/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Знайомтесь: новий журнал у читальній залі!

Щомісячний спеціалізований журнал "Управління якістю" допоможе підвищити якість виробничих процесів і продукції, впровадити маркетингові стратегії якості, виконати вимоги міжнародних стандартів якості. Виходить за інформаційної підтримки ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».

/Files/images/bibliograf/upravlinna-akistu.jpegНа сторінках журналу:

 • практика застосування міжнародних стандартів на вітчизняних підприємствах
 • огляд найкращих доступних технологій для підприємств різних галузей
 • практика оцінювання, декларування та сертифікації відповідності
 • державний контроль і нагляд, технічне та нормативно-правове регулювання
 • огляд специфіки галузевих стандартів (ДСТУ), змін у технічних умовах (ТУ)
 • стандарти (директиви) ЄС: знайомство, вивчення, впровадження
 • усе про маркування та пакування продукції, маркування ЄC
 • контроль якості на підприємстві, діяльність виробничих лабораторій
 • прогресивні маркетингові стратегії якості, 6 сигм, бенчмаркінг і система оптимізації бізнесу
 • особливості експорту продукції до різних країн, виконання умов країн-отримувачів
 • усе про ощадне виробництво, систему 5S, розробку карт потоків створення цінностей
 • обмінюємося досвідом: огляд корпоративних систем менеджменту якості на підприємствах
 • процедура і структура оцінювання відповідності під час сертифікації ЄС

Місце знаходження видання : Наукова бібліотека, корпус 11 (вул. Стрілецька, 1).


Вітаємо з Новим роком за східним календарем!

2018 рік - рік Жовтого Земляного Собаки. На зміну Червоному Півню, який був головним в 2017 році, і стихії вогню, прийде Собака, який акумулюватиме спокій, умиротворення і гармонію.

Жовтий Собака набере чинності 16 лютого, з настанням Китайського Нового року. Жовта собака вважається доброю, чесною, розумною, відданою, виконавчою і м'якою. На сході кажуть, що вона завжди була другом і союзником людини. 2018 рік, під символом жовтої собаки, повинен пройти досить спокійно, але плідно.

/Files/images/bibliograf/собачки.jpgВ родині буде мир і процвітання. У любові — позитивні відповіді і теплі почуття. Але, в той же час, якщо людина хоче досягти успіхів в цьому році, вона має стати вимогливішою до себе. Так само, потрібно буде відмовляти собі в деяких задоволеннях, і привчити себе до дисципліни. Якщо вірити астрологам, то в рік Собаки 2018 розбіжності вирішаться, конфлікти вляжуться, війни припиняться, і нарешті запанує мир, взаєморозуміння і спокій.

Пропонуємо разом з нами власноруч зробити символ наступаючого року - жовту собачку.


Календар знаменних та пам’ятних дат. 14 лютого

/Files/images/bibliograf/сердце.jpgШановні читачі! Напередодні Дня всіх закоханих ми хотіли би висловити вам свою любов і повагу. Ми вас цінуємо і завжди раді вам!

Запрошуємо приєднатися до поздоровлень і залишити своє повідомлення на святковій дошці за даним посиланням.

Пропонуємо також обрати тему для обговорення, яка вас цікавить. Буде створена тематична дошка для подальшого віртуального спілкування. Свої пропозиції надсилайте за адресою: bib.zal2@gmail.com.

Бібліотека пропонує:


Міжнародний день дарування книжок

Цей день (International Book Giving Day) започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги.

/Files/images/bibliograf/дарение книг.jpgМіжнародний день дарування книг об’єднує всіх, хто любить читати та дарувати книжки, надихати інших на любов до читання. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам.

Дарувати книги бібліотеці – це гарна традиція, якої дотримуються наші читачі. Користуючись нагодою, висловлюємо щиру подяку всім, хто долучався до благородної справи — дарування книжок не тільки в цей день, а й протягом усього року, тим самим допомагав наповненню фонду нашої бібліотеки навчальними, науковими, художніми виданнями.

Акція "Залиши про себе згадку в стінах рідного університету".


Всесвітній день комп'ютерника

14 лютого закохані серця на всій планеті відзначають День Святого Валентина. Але багато хто навіть не підозрюють, що ділять цю святкову дату з працівниками клавіатури і миші - комп'ютерними спеціалістами.

Наш університет має безпосереднє відношення до цієї сфери діяльності, тому що на Факультеті електронних та інформаційних технологій готуються висококваліфіковані фахівці. Отримавши диплом, випускники зможуть знайти роботу в будь-яких куточках земної кулі.

/Files/images/chntu/компьютерщикам.jpgНа цьому факультеті навчаються люди творчі, винахідливі, всебічно розвинені, сучасні, відповідальні, такі, якими і повинні бути справжні комп'ютерники. Саме комп'ютерники завжди відрізнялися творчим підходом до будь-якої справи. Навіть в самих нудних схемах і програмах вони знайдуть те, чого не побачать інші, і зможуть зробити з цього справжній шедевр. І якими б просунутими не були студенти, вони б не стали такими без допомоги їх наставників, які не тільки дають їм базові професійні знання, а й сприяють їх постійному освітньому росту.

У День комп'ютерника ми приєднуємося до привітань на адресу всіх професіоналів комп'ютерної справи! Бажаємо Вам життя без особливих збоїв, надійної роботи всіх ввірених Вашому відомству електронно-обчислювальних пристроїв!

Пропонуємо подивитися підготовлені бібліотекарями до цієї дати:


Календар знаменних та пам’ятних дат. 13 лютого

Всесвітній день радіо — свято, що відзначається щорічно. Важливість і значення радіо як засобу, для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій - актуальна тема для всього суспільства.

/Files/images/chntu/радио.jpg Сьогодні, у Всесвітній День радіо, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто будує цей важливий і необхідний фундамент наших людських взаємин, на адресу всіх, у кого в душі знайшовся відгук і розуміння до цього унікального явища, на адресу всіх, хто слухає радіо. Ми пишаємось тим, що наш університет готує майбутніх фахівців у цій галузі та вітаємо студентів та викладачів кафедри біомедичних радіоелектронних апаратів та систем.

Хотілося б нагадати для всіх, хто цікавиться радіотехнікою, що в фондах Наукової бібліотеки ЧНТУ є багато цікавих та корисних книг з даної теми, а також фахові періодичні видання.


Календар знаменних та пам’ятних дат. 8 лютого

В цей день народився Жуль Габрієль Верн (8 лютого 1828, Нант, Франція — 24 березня 1905, Ам'єн, Франція) — французький письменник, засновник жанру наукової фантастики.

/Files/images/bibliograf/Жуль.jpgПерші ж романи принесли йому всенародне визнання. Щойно книги французького письменника виходили друком, вони негайно перекладалися багатьма мовами й поширювалися в усьому світі.

Працьовитість Жуля Верна вражає масштабністю - шістдесят три романи та два збірники повістей і оповідань, виданих у 97 книгах. У повному обсязі — близько тисячі друкованих аркушів або вісімнадцять тисяч книжкових сторінок! Разом з новим романом у літературу ввійшов і новий герой — лицар науки, безкорисливий учений, готовий в ім'я своїх творчих ідей, заради здійснення великих надій здійснити подвиг, піти на будь-яку жертву.

За тиражами й кількістю перекладів Жуль Верн і нині один із найулюбленіших популярних письменників. У різних країнах з'являються все нові й нові видання творів, п'єси, фільми, цілі серіали за сюжетами "Незвичайних подорожей".

Бібліотека пропонує: віртуальна книжкова виставка «Герої Жуля Верна».


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Пилипенко.jpgВийшла з друку нова монографія доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри основ конструювання машин ЧНТУ Пилипенка Олега Івановича.

Пилипенко, О. И. Цепные передачи и приводы : монография / О. И. Пилипенко. – Чернигов : Десна, 2017. – 650 с.

У монографії реалізована нова концепція автоматизованого синтезу ланцюгових передач і приводів з практично будь-якою кількістю мас (зірочок) - від створення теоретичних основ нових методів розрахунку, конструювання та моделювання з урахуванням динамічних процесів, що реально відбуваються при їх експлуатації, використання нових прогресивних матеріалів, технологій та обладнання для їх здійснення - до серійного освоєння промисловістю ланцюгових приводів, оснащених новими комплектуючими деталями.

Зацікавлені бібліотеки можуть звернутися за адресою lib.komplekt@ gmail.com та отримати безкоштовний примірник.


Бібліотека дякує!

"Здійснюйте добро, поки ви існуєте!" (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! IV квартал 2017 року


Віртуальна виставка фоторобіт «Мій Крим»

Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін, творча студія “Гаудеамус” спільно з Науковою бібліотекою ЧНТУ запрошує студентів, викладачів, співробітників взяти участь у віртуальній виставці фоторобіт “Мій Крим” в рамках реалізації заходів з підготовки та проведення загальнообласної патріотичної акції “Мій Крим”.

Фотороботи надсилати на адресу: bib.zal2@gmail.com


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IV квартал 2017 року.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/шкарлет.jpgЄвроінтеграційний вектор України: спрямування соціально-економічного розвитку : монографія / С. М. Шкарлет, В. Ф. Савченко, А. І. Мельник та ін. ; за заг. ред. В. Ф. Савченка, Т. Л. Шестаковської. - Чернігів : ЧНТУ, 2017. - 349 с. : іл.

У монографії досліджуються проблеми соціально-економічного розвитку України на сучасному етапі у контексті євроінтеграційних процесів, які є визначальними у державі.

Особлива увага приділена інвестуванню інноваційного розвитку, впливу глобалізаційних процесів на економіку держави, використанню міжнародного досвіду регіоналізму, розвитку галузей, корпорацій та підприємництва, стану і перспективам соціальної сфери.

Надаються і обґрунтовуються пропозиції щодо комплексного подолання проблем.


Наукова бібліотека запрошує на художню виставку

Довідка про авторів:

/Files/images/chntu/натура.jpgАндрій Сагайдачний народився 14-го липня 1991 року у місті Чернігів. З малечку у Андрія був потяг до мистецтва. Вже з 12 років він з захопленням відвідував Чернігівську Художню школу та був учнем В. А. Наталушко, потім Л. Гульчак в ізостудії акварель. По закінченню середньої школи № 29 у 2008 році Андрій вступив у вищий навчальний заклад, в Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка, на факультет початкового навчання та образотворчого мистецтва. В університеті Андрій зустрів багато своїх однодумців, вони часто малювали у майстерні та ходили на пленери. Бувало не раз, що Андрій до вечора залишався у майстерні, відточуючи свою техніку. Наставниками та прикладом для наслідування в університеті для Андрія булі : Ємець В. В., Михайлюк В. В., Морський Д. Д., Матвейцева Г.

Витвори Володимира Кравченка не тільки відображають світ навколо нас, а також дивують цінителів мистецтва своєю неординарністю, нерідко застосовуючи в них імпровізацію у портретах і натюрмортах. Володимир Кравченко народився в Чернігові 21 червня 1988 року. В 2004 році закінчив Чернігівську дитячу художню школу, був учнем Кріпа потім Чернігівський Національний Педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю "Початкове навчання та образотворче мистецтво". Навчався живопису у відомих чернігівських художників: Є. Кріпа, В. Михайлюка, Г. Матвейцевої, Л. Койдан. Молодий нестандартний художник постійно знаходиться у творчому пошуку, працює в різних жанрах, випробовує різні техніки, стилі, експериментує - Володимир Кравченко є прихильником так званого відкритого живопису.


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/Бибкурьер417.jpgУ новому випуску увазі читачів запропоновані наступні матеріали:

 • Вільний доступ до ресурсів бази даних SCOPUS
 • Школа бібліотечної інноватики
 • Наукова бібліотека запрошує на семінар
 • Веб-сайт наукової бібліотеки : популярні сторінки
 • Григорій Сковорода: короткий огляд життя сторінками книг і періодичних видань
 • Всеукраїнський день бібліотек - 2017, або Наша подорож до Переяслава
 • Новинки сучасної української та зарубіжної літератури

Радимо прочитати!


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
В суботу за графіком установчих сесій заочного відділення
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.