Календар знаменних і пам'ятних дат. 1 квітня

В цей день народився Микола Васильович Гоголь (20 березня (1 квітня) 1809 року - 21 лютого (4 березня) 1852 року) - російський та український прозаїк, драматург, поет, критик, публіцист, визнаний класик української та російської літератури.

Для більшості сучасників і пізніших поціновувачів його творчості Гоголь є непохитним авторитетом письменника, що дошкульною сатирою на існуючий лад забезпечив собі довічне і почесне місце серед класиків світової літератури. Це сталося завдяки ідеологічно нав’язаному і свідомо спрощеному сприйняттю його творчого доробку. Тільки останнім часом нам вдалося відкрити для себе справжнього М. Гоголя — великого мислителя, публіциста, аскета, духовного подвижника. Уся творчість М. Гоголя, по суті, є пошуком шляхів людського вдосконалення.

  • У кожнім слові безодня простору.
  • Стражданнями і горем визначено нам добувати зернини мудрості, не видобуті із книг.
  • Поети з'являються не звідкись з-за моря, а виходять зі свого народу.
  • У письменника тільки один вчитель: самі читачі.
  • У літературному світі немає смерті. Гоголь М. В.

Про перебування М. В. Гоголя на Чернігівщині можна прочитати в книзі чернігівського краєзнавця В. В. Демиденко, яка розповідає про діячів культури і мистецтва, пов'язаних своєю творчістю або проживанням з нашим краєм: Демиденко, В. В. Остались здесь их душ частички... / В. В. Демиденко. - К. : Журнал "Радуга", 2010. - 119 c.

Кiлькiсть переглядiв: 8

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.