БІБЛІОТЕКА XXI СТОЛІТТЯ

19 грудня в Науковій бібліотеці Чернігівського державного інституту економіки і управління відбулася регіональна науково-практична конференція «Бібліотека вищого навчального закладу – ресурсний, інформаційно-аналітичний центр в епоху електронних комунікацій».

Бібліотека радо зустрічала своїх гостей та учасників: керівництво ЧДІЕУ та колег з Київського національного університету будівництва та архітектури, Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, Чернігівського національного технологічного університету, Українсько-Російського Інституту (філія Московського державного відкритого університету у м. Чернігів) ім. В. С. Чорномирдіна.

Відкрив конференцію В. В. Казимир, д. т. н., професор, Лауреат Державної премії України, в. о. ректора Чернігівського державного інституту економіки і управління.

З привітальним словом до учасників конференції звернулася О. І. Гонта, проректор з наукової та міжнародної діяльності ЧДІЕУ.

У рамках конференції відбулася презентація книги «Наукова бібліотека ЧДІЕУ: сторінками історії», виданої до 20-річчя створення бібліотеки.

Тема відповідності вузівської бібліотеки потребам сучасного інформаційного суспільства була головною у доповіді В. М. Бєлінської, директора НБ ЧДІЕУ: «Сьогодні вже час говорити не про культурну місію, а про значення бібліотеки для економіки (інформаційна підтримка, підстава інноваційного розвитку, майданчик навчання)».

Про досвід бібліотеки зі створення інституційного депозитарію IRCHSIEM доповіла заступник директора Н. В. Мороз .

Завідувач відділу інформаційно-бібліографічної роботи Т. А. Сіденко визначила основні напрямки методичної роботи бібліотеки ЧДІЕУ та форми підвищення професіоналізму бібліотекарів.

Про важливий напрямок роботи бібліотеки – видавничу діяльність - розповіла редактор ІІ категорії О. П. Баклажко.

Місце читальних залів у структурі бібліотеки розглянула провідний бібліотекар Л. В. Мазур.

Доповіді І. В. Бевз, С. О. Виноградної, Л. М. Соловей були присвячені соціо-культурній та виховній діяльності бібліотеки. Зокрема, національно-патріотичному питанню, зустрічам з цікавими людьми у клубі «Райдуга», створенню та розвитку музею історії ЧДІЕУ.

Значний інтерес викликали доповіді Є. П. Бурої про модернізацію систем комплектування фондів та Н. М. Бондар про використання інноваційних досягнень у роботі бібліотеки ЧНТУ. Такий обмін знаннями дуже корисний у бібліотечній діяльності.

Приємною несподіванкою для учасників конференції стали презентації мюзіклу «Чарівна феєрія Діда Мороза, або Новорічні пригоди бібліотекарів» (І. М. Трофіменко, провідний бібліотекар) та документального фільму «Чарівні моменти бібліотечного життя» (Т. А. Сіденко, завідувач відділу інформаційно-бібліографічної роботи).

Творча доповідь головного бібліографа С. Л. Бондар про бібліографічну роботу була представлена ліро-епічно-гумористичним оповіданням, яке викликало щирі усмішки та захоплення слухачів.

Н. І. Хілобоченко, директор наукової бібліотеки КНУБА, розповіла про діяльність Української бібліотечної асоціації та поділилася враженнями від подорожі в Ригу на бібліотечний симпозіум. Дуже цікавою була інформація про особливості роботи латвійських бібліотекарів.

Огляд роботи обласного методичного об’єднання бібліотек ВНЗ Чернігівського регіону за 10 років директора НБ ЧДПУ Г. Г. Макарової став завершальним у роботі конференції.

Бібліотека щиро дякує учасникам, гостям конференції та запрошує до співпраці.

Кiлькiсть переглядiв: 200

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.