Геній, що випередив час

12 березня виповнюється 155 років з дня народження Володимира Івановича Вернадського – українського філософа, природознавця, мислителя, засновника геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, космізм.

Один із засновників Української академії наук, дійсний член та її перший голова-президент. Засновник Національної бібліотеки Української держави в Києві (нині — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського).

Збагатив науку глибокими ідеями, що лягли в основу нових провідних напрямів сучасної мінералогії, геології, гідрогеології, визначив роль організмів у геохімічних процесах. Для його діяльності характерні широта інтересів, постановка кардинальних наукових проблем, наукове передбачення. Організатор та директор Радієвого інституту (1922–1939), Біохімічної лабораторії (з 1929 року). Дійсний член НТШ та низки інших академій (Паризької, Чеської). Більше інформації

Дізнатись більше про світогляд та наукову діяльність видатного вченого допоможуть віртуальна книжкова виставка "Геній, що випередив час" і Рекомендаційний список літератури з фондів Наукової бібліотеки ЧНТУ.

Кiлькiсть переглядiв: 91

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.