Повернутися до звичайного режиму

Наукова бібліотека пропонує вільний доступ до ресурсів бази даних Scopus

Міністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

«В Україні досі лише одиниці з найбільших ВНЗ могли дозволити собі доступ до цих ресурсів власним коштом. МОН вирішило змінити цю ситуацію і фінансово підтримати централізовану передплату, щоб дати змогу якомога більшій кількості вчених користуватись такими базами даних. Найпопулярнішими в науковому світі є Web of Science та Scopus, які стали не просто базами наукових видань і публікацій, а інформаційними платформами, які мають багато додаткових корисних аналітичних сервісів. Це дійсно потрібні науковцям якісні ресурси пошуку та аналізу інформації», – розповів директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус. «Ми виходили з необхідності охопити доступом якнайбільшу кількість науковців – студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників. І, щоб максимально розширити аудиторію користувачів, встановили особливу додаткову умову. Установа, що отримала доступ, зобов’язана надавати його у комп’ютерних залах своїх бібліотек всім бажаючим – незалежно від того, які установи та заклади вони представляють», – відзначив очільник департаменту. Він додав, що окрім надання доступу компанії-постачальники послуг Elsevier (Scopus) та Clarivate Analytics (Web of Science) на прохання МОН погодилися проводити в Києві та регіонах семінари й тренінги. На них йтиметься про те, як підвищити публікаційну активність та якість наукових статей, шукати наукові видання для публікацій, планувати наукову кар‘єру. Додатково загадані компанії упорядкують в базах профілі українських вишів та наукових установ, що дозволить певною мірою підвищити їх рейтинги та видимість на світовій науковій карті.

Доступ до ресурсів бази даних Scopus здійснюється з 31 жовтня 2017 року по 31 жовтня 2018 року з мережі університету за даним посиланням.

Інформацію щодо матеріалів та ресурсів, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для роботи та про індексацію журналів/конференцій в Scopus Ви можете отримати на сторінці веб-сайту бібліотеки «Наукометричні бази даних».


Навчальні посібники по роботі зі Scopus

Вивчайте та поширюйте перші офіційні мультимедійні навчальні посібники щодо роботи зі Scopus!


Кiлькiсть переглядiв: 709

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.