/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Календар знаменних та пам'ятних дат. 19 листопада

Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні.

/Files/images/bibliograf_2/silske_gospodarstvo.jpg Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції. Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Від працівників сільського господарства залежить, що ми їстимемо завтра, і як ці продукти вплинуть на наше здоров'я та життя. Наукова бібліотека вітає зі святом всіх аграріїв!

Пропонуємо ознайомитися з новими надходженнями літератури по сільському господарству.


/Files/images/bibliograf_2/день.jpgЗ Днем студента!

17 листопада має особливе значення для молоді всього світу, адже це - Міжнародний день студента.

Щиро вітаємо наших любих читачів зі святом! Зичимо творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення усіх юначих мрій і життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю!

Наукова бібліотека пропонує: ІНФОРМ-ДОСЬЄ "Соціальні наукові мережі для студентів".


Календар знаменних та пам'ятних дат. 16 листопада

Міжнародний день філософії — свято, яке відзначається в третій четвер листопада, починаючи з 2002 року, за регламентом ЮНЕСКО.

З 2005 р. цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії». Цей день відзначається більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу. В Україні - з 2006 року, коли вперше 16 листопада у Київському університеті був проведений міжнародний науковий симпозіум присвячений цьому дню.

З нагоди Всесвітнього дня філософії Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує віртуальну книжкову виставку «Мислителі минулого», на якій представлені твори видатних філософів від часів античності і до сучасності. Сподіваємось, що це буде цікаво для широкого кола читачів, які переймаються одвічними питаннями сенсу буття і осягнення істини.


Всесвітній день науки

Всесвітній день науки (повністю — Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку) — міжнародне свято. Відзначається щорічно 10 листопада.

Щиро вітаємо науковців ЧНТУ, аспірантів, студентів та всіх хто робить інтелектуальній внесок у розвиток сучасної науки з професійним святом! Бажаємо натхнення, творчих успіхів, нових відкриттів на славу Науки та України!

Пропонуємо тематичний огляд літератури, який складається з трьох частин: на початку огляду приділено увагу відомим науковцям, надалі висвітлюється історія розвитку науки в Україні. Завершує огляд література, присвячена методології наукових досліджень авторами якої є також і науковці Чернігівського національного технологічного університету.

/Files/images/bibliograf_2/nauka_укр_рус.jpg Тематичний веб-навігатор ресурсів Наукової бібліотеки ЧНТУ:

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

/Files/images/abonement/диктант2.jpg /Files/images/abonement/диктантюр.jpg Вже стало доброю традицією проводити радіодиктант національної єдності у бібліотеці.
Цього року він зібрав студентів, викладачів і звісно бібліотекарів – всіх, хто любить і цінує українську мову.

Календар знаменних та пам'ятних дат. 9 листопада

9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України у 1997-му році на підтримку ініціативи громадських організацій.

/Files/images/vdoskonalyumo_svoyu_ukransku/мефодий.jpgБез рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури. Саме мова є душею нації, своєрідним генетичним кодом; адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ.

До Дня української писемності та мови бібліотека відкрила нову рубрику на сайті «Вдосконалюємо свою українську!». Пропонуємо разом вивчати, зберігати та плекати нашу рідну мову.

Запрошуємо переглянути віртуальні виставки літератури з фондів Наукової бібліотеки:


Наукова бібліотека запрошує на семінар

16 листопада відбудеться практичний семінар для аспірантів та науковців "Ефективне використання мережевих ресурсів для підвищення індексу цитувань: ORCID + IRChNUT".
 • Місце проведення першого семінару: корпус 1 (к. 224).
 • Початок: 12.00.
 • Присутнім пропонується при собі мати ноутбук або планшет.

Шановні науковці! З метою визначення місця проведення семінару та кількості учасників пропонуємо заповнити наступну реєстраційну форму.


Школа бібліотечної інноватики

8 листопада відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено використанню сучасних інформаційно-комуникаційних технологій у роботі бібліотек.

В рамках заходу були заслухані 5 змістовних доповідей:

 • Ефективне використання мережевих ресурсів для підвищення індексу цитувань: ORCID + IRChNUT (Ільченко І., зав відділом)
 • Сучасний користувач бібліотеки: інформаційне середовище та інформаційна поведінка (Лузіна Н., зав. сектором)
 • Сучасні тенденції в галузі інформаційного забезпечення науки та освіти (Дейнека Т., зав. сектором)
 • Система рекламно-інформаційної діяльності бібліотеки. Пропаганда бібліотеки. Методика організації виставок літератури (Шкребко І., зав. відділом)
 • Використання он-лайн опитувань у бібліотечній практиці (Баришполець І., зав. сектором)

Наукова бібліотека пропонує вільний доступ до ресурсів бази даних Scopus

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgМіністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

«В Україні досі лише одиниці з найбільших ВНЗ могли дозволити собі доступ до цих ресурсів власним коштом. МОН вирішило змінити цю ситуацію і фінансово підтримати централізовану передплату, щоб дати змогу якомога більшій кількості вчених користуватись такими базами даних. Найпопулярнішими в науковому світі є Web of Science та Scopus, які стали не просто базами наукових видань і публікацій, а інформаційними платформами, які мають багато додаткових корисних аналітичних сервісів. Це дійсно потрібні науковцям якісні ресурси пошуку та аналізу інформації», – розповів директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус.

«Ми виходили з необхідності охопити доступом якнайбільшу кількість науковців – студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників. І, щоб максимально розширити аудиторію користувачів, встановили особливу додаткову умову. Установа, що отримала доступ, зобов’язана надавати його у комп’ютерних залах своїх бібліотек всім бажаючим – незалежно від того, які установи та заклади вони представляють», – відзначив очільник департаменту. Він додав, що окрім надання доступу компанії-постачальники послуг Elsevier (Scopus) та Clarivate Analytics (Web of Science) на прохання МОН погодилися проводити в Києві та регіонах семінари й тренінги. На них йтиметься про те, як підвищити публікаційну активність та якість наукових статей, шукати наукові видання для публікацій, планувати наукову кар‘єру. Додатково загадані компанії упорядкують в базах профілі українських вишів та наукових установ, що дозволить певною мірою підвищити їх рейтинги та видимість на світовій науковій карті.

Доступ до ресурсів бази даних Scopus здійснюється з 31 жовтня 2017 року по 31 жовтня 2018 року з мережі університету за даним посиланням.

Інформацію щодо матеріалів та ресурсів, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для роботи та про індексацію журналів/конференцій в Scopus Ви можете отримати на сторінці веб-сайту бібліотеки «Наукометричні бази даних».


Розстріляне Відродження

Розстріляне Відродження - літературно-мистецьке покоління 20-х — початку 30-х рр. в Україні, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, живопису, музики, театру і яке було знищене тоталітарним сталінським режимом.

/Files/images/bibliograf_2/відродження.jpgТермін "Розстріляне Відродження" вперше запропонував діаспорний літературознавець Юрій Лавріненко, вживши його як назву збірника найкращих текстів поезії та прози 1920-30-х рр. За це десятиліття (1921—1931) українська культура спромоглася компенсувати трьохсотрічне відставання й навіть переважити на терені вітчизни вплив інших культур, російської зокрема (на 1 жовтня 1925 року в Україні нараховувалося 5000 письменників).

Головними складниками новітньої еліти, її світогляду був бунт, самостійність мислення та щира віра у власні ідеали. В більшості своїй це були інтелектуали, які робили ставку на особистість, а не на масу.

Тоталітарний режим відчул свою поразку і почал діяти забороненими методами: репресіями, замовчуванням, нищівною критикою, арештами, розстрілами. Початком масового нищення української інтелігенції вважається травень 1933 року, коли 12—13 числа відбулися арешт Михайла Ялового і самогубство Миколи Хвильового.

Кульмінацією дій радянського репресивного режиму стало 3 листопада 1937 року. Тоді, "на честь 20-ї річниці Великого Жовтня" у Соловецькому таборі особливого призначення були розстріляні Лесь Курбас, М. Куліш, М. Яворський, В. Чеховський, В. Підмогильний, П. Филипович, В. Поліщук, Г. Епік, М. Ірчан, М. Вороний, М. Козоріс, О. Слісаренко, М. Яловий та інші. Загалом, в один день за рішенням несудових органів, було страчено понад 100 осіб представників української інтелігенції - цвіту української нації.

Інтернет-навігатор:


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/шишкіна.jpg Шишкіна, О. В. Гроші та кредит : практикум : навч. посіб. / О. В. Шишкіна, М. В. Дубина. - Чернігів : Брагинець О.В., 2017. - 273 с.

Навч. посібник спрямован на формування у студентів практичних навичок з теорії грошей та кредиту, засвоєння закономірностей їх функціонування та розвитку.

/Files/images/chntu/роговий.jpgПосібник складається з тринадцяти тем, кожна з яких містить контрольні питання, теми для індивідуальної роботи, тестові завдання, задачі, проблемні ситуації та дискусійні питання й інші вправи, пов’язані з реальними економічними процесами в державі та з найбільш важливими подіями у розвитку фінансового ринку України, опрацювання яких дозволить поглибити рівень знань з дисципліни.

Актуальні проблеми формування та розвитку інформаційної економіки в Україні : колективна монографія / С. М. Шкарлет, О. І. Гонта, А. В. Роговий та ін. - Чернігів : Брагинець О.В., 2017. - 291 с.: іл.

Монографія включає набір наукових позицій провідних учених університету щодо трансформацій національної економічної системи в умовах становлення інформаційної економіки. Це проблеми теорії інформаційної економіки, модифікацій соціальних та фінансових відносин суб’єктів господарювання та відносин інституціоналізації державно-приватного партнерства тощо.


Світогляд маленького мистця

В приміщенні Наукової бібліотеки ЧНТУ (вул. Шевченка, 95) проходить виставка творів Ганни Матвейцевої та її учнів з Чернігівської міської школи мистецтв.

Роботи представлені у різних техніках та жанрах, тому пропонуємо обрати по одній, яка вам найбільш сподобалась, з категорій:

 • плінт, пластилин;
 • папір, акварель;
 • папір, гуаш;
 • папір, олівець;
 • папір, туш, перо;
 • картон, пастель;
 • витинанка.

Відкрите голосування


Вікно в незвичайні світи

Феномен читання. 10 причин регулярно читати

Вчені давно з'ясували як зберегти ясність розуму на протязі всього життя: потрібно постійно розвивати свій мозок. Один з кращих способів робити це - регулярно і вдумливо читати. Сьогодні люди дуже зайняті і все рідше знаходять час для читання. Адже набагато простіше відпочивати, взявши в руки пульт від телевізора або відкривши ноутбук, занурившись у віртуальну реальність комп'ютерних ігор. Однак у тих людей, хто читає, вище шанс побудувати успішну кар'єру, кращі відносини в родині, вони виглядають молодшими і довше живуть.

/Files/images/chntu/Вікно1 (1).jpgОсь ще 10 причин, чому читати книги корисно:

 • читання книг збільшує словниковий запас
 • читання допомагає спілкуватися з людьми
 • читання додає впевненості
 • читання знижує стрес
 • читання розвиває пам'ять і мислення
 • читання захищає від хвороби Альцгеймера
 • читання робить молодше
 • читання робить нас більш творчими
 • читання покращує сон
 • читання покращує концентрацію

Читання взагалі, як і онлайн читання зокрема, дозволяє людині розвивати межі своєї уяви. Читаюча людина кожну книгу пропускає через себе і проживає такі історії і сюжети, які ніколи б не відбулися з нею в реальному житті. Не нехтуйте читанням - читайте, думайте, розвивайтеся!

Наукова бібліотека пропонує читачам новий випуск Віртуальної книжкової полиці: "Вікно в незвичайні світи".


/Files/images/chntu/Матвейцева.jpg/Files/images/chntu/реклама Матв.jpg Світогляд маленького мистця

Запрошуємо на виставку творів Ганни Матвєйцевої та її учнів "Світогляд маленького мистця"!

Виставка працює в приміщенні Наукової бібліотеки ЧНТУ (вул. Шевченка, 95).

Часи роботи: пн-чт з 9-17 год., пт з 9-15 год.

Художня виставка| Телеканал Новий Чернігів


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІІ квартал 2017 року.


Чернігівське узороччя: краса, що зникає

28 вересня у ЧНТУ відбулася визначна подія не тільки в масштабах університету, але й міста Чернігова – презентація книги «Чернігівське узороччя: краса, що зникає».

/Files/images/karpenko/краса.jpg Ілюстроване видання, авторами якого є викладачі кафедри туризму ЧНТУ: Н. О. Алєшугіна, В. М. Величко, О. О. Зеленська, П. Ф. Коваль, пропонує здійснити цікаву екскурсію старовинними вулицями Чернігова, на яких збереглись зразки дерев’яної архітектури кінця ХІХ – початку ХХ ст., прикрашені дерев’яним різьбленням.

/Files/images/karpenko/узоры.jpgАвтори проекту, члени ГО «Чернігів Європейський» за підтримки міжнародної організації Великобританії із культурних відносин та освіти «Британська Рада» зробили ще одну спробу привабити увагу широких кіл громадськості Чернігова до проблеми втрати зразків народного дерев’яного зодчества та зменшення естетичної привабливості міста. Відео

З вдячністью за допомогу у підготовці альбому автори проекту подарували примірники книг шановним гостям заходу. Не забули і про бібліотеку. Найближчим часом наші читачі зможуть ознайомитися з цим унікальним виданням.

Щиро дякуємо за щедрий подарунок!


Бібліотека дякує!

"Здійснюйте добро, поки ви існуєте!" (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! IIІ квартал 2017 року


Нове на сайті!

Електронні наукові фахові видання України

у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних (які включенні, поновленні (внесенні зміни) у Перелік наукових фахових видань України). Інформація станом на 11.07.2017.


Інформація для науковців

 • Українські наукові журнали, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 19.07.2017. Науковий вісник Полісся (засновник та видавець - Чернігівський національний технологічний університет) шукайте в групі «О».

Шановні колеги!

Наукова бібліотека ЧНТУ випускає регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».
/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Шановні колеги, запрошуємо до співпраці! На сторінках «Бібліокур’єра» Ви можете розмістити свою інформацію: поділитися подіями з життя бібліотеки, літературними новінками, краєзнавчою інформацією; обмінюватися професійним досвідом, бібліотечними інноваціями, або запропонувати свою тему. По всім питанням звертатися за адресою: bibliograf101@ukr.net.
Будемо раді співпрацювати з Вами!


Місце зустрічі змінити... можна!

Бібліотека розширює своє представництво

На сьогоднішній день співпраця з соціальними мережами стала перспективним напрямом інформаційної діяльності бібліотеки; вона дає змогу налагодити діалог із сучасним користувачем Інтернету, якісно та змістовно рекламувати свою діяльність. Інформаційні технології активно використовуються в роботі наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету. Вже кілька років ми викладаємо новини, популяризуємо послуги та фонди за допомогою Facebook і YouTube. Зараз із задоволенням повідомляємо про відкриття представництва у Twitter, LinkedIn, Flickr, Google+.

Шановні читачі! Ми дуже раді зустрічам з вами як у реальному житті, так і у віртуальному просторі та докладаємо багато зусиль, щоб ви поверталися до нас знову і знову. Сподіваємося, що ви допоможете нашій бібліотеці стати ще кращою.

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpgБібліотека ЧНТУ має представництво:

 • Facebook - найбільша соціальна мережа в світі;
 • YouTube - відеохостінгова компанія, що надає користувачам послуги зберігання, доставки та показу відео;
 • Twitter - соціальна мережа для публічного обміну повідомленнями;
 • LinkedIn - соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів;
 • Flickr - один з найпопулярніших сервісів, призначених для зберігання фотографій і відеороликів он-лайн;
 • Google+ (Google Plus) - багатомовна соціальна мережа.

/Files/images/bibliokurer/курьер23.jpg Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

У новому випуску увазі читачів запропоновані наступні матеріали:

 • Соціальні мережі. Бібліотека розширює своє представництво
 • Відкритий доступ до ресурсів DeGruyter
 • Соціальні мережі для наукових працівників
 • Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах
 • Сторінками історії Чернігівщини. Із глибини віків
 • Шукач історичної правди. Микола Костомаров

Радимо прочитати!


Нове на сайті!

НА ДОПОМОГУ НАУКОВЦЮ : міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg10 березня 2017 року набув чинності Наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження вимог до оформлення дисертації".

Вимоги визначають структуру та правила оформлення дисертації. Зокрема, вимоги до оформлення титульного аркуша, оформлення анотації, основної частини, обсягу основного тексту, розділів дисертації, оформлення списку використаних джерел тощо.

МОН спростило вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації анотацію.

Простішими стають вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. Докладніше

РЕКОМЕНДАЦІЇ з оформлення бібліографічних списків літератури за міжнародними стандартами


Школа бібліотечної інноватики

/Files/images/byistrova/светашм.jpg4 травня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено використанню сучасних інформаційно-комуникаційних технологій у роботі бібліотек.

В рамках заходу були заслухані 5 змістовних доповідей:


Нове на сайті!

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpgВІЙСЬКОВІ НАУКИ: наукові фахові видання України у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних

АНОТОВАНИЙ ТЕМАТИЧНИЙ НАВІГАТОР інтернет-ресурсів за профілем університету:

 • Економіка
 • Техніка
 • Сільське та лісове господарство
 • Юридичні науки
 • Соціологія. Демографія

Тестовий доступ до бази ВД "Грєбєнніков"

/Files/images/bd/Гребенников.jpg З 20 лютого 2017 року учасникам консорціуму ElibUkr (партнером якого є Наукова бібліотека ЧНТУ) відкрито тестовий доступ до ресурсів Видавничого дому "Грєбєнніков".

Електронна бібліотека Видавничого дому "Грєбєнніков" (ИД "Гребенников") пропонує статті про маркетинг, менеджмент, фінанси і управління персоналом, які опубліковані у періодичних виданнях Видавничого дому, зокрема в журналі "Маркетинг и маркетинговые исследования".

Доступ до ресурсів електронної бібліотеки ВД «Грєбєнніков» здійснюється з мережі університету за даним посиланням.


Які ресурси можна знайти на Scopus?

Scopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Scopus налічує біля 60 мільйонів матеріалів, серед яких:

 • Більш ніж 21500 журналів, що рецензуються відповідними галузевими спеціалістами, з яких біля 4200 знаходяться у повному відкритому доступі.
 • Більш ніж 360 галузевих видань.
 • Статті друкованої преси з 5000 міжнародних видавництв, включаючи Cambridge University Press, Institute of Electrical and Electronics Engineers (Інститут інженерів електротехніки та радіоелектроніки), Nature Publishing Group, Springer, Wiley-Blackwell та Elsevier.

Більш ніж 130000 книг вже доступні в Scopus і 10000 щорічно додаються. Крім того, в базі понад 1100 книжкових серій, що містять понад 34 000 окремих томів. Предметні області (з 2003 року): переважно суспільні, гуманітарні та мистецтво; але також наука, техніка, медицина.

Список журналів і книг завантажити тут. Таким чином ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про українські наукові журнали, які індексуються у наукометричній базі Scopus.


База даних ESCI на платформі Web of Science

/Files/images/bd/esci.jpgНовий індекс цитування Emerging Sources Citation Index (ESCI) був запущен в листопаді 2015 року.

У ESCI входять журнали, які претендують на включення в основні журнальні індекси Web of Science Core Collection. На відміну від них, для журналів, що входять в ESCI, не розраховується імпакт-фактор. За результатами аналізу наукометричних показників журнали або переходять в основні бази Web of Science Core Collection, або виключаються з ESCI.

Пошук видань за цим посиланням


Наукові видання ЧНТУ в базі даних ResearchBib

/Files/images/bd/rbid.jpgResearchBib (Японія) - це відкрита за доступом високо стандартизована база даних для індексації наукових праць дослідників і видавців, яка архівує статті з журналів або тези конференцій, журнальний профіль, дослідницькі позиції і т. д.

Ця база сприяє побудові наукових співтовариств для знайомства і просування інтернет - ресурсів зі всього світу. ResearchBib є найбільшою базою даних журналів (понад 420 тисяч найменувань), які подано у вільному доступі в мережі Інтернет.

Наукова бібліотека ЧНТУ повідомляє про включення до міжнародної наукометричної бази наступних журналів:


Нове на сайті!

Рубрика "На допомогу науковцю":

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg
 • Цифрові інструменти для дослідників. Колекція цифрових інструментів розроблена,щоб допомогти вченим знайти та ознайомитися з мільйонами наукових статей. Пошукові системи і довідники допоможуть Вам швидко знайти Ваші статті і залишатися в курсі нових надходжень. Інструменти візуалізації полегшують процес читання, допомагаючи Вам зручно гортати сторінки.
 • Універсальна десяткова класифікація (УДК) — бібліотечна класифікація документів.


Анкета користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ

Шановний читачу! Просимо Вас прийняти участь в анкетуванні "Бібліотека. Вибір традиційності чи сучасності", яке проводиться з метою удосконалення обслуговування користувачів в сучасних умовах. Анкетування проводиться серед користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ. Ваша думка дозволить внести необхідні зміни в діяльність бібліотеки з урахуванням Ваших потреб і запитів.


Рейтинг найкращих університетів світу

/Files/images/bibliograf_2/small_information_items_964.jpgРейтинг найкращих університетів світу (QS World University Rankings)

— глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світового значення за показником їх досягнень у галузі освіти і науки. Розрахований за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds(QS).

QS World University Rankings вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Розроблено в 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням Times Higher Education. До 2010 року був відомий як The World University Rankings. З 2010 року єдиний рейтинг розділився на два:

- видання Times Higher Education випускає рейтинг кращих університетів світу The World Reputation Rankings спільно з агентством Thomson Reuters;

- Quacquarelli Symonds продовжує випускати рейтинг під назвою QS World University Rankings.

Рейтинг оцінює університети за наступними показниками:

 • активність і якість науково-дослідної діяльності,
 • думка роботодавців та кар'єрний потенціал,
 • викладання та інтернаціоналізація.

Ці показники охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, за які вони відповідають перед учасниками процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, учнями та їх батьками. Щорічно в дослідженні оцінюються понад 2500 вищих навчальних закладів по всьому світу. За його підсумками складається рейтинг 500 кращих університетів світу, а також рейтинги університетів з окремих дисциплін.

Рівень досягнень університетів оцінюється на підставі результатів комбінації статистичного аналізу діяльності навчальних закладів, аудійованих даних (включаючи інформацію за індексом цитування з бази даних Scopus найбільшої в світі бібліометричної бази даних наукових публікацій), а також даних глобального експертного опитування представників міжнародної академічної спільноти і роботодавців, які висловлюють свої думки про університети.


Дайджест грантів

/Files/images/bibliograf_2/грантвер.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
В суботу за графіком установчих сесій заочного відділення
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 19.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.