/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Календар знаменних і пам’ятних дат. 24 травня

/Files/images/byistrova/кирилмефодий.jpg24 травня відзначається День слов’янської писемності та культури.
В цей день слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

З цієї нагоди пропонуємо виставку літератури з фонду наукової бібліотеки, присвячену творцям слов’янської писемності Кирилу і Мефодію.

Вшановуючи цих великих просвітителів, ми згадуємо і про те, що їхні ідеї братерства, гуманізму, духовності, освіти, філософії української національної ідеї були підхоплені й розвинуті Кирило-Мефодіївським братством.


Комплексний освітній захід

/Files/images/byistrova/захід.jpg23 травня галузевим відділом документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки ЧНТУ (корп. 8) було проведено комплексний освітній захід «Булінг, мобінг – правова оцінка та запобігання проблемі» до складу якого увійшли:

 • лекція-бесіда, що підготовлена за участю студентів Владислава Пророченка (група КРП-162) і Вероніки Приходько (група ТПР-161);
 • бібліографічний огляд;
 • тематична виставка.

/Files/images/byistrova/50 лет.jpgЛекція супроводжувалася презентацією, створеною В. Пророченко.

/Files/images/byistrova/50.jpgДо заходу були залучені студенти юридичного факультету (група ПД-171). У заході брали участь завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Козинець О. Г. та старший викладач Толкач А.М.

Студентська аудиторія жваво обговорювала проблематику запропонованої теми, з зацікавленістю дослуховувалась до прикладів з життєвих ситуацій і наданих порад. Завершився захід переглядом матеріалів представлених на виставці, дискусією з приводу статей з періодичних видань.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Горобей.jpgГоробей, М. П. Загальна теорія здоров'я : навчальний посібник / М. П. Горобей, О. В. Осадчий. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2017. - 209 с.

У навчальному посібнику розкривається сутність поняття здоров'я з позиції системного підходу.

Детально осітлені проблеми здоров'я сучасної людини, вплив на стан здоров'я рухової активності, харчування, режиму дня, загартовування, шкідливих звичок і залежностей, екологічних чинників, генетичних факторів, а також проведений аналіз теоретичних і методологічних основ у підготовці фахівців з оздоровлення.

/Files/images/chntu/Апанасенко.jpgАпанасенко, К. І. Державне регулювання та нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності : навчальний посібник / К. І. Апанасенко. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2018. - 275 с.

У навчальному посібнику розкрито порядок створення та припинення суб'єктів господарювання, ліцензування й державної підтримки їхньої діяльності, проведення заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю господарюючих суб'єктів, основні положення технічного регулювання у сфері господарювання.

Висвітлено правове регулювання дозвільних відносин у сфері господарювання та організаційно-господарських відносин у галузі реклами.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Бобровник.jpgБобровник, М. Д. Прогнозування продуктивності відкладів через петрографічний експрес-аналіз характеру флюїдів, які насичують породи : монографія / М. Д. Бобровник, В. А. Іванишин. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2017. - 85 с

У монографії містяться рекомендації щодо прогнозування продуктивності відкладів через петрографічний експрес-аналіз характеру флюїдів, які насичують породи. До появи цих рекомендацій вибір об'єктів для випробування у свердловинах відбувався переважно на підставі висновків про продуктивність відкладів за результатами геофізичних досліджень свердловин. При цьому часто відносні горизонти оцінювалися як продуктивні, пропускалися продуктивні карбонатні горизонти, частина пластів оцінювалася як нез'ясованою нафтогазонасиченістю, а незначна частина об'єктів характеризувалася як продуктивні і рекомендувалася до випробування.

В монографії описані дослідження зразків порід з розрізів Дніпровсько-Донецької надглибної свердловини, Перевізької 1, Харковецької 409, Бакумівської 424, Комишнянської 488, Зорківської 370, Червонозаводської 2, Пісківської 371.


День науки

У сучасному високотехнологічному світі інтелектуальний ресурс виступає головним рушієм розвитку суспільства і успіхи держави багато в чому обумовлені рівнем розвитку науки. Щорічно, починаючи з 1997 року, в третю суботу травня українські вчені відзначають своє професійне свято.

/Files/images/bibliograf_2/den-nezalezhnosti-ukrainy.jpgЩиро вітаємо науковців ЧНТУ, аспірантів, студентів та всіх хто робить інтелектуальній внесок у розвиток сучасної науки з професійним святом!

Бажаємо натхнення, творчих успіхів, нових відкриттів на славу Науки та України!

Пропонуємо тематичний огляд літератури, який складається з трьох частин: на початку огляду приділено увагу відомим науковцям, надалі висвітлюється історія розвитку науки в Україні. Завершує огляд література, присвячена методології наукових досліджень авторами якої є також і науковці Чернігівського національного технологічного університету.

Тематичний веб-навігатор ресурсів Наукової бібліотеки ЧНТУ:


Не підлягає забуттю

День пам’яті жертв політичних репресій

/Files/images/bibliograf/h_ua_den_politrepressii.jpgЗгідно Указу Президента України № 431 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності «День пам’яті жертв політичних репресій» відзначається щорічно у третю неділю травня.

Література до теми з фонду НБ ЧНТУ:

 • Архів Розстріляного Відродження: матеріали архівно-слідчих справ українських письменників 1920-1930-х років / упоряд. : Олександр і Леонід Ушкалови. - К. : Смолоскип, 2010.- 456c. У цій книзі подано матеріали з архівно-слідчих справ семи українських письменників доби Розстріляного Відродження: Мечислава Гаска, Володимира Гжицького, Мирослава Ірчана, Якова Кальницького, Олекси Слісаренка, Івана Ткачука й Михайла Ялового, - які зберігаються в архівах Харкова.
 • Даниленко, В. М. Ізидора, рідна сестра Лесі Українки: від сталінських таборів до еміграції. - К. : Смолоскип, 2011. – 255 c. У книжці розповідається про переслідування родини Косачів у роки радянської влади, про долю наймолодшої із сестер Лесі Українки - Ізидори Косач-Борисової, репресованої в 1937-1939 рр.
 • Вєдєнєєв, Д. "Двійка", "трійка", розстріл ... (Механізм масового беззаконня в Україні) // Волонтер. - 2008. - № 1. – С. 10-15.
 • Сергійчук, В. Великий міф про "чесний" перепис 1937-го. і як у Москві користуються ним // Голос України. - 2016. - № 24. – С. 14-15.
 • Орешкин, Д. 1937-й: муки осознания : [сталинские репрессии] // Вокруг света . - 2007. - № 7 . – С. 90-101.
 • Ситник, О. Злочинний характер карально-репресивної політики органів ОДПУ - НКВС УРСР у 1930-х роках як один із проявів більшовицької ідеології // Наука Релігія Суспільство . - 2007. - № 2. – С. 68-73.
 • Шкварчук, В. Политичні репресії. Чиїми руками? ... // Сіверянський літопис. - 2007. - № 2. – С. 85-92.
 • Шендеровський В. Їхні імена гідні пантеону славетних (до 70-річчя трагедії 1937 року) // Світогляд. - 2007. - № 6. – С. 28-33.

Календар знаменних і пам’ятних дат. 19 травня

День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня.

/Files/images/chntu/1431694104_14685.jpgСвято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р.

Відзначення цього дня - ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей.

При Чернігівському національному технологічному університеті відкрито Інформаційний центр ЄС. Відтепер всі охочі можуть прийти до Наукової бібліотеки, щоб ознайомитися з документами, основною інформацією та політикою Європейського Союзу.

Бібліотека пропонує:


Календар знаменних і пам’ятних дат. 18 травня

/Files/images/bevz/музеи.jpgЩороку 18 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день музеїв, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми. Темою Міжнародного дня музеїв у 2018 році є "Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі"// “Hyperconnected museums: New approaches, new publics”.

/Files/images/bevz/Музей.jpgТермін “Hyperconnected” з`явився у 2001 році для позначення приватних засобів для спілкування, таких як електронна пошта, телефон, різноманітні месенджери та соціальні мережі.

Відтоді, з кожним роком, ця мережа, цей набір інструментів, стає все більш складною, різноманітною і інтегрованою.

Музеї в сучасному світі не можуть жити поза нею - вони є її повноцінними користувачами та дійовими особами.

Тематичний веб-навігатор:


Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Дата проведення — щороку в третій четвер травня. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. Звернення до життєдайних джерел народного мистецтва, до збереження та оновлення всіх його видів – це усвідомлення свого родоводу, духовних традицій та відродження культури українського народу.

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки бібліотека ЧНТУ пропонує:

У Чернігові відсвяткують Всесвітній день вишиванки. Завітай на свято!

/Files/images/bibliograf/вишиванки.jpg


Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства

День 17 травня - професійне свято системних адміністраторів, програмістів, редакторів інтернет-видань, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, а також всіх тих, хто працює у сфері інформаційних технологій.

Мета Всесвітнього дня телекомунікацій та інформаційного суспільства полягає в тому, щоб сприяти підвищенню рівня поінформованості людей про можливості, які може принести країнам використання Інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій, а також про шляхи подолання "цифрового розриву".

В Україні електронні комунікації та інформаційні технології стали важливою складовою соціально-економічного розвитку суспільства. Докладніше

/Files/images/chntu/компьютерщикам.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ щиро вітає професорсько-викладацький склад і студентів Факультету електронних та інформаційних технологій з професійним святом та бажає міцного здоров'я та життєвих сил, радісних подій і звершень, бадьорості духу й невпинного руху вперед. Нехай у всіх починаннях буде розуміння і підтримка з боку однодумців, а професійна діяльність сповнена творчими перемогами.

Пропонуємо ознайомитися з навчальною літературою і монографіями, авторами яких є викладачі ФЕІТ ЧНТУ.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

Шкарлет, С. М. Інноваційна політика та фінансове забезпечення : навчальний посібник / С. М. Шкарлет, В. П. Ільчук. - Чернігів : Брагинець О. В., 2018. - 477 с.

/Files/images/chntu/забезпечення.jpgУ навчальному посібнику розглянуто сутність державної інноваційної політики, її принципи та пріоритети, інституційне забезпечення та механізми реалізації.

Розглянуто вплив інноваційної політики на результативність інноваційних процесів. Визначено особливості інноваційної політики на регіональному рівні та на рівні підприємств. Розглянуті проблеми фінансового забезпечення інноваційного розвитку національної економіки та шляхи їх вирішення.

Визначена роль інтеграційних утворень у системі фінансового забезпечення інноваційного розвитку національної економіки. Розглянуто ризики інноваційної діяльності та ефективність інноваційної політики на різних соціально-економічних рівнях її реалізації. Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів. Видання буде корисним також викладачам, аспірантам, науковцям, спеціалістам-практикам.


Школа бібліотечної інноватики

26 квітня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено темі місії бібліотек ВНЗ у сприянні академічної культури дослідника.

В рамках заходу були заслухані 6 змістовних доповідей:

 • Бібліографічний опис чи то бібліографічне посилання або про стандарт «Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» (ДСТУ 8302:2015) (Сіденко Т. А., зав. відділом)
 • On-line генератори стилів оформлення списків цитованої літератури у працях науковців (Савенко А. А., зав. відділом)
 • Мережеві ресурси для перевірки на плагіат (Ільченко І. О., зав. відділом)
 • Роль бібліотеки університету в сприянні академічної доброчесності (Бистрова І. Ф., зав. сектором)
 • Інформаційно-бібліографічна продукція на веб-сайті бібліотеки ВНЗ (Бондар С. Л., провідний бібліограф)
 • Сучасні методи та форми бібліотечного обслуговування користувачів (Баришполець І. А., зав. сектором)

Бібліотечна година «Сімейне право: історія та сьогодення»

24 квітня галузевим відділом документів з соціально-правових наук НБ ЧНТУ для студентів II курсу юридичного факультету було проведено бібліотечну годину на тему «Сімейне право: історія та сьогодення».

/Files/images/byistrova/правокожний.jpgПрограма заходу включала:

 • бібліографічний огляд «Інститут сім’ї очима правових відносин»;
 • інтерактивну гру «Сім’я без гендернгого насильства – основа гармонійних взаємин між чоловіком та жінкою» (гендерне законодавство XIX-XXI ст. на прикладі літературних творів видатних українських письменників);
 • тематичну виставку «Сім’я. Суспільство. Ми».

В підготовці та проведенні бібліотечної години активну участь брали студенти Владислав Пророченко (гр. КПР-162) та Ілля Старенок (гр. ППР-161). Присутні на заході студенти з цікавістю обговорювали запропоновану тему та активно дискутували під час гри.


Урок життя від професора В. Ф. Савченка

Цього тижня у бібліотеці відбулася зустріч з доктором економічних наук, професором кафедри економічної теорії ЧНТУ, заслуженим економістом України, академіком Української академії наук, академіком Академії економічних наук Савченком Володимиром Федоровичем.

Послухати та поспілкуватися з унікальною людиною, яка має багатий науковий, педагогічний та життєвий досвід завітали: директор ННІ економіки, д.е.н., проф. Гонта О. І., декани факультетів, завідувачі кафедр, викладачі та студенти університету.

/Files/images/karpenko/ВФСавченко.jpgБібліотека презентувала біобібліографічний покажчик, присвячений плідній науковій діяльності Володимира Федоровича, та підготувала відкритий перегляд численних праць науковця. Біографічний фільм, створений співробітниками НБ, викликав шквал емоцій.

Центральне місце зустрічі зайняла презентація нової книги Володимира Федоровича - зібрання праць у 4-х томах. Кожен том вміщує публікації, присвячені окремим темам: дослідження автора щодо економічної теорії, глобальних тенденцій сьогодення та ситуації в Україні. Родзинкою презентації став четвертий том зібрання «Крутими стежками», який знайомить з окремими складовими життєвого шляху науковця та розкриває його неординарну та багатогранну особистість.

Тепла, дружня, майже домашня атмосфера спонукала до відвертої розмови про наболіле: сучасний економічний стан України, зокрема Чернігівщини, та перспективи розвитку. Завдяки мудрим практичним порадам професора зустріч стала уроком життя, уроком для виховання особистості.


З золотого фонду бібліотеки

/Files/images/chntu/золотий фонд.jpgШановні користувачі!
В читальному залі Наукової бібліотеки (корп. 1, к. 138 ) відкрито постійно діючу книжкову виставку рідкісних та цінних видань «З золотого фонду бібліотеки».

Тематика виставки оновлюється щомісяця.

Запрошуємо викладачів та студентів завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданнями 1923 – 1948 рр.


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за I квартал 2018 року.


Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! I квартал 2018 року


Запрошуємо на виставку «Весна надихає…»!

Нарешті весна прийшла! Задзвеніла весела крапель, задзюрчали швидкі струмки, зацвірінькали радісно пташки...
Додайте собі гарного сонячного настрою - завітайте на виставку живопису митців Чернігівської обласної організації національної спілки художників України.

Відкриття виставки відбудеться 28 березня о 12-й годині у виставковій галереї ім. В. К. Багіна (Корпус 1; вул. Шевченка, 95; Наукова бібліотека ЧНТУ).

/Files/images/chntu/весна.jpg


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2018 року.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
В суботу за графіком установчих сесій заочного відділення
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.