Повернутися до звичайного режиму

ТЕМАТИЧНІ ОГЛЯДИ ЛІТЕРАТУРИ


Віртуальна книжкова полиця

Дайджест статей з періодичних видань

/Files/images/chntu/Невідома україна.jpgНевідома Україна Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує переглянути видання, в яких здійснено дослідження проблем соборності, визначено передумови й чинники об’єднавчого процесу, простежується розвиток державотворчих ідей, розглядаються шляхи розбудови соборної України за сучасних умов


/Files/images/chntu/Рождество.jpgРіздвяні свята в Україні У це свято хочеться побажати миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров'я та всіх благ! Нехай виправдовуються всі очікування і збудуться найзаповітніші мрії!


/Files/images/bibliograf/цветаева.jpg Творчість Марини Цвєтаєвої Марина Цвєтаєва по праву вважається однією з найбільш великих російських поетес початку 20 століття. Її досить коротка, але насичена подіями біографія не раз ставала предметом вивчення істориків і мистецтвознавців, однак до кінця розгадати загадку цієї цікавою, багато в чому трагічної фігури поки не вдалося, багато повороти долі викликають масу питань і сьогодні. Вірші Марини Цвєтаєвої люблять за силу натхнення, щирість душі й красу поетичного слова./Files/images/byistrova/деньм.jpg
Де починається музика Книги з фонду Наукової бібліотеки присвячені великим діячам музичного мистецтва. Представлена інформація містить стисле захоплююче оповідання про життя і творчість блискучих музикантів і композиторів, які зробили помітний внесок у скарбницю світової культури.


/Files/images/bibliograf_2/книги ювіляри17.JPGКниги-ювіляри 2017 року


/Files/images/byistrova/родини.jpgЗ родини починається життя Міжнародний день сім’ї


/Files/images/byistrova/семьяхудлит.jpgСім’я у художній літературі Міжнародний день сім’ї


/Files/images/tematichn_oglyadi/що ми знаємо.jpgЩо ми знаємо про Чорнобиль?

Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф


/Files/images/byistrova/на крилах.jpgНа крилах поезії Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує виставку літератури, присвячену Міжнародному дню поезії. До Вашої уваги представлена українська і зарубіжна поезія XVIII–XXI ст. Запрошуємо піднятися на крилах поезії над буденним життям і поринути у світ образів, емоцій і почуттів, відчути силу і багатогранність слова.


/Files/images/byistrova/На терезах.jpgНа терезах Феміди – огляд юридичної літератури


/Files/images/byistrova/сила.jpgСила держави - в єдності До Дня Соборності України


/Files/images/bevz/кино.JPGЕкранізовані шедеври. Фонд бібліотеки


/Files/images/byistrova/суд.jpgСудова система України


/Files/images/tematichn_oglyadi/мисл.jpgМислителі минулого Віртуальна книжкова виставка, на якій представлені твори видатних філософів від часів античності і до сучасності. Сподіваємось, що це буде цікаво для широкого кола читачів, які переймаються одвічними питаннями сенсу буття і осягнення істини.


/Files/images/vdoskonalyumo_svoyu_ukransku/душа нації.jpgМова- душа нації "Мова - душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб. У мові наша стара й нова культура, ознаки нашого національного визнання… І поки живе мова – житиме й народ, як національність. Не стане мови – не стане й національності: вона геть розпорошиться поміж дужчим народом." Іван Огієнко


/Files/images/vdoskonalyumo_svoyu_ukransku/мефодий.jpgДо Дня української писемності та мови Святкування Дня української писемності та мови 9 листопада не випадкове, адже саме цього дня православна церква вшановує пам’ять Преподобного Нестора Літописця. Він був послідовником видатних творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія і йому належав початок письмової української мови. Ми маємо пам’ятати, що мова то є найбільший скарб будь-якого народу. З покоління в покоління як заповіт передається нащадкам любов до рідної мови і до свого народу.


/Files/images/bevz/Слайд1.JPGСтеп да воля - козацька доля Найдивовижнішою нацією в світі називав Вольтер українське козацтво. Постать козака-запорожця водночас лірична, епічна і загадкова – він воїн і чернець, палкий християнин і язичник-характерник; творець перлин української культури, звичаїв і моральних норм; доблесний захисник волі і прав українського народу.


/Files/images/byistrova/роду.jpgКозацькому роду нема переводу

/Files/images/bibliograf_2/гр.jpgГордість української нації До 150-річчя М. С. Грушевського – великого сина українського народу, патріарха української історії, видатного політичного діяча.


/Files/images/bibliograf_2/укр.jpgНезалежність: історичний погляд До 25-ої річниці незалежності України.


Радимо прочитати! Література з фонду НБ ЧНТУ (корпус 11).


/Files/images/byistrova/кнав.jpgКнига - мудрість століть До Всесвітнього дня книги та авторського права галузевим відділом документів з юридичних наук підготовлено віртуальну виставку. Книга у всі часи - від сивої давнини і дотепер відігравала важливу роль у становленні і розвитку людства, була і залишається головним носієм інформації, знань і досвіду. Завдання сучасності -збереження та донесення до наступних поколінь книжкової мудрості.


Прочитай - не пожалкуєш! Рекомендована художня література з фонду наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету (корпус 8).


Німеччина: від минулого до сучасності


/Files/images/byistrova/конституция.jpgКонституція – Основний Закон держави Пропонується перегляд літератури про періоди державотворення від часів Київської Русі і до сучасності, від створення першої Конституції Пилипа Орлика до діючої Конституції незалежної України.


/Files/images/bibliograf_2/душ.JPG«Остались здесь их душ частички…» Научная библиотека представляет книгу черниговского краеведа В. В. Демиденко, в которой рассказывается о деятелях культуры и искусства, связанных своим творчеством или проживанием с черниговским краем. В презентации используются фотографии с видами Черниговщины, а также показывается творческое наследие выдающихся людей ХІХ - начала ХХ века.


/Files/images/bibliograf_2/метод.вказ.jpgМетодичні вказівки викладачів ЧНТУ. Кафедра менеджменту інноваційної діяльності та державного управління


/Files/images/bibliograf_2/це жінка.JPGВесна - це жінка, жінка - це весна


/Files/images/byistrova/право має.jpgПраво має кожний До всесвітнього Дня соціальної справедливості


/Files/images/bibliograf_2/Хроніки Майдану.jpgХроніки Майдану


/Files/images/bibliograf_2/Перспективы науки.jpgПерспективи науки та освіти (експрес-огляд наукових статей)


/Files/images/bibliograf_2/Чернігівщина.jpg Чернігівщина – край нескорений Анотований бібліографічний покажчик, присвячений 70-річчю Перемоги у Другій Світовій війні.Українська ментальність

/Files/images/bibliograf/титул.jpgКожен народ світу має свій національний характер, специфіку образу життя, манери поведінки, характерні лише для нього. Він формується протягом усієї багатовікової історії нації.
Серед факторів, що впливають на національний характер, Імануіл Кант зазначав історичний розвиток та факти повсякденної поведінки, що перетворюються на стійкі звички. Сучасні вчені додають тип суспільства, мову, домінуючу релігію, психофізіологічну природу нації та середовище існування.


Безсмертне слово Кобзаря

/Files/images/bibliograf/ТГШ.jpg
Тарас Григорович Шевченко - видатний український поет і прозаїк, художник, ідеолог і символ української нації. Надавши українській мові статусу літературної, тим самим заклав міцну основу нової української літератури, яка будила національні почуття і давала бачення майбутнього. Геніальна творчість Т. Г. Шевченка та його життя зробили поета одним з найпотужніших і найпривабливіших символів українського національного руху. Його заклики до національного та соціального визволення поєднувалися з загальнолюдськими гуманістичними ідеалами.


Пам’яті героїв-трудівників чорнобильської епопеї

/Files/images/bibliograf_2/Чернобиль в.jpg


Чернігівщина туристична

/Files/images/bibliograf_2/Слайд1.JPG


Освіта і наука : нові надходження

/Files/images/bibliograf_2/освіта нове.jpg


Мистецтво

/Files/images/bibliograf_2/з днем художника.JPG
Кiлькiсть переглядiв: 491

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.