Нові надходження. Праці науковців ЧНТУ

Федориненко, Д. Ю. Шпиндельні гідростатичні підшипники : монографія / Д. Ю. Федориненко, С. П. Сапон. - Чернігів : ЧНТУ, 2016. - 403 с. : іл.

Монографія присвячена дослідженню точності верстатів з шпиндельними вузлами на гідростатичних підшипниках. Висвітлено теоретичні основи, результати чисельного моделювання та експериментального визначення точності шпиндельних вузлів з гідростатичними підшипниками за показниками траєкторії переміщення шпинделя та показником точності форми зразків-виробів. Докладно розглянуто питання аналізу робочих процесів у радіальних гідростатичних опорах регульованого типу. Значну увагу у монографії приділено методам забезпеченя стабільної величини товщини мастильного шару у радіальних опорах шпинделя, які грунтуються на регулюванні витратних характеристик та (або) регулюванні величиною статичного зазору у підшипниках з пружними елементами корпусу.

Запропоновані конструкції регульованих радіальних гідростатичних підшипників шпиндельних вузлів, які дозволяють підвищити точність регулювання величини радіального зазору, швидкохідність, технологічність виготовлення опор та розширити номенклатуру конструкційних матеріалів для їх виготовлення.

Мошель, М. В. Основи метрології : навчальний посібник / М. В. Мошель. - Чернігів : ЧНТУ, 2016. - 222 с. : іл.

Посібник розроблений відповідно до змісту метрології як сфери людської діяльності та навчальної дисципліни: теоретична метрологія, метрологія прикладна, метрологія законодавча. Закінчується посібник викладом основних положень стандартизації та національних метрологічних стандартів. Його особливістю є широке використання діючих міжнародних, міждержавних та національних стандартів з метрології.

Призначений для студентів технічних спеціальностей вищих навчальних закладів, для яких «Метрологія» є нормативною дисципліною або дисципліною за вибором.

Кiлькiсть переглядiв: 45

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.