Календар знаменних та пам'ятних дат. 13 листопада

/Files/images/byistrova/Вишня.jpgВ цей день народився Павло Михайлович Губенко (13 листопада 1889 – 28 вересня 1956), всім відомий як Остап Вишня.

  • Скільки доброти було в обличчі, Скільки мудрості в очах було, Як дивився приятелю в вічі Любий наш Михайлович Павло! Ну, а вмів же бути і суворим, І безжальним бути Вишня міг, Як назустріч чорним поговорам Підіймав свій праведний батіг! (Максим Рильський)

Письменник неймовірної популярності, твори якого видавалися мільйонними тиражами.

Він був засновником нового жанру – усмішка. Саме в усмішках особливо яскраво виявилося органічне злиття двох граней незвичайного таланту письменника – гумору і лірики.

Цікаві факти про Остапа Вишню:

  • у Остапа Вишні було шістнадцятеро рідних сестер і братів
  • за освітою – військовий фельдшер
  • є засновником нового жанру – усмішка. Він писав: «Хоч «фейлетон» уже й завоював у нас повне право на життя, та, на мою думку, слово «усмішка» більш українське від «фейлетону»
  • також письменника називають дуже хорошим другом. Відомо, що у 1931 році, після арешту Максима Рильського, не боячись накликати на себе гнів з боку НКВС, Вишня кинувся на допомогу родині поета, поїхав до Києва з Харкова. Після звільнення Рильського з ув'язнення Вишня просто забрав друга до себе додому на кілька тижнів для відпочинку.
Кiлькiсть переглядiв: 12

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.