/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


Свята українського народу

Святий Спас приготував усього про запас! Серпень – найврожайніший місяць у році, а ще в серпні святкують три Спаси – три свята на честь Ісуса Христа (“Спас” є скороченою назвою від слова “Спаситель”, рятівник, яким Церква вважає Сина Божого).

Перший Спас називають Медовим або Маковієм. Відзначають його 14 серпня. У церквах в день Медового Спаса згадують Соломію і сім її синів-Маковеїв, які загинули за віру. Жителі Україні освячують спеціальні букети «маковійських» квітів з головок маку, чорнобривців, м'яти, календули, і чебрецю. Крім того, це свято має назву Медовий Спас, бо саме на цей період настає час збору меду з вуликів.

/Files/images/bibliograf_2/спаси 1.jpg19 серпня - свято Преображення Господнього, або другий Спас. Його відзначають як спомин про велику подію в житті Ісуса Христа, коли він явив учням свою божественну сутність. На це свято за древнім звичаєм святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. Тому в народі цей день називають Яблучним Спасом.

Третій Спас відзначають 29 серпня. В цей день ми вшановуємо перенесення з міста Едеси до Константинополя Убрусу – Нерукотворного зображення на тканині обличчя господа нашого Ісуса Христа. В народі його називають Хлібним або Горіховим Спасом, адже час цього святкування співпадає з закінченням жнив та періодом збору лісових горіхів. Ось чому головна страва на Горіховий Спас - святковий коровай із нового хліба. Звичайно, цього дня на столі обов'язково були також мед, яблука й горіхи.

Докладніше про традиції та звичаї українського народу Ви можете прочитати в книгах з фонду НБ ЧНТУ.


Календар знаменних і пам'ятних дат. 12 серпня

У цей день відзначається професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів. Свято встановлено в Україні Указом Президента № 273/93 від 22.07.1993 року і відзначається щорічно у другу неділю серпня.

/Files/images/bibliograf/стройка.jpgЗавдяки професійній роботі будівельників здійснюється економічне зростання країни, відбувається активний розвиток і вдосконалення усіх галузей. Будівництво є не лише практичною потребою, але і високим мистецтвом. Результати роботи людей цієї професії завжди можна побачити на власні очі.

Наукова бібліотека щиро вітає викладачів і студентів Інженерно-будівельного факультету Чернігівського національного технологічного університету зі святом! Нехай День Будівельника надихає Вас на нові професійні досягнення, успішну реалізацію проектів, підкорення нових висот!

Бібліотека рекомендує:

Будівництво. Будівельні конструкції: анотований рекомендаційний покажчик / уклад. : С. О. Виноградна, Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2016. – 39 с. Метою даного бібліографічного покажчика є перелік документів, що висвітлюють сучасний стан, проблеми і перспективи розвитку будівництва інженерних споруд та будівельних конструкцій.


Всесвітній день кішок

Котяче свято відзначається всіма любителями цієї прекрасної тварини з 2002 року 8 серпня. Його ініціатором став Міжнародний фонд захисту тварин Animal Welfare.

Кішки живуть поруч з людиною вже протягом багатьох сотень років. Сьогодні, згідно зі статистичними даними, саме кішка є домашньою твариною 80% населення Землі. А 95% власників кішок визнають, що розмовляють з кішками. У світі налічується близько 256 порід домашніх кішок.

Нещодавно у Мережі з'явивсясайт Purrli, на якому можна не просто слухати муркотіння котів, а й обирати йому різні параметри. Користувач може змінювати емоційний стан тварини, його грайливість, фізичну активність, і "приправити" це все нявканням. Також муркотіння плавно перетікає з одного виду в інший, створюючи ефект присутності справжнього кота. "Звуки муркотіння - одні з найприємніших звуків, які можуть допомогти заспокоїти вас, коли ви відчуваєте стрес", - каже автор ресурсу.

У цей День вітаємо всіх любителів кішок! Бажаємо їм, щоб їхні вихованці завжди були здорові і щасливі, ситі й доглянуті!

/Files/images/bibliograf/Прятки.jpgПропонуємо переглянути фотографії, які були зроблені працівниками нашої бібліотеки (цикл "Коти та інші звірі") та прочитати наступні цікаві матеріали:

 • Давиденко, В. Фелінологія - наука про котячих // Тваринництво України. - 2009. - № 12. - С. 40-41.
 • Тимонова, Е. Богини радости : [кошки] // Вокруг света. - 2015.- № 4. - С. 90-95.
 • Славина, Н. Приручить хозяина : [кошки] // Вокруг света. - 2013. - № 6. - С. 52-60.
 • Анцупова, И. Назначение: лошадь, кошка или собака? : [зоотерапия] // Вокруг света. - 2006. - № 12. - С. 182-189.

/Files/images/Flickr/дпарк.jpgДорогами рідного краю

Бібліотекарі ЧНТУ є активними учасниками туристсько-краєзнавчих подорожей, які організовує Чернігівський історичний музей ім. В. Тарновського.
Цього разу ми вирушили до Тростянецького дендропарку – справжнього куточку раю на Чернігівщині.

Він зачаровує своєю красою: мальовничими галявинами з духм’яними травами; швейцарським ландшафтом, що нагадує Альпи; Великим ставом з граційними лебедями, якими так полюбляють милуватися відвідувачі. А ще парк - це різноманітні види хвойних і листяних дерев разом із чагарниковими породами та екзотичними рослинами, половецькі статуї та безліч приємних та незабутніх вражень. Більше фото


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Полковниченко.jpgПолковниченко, С. О. Мікроекономіка в інформаційних схемах : навчальний посібник / С. О. Полковниченко. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2017. - 279 с.

У посібнику за допомогою схем, графіків формул лаконічно висвітлено основні мікроекономічні проблеми попиту і пропозиції, умови ринкової рівноваги, наслідки впливу держави на ринкову рівновагу; загальні принципи раціональної поведінки економічних суб'єктів (споживача і виробника) у різних ринкових структурах; концептуальні основи ринку ресурсів; закономірності встановлення загальної економічної рівноваги.

/Files/images/chntu/Шкарлет.jpgShkarlet, S. Investment management / S. Shkarlet, L. Remnova, K. Shtyrkhun. - Chernihiv : CNUT, 2017. - 200 p.

В навчальному посібнику комплексно висвітлено змістовні особливості інвестицій як об'єкту інвестиційного менеджменту; проаналізовано чинники формування інвестиційного середовища, що суттєво впливають на прийняття інвестиційних рішень; розглянуто основні методи інвестиційного аналізу, особливості інвестиційних розрахунків при оцінюванні та управлінні реальними та фінансовими інвестиціями, а також інвестиційними ризиками.

/Files/images/chntu/Бутко.jpgБутко, М. П. Становлення вітчизняного ринку флористичної продукції в умовах євроінтеграції : монографія / М. П. Бутко, І. В. Соломаха. - Чернігів : ЧНТУ, 2017. - 293 с. : іл.

У монографії визначено поняття, структуру, функції та методологічні принципи функціонування та розвитку флористичного ринку, як цілісної соціально-економічної системи в умовах посилення інтеграційних процесів.

Узагальнено методи оцінки ємності ринків та запропоновано авторські методичні підходи до визначення потреб регіону у продукції квітникарства. Обґрунтовано систему маркетингової діяльності виробників квітково-декоративної продукції з метою формування ринкового попиту і підвищенню ефективності їх діяльності.

Більше інформації: Нові надходження праць науковців ЧНТУ до фонду бібліотеки


Такі різні Буки

Що може бути найприємнішим, ніж подорож рідним краєм та ще й з улюбленим колективом! Вибираючи маршрут мандрівки, ми намагалися задовольнити всі свої забаганки: щоб було і цікаво, і красиво, і пізнавально, і душевно…

/Files/images/byistrova/алина.JPGЛандшафтний парк в с. Буки (Київська обл.) - один із красивіших парків України. Тут можна помилуватися мальовничими пейзажами та цікавими архітектурними спорудами: храмовим комплексом, баштами і ажурними бесідками, казковими скульптурами, фонтанами і водоспадами. Споглядаючи цю красу важко уявити, що 20 років тому на цьому місці було місцеве звалище.

/Files/images/byistrova/каньон.JPGДалі ми попрямували до унікального Буцького каньону (Черкаська обл.), утвореного на річці Гірський Тікич у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років.

Величні скелясті береги, заввишки близько 30 метрів, довжиною 2,5 км, з оригінальними виступами сірого граніту ще називають «маленькою Швейцарією».

Приємно було серед розкішної зелені вмочити ноги у Гірський Тікич і слухати пісню стрімких потоків водограю Вир. Налаштувавшись на ліричний лад, всю дорогу додому ми душевно співали мелодійні українські пісні.

Більше фото на Flickr: Світ очима бібліотекаря. Мандруємо Україною. Буки


Календар знаменних і пам'ятних дат. 16 липня

Щорічно 16 липня в Україні відзначається офіційне професійне свято - День бухгалтера.

Саме в цей день в суверенній Україні, в 1999-му році, прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». До 2004 року свято відзначалося федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, змусило представників державної влади по-новому поглянути на фахівців, усвідомити, що бухгалтерський облік — це не тільки податкова звітність, а й основа для прийняття управлінських рішень. В результаті Указом Президента України № 662/2004 від 18.06.2004 р. 16 липня було офіційно оголошено Днем бухгалтера.

Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Висловлюємо щиру вдячність нашим невтомним бухгалтерам за сумлінну щоденну працю і бажаємо міцного здоров’я, миру, професійних успіхів та кар'єрного росту, і нехай у Вас завжди сходиться баланс!

Бібліотека ЧНТУ рекомендує:


Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІ квартал 2018 року.

Школа бібліотечної інноватики

31 травня відбувся науково-практичний семінар бібліотекарів Чернігівського національного технологічного університету.

Чергове засідання Школи бібліотечної інноватики було присвячено темі "Бібліотека ЗВО в структурі сучасних інформаційних комунікацій".

В рамках заходу були заслухані змістовні доповіді:

 • Електронна книга в Україні: купити не можна вкрасти (Бура Є. П., зав. сектором);
 • Аналіз бібліотечного фонду наукової бібліотеки ЧНТУ (Ахтирська С. Д., зав. відділом);
 • Інформаційне забезпечення науковців та аспірантів ЗВО (Лузіна Н. С., зав. сектором);
 • Ефективність використання фонду періодичних видань (з досвіду роботи галузевого відділу соціально-правових наук НБ ЧНТУ) (Селіверстова Л. А., бібліограф)./Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg
Викладачам і студентам ЧНТУ

До уваги читачів інформаційно-бібліографічні покажчики, які містять частково анотований огляд статей з періодичних видань, отриманих бібліотекою ЧНТУ протягом І кварталу 2018 року.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Право. Юридичні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 18 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Економічні науки. Маркетинг (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 84 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Філософія. Психологія. Освіта (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 24 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Технічні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 95 с.

Комплексний освітній захід

/Files/images/byistrova/захід.jpg23 травня галузевим відділом документів з соціально-правових наук Наукової бібліотеки ЧНТУ (корп. 8) було проведено комплексний освітній захід «Булінг, мобінг – правова оцінка та запобігання проблемі» до складу якого увійшли:

 • лекція-бесіда, що підготовлена за участю студентів Владислава Пророченка (група КРП-162) і Вероніки Приходько (група ТПР-161);
 • бібліографічний огляд;
 • тематична виставка.

/Files/images/byistrova/50 лет.jpgЛекція супроводжувалася презентацією, створеною В. Пророченко.

/Files/images/byistrova/50.jpgДо заходу були залучені студенти юридичного факультету (група ПД-171). У заході брали участь завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Козинець О. Г. та старший викладач Толкач А.М.

Студентська аудиторія жваво обговорювала проблематику запропонованої теми, з зацікавленістю дослуховувалась до прикладів з життєвих ситуацій і наданих порад. Завершився захід переглядом матеріалів представлених на виставці, дискусією з приводу статей з періодичних видань.


Бібліотечна година «Сімейне право: історія та сьогодення»

24 квітня галузевим відділом документів з соціально-правових наук НБ ЧНТУ для студентів II курсу юридичного факультету було проведено бібліотечну годину на тему «Сімейне право: історія та сьогодення».

/Files/images/byistrova/правокожний.jpgПрограма заходу включала:

 • бібліографічний огляд «Інститут сім’ї очима правових відносин»;
 • інтерактивну гру «Сім’я без гендернгого насильства – основа гармонійних взаємин між чоловіком та жінкою» (гендерне законодавство XIX-XXI ст. на прикладі літературних творів видатних українських письменників);
 • тематичну виставку «Сім’я. Суспільство. Ми».

В підготовці та проведенні бібліотечної години активну участь брали студенти Владислав Пророченко (гр. КПР-162) та Ілля Старенок (гр. ППР-161). Присутні на заході студенти з цікавістю обговорювали запропоновану тему та активно дискутували під час гри.


Урок життя від професора В. Ф. Савченка

Цього тижня у бібліотеці відбулася зустріч з доктором економічних наук, професором кафедри економічної теорії ЧНТУ, заслуженим економістом України, академіком Української академії наук, академіком Академії економічних наук Савченком Володимиром Федоровичем.

Послухати та поспілкуватися з унікальною людиною, яка має багатий науковий, педагогічний та життєвий досвід завітали: директор ННІ економіки, д.е.н., проф. Гонта О. І., декани факультетів, завідувачі кафедр, викладачі та студенти університету.

/Files/images/karpenko/ВФСавченко.jpgБібліотека презентувала біобібліографічний покажчик, присвячений плідній науковій діяльності Володимира Федоровича, та підготувала відкритий перегляд численних праць науковця. Біографічний фільм, створений співробітниками НБ, викликав шквал емоцій.

Центральне місце зустрічі зайняла презентація нової книги Володимира Федоровича - зібрання праць у 4-х томах. Кожен том вміщує публікації, присвячені окремим темам: дослідження автора щодо економічної теорії, глобальних тенденцій сьогодення та ситуації в Україні. Родзинкою презентації став четвертий том зібрання «Крутими стежками», який знайомить з окремими складовими життєвого шляху науковця та розкриває його неординарну та багатогранну особистість.

Тепла, дружня, майже домашня атмосфера спонукала до відвертої розмови про наболіле: сучасний економічний стан України, зокрема Чернігівщини, та перспективи розвитку. Завдяки мудрим практичним порадам професора зустріч стала уроком життя, уроком для виховання особистості.


З золотого фонду бібліотеки

/Files/images/chntu/золотий фонд.jpgШановні користувачі!
В читальному залі Наукової бібліотеки (корп. 1, к. 138 ) відкрито постійно діючу книжкову виставку рідкісних та цінних видань «З золотого фонду бібліотеки».

Тематика виставки оновлюється щомісяця.

Запрошуємо викладачів та студентів завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданнями 1923 – 1948 рр.


Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! I квартал 2018 року


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2018 року.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.