РЕСУРСИ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ


/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/hruhevsky_logo.jpgДо 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського в межах корпоративного проекту започатковано новий інформаційний ресурс «е-Архів Михайла Грушевського» (Mykhailo Hrushevsky Digital Archives).


/Files/images/byistrova/преса.jpgLIBRARIA – електронний архів української періодики, що містить значний масив історичної преси, а також наукових і літературно-художніх серійних видань.

Про що писала українська преса сто років тому у твоєму місті...


Онлайн-версія «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ»/Files/images/bibliograf_2/Logo_ny.jpg

Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – перша багатотомна енциклопедія, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.


/Files/images/naukoviy_vddl/скачанные файлы.jpg Open J-Gate - електронна бібліотека наукових журналів англійською мовою з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки. В даний час включає понад 6300 найменувань журналів, організованих по галузях знання. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.


Наукова періодика України - видавнича система, яка містить більше 30 журналів України з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики та математики, філології, філософії.


Інститут проблем сучасного мистецтва пропонує вільний доступ до повних текстів наукових видань інституту. Сподіваємося, що ці видання будуть вам корисні!


/Files/images/bd/mnc.jpgСвітова цифрова бібліотека (WDL) надає безкоштовний доступ в мережі Інтернет в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу.


/Files/images/bd/google книги.jpg

Google Books - світова електронна бібліотека книг.


/Files/images/novosti/88x31.gifЕлектронно-бібліотечна система видавництва "Лань"

Видавництво "Лань" є активним учасником галузі електронно-бібліотечних ресурсів. Електронно-бібліотечна система (ЕБС) являє собою платформу, на якій розміщені колекції книг провідних видавництв навчальної літератури, згруповані за основними галузями знань. Стратегією розвитку ресурсу є забезпечення ВНЗ доступом до наукової та навчальної літератури по максимальній кількості профільних напрямків. На даний момент в системі розміщено більше 40 000 книг, з яких близько 30 000 складають безкоштовні колекції. Безкоштовний доступ відкритий і до періодичних видань, кількість яких, так само як і кількість книжкових видань, постійно збільшується.

Безкоштовні колекції ЕБС Видавництва "Лань" - це класичні праці з історії, філософії, соціології, літературознавства, економіки, права, психології , педагогіки та інших наук, а також художня, у тому числі зарубіжна література мовою оригіналу.

Доступ до безкоштовних колекціям надається всім зацікавленим користувачам на постійній і безкоштовній основі. Основні принципи функціонування електронно-бібліотечної системи Видавництва "Лань":

  • доступ для необмеженої кількості користувачів одноразово;
  • з будь-якого місця, де є інтернет;
  • у будь-який час;
  • відсутність необхідності встановлення додаткового програмного забезпечення і устаткування.

На сьогоднішній день до ЕБС видавництва "Лань" підключено понад 300 ВНЗ у різних регіонах Росії та СНД, серед яких як найбільші і федеральні ВНЗ (Санкт-Петербурзький державний університет, Московський державний університет, Сибірський федеральний університет, Північно-Східний федеральний університет ім. М. К. Амосова, Далекосхідний федеральний університет), так і невеликі ВНЗ вузької спеціалізації.

За адресою http://e.lanbook.com/ Ви можете більш детально ознайомитися з системою і протестувати всі функціональні та сервісні можливості ресурсу. Видавництво "Лань" надає безкоштовний тестовий доступ до повнотекстових файлів будь-якого цікавить Вас видавництва. Безкоштовний контент постійно поповнюється.


/Files/images/RePEc.jpgRePEc (Research Papers in Economics – Дослідницькі Труди з Економіки) - це міжнародна некомерційна база даних, яка містить наукові статті різних видань в галузі економіки та суміжних наук, створена спільними зусиллями волонтерів 75 країн світу (включаючи Україну) з метою популяризації та поширення наукових знань. Мета проекту – децентралізація бібліографічних баз даних, наукових статей, книг, частин з книг та компонентів програмного забезпечення, які підтримуються волонтерами. Усі зібрані дані використовуються у різноманітних сервісах, детально описаних на сайті RePEc.


/Files/images/bd/DOAI.jpg

Довідник журналів з ​​відкритим доступом - послуга, яка забезпечує доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з ​​відкритим доступом та статей з них. Довідник прагне бути всеосяжним і охоплювати всі наукові і академічні журнали відкритого доступу, які відповідають відповідній системі контролю якості. Для журналів не існує обмежень в мовах або предметних областях. Метою довідника є підвищення наочності і простоти використання відкритого доступу наукових та академічних журналах сприяючи більш широке їх використання. Довідник містить 9804 журналів з 124 країн світу та 1 573 847 статей.


/Files/images/bd/CiteSeer.jpg

CiteSeerX - пошукова система та цифрова бібліотека наукової літератури з комп'ютерних та інформаційних наук. CiteSeerX прагне поліпшити поширення наукової літератури і забезпечити поліпшення функціональності, практичності, доступності, вартості, повноти, ефективності та своєчасного доступу до наукового знання. CiteSeerX розробила нові методи та алгоритми для індексації PostScript і PDF наукових статей в Інтернеті.Замість створення ще однієї цифрової бібліотеки, CiteSeerX намагається забезпечити ресурами, такими як алгоритмами, даними, метаданими, послугами, методами і програмами, які можуть бути використані для заохочення інших цифрових бібліотек.


ArXiv.org - система електронного відкритого доступу до 901 072 електроної публікацій з фізики, математики, інформатики, біології, фінансів і статистики. /Files/images/bd/arXiv.jpg

ArXiv.org відповідає академічним стандартам Корнельського університету. ArXiv є власністю і управляється Корнельським університетом, приватного навчального закладу. ArXiv фінансується Корнельським університетом для бібліотеки, Фондом Саймонса та членів-установ різних країн світу і є безприбутковим проектом.


/Files/images/novosti/banner148x50.gifPolpred.com. - огляд засобів масової інформації. Архів важливих публікацій формуeтся вручну. База даних з рубрикатором: 26 галузей/600 джерел/8 федеральних округів Російської Федерації/235 країн і територій/головні матеріали/статті та інтерв’ю 3000 перших осіб. Щодня отримуємо тисячу новин; повний текст російською мовою, мільйон кращих сюжетів інформаційних агентств і ділової преси за останні 15 років. Пошук з налаштуваннями. Експорт у Word файли сотень статей одним кліком миші. Інтернет-сервіси розподілені по галузях і країнах. Доступ до Polpred.com відкритий з усіх компютерів мережі університету.


/Files/images/bd/eastview_eng.jpgКомпанія «ИВИС», що є ексклюзивним дистриб'ютором американської компанії «East View Information Services, Inc», пропонує ознайомитись з новими електронними базами даних, серед яких: «Издания по просвещению и воспитанию», «Издания по естественным наукам», «Журналы России по юриспруденции», «Российские журналы для бухгалтера», «Журналы России по управлению персоналом», «Практические журналы по медицине и здравоохранению», «Издания по информационным технологиям», а також повний електронний архів журналу «Искусство кино» (всі номери за 1931-2014 рр.). Доступ за посиланням: http://dlib.eastview.com/.


/Files/images/bd/sage-journals-logo.jpgВидавництво SAGE пропонує доступ до журналів та дослідницьких ресурсів: SAGE Journals та SAGE Research Methods (понад 1,3 мільйона статей з 750 журналів). Доступ за посиланнями: SAGE Journals, SAGE Research Methods.


/Files/images/bd/Гребенников.jpgЕлектронна бібліотека "Grebennikon" містить статті, опубліковані в спеціалізованих журналах Видавничого дому «Гребенников», має зручний рубрикатор (250 тем), містить докладні анотації до статей, володіє можливістю пошуку статей за автором, назвою і ключовими словами. Доступ до електронної бібліотеки "Grebennikon": http://grebennikon.ru.


/Files/images/bd/pqlogo.jpg ProQuest Dissertations & Theses A&I - найповніша повнотекстова колекція докторських (PhD) і магістерських дисертації у світі, що індексує приблизно 3.5 млн дисертацій, понад 1.5 млн з яких – доступні для завантаження у форматі PDF. Доступ посиланням: www.proquest.com/go/contactsupport


Національні бібліотеки світу : INTERNET-навігатор / Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського.


Українські онлайн-бібліотеки — бібліотеки, що знаходяться в Інтернеті і містять твори українською мовою, перелік з гіперпосиланнями надається окремим розділом на сторінці Вікіпедії.


/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/отккнига.jpgВідкрита книга - це безкоштовна онлайн-бібліотека класічної української та світової літератури.


AeLib - Бібліотека світової літератури. Оригінали та переклади


ПОЕТИКА — це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою.


Електронна бібліотека української літератури Торонтського уніврситету уможливлює вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до текстів української літератури обмежений.


/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/архивин.jpgInternet Archive - некомерційна бібліотека мільйонів безкоштовних книг, фільмів, програм, музики, веб - сайтів та багато іншого.


/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/открб.jpgOpen Library налічує понад мільйон творів різними мовами.


/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/эрик.jpgERIC - інформаційний центр навчальних ресурсів. Фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США; надає доступ до 1,5 міл. цитат, статей, журналів та інших матеріалів, пов'язаних із викладанням та навчанням.


/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/брат.jpgBartleby.com - пропонує необмежений і безкоштовний доступ до інформації та книг.

Кiлькiсть переглядiв: 1646

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.