційний центр з новітніми технологіями, центр комунікацій, інтелектуального і соціального розвитку, творча лабораторія.

Про все це і не тільки дізналися учні 22-го чернігівського ліцею від співробітників наукової бібліотеки ЧНТУ.

Яскравим акцентом зустрічі став майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок, в які учні вклали все своє вміння, добрі і щирі побажання, гарний настрій.


Відкритий доступ до ресурсів DeGruyter

Наукова бібліотека ЧНТУ в рамках співпраці з ELibUkr отримала тестовий доступ до онлайн-колекції журналів міжнародної компанії DeGruyter.

/Files/images/bd/грутер.jpgБаза DeGruyter містить :

 • понад 900 журналів, з них 507 відкритого доступу;
 • понад 730 журналів англійською;
 • видання з високим імпакт-фактором.

За галузями знань охоплено:

мистецтво, історію, археологію, філософію, біологію, хімію, лінгвістику, літературу, математику, фізику, право та медицину.

Заборонено використання бази з комерційною метою, а також використання програм автоматичного скачування та завантаження цілих журналів або окремих випусків.

Перегляд ресурсів видавництва DeGruyter буде доступний до 30 червня в локальній мережі університету за даним посиланням.


Вузівська бібліотека гостинно приймає школярів

11 квітня в Науковій бібліотеці ЧНТУ (корп. 1, вул. Шевченка, 95 ) відбулась зустріч учнів 10-го класу загальноосвітньої школи № 16 з археологом, науковцем та краєзнавцем Ігорем Михайловичем Ігнатенком.

Вчений розповів про історію місцевості, де знаходиться Чернігівський національний технологічний університет та про археологічні знахідки, які пов’язані з цією частиною міста.

/Files/images/chntu/IMG_5038.JPGТакож присутні мали можливість дізнатись про цікавих історичних особистостей, що в різні часи мешкали на цій території, та ознайомитись з міськими легендами, присвяченими цим людям.

/Files/images/chntu/IMG_5042.JPGРозповідь краєзнавця була доповнена виставкою літератури з фондів Наукової бібліотеки за темою бесіди.

Перед початком зустрічі присутнім було запропоновано прийняти участь у бібліоквесті, під час якого старшокласники отримали корисні навички з пошуку інформації в електронному каталозі Наукової бібліотеки ЧНТУ та ознайомились з довідковим фондом бібліотеки. За підсумками бібліоквесту учасники отримали заохочувальні призи.


Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! I квартал 2017 року


Нове на сайті!

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpgВІЙСЬКОВІ НАУКИ: наукові фахові видання України у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних

АНОТОВАНИЙ ТЕМАТИЧНИЙ НАВІГАТОР інтернет-ресурсів за профілем університету:

 • Економіка
 • Техніка
 • Сільське та лісове господарство
 • Юридичні науки
 • Соціологія. Демографія

Тестовий доступ до бази ВД "Грєбєнніков"

/Files/images/bd/Гребенников.jpg З 20 лютого 2017 року учасникам консорціуму ElibUkr (партнером якого є Наукова бібліотека ЧНТУ) відкрито тестовий доступ до ресурсів Видавничого дому "Грєбєнніков".

Електронна бібліотека Видавничого дому "Грєбєнніков" (ИД "Гребенников") пропонує статті про маркетинг, менеджмент, фінанси і управління персоналом, які опубліковані у періодичних виданнях Видавничого дому, зокрема в журналі "Маркетинг и маркетинговые исследования".

Доступ до ресурсів електронної бібліотеки ВД «Грєбєнніков» здійснюється з мережі університету за даним посиланням.


До уваги науковців!

/Files/images/bd/выкл.jpgScopus Discontinued Sources List - оновлений перелік видань,
що перестали індексуватися в базі даних Scopus

(інформація станом на січень 2017 року).


Які ресурси можна знайти на Scopus?

Scopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Scopus налічує біля 60 мільйонів матеріалів, серед яких:

 • Більш ніж 21500 журналів, що рецензуються відповідними галузевими спеціалістами, з яких біля 4200 знаходяться у повному відкритому доступі.
 • Більш ніж 360 галузевих видань.
 • Статті друкованої преси з 5000 міжнародних видавництв, включаючи Cambridge University Press, Institute of Electrical and Electronics Engineers (Інститут інженерів електротехніки та радіоелектроніки), Nature Publishing Group, Springer, Wiley-Blackwell та Elsevier.

/Files/images/bd/Ельзевир.jpgБільш ніж 130000 книг вже доступні в Scopus і 10000 щорічно додаються. Крім того, в базі понад 1100 книжкових серій, що містять понад 34 000 окремих томів. Предметні області (з 2003 року): переважно суспільні, гуманітарні та мистецтво; але також наука, техніка, медицина.

Список журналів і книг завантажити тут. Таким чином ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про українські наукові журнали, які індексуються у наукометричній базі Scopus.


База даних ESCI на платформі Web of Science

/Files/images/bd/esci.jpgНовий індекс цитування Emerging Sources Citation Index (ESCI) був запущен в листопаді 2015 року.

У ESCI входять журнали, які претендують на включення в основні журнальні індекси Web of Science Core Collection. На відміну від них, для журналів, що входять в ESCI, не розраховується імпакт-фактор. За результатами аналізу наукометричних показників журнали або переходять в основні бази Web of Science Core Collection, або виключаються з ESCI.

Пошук видань за цим посиланням


Наукові видання ЧНТУ в базі даних ResearchBib

/Files/images/bd/rbid.jpgResearchBib (Японія) - це відкрита за доступом високо стандартизована база даних для індексації наукових праць дослідників і видавців, яка архівує статті з журналів або тези конференцій, журнальний профіль, дослідницькі позиції і т. д.

Ця база сприяє побудові наукових співтовариств для знайомства і просування інтернет - ресурсів зі всього світу. ResearchBib є найбільшою базою даних журналів (понад 420 тисяч найменувань), які подано у вільному доступі в мережі Інтернет.

Наукова бібліотека ЧНТУ повідомляє про включення до міжнародної наукометричної бази наступних журналів:


Нове на сайті!

Рубрика "На допомогу науковцю":

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg
 • Цифрові інструменти для дослідників. Колекція цифрових інструментів розроблена,щоб допомогти вченим знайти та ознайомитися з мільйонами наукових статей. Пошукові системи і довідники допоможуть Вам швидко знайти Ваші статті і залишатися в курсі нових надходжень. Інструменти візуалізації полегшують процес читання, допомагаючи Вам зручно гортати сторінки.
 • Універсальна десяткова класифікація (УДК) — бібліотечна класифікація документів.


Анкета користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ

Шановний читачу! Просимо Вас прийняти участь в анкетуванні "Бібліотека. Вибір традиційності чи сучасності", яке проводиться з метою удосконалення обслуговування користувачів в сучасних умовах. Анкетування проводиться серед користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ. Ваша думка дозволить внести необхідні зміни в діяльність бібліотеки з урахуванням Ваших потреб і запитів.


Прес-дайджест "Бібліографія - погляд у майбутнє"

Бібліотечному фахівцю

Пропонуємо до перегляду четвертий випуск прес-дайджесту, присвяченого бібліографічної діяльності бібліотек. До збірки включені статті з періодичних зарубіжних наукових видань.

Відділ інформаційно-бібліографічної роботи


Рейтинг найкращих університетів світу

/Files/images/bibliograf_2/small_information_items_964.jpgРейтинг найкращих університетів світу (QS World University Rankings)

— глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світового значення за показником їх досягнень у галузі освіти і науки. Розрахований за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds(QS).

QS World University Rankings вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Розроблено в 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням Times Higher Education. До 2010 року був відомий як The World University Rankings. З 2010 року єдиний рейтинг розділився на два:

- видання Times Higher Education випускає рейтинг кращих університетів світу The World Reputation Rankings спільно з агентством Thomson Reuters;

- Quacquarelli Symonds продовжує випускати рейтинг під назвою QS World University Rankings.

Рейтинг оцінює університети за наступними показниками:

 • активність і якість науково-дослідної діяльності,
 • думка роботодавців та кар'єрний потенціал,
 • викладання та інтернаціоналізація.

Ці показники охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, за які вони відповідають перед учасниками процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, учнями та їх батьками. Щорічно в дослідженні оцінюються понад 2500 вищих навчальних закладів по всьому світу. За його підсумками складається рейтинг 500 кращих університетів світу, а також рейтинги університетів з окремих дисциплін.

Рівень досягнень університетів оцінюється на підставі результатів комбінації статистичного аналізу діяльності навчальних закладів, аудійованих даних (включаючи інформацію за індексом цитування з бази даних Scopus найбільшої в світі бібліометричної бази даних наукових публікацій), а також даних глобального експертного опитування представників міжнародної академічної спільноти і роботодавців, які висловлюють свої думки про університети.


Дайджест грантів

/Files/images/bibliograf_2/грантапрель.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
В суботу за графіком установчих сесій заочного відділення
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 19.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.