Календар знаменних та пам’ятних дат. 10 березня

Професійне свято – День землевпорядника - було встановлено Указом Президента № 1556/99 за ініціативою Державного комітету України з земельних ресурсів і Спілки землевпорядників України, та відзначається щорічно у другу суботу березня.

Відповідно до Конституції України та Земельного Кодексу України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Землевпорядник – одна з найдавніших професій. Історичні літописи свідчать про те, що вимірювання землі з метою їх розмежування проводили у Київській Русі ще до прийняття християнства, понад 1000 років тому. Люди, які займалися землевпорядкуванням, користувалися пошаною в усі періоди розвитку суспільства. Особливої актуальності ця професія набуває в наш час, в період земельної реформи, коли проходить перерозподіл земель, надання земель у власність і користування, купівля-продаж земельних ділянок, оцінка земель тощо.

Землевпорядник— це фахівець, який володіє знаннями про земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами, має відповідну освіту та належну кваліфікацію. Від професіоналізму землевпорядників залежить, наскільки по-господарськи використовується земля, в якому стані вона буде передана нащадкам.

Пропонуємо ознайомитися з літературою по геодезії, картографії та землеустрою з фонду НБ ЧНТУ.

Кiлькiсть переглядiв: 81

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.