Календар знаменних і пам'ятних дат. 11 жовтня

У цей день виповнюється 345 років від дня народження Пилипа Орлика - політичного, державного і військового діяча, гетьмана України, автора першої Конституції України.

Головним бажанням Пилипа Орлика було здобути політичну свободу своїй землі й народові, щоб заявити, за висловом самого Орлика, «мої права і права моєї нації на Україну». Розуміючи складність свого завдання, Пилип Степанович із сумом порівнював себе з корабельником, який повинен «у жорстокий час направити розхитаний вихорами і бурями український корабель до благословенних берегів нашої Вітчизни, котру стереже московський дракон, і повернути її колишню волю!»

Непересічне значення для майбутніх поколінь має і «Конституція П. Орлика». В ній ще 300 років тому були сформульовані головні принципи побудови незалежної держави: поділ влади, суверенність, демократизм, соціальність і законність, забезпечення прав і свобод людини та громадянина

Тематичний веб-навігатор:

Бібліотека рекомендує:

  • Кресіна, І. Гетьман Пилип Орлик і його Конституція / І. Кресіна, О. Кресін. – К : ПБП ''Фотовідеосервіс'', 1993. – 80 с.
  • Різниченко, В. Пилип Орлик. Гетьман-Емігрант. Його життє й діяльність / В. Різниченко. - К. : Заповіт, 1991. – 47 c. [Репринтне видання 1918 року]
Кiлькiсть переглядiв: 35

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.