/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/оргпраці.jpgМініна, О. В. Економіка та організація праці : навч. посіб. для студ. вищих навч. закладів / О. В. Мініна, Ж. В. Дерій, Н. Т. Шадура-Никипорець. - Чернігів : ЧНТУ, 2017. – 199 с.

Предметним полем пропонованого навчального посібника є теорія і практика економіки та організації праці на сучасному підприємстві. За структурою і змістом посібник відповідає освітньо-професійній підготовці бакалаврів за напрямом 0501 «Економіка і підприємництво» з дисципліни «економіка та організація праці». Метою вивчення викладеного в пропонованому виданні матеріалу є: формування розуміння сутності та ролі економіки, організації і нормування праці персоналу та ефективного управління використанням праці на підприємствах на системній основі; набуття теоретичних знань у досліджуваній сфері та професійних компетенцій, необхідних для ефективного управління процесами, пов'язаними з використанням праці на підприємстві.

/Files/images/bibliograf/турбу.jpg Розвиток фінансових посередників у турбулентних умовах функціонування національної економіки : колективна монографія / В. П. Ільчук, М. В. Дубина, Я. В. Жарій та ін. ; за заг. ред. В. П. Ільчука. - Чернігів : ЧНТУ, 2017. - 198 с. : іл.

У монографії досліджено теоретико-прикладні засади розвитку фінансових посередників в умовах невизначеності навколишнього середовища. Визначено теоретичні засади функціонування і розвитку фінансових посередників, розкрито особливості діяльності банківських установ в умовах стохастичності зовнішнього середовища, простежено сучасні та глобальні тренди функціонування страхових компаній та недержавних пенсійних фондів, охарактеризовано сучасний стан та перспективи розвитку інвестиційних посередників. Значна увага приділяється питанням активізації розвитку кредитних установ на ринку фінансових послуг України. Колективна монографія підготовлена в межах наукової комплексної теми дослідження «Фінансова стійкість економічних систем у кризових умовах господарювання» і розрахована на широке коло вітчизняних фахівців, науковців, причетних до розробки та впровадження стратегії розвитку базових галузей національної економіки, студентів, аспірантів, викладачів ВНЗ та усіх тих, хто цікавиться проблемами і перспективами розвитку національної економіки.


Вітаємо з Днем Захисника Вітчизни!

Свято встановлено 14 жовтня 2014 указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

/Files/images/bibliograf_2/Козацтво вп.jpgЦе свято має глибоке коріння. У 860 році, за легендою, військо давніх русів на чолі з київським князем Аскольдом взяло в облогу центр православ`я – Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з`явилась перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором, – тобто довге, широке, велике покривало, під яким заховалися люди). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

/Files/images/bevz/Слайд1.JPGТому 14 жовтня можна відзначати, як День захисника Вітчизни. І тут буде все вірно, бо традиції нашого народу тягнуться з глибин віків і приводять до цього славного Дня – 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, яка захищає своїх дітей від усіх ворогів і надихає Українське військо боронити нашу землю, нашу славну Україну. У пам'яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм. Шануймо захисників Вітчизни!

Цікава інформація:

Наукова бібліотека пропонує своїм читачам:


Зустріч з ветераном АТО

Напередодні Дня захисника України в читальному залі НБ ЧНТУ з ініціативи кафедри філософії і суспільних наук відбулася зустріч студентів факультету «Життєзабезпечення, природокористування і туризму» з заступником командира 13-го окремого мотопіхотного батальйону з озброєння, підполковником запасу, ветераном АТО Бизганом Ігорем Михайловичем.

/Files/images/karpenko/22449418_489459578079912_1417849245_o.jpgНезважаючи на велику кількість інформації в ЗМІ, молоді дуже цікаво і корисно було поспілкуватися з учасником бойових дій на сході України.

Ігор Михайлович розповів про історію створення батальйону, бойові операції і будні в зоні АТО, згадав своїх побратимів, які вже не побачать мирного неба. Розмова була чесна і відверта. Студенти довго не хотіли відпускати шановного гостя, справжнього героя, ставлячи все нові запитання.


Нові надходження

Праці науковців ЧНТУ

Економічна теорія та економіка енергетики : навч. посіб. для студ. вищих навч. закладів / С. М. Шкарлет, Ж. В. Дерій, О. В. Мініна, Н. Т. Шадура-Никипорець. - Чернігів : ЧНТУ, 2017. - 267 с. : іл.

/Files/images/chntu/економтеорія.jpg У навчальному посібнику послідовно розкрито зміст чотирнадцяти взаємопов'язаних тем, котрі охоплюють три змістовні модулі: загальні основи економічної теорії; ресурсне забезпечення енергетичного підприємства; витрати та результативність енергетичного виробництва, що забезпечують фундаментальну підготовку студентів напряму «6.050701 – Електротехніка та електротехнології».

Пропонований теоретичний матеріал спирається на активну методику. Наочний матеріал подано у вигляді схем, графіків, таблиць та інших видів унаочнення. По закінченню кожної теми наводиться перелік задач, ситуаційних завдань та тестів, що виступають як формою самопідготовки, так і аудиторного контролю знань студентів. Використовуючи даний посібник при підготовці до екзамену, студенти зможуть систематизувати та конкретизувати знання, здобуті у ході вивчення даної дисципліни. Посібник може бути використаний як для самостійного вивчення дисципліни, так і в якості навчального посібника для закладів вищої освіти.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 11 жовтня

У цей день виповнюється 345 років від дня народження Пилипа Орлика - політичного, державного і військового діяча, гетьмана України, автора першої Конституції України.

/Files/images/bevz/орлик.jpgГоловним бажанням Пилипа Орлика було здобути політичну свободу своїй землі й народові, щоб заявити, за висловом самого Орлика, «мої права і права моєї нації на Україну». Розуміючи складність свого завдання, Пилип Степанович із сумом порівнював себе з корабельником, який повинен «у жорстокий час направити розхитаний вихорами і бурями український корабель до благословенних берегів нашої Вітчизни, котру стереже московський дракон, і повернути її колишню волю!»

Непересічне значення для майбутніх поколінь має і «Конституція П. Орлика». В ній ще 300 років тому були сформульовані головні принципи побудови незалежної держави: поділ влади, суверенність, демократизм, соціальність і законність, забезпечення прав і свобод людини та громадянина

Тематичний веб-навігатор:

Бібліотека рекомендує:

 • Кресіна, І. Гетьман Пилип Орлик і його Конституція / І. Кресіна, О. Кресін. – К : ПБП ''Фотовідеосервіс'', 1993. – 80 с.
 • Різниченко, В. Пилип Орлик. Гетьман-Емігрант. Його життє й діяльність / В. Різниченко. - К. : Заповіт, 1991. – 47 c. [Репринтне видання 1918 року]

Календар знаменних і пам'ятних дат. 11 жовтня

У цей день відзначаємо 75-річчя Володимира Яворівського, українського письменника, народного депутата України шести попередніх скликань, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, політика і публіциста.

/Files/images/bevz/явор.jpgЯворівський-письменник – насамперед полум’яний патріот. Його твори виразно позначені національною барвою, у них завжди тією чи іншою мірою присутня українська проблематика. Його персонажі живуть у контексті історії народу, діють у нескінченному річищі пам’яті.

Володимир Яворівський висвітлює життя, захищає й утверджує непроминущі людські цінності й благородні ідеали. У творах письменника не лише біль, сум і морок, там і просвіток, краса українського серця, яке вміє палко кохати і гнівно ненавидіти.

Тематичний веб-навігатор:

Бібліотека рекомендує:

 • Яворівський, В. О. Вибране : романи та повісті. – К. : Український письменник, 2009. – 701 c.
 • Яворівський, В. О. I засурмив янгол... : в 3-х т. – К. : Глобус, 1993. Т. 1 : Автопортрет з уяви : роман. Публіцистика. Новели. – 320 c. Т. 2 : А яблука падають : повість. Оглянься з осені : роман. – 334 c. Т. 3 : Вічні Кортеліси : повість. Марія з полином у кінці столліття : роман. - 317 c.
 • Яворівський, В. О. Марія з полином у кінці столліття : роман. – К. : Дніпро, 1987. – 190 c.

/Files/images/chntu/Матвейцева.jpg/Files/images/chntu/реклама Матв.jpg Світогляд маленького мистця

Запрошуємо на виставку творів Ганни Матвєйцевої та її учнів "Світогляд маленького мистця"!

Виставка працює в приміщенні Наукової бібліотеки ЧНТУ (вул. Шевченка, 95).

Часи роботи: пн-чт з 9-17 год., пт з 9-15 год.

Художня виставка| Телеканал Новий Чернігів


Календар знаменних та пам'ятних дат. 8 жовтня

В цей день в Україні відзначається День юриста.

/Files/images/byistrova/На терезах.jpgПоняття «юрист» об'єднує всіх людей, що займаються різнорідною професійною юридичною діяльністю - суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів, нотаріусів, юристів в організаціях, юристів, що займаються приватною практикою та інших.

Вітаємо юристів всіх сфер діяльності з професійним святом і бажаємо їм верховенства порядку і права в їх щоденній практиці!

Пропонуємо нашим читачам до перегляду віртуальну виставку останніх надходжень юридичної літератури.


/Files/images/bibliograf_2/з днем художника.JPGКалендар знаменних та пам'ятних дат. 8 жовтня

День художника — професійне свято України. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня.

Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року № 1132/98.

 • "Мистецтво - суб'єктивне відображення реальності художником, виконане в індивідуальному стилі" - Андре Моруа.
 • "Тишу може передати тільки живопис. Подивитися наверх і побачити клаптик неба крізь гілки - те ж саме, що знайти скарб. Кожен відтінок на картині мало продумати. Потрібно мріяти про нього, любити його, жити ним" - Гюстав Моро.
 • "Художник несе відповідальність за правдивість картин своїх і свого мистецтва" - В. А. Фаворський.
 • "Художник творіннями своїми нікому нічого не доводить. Його завдання - зобразити емоції так, щоб їх відчули" - Олександр Блок.
 • "Композиція - це вміння декоративно розподілити різні елементи картини, щоб висловити свої почуття. Точність ще не правда" - Анрі Матісс.

Презентація літератури з фонду бібліотеки:


Календар знаменних та пам'ятних дат. 8 жовтня

В цей день виповнюється 125 років від дня народження Марини Цвєтаєвої (26 вересня (8 жовтня) 1892 — 31 серпня 1941).

/Files/images/bibliograf/цветаева.jpgМарина Цвєтаєва по праву вважається однією з найбільш великих російських поетес початку 20 століття. Її досить коротка, але насичена подіями біографія не раз ставала предметом вивчення істориків і мистецтвознавців, однак до кінця розгадати загадку цієї цікавої, багато в чому трагічної фігури поки не вдалося; повороти долі викликають масу питань і сьогодні.

Вірші Марини Цвєтаєвої люблять за силу натхнення, щирість душі й красу поетичного слова.

 • Никакая страсть не перекричит во мне справедливости. Делать другому боль, нет, тысячу раз, лучше терпеть самой. Я не победитель. Я сама у себя под судом, мой суд строже вашего, я себя не люблю, не щажу…
 • Я хочу такой скромной, убийственно-простой вещи: чтобы, когда я вхожу, человек радовался…
 • Я не хочу иметь точку зрения. Я хочу иметь зрение… М. І. Цвєтаєва

Бібліотека пропонує своїм читачам віртуальну книжкову виставку, присвячену творчості Марини Цветаєвої.


/Files/images/Flickr/Селфи.jpgЧитати – це модно

Коли ще читачам випаде нагода продемонструвати свою любов до книги і читання?
У Всеукраїнський день бібліотек!
Селфі у бібліотеці продовжується!

Більше фотографій


Всесвітній день тварин

Міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, що святкується кожного року 4 жовтня.

/Files/images/bibliograf/день тварин.jpgІсторія цього дня починається із міжнародного конгресу прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Дата проведення Всесвітнього дня тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня — день пам'яті про Франциска Ассізького, який вважається за покровителя тварин, тому учасники конгресу і зупинилися саме на цьому дні.

/Files/images/bibliograf/захисник.jpgВ цей день різні товариства по захисту прав тварин проводять акції у 66 країнах світу. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб.

Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох стали дійсно незамінними членами сім'ї.

Бібліотека пропонує Вашій увазі:


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІІ квартал 2017 року.


Чернігівське узороччя: краса, що зникає

28 вересня у ЧНТУ відбулася визначна подія не тільки в масштабах університету, але й міста Чернігова – презентація книги «Чернігівське узороччя: краса, що зникає».

/Files/images/karpenko/краса.jpg Ілюстроване видання, авторами якого є викладачі кафедри туризму ЧНТУ: Н. О. Алєшугіна, В. М. Величко, О. О. Зеленська, П. Ф. Коваль, пропонує здійснити цікаву екскурсію старовинними вулицями Чернігова, на яких збереглись зразки дерев’яної архітектури кінця ХІХ – початку ХХ ст., прикрашені дерев’яним різьбленням.

/Files/images/karpenko/узоры.jpgАвтори проекту, члени ГО «Чернігів Європейський» за підтримки міжнародної організації Великобританії із культурних відносин та освіти «Британська Рада» зробили ще одну спробу привабити увагу широких кіл громадськості Чернігова до проблеми втрати зразків народного дерев’яного зодчества та зменшення естетичної привабливості міста. Відео

З вдячністью за допомогу у підготовці альбому автори проекту подарували примірники книг шановним гостям заходу. Не забули і про бібліотеку. Найближчим часом наші читачі зможуть ознайомитися з цим унікальним виданням.

Щиро дякуємо за щедрий подарунок!


Козацький брейн-ринг

27 вересня у Читальній залі Наукової бібліотеки ЧНТУ відбувся «Козацький брейн-ринг».

/Files/images/chntu/ринг.jpgЗмагалися команди групи РА-171 (Факультет електронних та інформаційних технологій) та групи ПТ-171 (Факультет проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення).

Відкрила гру директор Наукової бібліотеки Мороз Н. В. Вона побажала обом командам кмітливості та перемоги. Бурхливе обговорення цікавих питань, дружня підтримка вболівальників-одногрупників доставили всім присутнім масу позитивних емоцій. Вболівали за свої команди і куратори груп – Савенко О. В. і Денисенко Т. М. Приз та Грамоту переможцям – команді групи РА-171 - вручив декан механіко-технологічного факультету, доцент М. Д. Кайдаш. Команда гр. ПТ-171 отримала Подяку та заохочувальний приз. Більше фотографій


Бібліотека дякує!

"Здійснюйте добро, поки ви існуєте!" (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! IIІ квартал 2017 року


Нове на сайті!

Електронні наукові фахові видання України

у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних (які включенні, поновленні (внесенні зміни) у Перелік наукових фахових видань України). Інформація станом на 11.07.2017.


Інформація для науковців

 • Українські наукові журнали, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 19.07.2017. Науковий вісник Полісся (засновник та видавець - Чернігівський національний технологічний університет) шукайте в групі «О».

Шановні колеги!

Наукова бібліотека ЧНТУ випускає регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».
/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Шановні колеги, запрошуємо до співпраці! На сторінках «Бібліокур’єра» Ви можете розмістити свою інформацію: поділитися подіями з життя бібліотеки, літературними новінками, краєзнавчою інформацією; обмінюватися професійним досвідом, бібліотечними інноваціями, або запропонувати свою тему. По всім питанням звертатися за адресою: bibliograf101@ukr.net.
Будемо раді співпрацювати з Вами!


Місце зустрічі змінити... можна!

Бібліотека розширює своє представництво

На сьогоднішній день співпраця з соціальними мережами стала перспективним напрямом інформаційної діяльності бібліотеки; вона дає змогу налагодити діалог із сучасним користувачем Інтернету, якісно та змістовно рекламувати свою діяльність. Інформаційні технології активно використовуються в роботі наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету. Вже кілька років ми викладаємо новини, популяризуємо послуги та фонди за допомогою Facebook і YouTube. Зараз із задоволенням повідомляємо про відкриття представництва у Twitter, LinkedIn, Flickr, Google+.

Шановні читачі! Ми дуже раді зустрічам з вами як у реальному житті, так і у віртуальному просторі та докладаємо багато зусиль, щоб ви поверталися до нас знову і знову. Сподіваємося, що ви допоможете нашій бібліотеці стати ще кращою.

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpgБібліотека ЧНТУ має представництво:

 • Facebook - найбільша соціальна мережа в світі;
 • YouTube - відеохостінгова компанія, що надає користувачам послуги зберігання, доставки та показу відео;
 • Twitter - соціальна мережа для публічного обміну повідомленнями;
 • LinkedIn - соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів;
 • Flickr - один з найпопулярніших сервісів, призначених для зберігання фотографій і відеороликів он-лайн;
 • Google+ (Google Plus) - багатомовна соціальна мережа.

/Files/images/bibliokurer/курьер23.jpg Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

У новому випуску увазі читачів запропоновані наступні матеріали:

 • Соціальні мережі. Бібліотека розширює своє представництво
 • Відкритий доступ до ресурсів DeGruyter
 • Соціальні мережі для наукових працівників
 • Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах
 • Сторінками історії Чернігівщини. Із глибини віків
 • Шукач історичної правди. Микола Костомаров

Радимо прочитати!


Нове на сайті!

НА ДОПОМОГУ НАУКОВЦЮ : міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg10 березня 2017 року набув чинності Наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження вимог до оформлення дисертації".

Вимоги визначають структуру та правила оформлення дисертації. Зокрема, вимоги до оформлення титульного аркуша, оформлення анотації, основної частини, обсягу основного тексту, розділів дисертації, оформлення списку використаних джерел тощо.

МОН спростило вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації анотацію.

Простішими стають вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. Докладніше

РЕКОМЕНДАЦІЇ з оформлення бібліографічних списків літератури за міжнародними стандартами


Школа бібліотечної інноватики

/Files/images/byistrova/светашм.jpg4 травня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено використанню сучасних інформаційно-комуникаційних технологій у роботі бібліотек.

В рамках заходу були заслухані 5 змістовних доповідей:


Нове на сайті!

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpgВІЙСЬКОВІ НАУКИ: наукові фахові видання України у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних

АНОТОВАНИЙ ТЕМАТИЧНИЙ НАВІГАТОР інтернет-ресурсів за профілем університету:

 • Економіка
 • Техніка
 • Сільське та лісове господарство
 • Юридичні науки
 • Соціологія. Демографія

Тестовий доступ до бази ВД "Грєбєнніков"

/Files/images/bd/Гребенников.jpg З 20 лютого 2017 року учасникам консорціуму ElibUkr (партнером якого є Наукова бібліотека ЧНТУ) відкрито тестовий доступ до ресурсів Видавничого дому "Грєбєнніков".

Електронна бібліотека Видавничого дому "Грєбєнніков" (ИД "Гребенников") пропонує статті про маркетинг, менеджмент, фінанси і управління персоналом, які опубліковані у періодичних виданнях Видавничого дому, зокрема в журналі "Маркетинг и маркетинговые исследования".

Доступ до ресурсів електронної бібліотеки ВД «Грєбєнніков» здійснюється з мережі університету за даним посиланням.


Які ресурси можна знайти на Scopus?

Scopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Scopus налічує біля 60 мільйонів матеріалів, серед яких:

 • Більш ніж 21500 журналів, що рецензуються відповідними галузевими спеціалістами, з яких біля 4200 знаходяться у повному відкритому доступі.
 • Більш ніж 360 галузевих видань.
 • Статті друкованої преси з 5000 міжнародних видавництв, включаючи Cambridge University Press, Institute of Electrical and Electronics Engineers (Інститут інженерів електротехніки та радіоелектроніки), Nature Publishing Group, Springer, Wiley-Blackwell та Elsevier.

Більш ніж 130000 книг вже доступні в Scopus і 10000 щорічно додаються. Крім того, в базі понад 1100 книжкових серій, що містять понад 34 000 окремих томів. Предметні області (з 2003 року): переважно суспільні, гуманітарні та мистецтво; але також наука, техніка, медицина.

Список журналів і книг завантажити тут. Таким чином ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про українські наукові журнали, які індексуються у наукометричній базі Scopus.


База даних ESCI на платформі Web of Science

/Files/images/bd/esci.jpgНовий індекс цитування Emerging Sources Citation Index (ESCI) був запущен в листопаді 2015 року.

У ESCI входять журнали, які претендують на включення в основні журнальні індекси Web of Science Core Collection. На відміну від них, для журналів, що входять в ESCI, не розраховується імпакт-фактор. За результатами аналізу наукометричних показників журнали або переходять в основні бази Web of Science Core Collection, або виключаються з ESCI.

Пошук видань за цим посиланням


Наукові видання ЧНТУ в базі даних ResearchBib

/Files/images/bd/rbid.jpgResearchBib (Японія) - це відкрита за доступом високо стандартизована база даних для індексації наукових праць дослідників і видавців, яка архівує статті з журналів або тези конференцій, журнальний профіль, дослідницькі позиції і т. д.

Ця база сприяє побудові наукових співтовариств для знайомства і просування інтернет - ресурсів зі всього світу. ResearchBib є найбільшою базою даних журналів (понад 420 тисяч найменувань), які подано у вільному доступі в мережі Інтернет.

Наукова бібліотека ЧНТУ повідомляє про включення до міжнародної наукометричної бази наступних журналів:


Нове на сайті!

Рубрика "На допомогу науковцю":

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg
 • Цифрові інструменти для дослідників. Колекція цифрових інструментів розроблена,щоб допомогти вченим знайти та ознайомитися з мільйонами наукових статей. Пошукові системи і довідники допоможуть Вам швидко знайти Ваші статті і залишатися в курсі нових надходжень. Інструменти візуалізації полегшують процес читання, допомагаючи Вам зручно гортати сторінки.
 • Універсальна десяткова класифікація (УДК) — бібліотечна класифікація документів.


Анкета користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ

Шановний читачу! Просимо Вас прийняти участь в анкетуванні "Бібліотека. Вибір традиційності чи сучасності", яке проводиться з метою удосконалення обслуговування користувачів в сучасних умовах. Анкетування проводиться серед користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ. Ваша думка дозволить внести необхідні зміни в діяльність бібліотеки з урахуванням Ваших потреб і запитів.


Рейтинг найкращих університетів світу

/Files/images/bibliograf_2/small_information_items_964.jpgРейтинг найкращих університетів світу (QS World University Rankings)

— глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світового значення за показником їх досягнень у галузі освіти і науки. Розрахований за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds(QS).

QS World University Rankings вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Розроблено в 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням Times Higher Education. До 2010 року був відомий як The World University Rankings. З 2010 року єдиний рейтинг розділився на два:

- видання Times Higher Education випускає рейтинг кращих університетів світу The World Reputation Rankings спільно з агентством Thomson Reuters;

- Quacquarelli Symonds продовжує випускати рейтинг під назвою QS World University Rankings.

Рейтинг оцінює університети за наступними показниками:

 • активність і якість науково-дослідної діяльності,
 • думка роботодавців та кар'єрний потенціал,
 • викладання та інтернаціоналізація.

Ці показники охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, за які вони відповідають перед учасниками процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, учнями та їх батьками. Щорічно в дослідженні оцінюються понад 2500 вищих навчальних закладів по всьому світу. За його підсумками складається рейтинг 500 кращих університетів світу, а також рейтинги університетів з окремих дисциплін.

Рівень досягнень університетів оцінюється на підставі результатів комбінації статистичного аналізу діяльності навчальних закладів, аудійованих даних (включаючи інформацію за індексом цитування з бази даних Scopus найбільшої в світі бібліометричної бази даних наукових публікацій), а також даних глобального експертного опитування представників міжнародної академічної спільноти і роботодавців, які висловлюють свої думки про університети.


Дайджест грантів

/Files/images/bibliograf_2/грантвер.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
В суботу за графіком установчих сесій заочного відділення
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 19.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.